Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Εγω σε 1 μαθημα, τελειωνω την υλη και ξεκινώ επαναλήψεις! Απο 1ο και 2ο, εχω αφησει 3 κομματια ( εκ των οποιων το μεγαλυτερο ειναι η οργανωση) πιστευω με τις επαναληψεις θα ειμαι κομπλέ! Απο το 3ο τώρα, έχω αφήσει κάμποσα κομματια..δε μπορουσα να τα μαθω,νευριαζα και τα αφηνα. Πιστευω να προλαβω να τα μαθω καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Νίκο με ανησύχησε αυτό που είπες... Εγώ ακόμη δεν έχω τελειώσει (πηγαίνω με δικούς μου ρυθμούς). Είμαι οριζόντια επικοινωνία και σκέφτομαι να ρισκάρω να μη τη μάθω αφού έπεσε πέρυσι... Ούλτρα και η οργάνωση έπεσε πέρυσι. Είναι το μοναδικό κομμάτι που προσπέρασα γιατί είναι πολύ σπαστικό :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο Νίκος υπερβάλει :P όχι και νεράκι από τώρα. Ναι,να τα ξέρετε σχετικά καλά,αλλά οι περισσότερες επαναλήψεις θα γίνουν το Πάσχα και πιο μετά. Εγώ το τρίτο κεφάλαιο το έβγαλα λίγο καιρό πριν τις εξετάσεις,αλλά τα προηγούμενα τα ήξερα πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Με ανακουφίζεις Βάσια. Πόσο είχες γράψει;

Υπάρχουν κάποια κομμάτια, πολύ απαίσια. Γενικά η "Επικοινωνία" είναι το δυσκολότερο κομμάτι... :/

Κανένα κόλπο που να δούλεψε σε ΄σας στο να τη μάθετε ευκολότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Γενικα το 3ο κεφαλαιο ειναι περιεργο Fedde..εγω πλεον αγχωνομαι γτ λεω οκ θα το μαθω το πασχα αλλα το πασχα εχω να μαθω αοδε,βιολογια,θεωρια αεππ,αποδειξεις....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Ο ένας μου έβαλε 100 και ο άλλος 94. Μάλλον επειδή θα είχα ξεχάσει καμιά προτασούλα/δεν παπαγάλισα? Who knows :confused: Τέλος πάντων,εγώ δεν έκανα φροντιστήριο και διάβαζα μόνη μου. Μόνο στο τέλος δανείστηκα ένα βοήθημα για να κάνω πολλαπλής αλλά έκανα πολλές επαναλήψεις στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εντάξει, όταν λέμε νεράκι δεν εννοούμε σόνι και καλά όλο το βιβλίο.
Τα πρώτα δύο κεφάλαια που είναι πολύ εύκολα πρέπει σίγουρα όμως.
Μην ξεχνάμε πως το πάσχα θα πέσει επανάληψη στην θεωρία των άλλων μαθημάτων οπότε δεν θα έχετε τόσο χρόνο/διάθεση και για το ΑΟΔΕ.
Το Α.Ε.Π.Π έχει πάρα πολλή θεωρία και τα υπόλοιπα όλα μαζί επίσης.

Η επικοινωνία δεν είναι τόσο δύσκολη, απλά είναι τεράστια και επαναλαμβάνοντε πολλά κομμάτια, ειδικά στα προβλήματα επικοινωνίας.
Αν δεν τα μπερδέψεις καλά θα είσαι :P

Κι εμένα μου έκοψε ο ένας 2/100 μονάδες επειδή δεν έγραψα 5-6 λέξεις ! Τότε μάλιστα θυμόμουν και που τις είχα ξεχάσει χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ άρχισα επανάληψη από την Παρασκευή και βγαίνει πολύ πιο εύκολα απ' ότι νόμιζα. Ίσως επειδή είναι τα πρώτα που τα ξέρω καλά. Πάντως με μια ανάγνωση τα θυμάμαι. Εντάξει, 2-3 λέξεις τις χάνω (όπως γράφω και σε προηγούμενο post), αλλά με ένα δεύτερο πέρασμα δεν έχω πρόβλημα. Νομίζω πως αυτό ισχύει για τους περισσότερους. Αυτούς που τα μάθαιναν καλά, τουλάχιστον.

Πλάκα κάνεις έτσι.:redface:

Εγώ για να μαθω μια παραγραφο ηθελα κανα μισαωρο,καλα ομως,την ελεγα 5-6 φορες φωναχτα απο εξω.

Τωρα για να την ξαναθυμηθω και να την πω μου παιρνει κανα τεταρτο.Αν ειναι δυνατον.

Η επαανληψη ειναι αρκετα χρονοβορα στο Αοδε.

