[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
στην γ λυκείου θα πάρεις πολυμέσα-δίκτυα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia951

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μάλιστα.. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μην παίρνετε βιολογία στη Β, είναι η χειρότερη επιλογή που μπορείτε να κάνετε και το λέω με το μηχανογραφικό μου να είναι γεμάτο από τέτοιες σχολές. Αστρονομία αν γίνεται στο σχολείο σας κι αν όχι προσπαθήστε να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia951

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα βιολογία είναι για να αποκτήσω κάποιες βάσεις για τις πανελλαδικές που θα δώσω αυτό το μάθημα.. Και όσο για το μηχανογραφικό που λες, μόνο το 1ο πεδίο με ενδιαφέρει... οπότε οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγω παντως επελεξα για 2η χρονια Εφαρμογες Πληροφορικης.......-αν και δηλωσα Θεωρητικη κατευθυνση!-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγώ σχέδειο...μου αρέσει κιόλας...είνα και καλή η καθηγήτρια....παιδιά για αστρονομία κοιτάξτε οπωσδήποτε πριν ποιος καθηγητης την κάνει και ρωτήστε παιδιά που είχαν πάρει αστρονομία στο σχολειο σας πέρυσι...γιατι υπάρχει περίπτωση να την πατήσετε...εμάς στο σχολείο μας κάνει αστρονομία ένας μαθηματικός χάλια...στο μάθημα λένε μπαρούφες κια ασχετα κια στις εξετάσεις τους έβαλε 62 ερωτήσεις στην αστρονομία να διαβασουν!!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγώ έκανα ελεύθερο σχέδιο, περσι. Και αν ξαναπήγαινα δευτέρα, πάλι αυτό θα έκανα. Ήταν σαν διάλειμμα, δύωρο, από τα μαθήματα. Εννοείται πως δεν είχαμε να διαβάσουμε κάτι στο σπίτι, οπότε γλίτωνα αρκετό χρόνο. Στα μέσα της χρονιάς ζωγραφίσαμε έργα Ελληνων και ξενων ζωγράφων στους διαδρόμους του σχολείου. Είχαμε όμως και καθηγήτρια αστέρι!
Η αστρονομία είναι νόμισμα με δύο όψεις-την όψη του καθηγητή που αγαπάει αυτό το αντικείμενο, και κάνει απλά ονειρεμένο μάθημα, και τη όψη του αδιάφορου, που σε κάνει να βαριέσαι τη ζωή σου. Στα μέσα της χρονιάς, στο σχολείο μου άλλαξε ο καθηγητής, με αποτέλεσμα ο ενθουσιασμός των συμμαθητών για την αστρονομία να μεταμορφωθεί σε καλλιτεχνική ανησυχία στο θρανίο, και στο υπόβαθρο να ακούγεται η φωνή του παιδιού που διαβάζει μέσα από το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα βιολογία είναι για να αποκτήσω κάποιες βάσεις για τις πανελλαδικές που θα δώσω αυτό το μάθημα.. Και όσο για το μηχανογραφικό που λες, μόνο το 1ο πεδίο με ενδιαφέρει... οπότε οκ.

Γιατί δεν το 'δα πιο πριν αυτό;

Η βιολογία επιλογής της Β θα σου έδινε άριστες βάσεις αν το μάθημα που θα έδινες στη Γ ήταν ανθρωπολογία κι απ' τη στιγμή που δε μιλάς για τη βιολογία κατεύθυνσης του χρόνου, ξαναδίαβασε: δεν υπάρχει καμία απολύτως σύνδεση με τη βιολογία γενικής της Γ.

Εκτός φυσικά κι αν δίνεις από θετική με ιστορία γενικής και λέμε μαλακίες τόση ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Εγώ δήλωσα Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία. Καλά εννοείται πως δεν παίζει να γίνει αλλά απ'τη στιγμή που μου λένε να διαλέξω...Στο σχολείο μας συνήθως πληροφορική γίνεται.

Για την Γ' Λυκείου, εσείς από την θεωρητική, τι σκέφτεστε να πάρετε; Βιολογία ιστορία ή μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εμεις της θετικης, τι μπορουμε να παρουμε μαθημα επιλογης?
Αν παρω πληροφορικη, πρεπει να παρω και στην Γ' ? Γιατι στην Γ' θελω να παρω ΑΟΘ για να ανοιξω 5ο πεδιο...
Και η αστρονομια εχει διαβασμα?
Τι αλλες επιλογες εχουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel!n@

