Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Φανταστείτε πόσο αισχρό είναι το μάθημα , που καθόμαστε και παίζουμε με τις λέξεις...
Λοιπόν αφού τόσο σκατά είμαστε , μάθετέ το απ'έξω και δε θα έχετε πρόβλημα παιδιά. Εγώ αυτό είχα κάνει και έγραψα 20.Μην αγχώνεστε , Σ-Λ και τέτοια θα κάνετε πολλά και θα δείτε οτι θα είναι όλα ίδια . PEACE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδια γραψαμε διαγωνισμα σημερα στο φροντ και εχω καποιες ερωτησεις:

οι επιχειρηεις ειναι παραγωγικες και οικονομικες μοναδες επειδη συνδυαζουν κ αξιοποιουν τους συντελεστες παραγωγης που διαθετουν προκειμενου να παραγουν προοιοντα ή υπηρεσιες ...Σ Λ

Εγω το βαλα λαθος λογω αυτο που λεει ΚΑΙ οικονομικες μοναδες... Επειδη αυτο που εξηγει μετα ειναι μονο για το οτι οι επιχειρησεις ειναι παραγωγικες

Επισης μας ζητησε για την οικονομικη λειτουργια και εκει που λεει οτι Η λειτουργια των επιχειρησεων εχει ως συνεπεια την αποκτηση και χρηση κεφαλαιου εγω εγραψα: Η λειτουργια των επιχειρησεων οδηγει στην αποκτηση και χρηση κεφαλαιου.

Και στο τεχνολογικο περιβαλλον εκει που λεει ...ποιοτικα και ποσοτικα την φυση και την αποδοση του εξοπλισμουυ... εγραψα:
...ποιοτικα και ποσοτικα την φυση και την αποδοτικοτητα του εξοπλισμου

Πάνω κατω αυτα ήταν τα λαθη ( ; ) μου... Ποσο νομιζετε θ μ κοψει;

1) Σωστο (σελ. 25) θα στο παρει ως λαθος απαντηση
2) Στην κριση του διορθωτη..Δεν νομιζω να κοψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Παντως σε ενα κριτηριο αξιολογησης που χει στο βιβλιο μας το φροντιστιριακο εχει βαλει λαθος... τωρα δεν ξερω τι θα κανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παιδια γραψαμε διαγωνισμα σημερα στο φροντ και εχω καποιες ερωτησεις:

οι επιχειρηεις ειναι παραγωγικες και οικονομικες μοναδες επειδη συνδυαζουν κ αξιοποιουν τους συντελεστες παραγωγης που διαθετουν προκειμενου να παραγουν προοιοντα ή υπηρεσιες ...Σ Λ

Εγω το βαλα λαθος λογω αυτο που λεει ΚΑΙ οικονομικες μοναδες... Επειδη αυτο που εξηγει μετα ειναι μονο για το οτι οι επιχειρησεις ειναι παραγωγικες

Επισης μας ζητησε για την οικονομικη λειτουργια και εκει που λεει οτι Η λειτουργια των επιχειρησεων εχει ως συνεπεια την αποκτηση και χρηση κεφαλαιου εγω εγραψα: Η λειτουργια των επιχειρησεων οδηγει στην αποκτηση και χρηση κεφαλαιου.(σελ 32-33)

Και στο τεχνολογικο περιβαλλον εκει που λεει ...ποιοτικα και ποσοτικα την φυση και την αποδοση του εξοπλισμουυ... εγραψα:
...ποιοτικα και ποσοτικα την φυση και την αποδοτικοτητα του εξοπλισμου(σελ 35)

Πάνω κατω αυτα ήταν τα λαθη ( ; ) μου... Ποσο νομιζετε θ μ κοψει;
Η πρόταση Σ/Λ είναι σωστή. Στα υπόλοιπα δεν χάνεις μονάδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Protagonist