Και κατι μου λεει πως και την επομενη φορα που θα τα ξαναδω δεν θα τα θυμαμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Προσπάθησε να τα λες απ' έξω χωρίς να τα διαβάζεις πρώτα..
Στη φάση που βρίσκεσαι πρέπει να τα λες νεράκι χωρίς να ρίχνεις την παραμικρή ματιά στο βιβλίο..

Διαφωνώ. Νομίζω πως ο καθένας έχει το δικό του τρόπο να μαθαίνει. Προσωπικά, ξέρω το ίδιο καλά όλα τα κομμάτια του βιβλίου που έχω διαβάσει. Ξέρω τι λένε, αλλά αν πάω να πω κομμάτια που έχει καιρό από τότε που τα έμαθα, δεν ξέρω πως να αρχίσω και τι να πω. Μόλις τα κάνω έστω και μια ανάγνωση, μπορώ ξανά να το πω σαν να τα έχω μόλις μάθει (όπως είπα, χάνω μερικές λέξεις - σημαντικές ή ασήμαντες - αλλά αυτό διορθώνεται με μια δεύτερη ανάγνωση).
Από τότε που με θυμάμαι, στο θέμα της αποστήθησης δουλεύω ως εξής: Μαθαίνω καλά αυτό που έχω να μάθω. Μπορεί την επόμενη μέρα να μην θυμάμαι τίποτα, μπορεί να είναι σαν να μην το διάβασα ποτέ, αλλά όταν είναι η ώρα, το κάνω επανάληψη και το ανακαλώ στη μνήμη μου, οπότε είναι σαν να το μαθαίνω για πρώτη φορά, αλλά σε πολύ λιγότερο χρόνο.
Αυτός είναι και ο λόγος που διαφωνώ. Όντας στην πρώτη επανάληψη, δεν θεωρώ πως είναι αναγκη να θυμάμαι αυτά που διάβασα πριν μήνες νεράκι.

Πλάκα κάνεις έτσι.:redface:

Εγώ για να μαθω μια παραγραφο ηθελα κανα μισαωρο,καλα ομως,την ελεγα 5-6 φορες φωναχτα απο εξω.

Τωρα για να την ξαναθυμηθω και να την πω μου παιρνει κανα τεταρτο.Αν ειναι δυνατον.

Η επαανληψη ειναι αρκετα χρονοβορα στο Αοδε.

Και κατι μου λεει πως και την επομενη φορα που θα τα ξαναδω δεν θα τα θυμαμαι.

Εγώ νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα να τα θυμηθείς αν τα έχεις διαβάσει. Σίγουρα, μπορεί να σου παίρνει χρόνο αν δεν τα θυμάσαι, αλλά αφού τα θυμηθείς δεν θα τα ξεχάσεις. ;)
Άντε, είναι και τρίτο μάθημα. Ξεμπερδεύουμε σχετικά νωρίς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Διαφωνώ. Νομίζω πως ο καθένας έχει το δικό του τρόπο να μαθαίνει. Προσωπικά, ξέρω το ίδιο καλά όλα τα κομμάτια του βιβλίου που έχω διαβάσει. Ξέρω τι λένε, αλλά αν πάω να πω κομμάτια που έχει καιρό από τότε που τα έμαθα, δεν ξέρω πως να αρχίσω και τι να πω. Μόλις τα κάνω έστω και μια ανάγνωση, μπορώ ξανά να το πω σαν να τα έχω μόλις μάθει (όπως είπα, χάνω μερικές λέξεις - σημαντικές ή ασήμαντες - αλλά αυτό διορθώνεται με μια δεύτερη ανάγνωση).
Από τότε που με θυμάμαι, στο θέμα της αποστήθησης δουλεύω ως εξής: Μαθαίνω καλά αυτό που έχω να μάθω. Μπορεί την επόμενη μέρα να μην θυμάμαι τίποτα, μπορεί να είναι σαν να μην το διάβασα ποτέ, αλλά όταν είναι η ώρα, το κάνω επανάληψη και το ανακαλώ στη μνήμη μου, οπότε είναι σαν να το μαθαίνω για πρώτη φορά, αλλά σε πολύ λιγότερο χρόνο.
Αυτός είναι και ο λόγος που διαφωνώ. Όντας στην πρώτη επανάληψη, δεν θεωρώ πως είναι αναγκη να θυμάμαι αυτά που διάβασα πριν μήνες νεράκι.

