Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Πρόβλημα με τις AOΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Πιστευω οτι οποιος το αφηνει για την τελευταια στιγμη πραττει κακως. Εγω μεχρι φετος δεν ειχα ξαναπαπαγαλισει το οτιδηποτε στη ζωη μου, εκτος απο τους ρολους στο θεατρο. Ετσι το ειδα το αοδε, σαν εναν ρολο 45 σελιδων. Ερμηνευω, τραγουδαω και φτιαχνω τραγουδακια με ευκολο beat για να θυμαμαι αποσπασματα και τετοιες φοβερες πατεντες.
Την υλη την εβγαλα χτες, επιτελους, σημερα εγραψα επαναληπτικο στο τριτο κεφαλαιο. Τζαμπα μορια ειναι, κριμα να μην τα εκμεταλλευτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Γενικά είναι ανάλογα και πως μπορεί ο καθένας να μάθει κάτι.. Και πόσο σε ενδιαφέρει.. Αν με το που το βλέπεις το βαριέσαι, θα είναι δύσκολο να το μάθεις..
Εγώ π.χ. αν με ενδιαφέρει κάτι το μαθαίνω πολύ γρήγορα (π.χ. πράματα για υπολογιστές, μαθηματικά κ.ο.κ.) (δεν εννοώ τύπους. άρθρα, ιστορίες, θεωρία(που χρειάζεται φέτος) κλπ).

Για να μάθω τουλάχιστον εγώ το ΑΟΔΕ χρειάζομαι να το μαθαίνω πρόταση-πρόταση. Διαβάζω μια πρόταση, τη λέω, τη ξαναλέω, τη ξαναλέω(καμιά 10ρια φορές) μέχρι να μου κολλήσει στον εγκέφαλο. Μετά πάω στην επόμενη, τα ίδια. Μετά και τις 2 μαζί, επόμενη => παράγραφος => σελίδα κλπ κλπ
Μετά από κάθε σελίδα ξανά και ξανά όλη τη σελίδα μέχρι να ξέρω και που είναι το κόμμα. Μετά στην επόμενη, τα ίδια.
Όταν μετά θα πάω για καφέ/tichu θα πω άλλες 4-5 φορές ό,τι έχω μάθει ξανά και ξανά. Αν δω να ξεχνάω τίποτα, την ίδια μέρα ξανά επανάληψη.
Μέχρι που μετά από ~μια βδομάδα θα λέω όλο το βιβλίο ξανά και ξανά.
Σύμφωνα με τα μαθηματικά μαζεύονται πολλές επαναλήψεις μαζί :P
Η μόνη μαλακία είναι που μετά θα το θυμάμαι για καιρό -.-


2 φορές το 'χω κάνει αυτό. Τη πρώτη σε μια μετάφραση αρχαία στο γυμνάσιο, και φέτος στο ΑΟΔΕ στον Weber, Gannt κλπ που θα γράφαμε τεστ.
Το δεύτερο ακόμα το θυμάμαι.

Από το πρώτο "Ύστερα από αυτά, καθένας από τους στρατηγούς αποφάσισαν .... (κάτι για τιμωρία, κάτι που παράτησαν κάτι σώματα νεκρών και κάτι άλλα :P)" "Μετά ταύτα, έκαστος των στρατηγών αποφάνθηκαν...". Αρχαία 7ο κεφάλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kouli

Νεοφερμένος

Η Kouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σε ενα μηνα σχεδον δινω αοδε και ακομα δεν εχω καταφερει να το μα8ω!!!

δεν μπορω με τιποτα!
δινω και αρχεσ οικονομικησ 8εωριασ ομως αυτο το εμα8α πανευκολα...

δεν τα παω καθολου καλα με την παπαγαλια και δεν ξερω τι να κανω για να το μα8ω!