Νεοφερμένος

Ο Protagonist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Το μυστικό κατά τη γνώμη μου είναι βαθιά κατανόηση του κειμένου και ύστερα αρκετή επανάληψη.Προσωπικά,το γράφω κιόλας 2-3 φορές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Παιδια γραφω διαγωνισμα την αλλη βδομαδα στο δευτερο κεφαλαιο αοδε και δεν μπορω να μαθω την σελιδα 62(δεν εχω προσπαθησει και πολυ) αλλα δεν νομιζω κιολας οτι ειναι σημαντικη ολο παραδειγματα εχει... εσεις τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παιδια γραφω διαγωνισμα την αλλη βδομαδα στο δευτερο κεφαλαιο αοδε και δεν μπορω να μαθω την σελιδα 62(δεν εχω προσπαθησει και πολυ) αλλα δεν νομιζω κιολας οτι ειναι σημαντικη ολο παραδειγματα εχει... εσεις τι λετε;
φίλε drosos, πρέπει να σου θυμίσω ότι δυστυχώς δεν υπάρχει σελίδα του βιβλίου που δεν χρειάζεται να διαβάσεις πολύ για οποιονδήποτε λόγο, πόσο μάλλον για τη συγκεκριμένη όπου αναφέρεται στη χρησιμότητα και καθολική εφαρμογή του μάνατζμεντ. Να σε ενημερώσω ότι έχει ήδη μπει ως θέμα στις εξετάσεις των εσπερινών Λυκείων το 2009.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Απορία: Πρέπει να μαθαίνω και τις μεταβατικές προτάσεις και τις ρητορικές ερωτήσεις που βρίσκω κάπου κάπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Απορία: Πρέπει να μαθαίνω και τις μεταβατικές προτάσεις και τις ρητορικές ερωτήσεις που βρίσκω κάπου κάπου;
Αν κατάλαβα καλά τί εννοείς, σε περίπτωση που ζητηθεί ένα μεμονωμένο απόσπασμα μιας ενότητας, μπορείς να προβείς στις ανάλογες προσαρμογές χωρίς κάποιο ρίσκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
να κανω μια χαζη ερωτηση
στο πρωτο κεφαλαιο στο μαθημα με τα στοιχεια του περιβαλλοντος στην αρχη που λεει για το οικονομικο αν δεν τα θυμαμαι ακριβως με τη σειρα αυτη αλλα με διαφορετικη(συνδυαζοντας τα αρχικα γραμματα :P ) πειραζει; ή πρεπειι ακριβως οπως ειναι διατυπωμενα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εννοειται πως πρεπει με την σειρα και προσεχε μην ξεχασεις και τα κομματα :P
Πλακιζω :P εννοειται πως μπορεις να αλλαξεις την σειρα οπως σε βολευει και συνωνυμες μπορεις να βαλεις(αρκει να βγαινει νοημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
γεια σας!δεν κανω ιδιαιτερο ουτε κανω μαθημα σε φροντ το αοδε,ετσι μαθαινω απο τ σχολειο,στο οποιο μπορω να πω οτι παμε αρκετα γρηγορα(τελειωσαμε το δευτερο κεφαλαιο).Προσπαθω κ μονη μου να κανω επαναληψεις αλλα δεν ξερω αν ειναι αρκετο.Εσεις που εχετε φτασει?τα μαθαινετε ''νερακι''?εμενα μου ειναι πολυ δυσκολο,χρειαζομαι τουλαζιστον 1 ωρα για να βγαλω μια σελιδα πολλες φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εχω φθασει στην παρακινηση(μετα την ηγεσια) στο φροντιστηριο... Και γω εχω υπολογισει μια ωρα την μιαμιση σελιδα οποτε μην ανχωνεσαι δεν ημαστε παπαγαλοι(αν κ πρεπει να γινουμε στο συγκεκριμενο μαθημα :P ) Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα παρε ενα βοηθημα για να κανεις τα κριτηρια αξιολογησης και να δεις πως τ πας... ή καλυτερα ζητα απο την καθηγητρια σου στο σχολειο να σου δινει (δεν νομιζω να πει οχι). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
οκ,ευχαριστω πολυ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stergi21

Νεοφερμένος

Ο stergi21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ποτε να αρχισω αοδε στο φροντηστηριο?τωρα ειμαι β λυκειου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το αοδε εχει μονο θεωρια γιατι να πας στο φροντιστηριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
ποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Το φροντιστηριο ομως σε βοηθαει να φτιαξεις ενα προγραμμα με το οποιο θα διαβαζεις, διαγωνισματα με τα οποια μπορεις να βλεπεις τις αδυναμιες σου, να στα εξηγει ο καθηγητης ωστε να τα καταλαβαινεις καλυτερα και να τα μαθαινεις πιο ευκολα οποτε δεν ειναι και τοσο αρνητικο το φροντιστηριο στο ΑΟΔΕ αλλα δεν ειναι κ "υποχρεωτικο"(οπως στα αλλα μαθηματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
παίδες διαβάζω ΑΟΔΕ μόνος μου,μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο καλό βοήθημα το οποίο
θα χωρίζει την ύλη σε ερωτήσεις και θα έχει και τεστάκια;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Αντώνης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ουτε για τα αλλα μαθήματα είναι υποχρεωτικό.Απλά ετσι εχουμε συνηθίσει πλέον....Το φροντιστήριο είναι επιλογή οχι ανάγκη.Τωρα σχετικά με το ΑΟΔΕ ο μόνος λόγος που προσωπικά πηγαίνω φροντιστήριο είναι για να έχω κάτι να με πιέζει ωστε να το διαβάζω.Απο κει και πέρα δεν προσφέρει κατι που δε μπορόυσες να το καταλάβεις και μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top