Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εμάς πάντως μας δίνουν φωτοτυπίες. Δεν νομίζω ότι υπάρχει καθηγητής που δεν έχει ένα αντίτυπο για φωτοτυπίες. Τουλάχιστον έτσι η δουλειά γίνεται, δεν είμαστε και τελείως ξεκρέμαστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εμάς πάντως μας δίνουν φωτοτυπίες. Δεν νομίζω ότι υπάρχει καθηγητής που δεν έχει ένα αντίτυπο για φωτοτυπίες. Τουλάχιστον έτσι η δουλειά γίνεται, δεν είμαστε και τελείως ξεκρέμαστοι.

Φωτοτυπίες έχουμε ... τουλάχιστον μέχρι και το 2ο !
Αλλά αλλιώς είναι το βιβλίο, να έχεις χρώμα , κάτι να πιάνεις ρε παιδί μου (!)
Απλώς είναι και απαράδεκτο το όλο σκηνικό !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva.

Νεοφερμένος

Η eva. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εμας μας λεει να βρουμε καποιο παιδι που το εχει και να βγαλουμε μονοι μας φωτοτυπιες αντι να μας δωσει εκεινη και παραλληλα παραδιδει μαθημα και βαζει τεστ σε μια ταξη που δεν εχει βιβλια! τη σκοτωνεις ή δεν τη σκοτωνεις?!!!?!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και εμείς γράψαμε και πήρα 20 :/ Η μισή τάξη+ κάτω από την βάση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Καλά το πρώτο κεφάλαιο είναι εύκολο και το δεύτερο. Εγώ δεν έγραψα καλά ΑΟΔΕ, γιατί δεν το έδωσα έμφαση στο δεύτερο τετράμηνο και τελικά με έφαγε. Μην υποτιμάτε κανένα μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Καλά το πρώτο κεφάλαιο είναι εύκολο και το δεύτερο. Εγώ δεν έγραψα καλά ΑΟΔΕ, γιατί δεν το έδωσα έμφαση στο δεύτερο τετράμηνο και τελικά με έφαγε. Μην υποτιμάτε κανένα μάθημα...

Μιχάλη (και λοιποί), να ενημερώσω στο σημείο αυτό ότι το δεύτερο κεφάλαιο αφαιρέθηκε σχεδόν εξ' ολοκλήρου από την ύλη φέτος, με το τρίτο κεφάλαιο να το αντικαθιστά... Ελπίζω να μην το μαθαίνεις τώρα αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μιχάλη (και λοιποί), να ενημερώσω στο σημείο αυτό ότι το δεύτερο κεφάλαιο αφαιρέθηκε σχεδόν εξ' ολοκλήρου από την ύλη φέτος, με το τρίτο κεφάλαιο να το αντικαθιστά... Ελπίζω να μην το μαθαίνεις τώρα αυτό. :P

Ναι οντως.
Μηπως καποιος γνωριζει αν το 3ο κεφαλαιο ειναι σχετικα ευκολο; Αν ειναι δυσνοητες οι εννοιες εννοω...

Να περιμενουμε θεματα απο το 3ο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μου είπε καθηγήτρια πως αυτά που έφυγαν ήταν πιο δυσνόητα απο αυτά που μπήκαν! Άρα, για (καλο?) δικό μας έγινε;
Ναι,θα μπούν στάνταρ θέματα απο το 3ο, φρέσκα φρέσκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παιδιά δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ πληροφορία για το ότι δεν θα διδάσκεται του χρόνου.
Η καθυστέρηση της έκδοσης και της διανομής του είναι πρωτοφανής και απαράδεκτη. Κάθε καθηγητής οφείλει να δίνει φωτοτυπίες στους μαθητές (πιστέψτε με, είναι καλύτερα να το λαμβάνεται σε δόσεις).
Στη σελίδα https://digitalschool.ypaideias.gr/modules/auth/listfaculte.php δεν υπάρχει το βιβλίο σε ψηφιακή μορφή.
Απαντώντας σε σχετική απορία, οι σελίδες που προστέθηκαν στην ύλη είναι λιγότερο δυσνόητες αλλά πιο πυκνογραμμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
εμεις συνεχίζουμε να μην έχουμε βιβλια ΑΟΔΕ και ΑΟΘ καθως και οικονομολογο.τι να πει κανεις για το κρατος που ζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
εμεις συνεχίζουμε να μην έχουμε βιβλια ΑΟΔΕ και ΑΟΘ καθως και οικονομολογο.τι να πει κανεις για το κρατος που ζουμε
Γνωρίζω ότι έγιναν πολύ λίγες προσλήψεις και γι αυτό υπάρχουν κενά και ελλείψεις οικονομολόγων.
Η κατάσταση με το βιβλίο της ΑΟΘ είναι καλύτερη γιατί έχει σταλεί στα περισσότερα σχολεία, ενώ δεν υπάρχει στη διεύθυνση που έγραψα σε προηγούμενο μήνυμά μου.
Φίλε makis07 καταλαβαίνω την αγωνία και την αγανάκτησή σου, ειδικά όταν έχει να κάνει και με ένα μάθημα αυξημένης βαρύτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ο οργανισμός εκδόσεως διδακτικών βιβλίων ενημέρωσε ότι το βιβλίο έχει εκδοθεί και αρχίσει να διανέμεται στα σχολεία. Το βιβλίο θα έχει αλλαγές αλλά δεν προσδιόρισε την έκταση αυτών.
Τα κεντρικά βιβλιοπωλεία της Αθήνας όπως π.χ. ΣΑΒΑΛΛΑΣ το έχουν προμηθευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Οντως, απο που προκυπτει ρε παιδια οτι δεν θα διδασκονται του χρονου οι ΑΟΔΕ;