πειτε μου καμια ιδεα μηπωσ καταφερω να τ μαθω!
οντως ειναι πολυ δυσκολο να το μαθεις ρε αλλα αμα πιεστεις και βαλεις στοχο να το μαθεις θα το καταφερεις δεν ειναι και πυρηνικη φυσικη...επισης εγω έβαλα τη μανα μου να με εξεταζει γιατι αν δεν το πεις απ έξω σε καποιον δεν μαθαινεται...εγω πρωτο το διαβαζω βαζς ερωτησεις στισ παραγραφους αριθμιζω τις βλακειες που λεει σε καθε παραγραφο και μετα υπογραμμιζω τα σημεια που πρεπει να δινω βαση το διαβαζω 1-2 φορες και μετα το λεω απ εξω! εννοειται οτι την πρωτη φορα δεν θα το πεις κατα λεξη αλλα προσπαθησε να το πεις πολλες φορεσ και θα το μαθεισ τελεια!:D:/:

Πιστευω οτι οποιος το αφηνει για την τελευταια στιγμη πραττει κακως. Εγω μεχρι φετος δεν ειχα ξαναπαπαγαλισει το οτιδηποτε στη ζωη μου, εκτος απο τους ρολους στο θεατρο. Ετσι το ειδα το αοδε, σαν εναν ρολο 45 σελιδων. Ερμηνευω, τραγουδαω και φτιαχνω τραγουδακια με ευκολο beat για να θυμαμαι αποσπασματα και τετοιες φοβερες πατεντες.
Την υλη την εβγαλα χτες, επιτελους, σημερα εγραψα επαναληπτικο στο τριτο κεφαλαιο. Τζαμπα μορια ειναι, κριμα να μην τα εκμεταλλευτεις.

ουαου...αν κ εγω δεν ειμαι τοσο καλλιτεχνικη φυση...
ενω το εμαθα τελεια ολο το χρονο γτ η καθηγητρια μας μας εβαζε ανα 5 σελιδες διαγωνισμα και εγραφα πανω απο 16 παντα τωρα δεν μπορω να το κανω επαναληψη ρε γαμωτο το βλεπω και βαριεμαι να το μαθω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ειμαι δυστυχως μαθητης της γ Λυκειου.Διαβαζω αρκετα,εχω τα ιδιαιτερα μου ολα οπως πρεπει και απο βαθμους ειμαι 18 σχεδον σ ολα πλην της εκθεσης οπου ειμαι του 16 και του ΑΟΔΕ... :(

οπως φαναιρωνει και ο τιτλος εχω τρομερο προβλημα στη αποστηθιση
θα ηθελα αν μπορειτε να μ προτεινετε καποιο τροπο για να τα μαθαινω καλυτερα :hmm:


Ο καλυτερος κατ'εμε ειναι να τα γραφω αλλα ειναι ιδιαιτερως χρονοβορος και το κυριοτερο μετα απο ενα οχι και τοσο ευλογο χρονικο διαστημα τα ξεχναω(πχ 2-3 μερες...)

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

οι βαθμοι μου σ αυτο το μαθημα ειναι χαλια 13-15 ειμαι απελπισμενος.....

Τελος,αν μπορειτε πειτε μου ποσες ωρες διαβαζετε(ή διαβαζατε) ΑΟδε και γενικα ποσες ωρες ειναι επιβεβλημενο να διαθετω τοσο καθημερινα οσο και εβδομαδιαια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ειμαι δυστυχως μαθητης της γ Λυκειου.Διαβαζω αρκετα,εχω τα ιδιαιτερα μου ολα οπως πρεπει και απο βαθμους ειμαι 18 σχεδον σ ολα πλην της εκθεσης οπου ειμαι του 16 και του ΑΟΔΕ... :(

οπως φαναιρωνει και ο τιτλος εχω τρομερο προβλημα στη αποστηθιση
θα ηθελα αν μπορειτε να μ προτεινετε καποιο τροπο για να τα μαθαινω καλυτερα :hmm:


Ο καλυτερος κατ'εμε ειναι να τα γραφω αλλα ειναι ιδιαιτερως χρονοβορος και το κυριοτερο μετα απο ενα οχι και τοσο ευλογο χρονικο διαστημα τα ξεχναω(πχ 2-3 μερες...)

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

οι βαθμοι μου σ αυτο το μαθημα ειναι χαλια 13-15 ειμαι απελπισμενος.....

Τελος,αν μπορειτε πειτε μου ποσες ωρες διαβαζετε(ή διαβαζατε) ΑΟδε και γενικα ποσες ωρες ειναι επιβεβλημενο να διαθετω τοσο καθημερινα οσο και εβδομαδιαια??

