Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Κανείς?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Γειά σας και πάλι!:D....Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε μια ακόμα απορία μου γι'αυτό το μαθημα.

Στην σελ. 40 στην παράγραφο απο "Η επιχείρηση όμως υπάρχει....Θυσίες (κόστος)" τι ερώτηση μπορεί να μπει?

Αυτήν την παράγραφο πέρισυ μας είπε ο καθηγ. να την προσέξουμε.

Με κριτήριο την αποτελεσματικότητα,τι επιδιώκει η κάθε ομάδα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Να σε καλα Ηλιαννα!....Νομίζω ότι αυτή η ερώτηση ταιριάζει κάπως. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filipaster

Νεοφερμένος

Ο filipaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μια διορθωση......52 ειναι οι σελιδες τις υλης που εχουμε στο ΑΟΔΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Καλά πόσες έκοψες?Εγώ από την υλη ακριβώς 64 τις μέτρησα,χωρίς φωτογραφίες ασκήσεις και όλα τα συναφή.Αφήστε γράφουμε κίολας άυριο το πρώτο κεφάλαιο στο σχολείο...Σκέτη πίκρα.:(Μου σπάει τα νεύρα αυτό το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestis Dosti

Νεοφερμένος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πείτε μου την γνωμη σας για το τι πιστευεται οτι υπαρχει μεγαλυ πιθανοτιτα να πεσει φετος...(Τι λενε οι καθηγητες σας?Σχολειο-Φροντ.)

Πρωτο κεφαλαιο ΣΟΣ <<Κοινωνικη ευθηνη της επιχειρησης>>...
Συμφωνιτε-Διαφωνιτε???
Γιατι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Διαφωνώ γιατί δεν νομίζω ότι έχει κάτι το ουσιώδες σαν περιεχόμενο.Θεωρώ πιο σος από το πρώτο κεφάλαιο το ανταγωνιστικότητα-παραγωγικότητα που δεν έχει μπει ποτέ και μου φάινεται λογικό θέμα,έχει δηλαδή μια σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αφήστε τα ΣΟΣ στο συγκεκριμένο μάθημα (γενικά δηλαδή, σε όλα τα μαθήματα). Κοιτάτε να το διαβάσετε χωρίς να αφήνετε κενά (μην κάνετε το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι και, το αφήσετε να το διαβάσετε στο τέλος) και θα γράψετε σούπερ. Το μάθημα είναι εξαιρετικά εύκολο-και, με μικρή ύλη-, ιδίως με το τρόπο που εξετάζεται.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemeSis1990

Νεοφερμένος

Ο NemeSis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έχετε να μου προτείνετε βοήθημα? Από το βιβλίο δε μπορώ να διαβάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ε ρε μεχρι κ σ αυτο το μαθημα εχω βοηθημα.Πρεπει να χω γυρω στα 20. Μωρε ας περασω εγω κ τα χαριζω μετα ολα..!Λοιπον στο θεμα μας. Αν κ οχι φροντιστηριο αλλα ουτε καν βοηθημα δε χρειαζεται σ αυτο το μαθημα να σου προτεινω του Σταθη Πανταζη εκδοσεων Σαββαλα το οποιο εχει παρα πολλα Σ-Λ-επιλογης τη καθε ενοτητα ξεχωριστα και ερωτησεις αναπτυξης.Εγω το πηρα κυριως γιατι εχει και τα θεματα απο 2000-2008(δε τα χει ολα μαζι αλλα σε καθε ενοτητα τι εχει πεσει καθε χρονια) καθως παρατηρησα οτι καποια επαναλαμβανονται ανα 2-3 χρονια οποτε καταλαβαινεις που πρεπει να δωσεις μεγαλυτερη σημασια. Ελπιζω να βοηθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemeSis1990

Νεοφερμένος

Ο NemeSis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Φροντιστήριο πάω και μας έχουν δώσει 2 τόμους με τα θέματα των εξετάσεων και με άπειρα Σ-Λ. Θέλω ένα βοήθημα που να γράφει ότι και το βιβλίο αλλά με σωστή ταξινόμηση, απλουστευμένες έννοιες, έντονα γράμματα όπου χρειάζεται, ομαδοποίηση και εξήγηση κάποιων σημαντικών λέξεων-φράσεων. Γενικά κάτι που να διαβάζετε ευχάριστα έτσι ώστε να το γράφω σαν παραμυθάκι όχι να το παπαγαλίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestis Dosti

