[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

anastazou

Νεοφερμένος

Η anastazou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
βιολογια διαλεξα και εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Kαι εγώ βιολόγία διάλεξα και άμα δεν γίνει τμήμα το κόβω προς αστρονομία αλλά δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastazou

Νεοφερμένος

Η anastazou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Στο σχολειο μου περσι προς το τελος της χρονιας μας εβαλαν να επιλεξουμε τι μαθημα επιλογης θελουμε και αφου τα επεξεργαστηκαν μας ειπαν ποια μαθηματα θα γινουν.Ετσι τωρα ξερουμε και δεν ανυσηχουμε και γι αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Mπορείτε μέχρι τον Οκτώβριο να αλλάξετε μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastazou

Νεοφερμένος

Η anastazou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Mπορείτε μέχρι τον Οκτώβριο να αλλάξετε μάθημα.
γιατι να αλλαξουμε?εφοσον ο καθένας διάλεξε αυτό που του άρεσε δεν νομίζω ότι θα αλλάξουν πολλοί..εκτόσ και αν είναι αναποφασιστοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Eγώ είχα αλλάξει. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastazou

Νεοφερμένος

Η anastazou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
και γω στην 1η λυκειου...γιατι τελικα αποφάσισα να παρω τα γαλλικά ως γενικης παιδείας και δεν μπορουσα να τα παρω και ως επιλογης..ετσι πηρα ψυχολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Εγώ θα πάρω Θετική κατεύθυνση και θα μείνω πιστός στην πληροφορική.
Ακόμα και αν συνεχίζουμε να χρησιμοποιούμε windows, ακόμα και αν συνεχίζουμε να χρησιμοποιούμε κλειστό λογισμικό. :mpinelik:
Είδατε τι καλός που είμαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathph

Νεοφερμένος

Ο mathph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σχολείο μας, υπάρχει ενα πρόβλημα. Μας λένε οτι μόνο Πληροφορική και Αρχες Περιβαντολογικής μπορούμε να επιλέξουμε. Τα μαθήματα κανονικά είναι κάπου 7, αλλα εμάς μας είπαν "Αυτά έχουμε, και άμα σας αρέσουν". Υπάρχουν παιδιά που θέλουν να πάρουν σχέδιο ή αστρολογία(30 και πάνω), αλλα δε μας αφήνουν. Κανονικά αυτό απαγορεύεται, αλλα τι μπορούμε να κάνουμε γι' αυτό το θέμα;
Μπράβο προχώρησε πολύ το σχολείο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μπράβο προχώρησε πολύ το σχολείο ;)
Πέρισυ στη Β λυκείου μπήκαμε για το πρώτο μάθημα αστρονομίας. Ο καθηγητής μας μοίρασε τα βιβλία και άρχισε να μας λέει με τι θα ασχοληθούμε. Οπότε ένα κορίτσι σηκώνει το χέρι και τον ρωτάει "Δηλαδή, δεν θα ασχοληθούμε καθόλου με αστρολογία, ζώδια και ωροσκόπια?" Φυσικά έπεσε το γέλιο της αρκούδας. Ο καθηγητής σοβαρός προσπάθησε να της εξηγήσει τις διαφορές αστρονομίας και αστρολογίας. Και το κορίτσι τελικά άλλαξε μάθημα επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καλλιρροη52529

Νεοφερμένος

Η hro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
φετος (β λυκειου) διαλεξα αστρονομια και δευτερη επιλογη βιολογια. αλλα επειδη μου ειπαν οτι δεν θα σχηματιστουνε τετοια τμηματα για φετος κατεληξα σε τεχνικο σχεδιο που και παλι μαλλον ελευθερο θα κανω. περισυ παλι ειχα διαλεξει ψυχολογια και ενω σχηματιστηκε τμημα μας ειπαν να αλλαξουμε και ετσι πηρα θεατρολογια και εικαστικα. ειδικα η θεατρολογια, παιδια, ηταν υπεροχη. παιζαμε διαφορα αποσπασματα απο εργα, καναμε δικες μας "διασκευες". ηταν πολυ δημιουργικο μαθημα. σας το προτεινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εγώ παιδιά δήλωσα σήμερα μάθημα επιλογής βιολογία. Η βιολόγος μας το ανέφερε και παραδόξως θα σχηματιστεί τμήμα, αφού κατάφερε και έπεισε όλη σχεδόν την τάξη! ;) Στο σχολείο μας επίσης μπορούμε να επιλέξουμε σχέδιο, αστρονομία ή πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hadr1an