Νεοφερμένος

Η μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
εγω ειχα παρει ευρωπαϊκη λογοτεχνια και μ' αρεσε πολυ. ειμασταν καμια 10 ατομα, η καθηγητρια ηταν σχετικη, της αρεσε αυτο που εκανε.. στο υποχρεωτικο διαγωνισμα και στις εξετασεις στο τελος αποφασιμαμε μαζι ποιο κειμενο θα βαλει,μας ειπε και τις ερωτησεις και ειχαμε μια χαρα ολοι 20 και μαθαμε και κατι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia951

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γιατί δεν το 'δα πιο πριν αυτό;

Η βιολογία επιλογής της Β θα σου έδινε άριστες βάσεις αν το μάθημα που θα έδινες στη Γ ήταν ανθρωπολογία κι απ' τη στιγμή που δε μιλάς για τη βιολογία κατεύθυνσης του χρόνου, ξαναδίαβασε: δεν υπάρχει καμία απολύτως σύνδεση με τη βιολογία γενικής της Γ.

Εκτός φυσικά κι αν δίνεις από θετική με ιστορία γενικής και λέμε μαλακίες τόση ώρα.
Όχι δεν δίνω από θετική αλλά από θεωρητική και κατάλαβα τι εννοείς. Δυστυχώς, δεν μας πληροφορούν για κανένα μάθημα (ούτε φυσικά και το περιεχόμενο του). Ακόμα δεν ξέρω τι θα κάνω όμως... :/: Ίσως να το επιλέξω σαν μάθημα επιλογής γιατι από την άλλη δεν μαρέσει καθόλου η πληροφορική και ούτε θα δημιουργηθεί τμήμα με άλλο μάθημα εκτός πληροφορική και βιολογία... Θα δω τι θα κάνω! :P Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Βρίσκομαι ανάμεσα σε Αστρονομία και Βιολογία επιλογής...από τη μία κάτι καινούριο, από την άλλη δυνητικά το πιο ενδιαφέρον μάθημα που θα διαβάσω στο σχολείο.

Μπορεί να μας πει κανείς γιατί τρώει τόσο hate η Βιολ. επιλογής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εγω βιολογια επιλογης ειχα παρει πολύ ενδιαφερον μαθημα:D
ΑΝ εχετε καλο βιολογο τοτε ναι, επελεξε την αλλιως ειναι δυκολουτσικο μαθημα και πολύ εξειδικευμενο, επισης μη νομιζεις οτι εχει καμια σχεση με τη βιολογια κατευθυνσης ή γενικης της Γ ....καμια σχεση :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
πληροφορική (εύκολος δρόμος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
και σχετικα με την αστρονομια? υπαρχει καποιος που να ειχε κανει και να ξερει?
-αν και δυσκολα θα υπαρξει τμημα στο σχολειο μας-
αα και ειναι σιγουρο οτι θα μας κανει ο μαθηματικος μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Βρίσκομαι ανάμεσα σε Αστρονομία και Βιολογία επιλογής...από τη μία κάτι καινούριο, από την άλλη δυνητικά το πιο ενδιαφέρον μάθημα που θα διαβάσω στο σχολείο.

Μπορεί να μας πει κανείς γιατί τρώει τόσο hate η Βιολ. επιλογής;

γιατί προφανώς κανείς δε θέλει να έχει περιττά διαβάσματα εκτός της κατ.
εγώ αν δεν ήταν όλα τα κομπλεξικά στο σχολείο μου ελεύθερο σχέδιο,αυτό θα έπαιρνα (δε θέλω να είμαι μαζί τους )..οπότε αναγκαστικά μονόδρομος βιολογία...όχι πως δε μ'ενδιαφέρει,απλά..ντάξει :PP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Πληροφορική... Έχουμε που έχουμε 15 μαθήματα για το τέλος, μην έχουμε και ΑΠΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
εγω ειχα επιλεξει βιολογια επειδη μου αρεσει πολυ ως μαθημα αλλα καθε χρονο συγκεντρωνονται ατομα μονο για πληροφορικη οποτε παει...αλλα ετσι κι αλλιως τωρα κανουμε ολοι βιολογια(ακομα δεν εχω καταλαβει πως εγινε αυτο:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
εγώ είχα διαλέξει από την αρχή πληροφορική και για να πω την αλήθεια, τη διάλεξα γιατί δεν ήταν κάτι που θα απαιτούσε διάβασμα! το ξέρω ότι θα ήταν καλό να έχεις γενικές γνώσεις διαλέγοντας π.χ. βιολογία ως μάθημα επιλογής ή κάποιο απ' τα υπόλοιπα, αλλά λόγω του συστήματος ιδιαίτερα στη θεωρητική έχουμε ήδη πολλά για αποστήθιση,οπότε κάνουμε όλοι πληροφορική:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top