Κοίτα, αν μιλάμε για την πρώτη επανάληψη τότε ναι έχεις δίκιο.
Αλλά εγώ θεώρησα δεδομένο πως τα είχε κάνει πολλές επαναλήψεις, διαβάζοντας ενδεχομένως για test.
Δεν μιλάμε για τα πάντα, αλλά τουλάχιστον τα περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Οργάνωση και maslow θα μάθετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Δεν θα 'θελα να ρισκάρω ούτε μια στο εκατομμύριο να μπει (που όλοι ξέρουμε ότι είναι στα όρια του αδυνάτου να συμβεί) ξανά φέτος, οπότε εγώ, ναι, θα διαβάσω. Εκτός αν πια δεν έχω καθόλου χρόνο, οπότε αν αναγκαστώ να μη διαβάσω κομμάτια να είναι από αυτά που μπήκαν πέρυσι ή φέτος ΟΕΦΕ. Ελπίζω να μην φτάσω εκεί, όμως :P

Edit: Αλήθεια, έχει τύχει ποτέ να βάλουνε τα ίδια κομμάτια σε δύο διαδοχικά χρόνια; Έτσι για να trollάρουνε λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Και εγώ έτσι ακριβώς σκέφτομαι και εχω προβληματιστεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Και εγώ έτσι ακριβώς σκέφτομαι και εχω προβληματιστεί :P

Η οργάνωση είναι παλούκι. Είναι περίεργα γραμμένη και μεγάλη σε έκταση. Για τις ανάγκες δεν θα έλεγα το ίδιο. Κάθετη από κάτω προς τα πάνω και οριζόντια, επίσης παλούκια. Ίσως να τα αφήσω και να τα βγάλω όταν έχω βγάλει όλη την υπόλοιπη ύλη. Για να μην χάσω χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Ήδη έχασα 1 βδομάδα αφιερωμένη σε αοδε και βιολογια και εβγαλα μόνο ψιλοπραγματα.Αυτό θα κάνω και γω,προς το τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά εγώ μάσλοου έμαθα γιατί είναι πολύ εύκολο αλλά οργάνωση και οριζόντια επικοινωνία θα ρισκάρω να μη μάθω. Κανονικά δε θα μάθαινα ούτε την από κάτω προς τα πάνω αλλά πρώτα την έμαθα και μετά είδα ότι έπεσε πέρυσι. Μου έχουν μείνει μόνο στη προτελευταία σελίδα η βελτίωση μηνύματος και η γλώσσα σώματος, τα άλλα τα χω υποτίθεται μάθει. Επίσης δεν έμαθα στη δυναμική ομάδων την τελευταία σελίδα μετά τα προβλήματα λειτουργίας. Λέτε να πέσουν; Όσο για τα άλλα μαθήματα, ειδικά για το αεππ που λένε ότι είναι τεράστια η θεωρία του, διαφωνώ. Αν διάβαζες λίγο όλη τη χρονιά σε μία μέρα βγαίνει η θεωρία του. Εκτός από το έκτο που είναι ζόρικο. Τα άλλα μαθήματα είναι easy. Γενικά, πόσοι το χετε βγάλει όλο; Στα εμπόδια μπερδεύεσαι εύκολα και με αγχώνουν.

Κουράγιο τελειώνουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Παιδιά εγώ μάσλοου έμαθα γιατί είναι πολύ εύκολο αλλά οργάνωση και οριζόντια επικοινωνία θα ρισκάρω να μη μάθω. Κανονικά δε θα μάθαινα ούτε την από κάτω προς τα πάνω αλλά πρώτα την έμαθα και μετά είδα ότι έπεσε πέρυσι. Μου έχουν μείνει μόνο στη προτελευταία σελίδα η βελτίωση μηνύματος και η γλώσσα σώματος, τα άλλα τα χω υποτίθεται μάθει. Επίσης δεν έμαθα στη δυναμική ομάδων την τελευταία σελίδα μετά τα προβλήματα λειτουργίας. Λέτε να πέσουν; Όσο για τα άλλα μαθήματα, ειδικά για το αεππ που λένε ότι είναι τεράστια η θεωρία του, διαφωνώ. Αν διάβαζες λίγο όλη τη χρονιά σε μία μέρα βγαίνει η θεωρία του. Εκτός από το έκτο που είναι ζόρικο. Τα άλλα μαθήματα είναι easy. Γενικά, πόσοι το χετε βγάλει όλο; Στα εμπόδια μπερδεύεσαι εύκολα και με αγχώνουν.

Κουράγιο τελειώνουμε!!!

