Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιζει κανα σοσ τελευταιας στιγμης;;; γιατι δεν την παλευω αλλο...ειναι απειρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
2ο κεφάλαιο διαβάστε, κάτι θα πέσει από εκεί. Και λογικά κάτι από ομάδας (κλίμα-επικοινωνία;;;;)
Αυτό ακριβώς μου είπε η παλιά μου καθηγήτρια στο αόδε( α και περιβάλλον). Περιέργο :hmm:. Ας πάω να τους κάνω μία τελευταία επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παιδιά, μολονότι είμαι τελείως αντίθετος με τη λογική των sos, θα σας πω ένα : Διαδικασία μετάδοσης μηνύματος (σελ. 152-153)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Παιδιά, μολονότι είμαι τελείως αντίθετος με τη λογική των sos, θα σας πω ένα : Διαδικασία μετάδοσης μηνύματος (σελ. 152-153)
Ευχαριστούμε. Το έχω διαβάσει αλλά δεν μου φαίνοταν επικίνδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ευχαριστούμε. Το έχω διαβάσει αλλά δεν μου φαίνοταν επικίνδυνο.
Κατά τη γνώμη μου είναι ένα βατό, "στρωτό" και ... εύκολα βαθμολογήσιμο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frwws

Νεοφερμένος

Η Frwws αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστεύω ότι θα πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Γαμώτο το κακό με αυτό το μάθημα είναι ότι δύσκολα χάνουν οι άλλοι μορία(αν έχουν διαβάσει, εννοείται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γαμώτο το κακό με αυτό το μάθημα είναι ότι δύσκολα χάνουν οι άλλοι μορία(αν έχουν διαβάσει, εννοείται)

Και το κακό είναι...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ότι άμα θες να περάσεις σε μια σχολή με πολλά μορία δεν μπορείς να βασίσεσαι εύκολα στο ότι θα χάσει ο άλλος μόρια εδω...
Δεν λεω πως δεν γίνεται αλλά πιο σπάνιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crusader

Νεοφερμένος

Ο crusader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλησπέρα ξανά στην παρέα!Ο τύπος που δίνει την αποτελεσματικότητα πολλαπλασιάζεται επί 100 ή είναι μόνο το κλάσμα;Υπάρχει διχογνωμία σε αυτό το κομμάτι γι' αυτό ρωτάω..Σας ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπέρα ξανά στην παρέα!Ο τύπος που δίνει την αποτελεσματικότητα πολλαπλασιάζεται επί 100 ή είναι μόνο το κλάσμα;Υπάρχει διχογνωμία σε αυτό το κομμάτι γι' αυτό ρωτάω..Σας ευχαριστώ.
Εγώ πάντως τόσο καιρό ξέρω ότι πολλαπλασιάζεται με το 100... Δεν ξέρω τώρα που το άκουσες αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Καλησπέρα ξανά στην παρέα!Ο τύπος που δίνει την αποτελεσματικότητα πολλαπλασιάζεται επί 100 ή είναι μόνο το κλάσμα;Υπάρχει διχογνωμία σε αυτό το κομμάτι γι' αυτό ρωτάω..Σας ευχαριστώ.
Στο βιβλίο του ΕΠΑΛ και σύμφωνα με διόρθωση που έχει στείλει το υπουργείο αναφέρεται με το επί 100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crusader

Νεοφερμένος

Ο crusader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εγώ πάντως τόσο καιρό ξέρω ότι πολλαπλασιάζεται με το 100... Δεν ξέρω τώρα που το άκουσες αυτό

Και απο καθηγητες το εχω ακουσει αλλα υπαρχει και σε σχετικη βιβλιογραφια,το χωρις τοις εκατο(εκδοσεις:Ελληνοεκδοτικη).
Ευχαριστω για την ανταποκριση και εσας κ. geokam.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimani

Νεοφερμένος

Ο jimani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
κυριε γεοκαμ τα γραπτα οταν γραφουμε πανελληνιεσ φευγουν την ιδια μερα η οταν τελειωσουν οι πανελληνιεσ φευγουν ολα μαζι? γιατι θελω να ρωτησω αν γινεται που δεν νομιω πωσ εβαλα τα πολλαπλησ γιατι ξεχασα¨)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Τα γραπτα φευγουν την ιδια μερα και φτανουν εαν ειναι εφικτο μεχρι το βραδυ στον προορισμο τουε. Την επομενη γινεται δοκιμαστικη βαθμολογηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά εσείς τι κάνετε για το διαβάσετε το μάθημα;Εγώ κατέληξα να το γράφω σε τετράδιο...μόνο έτσι μου μένει :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παιδιά εσείς τι κάνετε για το διαβάσετε το μάθημα;Εγώ κατέληξα να το γράφω σε τετράδιο...μόνο έτσι μου μένει :worry:
Η συγκεκριμένη μεθοδολογία, αν και χρονοβόρα, έχει αποδειχθεί για πολλά παιδιά αποτελεσματική. Αυτή, σε συνδυασμό με πολλά τεστ και διόρθωσή τους από το καθηγητή σας, ώστε να επισημανθούν λάθη και παραλείψεις, μπορεί να σας βοηθήσει να το αποστηθίσετε καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Η λυση για το αοδε ειναι μια, ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ, ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Θέλω την άποψή σας σε μια άσκηση σωστού λάθους.

Η επιχείρηση ως κοινωνική μονάδα συνδέεται με την έννοια της επιχειρηματικότητας και διακρίνεται από άλλες παραγωγικές μονάδες

Σωστό ή λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Θέλω την άποψή σας σε μια άσκηση σωστού λάθους.

Η επιχείρηση ως κοινωνική μονάδα συνδέεται με την έννοια της επιχειρηματικότητας και διακρίνεται από άλλες παραγωγικές μονάδες

Σωστό ή λάθος;

Οφείλω να τονίσω ότι στις πανελλαδικές οι προτάσεις που δίνονται, και είναι σωστές, είναι πιστά αντίγραφα από το κείμενο του βιβλίου. Η συγκεκριμένη είναι η τροποποίηση μιας αντίστοιχης πρότασης που είναι στη σελίδα 25. Κατά την ανάγνωσή της δεν προκύπτει κάτι που δεν ισχύει, οπότε κατά τη γνώμη μου είναι σωστή.
Η επιχείρηση είναι μία κοινωνική οργάνωση, η οποία επειδή συνδέεται με την έννοια της επιχειρηματικότητας διαφέρει από άλλες παραγωγικές μονάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top