Εκτός από το να τα γράφεις, καλό θα ήταν να τα λες σε κάποιον. Όπως κάνουν και τα παιδιά του δημοτικού με το ποίημα που έχουν για τα Χριστούγεννα ένα πράγμα... :P


Το ότι τα ξεχνάς είναι απολύτως φυσιολογικό, πάντως. Πολλές επαναλήψεις και Υ Π Ο Μ Ο Ν Η. :/:

Αυτό για τις ώρες btw, είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Εγώ προσωπικά δεν διαθέτω πάνω μία ώρα τη μέρα σε αυτό το μάθημα. Κουράγιο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έχω + εγώ το ίδιο πρόβλημα!Μετά από το τελευταίο διαγώνισμα του φροντιστηρίου κατάλαβα ότι τις σελίδες που τις είχα κάνει επανάληψη 2+3 εβδομάδες πιο μπροστά,επειδή τις έγραφα στο σχολείο τεστ, τις θυμόμουν αρκετά καλά!

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις πολύ συχνές επαναλήψεις!Για παράδειγμα αν για σήμερα είχες να μάθεις 2 σελίδες , το Σάββατο ή την Κυριακή να τις κάνεις επανάληψη αυτές μαζί με άλλες 2-3 σελίδες που έκανες στο παρελθόν αλλά νομίζεις πως δεν τις θυμάσαι καλά!
Τα Χριστούγεννα θα ήταν καλό να περάσεις όλη την ύλη που έχεις κάνει μέχρι τότε!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εκτός από το να τα γράφεις, καλό θα ήταν να τα λες σε κάποιον. Όπως κάνουν και τα παιδιά του δημοτικού με το ποίημα που έχουν για τα Χριστούγεννα ένα πράγμα... :P


Το ότι τα ξεχνάς είναι απολύτως φυσιολογικό, πάντως. Πολλές επαναλήψεις και Υ Π Ο Μ Ο Ν Η. :/:

Αυτό για τις ώρες btw, είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Εγώ προσωπικά δεν διαθέτω πάνω μία ώρα τη μέρα σε αυτό το μάθημα. Κουράγιο. :D

Μπα δ ξερω νομιζω οτι χανω αδικως τη ωρα μου οταν τα λεω σ αλλουσ(πχ γονεις) ασε που δ με βολεθει προτιμο να ειμαι ψηλοαυταρκεις δλδ να τα διαβαζω ολα μονος μου(και φυσικα και μ τους καθηγητες ιδιαιτερων αλλα ΑΟΔΕ δε πιανει μιας και -ασφαλως- δε κανω ιδιατερα)


Έχω + εγώ το ίδιο πρόβλημα!Μετά από το τελευταίο διαγώνισμα του φροντιστηρίου κατάλαβα ότι τις σελίδες που τις είχα κάνει επανάληψη 2+3 εβδομάδες πιο μπροστά,επειδή τις έγραφα στο σχολείο τεστ, τις θυμόμουν αρκετά καλά!

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις πολύ συχνές επαναλήψεις!Για παράδειγμα αν για σήμερα είχες να μάθεις 2 σελίδες , το Σάββατο ή την Κυριακή να τις κάνεις επανάληψη αυτές μαζί με άλλες 2-3 σελίδες που έκανες στο παρελθόν αλλά νομίζεις πως δεν τις θυμάσαι καλά!
Τα Χριστούγεννα θα ήταν καλό να περάσεις όλη την ύλη που έχεις κάνει μέχρι τότε!

:)


οκ για τα Xmas εκει θα προσαπθησω πολυ και νομιζω θα βγαλω μια ακρη.τωρα τι γινεται ειναι το θεμα.
θα το κανω αυτο με τις επαναληψεις το σ/κ.οι επαναληψεις πραγματι βοηθανε πολυ πχ τα αρχικα επιχειρηση ως θεσμος κτλπ τα ξερω πολυ καλα απο τι οικονομικη λειτουργια και μετα αρχιζει ο σκληρος να εχει προβλημα...:hmm:

Κια ξερεις τι ρ γμτ μετα απο 40 λεπτα δε μπορω αοδε ρ φιλε κουραζεται το μυαλο μου μπερδευω τις λεξεις κτλπ...ασε