Νεοφερμένος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγω φιλε μου εχω τις εκδοσεις του Σαββαλα το οποιο εχει σχεδον ακριβως αυτο που ζητας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemeSis1990

Νεοφερμένος

Ο NemeSis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αγόρασα του Σαββάλα (ΛΑΖΑΝΗΣ, ΤΕΝΤΕΣ, ΤΖΗΡΟΣ, ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ και ΓΙΑΛΕΡΗΣ) 15 ευρώ. Έχει ότι ζητάω. Σας ευχαριστω.

Με προβλημάτισε ότι είναι εκδοσή του 2004 όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starkiller2142

Νεοφερμένος

Ο Starkiller2142 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια ι γνωμη μου ειναι διαβασμα καθε μερα απο 1 ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fountototeratin

Νεοφερμένος

Η fountototeratini always.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εχω μαθει μεχρι κ τις τελειες στο αοδε,.ειμαι της αποψης οτι οποιος δεν το εχει δωσει δεν μπορει ν λεει πως ειναι σιγουρο 20 διοτι παιζουν πολλα ρολο,.εχω μαθει τ παντα σε αυτο τ μαθημα τουλαχιστον μεχρι εκει που εχω φτασει,κ πιστευω πως το μονο που πρεπει ν κανεις ειναι ν διαβαζεις 1 ωρα καθε μερα κ θα δεις πως θα σου φανει ευκολο!!!καλη τυχη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
τι λετε ρε παιδια! 1 ωρα καθε μερα ΑΟΔΕ? εγω 2 διαβαζω και τρωω φρικη εκεινες τις 2 ωρες! νιωθω μετα απο αυτο το μαρτηριο πως εχω μεινει με μισα εγκεφαλικα κυτταρα...
Πραγματικα αυτο που θα χαρω οταν τελειωσω θαναι το ΑΟΔΕ μαζι με την εκθεση...
το απολυτο βασανιστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Διιστανται τελικα οι αποψεις γι αυτο το μαθημα..Αλλοι το χουνε λατρεψει και αλλοι το χουνε αντιπαθησει.Το μαθημα δεν ειναι δυσκολο αρκει να το διαβαζεις και να μη πεις οτι θα το διαβασω μια βδομαδα πριν τις εξετασεις.Αυτοι που κυριως δυσκολευονται ειναι τα πρακτικα-μαθηματικα-εξυπνα μυαλα και λογικο αφου το μαθημα αυτο απαιτει να εισαι ο τελειος παπαγαλος.Ειχα γνωστο που εγραψε περυσι Μαθ.Κατ καθαρο 100..! και Α.Ο.Δ.Ε 5.4..! αν θυμαμαι καλα..Απιστευτο..? :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fountototeratin

Νεοφερμένος

Η fountototeratini always.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα,, επειδη εγω λατρευω τ μαθηματικα κ θελω ν σπουδασω στο τομεα της ερευνας μαθηματικων πιστευω πως κ τα μαθηματικα μυαλα,τ αοδε τ βρισκουν ως μια θεωρια!κ μην ξεχναμε πως αρκετοι φιλοσοφοι κ αλλων θεωριτικων πεδιων επιστημονες εχουν βγαλει θεωρηματα κ πορισματα,,ξερεις τ ηταν ο bolzano(αν θυμαμαι καλα);;ενας απλος καλογερος!ο εξυπνος ανθρωπος δεν ειναι αυτος που απαραιτητα ειναι στην τεχνολογικη!ξερω παιδι τ οποιο τ αρεσουν τ αρχαια κ τ κοβει πολυ στ μαθηματικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Για την πλειοψηφια των μαθητων αναφερομαι και οχι σε μεμονομενα περιστατικα (bolzano και τον φιλο σου..), παντα υπαρχουν εξαιρεσεις στο κανονα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fountototeratin

Νεοφερμένος

Η fountototeratini always.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
οκ τοτε!απλα ν ξερεις πως δεν ειναι μονο ο bolzano κ τ φιλαρακι μ αλλα αρκετοι!!τεσπα,παντως esostrefh παλεψε τ κ θα σου φανει αστειο!!!γεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top