Παντως το γεγονος οτι το βιβλιο δεν υπαρχει ουτε σε ψηφιακη μορφη, που ειναι το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου να ανεβασεις ενα αρχειο PDF, δειχνει τι μπουρδελο κρατος εχουμε.

Οσον αφορα τις προσληψεις που ανεφερε ο συναδελφος πιο πανω, καπου ειχε παρει το ματι μου οτι οι παραιτησεις οικονομολογων για λογους συνταξιοδοτησης ηταν καμια κατοσταρια και οι προσληψεις...τεσσερεις. :Ρ

Ας μην σχολιασω οτι το βιβλιο υπαρχει σε κεντρικα βιβλιοπωλεια των Αθηνων και οχι στα σχολεια... Ε ρε σφαλιαρες που θελουν μερικοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε μας τα βιβλια τα παραλαβανε τα παιδια σήμερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
φωτοτυπιες δε σας δινουνε?γιατι ψαχνετε να δημιουργησετε προβληματα που δεν υπαρχουν?
μου θυμιζετε εναν στην αυστραλια που καλεσε ολοκληρη κτηνιατρικη εκπομπη επειδη ο σκυλος του γαυγιζε οταν ο ιδιος πηγαινε να πατησει το κουτι των κορν φλεικσ για να το επιπεδοποιησει








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
φωτοτυπιες δε σας δινουνε?γιατι ψαχνετε να δημιουργησετε προβληματα που δεν υπαρχουν?
μου θυμιζετε εναν στην αυστραλια που καλεσε ολοκληρη κτηνιατρικη εκπομπη επειδη ο σκυλος του γαυγιζε οταν ο ιδιος πηγαινε να πατησει το κουτι των κορν φλεικσ για να το επιπεδοποιησει

Τα παιδιά φωνάζουν για κάτι που δικαιούνται, όχι για κάτι extra. Δεν ξέρω πώς φαντάζεστε εσείς το διάβασμα αγαπητέ, αλλά αν μη τι άλλο, όταν φτάσει η ώρα των επαναλήψεων δεν είναι κι ό,τι πιο λογικό να ψάχνεις μία μία τις φωτοτυπίες για να διαβάσεις το μικρό κομματάκι που τυχαίνει να ξεχνάς... Και αν θες τη γνώμη μου, τα παιδιά λίγα λένε. Εγώ είμαι από τους τυχερούς που πήρανε βιβλία από το Σεπτέμβρη (!), οπότε και δεν έχω το θέμα με τις φωτοτυπίες. Αλλά πραγματικά, αυτή είναι η παιδεία που θέλετε;



Υ.Γ. Έλεος δηλαδή, τα αυτονόητα πρέπει να λέμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ειμαι 108 χρονων και πηγαινω 3η λυκειου.οι επαναληψεις δεν εχουν αρχισει ακομα,αφου στην αρχη ειμαστε.τουλαχιστον για 'μενα, που δεν ειμαι απ' αυτους που διαβαζουν τη διοικηση μετα μανιας.
τελος παντων,εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τις φωτοτυπιες και αφου οσο καθυστερουν τα βιβλια τοσο πιθανοτερο γινεται να μας βγαλουν υλη απ' αυτο το σιχαμερο μαθημα ,με συμφερει αυτη η κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
ειμαι 108 χρονων και πηγαινω 3η λυκειου.οι επαναληψεις δεν εχουν αρχισει ακομα,αφου στην αρχη ειμαστε.τουλαχιστον για 'μενα, που δεν ειμαι απ' αυτους που διαβαζουν τη διοικηση μετα μανιας.
τελος παντων,εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τις φωτοτυπιες και αφου οσο καθυστερουν τα βιβλια τοσο πιθανοτερο γινεται να μας βγαλουν υλη απ' αυτο το σιχαμερο μαθημα ,με συμφερει αυτη η κατασταση.

No comment.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βασικά είναι και οι σημειώσεις που γράφεις στις φωτοτυπίες.
Μετά θα πρέπει να τις περάσεις στο βιβλίο κτλ κτλ.
Δε συμφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
οντως,αλλα δεν πιστευω να παρει πολλη ωρα.αντε κανα μισαωρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top