Συμφωνώ για το ΑΕΠΠ. Μια μέρα ολόκληρη για τη θεωρία είναι πολύ.
Εμένα μου μένει από βελτίωση επικοινωνίας και μετά συν 2 σελίδες από την αρχή της επικοινωνίας. Πάνω-κάτω 6 σελίδες. Θα τις βγάλω αυτήν την εβδομάδα όσο θα κάνω επανάληψη παράλληλα σε όλο το 3ο, και μετά θα ξαναδω 1ο και 2ο.
Καταλαβαίνω τι εννοείς σε μπερδεύουν, εγώ αυτό το έχω σε όλο το βιβλίο :whistle:
Το 2ο που είναι αρκετά ανεξάρτητο είναι το μόνο που δεν μπερδεύω με τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μεγάλε ζηλεύω. Εγώ θέλω έναν αιώνα να μάθω δύο σελίδες και εσύ έξι μες στην εβδομάδα; Ωραίος! Δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι ;)
Το δεύτερο είναι τέλειο. Για κάποιο λόγο μου έχει αποτυπωθεί πολύ καλά και μόλις το διαβάσω λίγο το θυμάμαι ποτάμι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Μεγάλε ζηλεύω. Εγώ θέλω έναν αιώνα να μάθω δύο σελίδες και εσύ έξι μες στην εβδομάδα; Ωραίος! Δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι ;)
Το δεύτερο είναι τέλειο. Για κάποιο λόγο μου έχει αποτυπωθεί πολύ καλά και μόλις το διαβάσω λίγο το θυμάμαι ποτάμι.

Κοίτα, εγώ έβαλα το πρόγραμμα, τώρα θα δείξει πως θα πάω. Απλά πιστεύω ότι αν κάθομαι 1.5-2 ώρες την ημέρα να αφιερώνω στο ΑΟΔΕ, τι στο καλό, μια σελίδα θα την μαθαίνω. Και γενικά επειδή αγχώθηκα αυτές τις μέρες*, είπα να μπω λίγο σε turbo mode μη τρέχω και δε φτάνω τελευταία στιγμή. :P

*αύριο γράφω ΟΕΦΕ σε όλη την ύλη. Σαφώς και δεν την έχω βγάλει. :whistle: Έχω προλάβει να κάνω μόνο ένα πέρασμα το 1ο και το 2ο, και το 3ο μόλις μερικές αναγνώσεις. Ο καθηγητής μας είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν βγάλουμε αυτά που δεν κάναμε, αλλά εγώ δεν έβγαλα ούτε αυτά που κάναμε. Φταίει μάλλον που είχα όλη τη μέρα μπροστά μου. Το πήγαινα χαλαρά, και τελικά έφτασα να μην προλαβαίνω τίποτα. Τουλάχιστον δεν θα την ξαναπατήσω έτσι...

:offtopic: Για Πέμπτη απόγευμα έχω 3 διαγωνίσματα ΑΝΕΦ και θεωρία ΑΟΔΕ (απ' αυτά που δεν έχω βγάλει), και για Παρασκευή 20 ασκήσεις Φυσική, 10 ασκήσεις Μαθηματικά και 3 διαγωνίσματα ΟΕΦΕ (συν επανάληψη στις ασκήσεις, που δεν νομίζω πως θα κάνω) και δεν έχω κάνει τίποτα για χάρη του ΑΟΔΕ. Να πεις ότι άξιζε κι' όλας η θυσία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Κοίτα, εγώ έβαλα το πρόγραμμα, τώρα θα δείξει πως θα πάω. Απλά πιστεύω ότι αν κάθομαι 1.5-2 ώρες την ημέρα να αφιερώνω στο ΑΟΔΕ, τι στο καλό, μια σελίδα θα την μαθαίνω. Και γενικά επειδή αγχώθηκα αυτές τις μέρες*, είπα να μπω λίγο σε turbo mode μη τρέχω και δε φτάνω τελευταία στιγμή. :P

*αύριο γράφω ΟΕΦΕ σε όλη την ύλη. Σαφώς και δεν την έχω βγάλει. :whistle: Έχω προλάβει να κάνω μόνο ένα πέρασμα το 1ο και το 2ο, και το 3ο μόλις μερικές αναγνώσεις. Ο καθηγητής μας είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν βγάλουμε αυτά που δεν κάναμε, αλλά εγώ δεν έβγαλα ούτε αυτά που κάναμε. Φταίει μάλλον που είχα όλη τη μέρα μπροστά μου. Το πήγαινα χαλαρά, και τελικά έφτασα να μην προλαβαίνω τίποτα. Τουλάχιστον δεν θα την ξαναπατήσω έτσι...

:offtopic: Για Πέμπτη απόγευμα έχω 3 διαγωνίσματα ΑΝΕΦ και θεωρία ΑΟΔΕ (απ' αυτά που δεν έχω βγάλει), και για Παρασκευή 20 ασκήσεις Φυσική, 10 ασκήσεις Μαθηματικά και 3 διαγωνίσματα ΟΕΦΕ (συν επανάληψη στις ασκήσεις, που δεν νομίζω πως θα κάνω) και δεν έχω κάνει τίποτα για χάρη του ΑΟΔΕ. Να πεις ότι άξιζε κι' όλας η θυσία...
Αυτό ακριβώς ζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top