[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hadr1an

Νεοφερμένος

Ο Hadr1an αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παντως η χημικος μας μου ειπε οτι γενικα η υλη της επιλογης ειναι σχεδον ιδια με της κατευθυνσης γ αυτο το ειπα... μαλον ομως αυτο ισχυε παλιοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ειχα παρει ευρωπαικη τεχνολογια παρ' οτι μ' αρεσουν οι θετικες επιστημες.
Προφανώς εννοείς ευρωπαική λογοτεχνία.:) Σπάνιο μάθημα μάλλον. Πρώτη φορά ακούω για σχολείο που έγινε τέτοιο τμήμα. Σε μας το είχαν ζητήσει μόνο 2!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hadr1an

Νεοφερμένος

Ο Hadr1an αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αα σε εμας το κανουν καθε χρονο σχεδον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasKAJSA

Νεοφερμένος

Ο Ναβουχωνοδοσορ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω διαλεξα αστρονομια !! Ηταν και γαμω !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eirini15

Νεοφερμένος

Η Eirini15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγναντερό (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ είχα βάλει πρώτη την βιολογία αλλά δεν έγινε τμήμα και δεύτερη την αστρονομία .... Τελικά με έβαλαν σε ένα άσχετο ... Αρχές περιβαλλοντικών επιστημών ... Έχει κανείς ιδέα τι είναι ? Πολύ χάλια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr_NaRuTo

Νεοφερμένος

Ο Mr_NaRuTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει σχέδιο γραμμικό αλλά όταν έμαθα οτι θα μου κοστίσει αρκετά ο εξοπλισμός το γύρισα και πήγα αστρονομία!!!Είναι τέλειο μάθημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cocacolas

Νεοφερμένος

Ο stavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Eγώ πάω τεχνολογικά και πηρα σαν μάθημα αστρονομία επειδή μου αρέσει πολυ να ασχολούμαι με το σύμπαν και τα σχετικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Independent

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
σαν μάθημα επιλογής σκέφτομαι να πάρω Αστρονομία... Είχα βρει και κάτι ακόμα ωραία αλλά μάλλον δεν θα γίνουν τμήματα... Από κατεύθυνση Τεχνολογική μιας και δεν μου αρέσει η χημεία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Όταν πήγαινα Β' Λυκείου, Βιολογία είχα πάρει. Τέλειο μάθημα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εφαρμογές Υπολογιστών ,για τον λόγο του ότι δεν το δίνεις στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
αστρονομια φυσικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εχω παρει γερμανικα... στη β' λυκειου εχουμε 2 τμηματα τμηματα γερμανικων .. το 1 αποτελειται απο 6 ατομα (το δικο μου) και το αλλο απο 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Στην αρχή δήλωσα αστρονομία,δεν είχε άτομα,δεν καναμε τμήμα-.- Υστερα επέλεξα ελεύθερο σχέδιο.Γέματη χαρά και ενθουσιασμό αγόρασα όλα τα απαραίτητα
(μολύβια,χάρακες,μπλοκ κλπ) και ήρθα στο μάθημα:D.Αυτό το δίωρο ήταν το χειρότερο σε όλη μου την σχολική ζωή:mpliaks:.Τόση μα τόση βαρεμάρα δεν έχω ξανααισθανθεί ποτέ:hypno:.Τώρα άλλαξα σε πληροφορική και μάλλον σε αυτήν θα σταματήσω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JeyTsav

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αστρονομία... Πωωωω αναμνήσεις :P
Είχε μαζέψει πολλά άτομα πάντως.. 2 τμήματα ήμασταν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Χημείαααααααααααααααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas_osfp

Νεοφερμένος

Ο kostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ!μΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΗΡΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΠΙΠΕΔΟ Β2 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΟΥΦΑΡΩ ΛΙΓΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni Kv

Νεοφερμένος

Η Eleni Kv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος ποια είναι τα μαθήματα επιλογής της Β' Λυκείου και σε ποια από αυτά δίνουμε εξετάσεις στο τέλος της χρονιάς???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πάντως αστρονομία που'χα πάρει εγώ,και μας έκανε ένας ωραίος τυπάκος(μαθηματικός),το 90% για να μη πω όλο το μάθημα γινόταν μέσω προβολών,έφερνε ωραία ντοκυμαντέρ κάθε βδομάδα(τα καλά του να'χεις καθηγητή που γουστάρει τη δουλεία του) και στο τέλος(η στην αρχή) συζητούσαμε αυτά που είδαμε.
Νταξ,αμα κάποιος βαριότανε δεν έτρεχε τίποτα,ησυχία να υπήρχε μόνο^^
Η εξετάσιμη ύλη συνοψίζεται στους νομους του κέπλερ,κάποιες αστρονομικές έννοιες και μερικά βασικά πραγματα για το ηλιακό μασ σύστημα.
Απλά πραγματα^^
Πάρε Αστρο αμα έχεις κανα normal καθηγητή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni Kv

Νεοφερμένος

Η Eleni Kv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το θέμα ομως ειναι το εαν θα εχω σωστο καθηγητη....Πάντως ευχαριστω για τη βοηθεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Το θέμα ομως ειναι το εαν θα εχω σωστο καθηγητη....Πάντως ευχαριστω για τη βοηθεια!!!
Ρώτα απο φέτος ποιός θα κάνει του χρόνου,μπορεί να παίρνει το μάθημα ο ίδιος κάθε χρόνο πχ
Btw θα'χει και ωραίες εκδρομούλες:p κανα πλανητάριο πχ(αμα είσαι απο αθήνα)
τώρα κατά πόσο είναι εφικτό να επισκεφθείς κάποιο αστεροσκοπείο στα πλαίσια του μαθήματος...
στο εθνικό αθηνών παίζει πάντως! https://www.astro.noa.gr/Activities/iaa_education_gr.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top