Υ.Γ: οι σημειωσεις που ειναι ανεβασμενες στο ischool βοηθανε τρελα...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
οκ για τα Xmas εκει θα προσαπθησω πολυ και νομιζω θα βγαλω μια ακρη.τωρα τι γινεται ειναι το θεμα.
θα το κανω αυτο με τις επαναληψεις το σ/κ.οι επαναληψεις πραγματι βοηθανε πολυ πχ τα αρχικα επιχειρηση ως θεσμος κτλπ τα ξερω πολυ καλα απο τι οικονομικη λειτουργια και μετα αρχιζει ο σκληρος να εχει προβλημα...:hmm:

Κια ξερεις τι ρ γμτ μετα απο 40 λεπτα δε μπορω αοδε ρ φιλε κουραζεται το μυαλο μου μπερδευω τις λεξεις κτλπ...ασε

Υ.Γ: οι σημειωσεις που ειναι ανεβασμενες στο ischool βοηθανε τρελα...:clapup:

Κοίτα εγώ το Σάββατο διάβαζα 11 ώρες χωρίς σταματημό!Αλήθεια σου λέω..Μετά φυσικά ήμουν κομμάτια!Το ΑΟΔΕ θέλει αντοχές το χαζό! :mad:

Anyway!Δοκίμασε αυτό με τις επαναλήψεις αν θες + αν δεις οτι δουλεύει κράτα το!

Υ.Γ.: Εγώ μπέρδευα οικονομική λειτουργία, οικονομικό περιβάλλον + πιο κάτω τους λειτουργικούς στόχους!Αφιέρωσα 1 ώρα στο καθένα + τα έμαθα επιτέλους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
και εγω μολις αρχισα το καλοκαιρι ειχα προβλημα αλλα βρηκα μια πολυ καλη τακτικη
Πρωτον αυτα που διαβαζα κοιταζα πρωτα να καταλαβαινω γιαυτο αγορασα ενα βιβλιο που καθε δυσκολο ορο τον επεξηγει και σου μενει καλυτερα
Δευτερον μετα την παραδοση πηγαινω και το διαβαζω μια αναγνωση
μετα καθε μερα πριν κοιμηθω το κανω αναγνωση και την τελευταια μερα πριν το μαθημα καθομαι λιγο παραπανω και το αποστηθιζω
Να θυμασε προτου διαβαζσεις την καινουργια παραδοση να κανεις επαναληξη τα προηγουμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
κι εγω δεν το αντεχω γενικα αυτο το μαθημα
το θεμα ειναι οτι το συγκεκριμενο ειναι μια μπουρδα και μιση,ωφελει μονο τους παπαγαλους.μπερδευει συνεχως τις εννοιες αρα δεν εχει καμια χρησιμοτητα,λεει ασχετα πραγματα εκει που δεν κολλανε,και γενικα αυτες οι θεωριες ειναι σχεδον αχρηστες.δε θα επρεπε να εξεταζεται στις πανελληνιες,εξαλλου οποιος θα ασχοληθει με αυτο τον τομεα θα το κανει στη σχολη του.καποιοι νομιζουν οτι με το να μας βαραινουν με εξτρα μαθηματα(δεν πα' να ναι και αχρηστα),μας "μορφωνουν"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αχ αυτό το ΑΟΔΕ..... Είχα και εγώ πέρσι το ίδιο πρόβλημα, γιατί πολύ απλά δεν καταλάβαινα τι διάβαζα... Εγώ έκανα το εξής. Διάβαζα κάθε μέρα από μία σελίδα ή και παραπάνω και κάθε Κυριακή τα έκανα όλα επανάληψη, αν είχα διάθεση το ξεκινούσα από την αρχή....Επίσης βοηθάει πολύ να γράφεις μόνο τα σημεία που σε δυσκολεύουν και κυρίως αυτά που έχουν βουλίτσες.... Το μάθημα αυτό θέλει πολλλληηηηή υπομονή και συστηματικό διάβασμα γιατί αν το αφήσεις θα σε αφήσει...... Μην ξεχνάς να κάνεις και κανά σωστό-λάθος που και που....Μην απελπίζεσαι οι περισσότεροι τα ίδια περνάνε....Αν το διαβάσεις σωστα να είσαι σίγουρος οτι θα γράψεις Αριστα, ειδικά αφού είσαι και καλός μαθητής....Καλό διάβασμα, καλό κουράγιο και υπομονή.....Δεν έμεινε και πολύ άλλωστε....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Καλό διάβασμα, καλό κουράγιο και υπομονή.....Δεν έμεινε και πολύ άλλωστε....!!!!