Νεοφερμένος

Ο Hadr1an αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω φετος διαλεξα χημεια και ευτυχως με τα χιλια ζορια εγινε κ ειμαστε 12 παιδια.... δεν εχουμε κανει ακομα μαθημα βεβαια αλλα ξερω οτι δημιουργηθηκε τμημα... απ οτι καταλαβα η υληειναι παρομοια με την υλη της κατευθυνσης στη θετικη... εμενα μ ενδιαφερει επειδη σκεφτομαι να παρω στην Γ λυκειου τεχνολογικη κατευθυνση Α κυκλου που εχει χημεια-βιοχημεια και ηλεκτρολογια αντι για ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ οποτε χρειαζομαι τη χημεια και επισης δεν θα χρειαστω φροντιστηριο για να τα βγαλω περα γιατι θα κανω τα ιδια με την κατευθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
ειχα παρει ευρωπαικη τεχνολογια παρ' οτι μ' αρεσουν οι θετικες επιστημες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εγω φετος διαλεξα χημεια και ευτυχως με τα χιλια ζορια εγινε κ ειμαστε 12 παιδια.... δεν εχουμε κανει ακομα μαθημα βεβαια αλλα ξερω οτι δημιουργηθηκε τμημα... απ οτι καταλαβα η υληειναι παρομοια με την υλη της κατευθυνσης στη θετικη... εμενα μ ενδιαφερει επειδη σκεφτομαι να παρω στην Γ λυκειου τεχνολογικη κατευθυνση Α κυκλου που εχει χημεια-βιοχημεια και ηλεκτρολογια αντι για ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ οποτε χρειαζομαι τη χημεια και επισης δεν θα χρειαστω φροντιστηριο για να τα βγαλω περα γιατι θα κανω τα ιδια με την κατευθυνση...
Εδώ έχει τη φετεινή ύλη των μαθημάτων:
https://www.esos.gr/index.php/frontp...repei-na-gnorizoun-ekpaideitikoi-kai-mathites
Δεν βλέπω και πολύ παρόμοια την ύλη της χημείας θετικής με την ύλη της χημείας επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
σκλαβωμενο σχεδιο... ολοι ελευθερο σχεδιο θελουν σε μια ταξη 170 μαθητων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hadr1an

Νεοφερμένος

Ο Hadr1an αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εχεις δικιο μονο ενα κεφαλαιο της ηλεκτρολυσης-οξειδοαναγωγης ειναι ιδιο... ξερεις μηπως τι θα μου χρειαστει για τον Α κυκλο απο χημεια φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εχεις δικιο μονο ενα κεφαλαιο της ηλεκτρολυσης-οξειδοαναγωγης ειναι ιδιο... ξερεις μηπως τι θα μου χρειαστει για τον Α κυκλο απο χημεια φετος?
Πάω 1ο κύκλο τεχνολογικής. Σου χρειάζεται και η χημεία της γενικής και της κατεύθυνσης της Β. Από τη γενική πρεπει να ξέρεις όλη σχεδόν την ύλη. Από τη χημεία θετικής της Β είναι εντελώς απαραίτητα τα κεφάλαια της χημικής ισορροπίας και της οξεοδαναγωγής. Από τα άλλα δεν χρειάζονται πολλά πράγματα σαν ύλη, αλλά θα σου δώσουν εξάσκηση, τρόπο σκέψης και τριβή για τη χημεία της Γ που θα σου χρειαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hadr1an

Νεοφερμένος

Ο Hadr1an αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ ... αρα ειναι καλο που η οξειδοαναγωγη υπαρχει στην επιλογη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ ... αρα ειναι καλο που η οξειδοαναγωγη υπαρχει στην επιλογη...
Δεν έχω το βιβλίο, αλλά υποψιάζομαι ότι η οξειδαναγωγή της επιλογής θα είναι ψιλοάσχετη με αυτή της κατεύθυνσης. Αν ήταν ίδια γιατί να την βάλουν στην επιλογή. Και αν κατάλαβα καλά αυτά της κατεύθυνσης είναι τα ΟΧΙ που λέει.
"Οι υποενότητες «Συμπλήρωση αντιδράσεων οξειδοαναγωγής» (σελ. 152 – 154) ΟΧΙ και «Παραδείγματα οξειδοαναγωγικών αντιδράσεων» (σελ. 154-158) ΟΧΙ."
Αυτά είναι βασικά η ύλη οξειδαναγωγής της θετικής κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top