Αυτό για καλό το είπες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ναι....Όταν ξεμπερδέψετε με τις πανελλήνιες θα πείτε αυτό ήταν?! Βασικά δίνουμε πααααάρα πολύ σημασία σε κάτι που τελικά δεν θα έπρεπε....Αυτό όμως είναι άλλο θέμα. Όσον αφορά το ΑΟΔΕ είναι κρίμα να χαθούν βαθμοί από εκεί, το λέω εκ πείρας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
να σαι καλα μαριω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
απο την εμπειρια μου το συγκεκριμενο μα8ημα ειναι τρομερα αγχωτικο, μιας και ακομα και αν καταφερεις κ μα8εις ενα(ή πολλα) κομματια του πολυ γρηγορα τα 3εχνας...η αλη8εια ειναι οτι εγω στηριχτηκα αποκλειστικα στο σχολειο(αν κ εκανα φροντιστηριο, στο οποιο δεν πατουσα) και προσπα8ουσα να μα8αινω λιγο τη φορα...αργοτερα φυσικα ηταν σαν να μην το ειχα μα8ει ποτέ, αλλα οταν εφτασε ο φλεβαρης που η υλη ειχε τελειωσει και ειχαμε τοοοοσο χρονο για επαναληψη, βλεπεις αλλιως τα πραγματα...λιγη υπομονη 8ελει, δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα οσο φαινονται, λιγο λιγο,πολλη επαναληψη οσο πιο συχνα γινεται και....αυτα τα 10ωρα διαβασμα για το ιδιο μα8ημα τα 8εωρω γελοια και αχρηστα....3ερω ατομα που διαβαζαν ετσι και εγραψαν ενα 15αρι, και αλλα(μαζι κ μενα) που με ενα πολυ λιγοτερο αλλα ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟ διαβασμα εγραψαν 20...δεν χρειαζονται υπερβολες...ουτως η αλλως οι πανελληνιες ειναι υπερεκτιμημενες και παρε3ηγημενες...(βαζω την υπογραφη μου γι αυτο..)
φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Απ' ότι καταλαβαίνω αυτό το μάθημα είναι 100% αποστήθηση!! Τέλεια :( Είναι το μόνο πράγμα που δεν μπορώ!! Οπότε έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με εσένα. Επίσης δεν έχω καθόλου υπομονή και αυτό είναι ακόμα ένα μειωνέκτημα :/:
Το Αοδε είναι υποχρεωτικό μάθημα ή επιλογής;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
υποχρεωτικο, αν πας τεχνολογικη κατευθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
απο την εμπειρια μου το συγκεκριμενο μα8ημα ειναι τρομερα αγχωτικο, μιας και ακομα και αν καταφερεις κ μα8εις ενα(ή πολλα) κομματια του πολυ γρηγορα τα 3εχνας...η αλη8εια ειναι οτι εγω στηριχτηκα αποκλειστικα στο σχολειο(αν κ εκανα φροντιστηριο, στο οποιο δεν πατουσα) και προσπα8ουσα να μα8αινω λιγο τη φορα...αργοτερα φυσικα ηταν σαν να μην το ειχα μα8ει ποτέ, αλλα οταν εφτασε ο φλεβαρης που η υλη ειχε τελειωσει και ειχαμε τοοοοσο χρονο για επαναληψη, βλεπεις αλλιως τα πραγματα...λιγη υπομονη 8ελει, δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα οσο φαινονται, λιγο λιγο,πολλη επαναληψη οσο πιο συχνα γινεται και....αυτα τα 10ωρα διαβασμα για το ιδιο μα8ημα τα 8εωρω γελοια και αχρηστα....3ερω ατομα που διαβαζαν ετσι και εγραψαν ενα 15αρι, και αλλα(μαζι κ μενα) που με ενα πολυ λιγοτερο αλλα ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟ διαβασμα εγραψαν 20...δεν χρειαζονται υπερβολες...ουτως η αλλως οι πανελληνιες ειναι υπερεκτιμημενες και παρε3ηγημενες...(βαζω την υπογραφη μου γι αυτο..)
φιλικα

Ναι όμως όταν αντιλαμβάνεσαι ότι τόσο καιρό διαβάζεις + τελικά δεν θυμάσαι + πολλά (όπως είπες + εσύ) + έχεις διαγώνισμα στο φροντιστήριο, τι θα κάνεις?Δε θα κάτσεις να τα μάθεις?Από το να σου μείνουν 60 σελίδες μέτρια διαβασμένες το Μάιο δεν προτιμάς να κάτσεις ένα ολόκληρο Σάββατο μέσα + να τα μάθεις?Δε λέω κάθε Σάββατο να είσαι μέσα....jesus!Αλλά όταν αντιλαμβάνεσαι ότι έχεις κενά κάλυψε τα εκείνη τη στιγμή + όχι να τρέχεις μετά που θα έχεις έέέένα σωρό!

Φιλικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
πιστεψε με...και να κατσεις, 8α νομιζεις οτι τα εμα8ες αλλα στην ουσια....δε 8α εχεις κανει σχεδον τιποτα...οταν 8 πιασεις μετα απο μια βδομαδα (το ιδιο σαββατο πχ) να τα 3αναδιαβασεις, αμφιβαλλω σοβαρα αν 8α μπορεις να τα πεις(δε λεω αν 8 τα 8υμασαι, γτ δεν ειναι ολοι οι αν8ρωποι το ιδιο )..επομενως αυτο το μετρια διαβασμενες που λες, ειναι σχετικο...γι αυτο λεω-συνεχεια επαναληψη, αλλα μη φτανουμε σε υπερβολες...κομματι κομματι, δεν ειναι πια και τοοοσο μεγαλη η υλη...κ γιατι να στερη8εις ενα σαββατο που 8α σε 3εκουρασει και 8α σε χαλαρωσει?δεν προκειται να σε σωσουν 3 ωρες παραπανω..το αντι8ετο αποτελεσμα 8α εχουν ισα ισα...μιλαω παντα απο τη δικια μου την εμπειρια...τωρα για τα διαγωνισματα...το σχολειο μου εδινε κινητρο να διαβασω αυτο το μα8ημα(αφου υπαρχουν και οι βα8μοι οι οποιοι μονο απο το σχολειο εχουν α3ια)...φυσικα συμφωνω μαζι σου, αν εχεις διαγωνισμα ο κοσμος να χαλασει 8α κατσεις μεσα για να τα μα8εις-οχι ολη τη μερα ομως(ας τα 3εχασεις την επομενη μερα του διαγωνισματος...ουτως η αλλως κ στις πανελληνιες αυτο γινεται...τα μα8αινεις μονο για εκεινη τη στιγμη και τελος...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά, είναι αναλόγως ρε παιδιά!
Εμείς γράψαμε στο φροντιστήριο μέχρι τα περιβάλλοντα και έγραψα 99.5 σε πολύ δύσκολα θέματα!
Πάω στο σχολείο λοιπόν και γράφω στο 1ο κεφάλαιο 85 επειδή αντί για Αναπτύξτε το οικονομικο-νομικο περιβάλλον , είδα οικονομικο-πολιτικό (απο το άγχος μου) και απο 1 λέξη που έκανα λάθος στην κοινωνική ευθύνη!!Και είχα κάνει πολλές επαναλήψεις και είχα κάτσει να διαβάσω την προηγούμενη μέρα μη σας πω και 6 ώρες!Θέλει πολλές επαναλήψεις,διάβασμα συγκεντρωμένο και ψυχραιμία!
Θα είναι μέρες που δε θα μπορείτε να μάθετε ούτε μισή σελίδα σε 1 ώρα και θα είναι άλλες φορές που θα τα μαθαίνετε τσακ μπαμ [<-αυτό εκμεταλλευτείτε το] και προσπαθείτε να καταλαβαίνετε αυτά που διαβάζετε επι της ουσίας!Κατανόηση και Αποστήθιση , ΟΧΙ Παπαγαλία (<-Παίρνετε ρίσκο)!
Και δεν υπάρχει .. αυτό αποκλείεται να πέσει (τύπου-> Αλυσίδα των Επιχειρησιακών Λειτουργιών η 1 ολόκληρη σελίδα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top