[Παλιό Σύστημα] Βιολογία ή Μαθηματικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Απλά στα μαθηματικά φοβάμαι μήπως κάνω κανένα χαζό λάθος.
Το ξέρω ότι θα έχω πολύ χρόνο αλλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Αμα δεν εχεις προβλημα στην αποστηθιση σκεψου και τη βιολογια τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα στην αποστήθιση αλλά θα έχω και βιολογία κατεύθυνσης και θα βαριέμαι κι άλλη παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αφου εισαι θετικη κατευθυνση, επιλεξε μαθηματικα γενικης. Θα σου φανουν γελοια πιστευω. Το πρωτο κεφαλαιο ειναι σαν να μην υπαρχει καν. Μενουν τα αλλα δυο που ειναι απλα και συγκεκριμενα πραματα.
Η βιολογια ομως ειναι ενα αλλο πακετο με αποστηθιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Είναι αναλόγως για ποιες σχολές ενδιαφέρεσαι! αν θέλεις σχολές του 3ου πεδίου (βιολογίας, φυσικοθεραπείας, νοσηλευτικής κτλ...) τότε πρέπει να πάρεις βιολογία.. αντίθετα αν θέλεις σχολές του 5ου (αστυνομία, στρατιωτικές κτλ...) μαθηματικά! εγω είμαι θεωρητική κ φέτος έδωσα βιολογία.. Μου φάνηκε εύκολη, υπολογίζω απο 19-20.. Απλά να ξέρεις οτι πρέπει να θυμάσαι κ την παραμικρή λεπτομέρεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Είναι αναλόγως για ποιες σχολές ενδιαφέρεσαι! αν θέλεις σχολές του 3ου πεδίου (βιολογίας, φυσικοθεραπείας, νοσηλευτικής κτλ...) τότε πρέπει να πάρεις βιολογία.. αντίθετα αν θέλεις σχολές του 5ου (αστυνομία, στρατιωτικές κτλ...) μαθηματικά! εγω είμαι θεωρητική κ φέτος έδωσα βιολογία.. Μου φάνηκε εύκολη, υπολογίζω απο 19-20.. Απλά να ξέρεις οτι πρέπει να θυμάσαι κ την παραμικρή λεπτομέρεια...
Έχω ξαναπεί πως είμαι θετική και θέλω να περάσω βιολογικό οπότε ότι και να διαλέξω το ίδιο μου κάνει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βασικα σιγα το επιπεδο που εχει η Βιολογια γενικης. Δεν προσφερει και καμια γνωση ουσιας (απλα πραγματακια ειναι), αλλα οσο να 'ναι η παπαγαλια της απαιτει χρονο. Κι εγω φοβομουν τα χαζα λαθη στα Μαθηματικα και αυτος ειναι ο μονος λογος που δεν τα επελεξα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ε μάλον για μαθηματικά το βλέπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Βασικα σιγα το επιπεδο που εχει η Βιολογια γενικης. Δεν προσφερει και καμια γνωση ουσιας (απλα πραγματακια ειναι), αλλα οσο να 'ναι η παπαγαλια της απαιτει χρονο. Κι εγω φοβομουν τα χαζα λαθη στα Μαθηματικα και αυτος ειναι ο μονος λογος που δεν τα επελεξα.

Έχει πολύ ορολογία έτσι; Αν δεν κάνω και εσύ Χρήστο Βιολογία δεν έδωσες; Σε δυσκόλεψε; :hmm: Τουλάχιστον η ορολογία που πρέπει να χρησιμοποιήσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Προσωπικά νομίζω ότι αν δε θες οικονομικά δε χρειάζεται να πάρεις Μαθηματικά, για τον απλούστατο λόγο ότι είναι Μαθηματικά, μπορούν άνετα να σου βάλουν κάτι δύσκολο ή κάτι που μπορείς να καλλήσεις. Αντίθετα, η Βιολογία έναι καθαρά παπαγαλία και οι ασκήσεις είναι άκρως γελοίες (άσε που φέτος δεν έβαλαν άσκηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Yποτίθεται πως αφού είναι μάθημα γενικής τα θέματα είναι πιο standar.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Προσωπικά νομίζω ότι αν δε θες οικονομικά δε χρειάζεται να πάρεις Μαθηματικά, για τον απλούστατο λόγο ότι είναι Μαθηματικά, μπορούν άνετα να σου βάλουν κάτι δύσκολο ή κάτι που μπορείς να καλλήσεις. Αντίθετα, η Βιολογία έναι καθαρά παπαγαλία και οι ασκήσεις είναι άκρως γελοίες (άσε που φέτος δεν έβαλαν άσκηση)


Απλα με την βιολογια να ξερεις οτι καταδικαζεις τον εαυτο σου να διαβασεις πολυ διοτι προκειται σε ενα καθαροαιμο θεωρητικο μαθημα.
Ενω τα μαθηματικα, οταν βεβαια καποιος ανηκει στην θετικη ή τεχνολογικη κατευθυνση, μπορει να γραψει 19-20 με το μισο διαβασμα απο αυτο της βιολογιας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
η βιολογια παντως ειναι πολυ ευκολο μαθημα και μπορεισ να γραψεις ανετα 18-20...με χαλαρο διαβασμα βγαινει πολυ ανετα η υλη...διαβαζεισ γραφεισ...τελοσ...τωρα τα μαθηματικα...δε λεω ειναι ευκολα ...αλλα σκεψου...μια ασκηση να μη σου βγει ...η μια πραξη να κανεις λαθος...τζαμπα μορια...η βιολογια δεν εχει συνηθως παγιδεσ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Το κακο με την βιολογια ειναι, θυμασαι αυτο που σου ζηταει? Αν ναι και καλα, τοτε γραφεις αριστα, αν μετρια γραφεις και μετρια, αν καθολου, αντε γεια :bye::p

Ενω στα μαθηματικα, εκτος απο μια ερωτησουλα θεωριας τα αλλα δεν χρειαζεται να ξερει καποιος κατι απεξω εκτος απο καποιους τυπους που ειναι πολυ λιγοι και λογικοι. Τα βγαζει μονος του καποιος. Σαφως και μπορει να γινει καποιο υπολογιστικο λαθος
αλλα αυτα παιρνουν 2-3 μορια το πολυ συνηθως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
η βιολογια παντως ειναι πολυ ευκολο μαθημα και μπορεισ να γραψεις ανετα 18-20...με χαλαρο διαβασμα βγαινει πολυ ανετα η υλη...διαβαζεισ γραφεισ...τελοσ...τωρα τα μαθηματικα...δε λεω ειναι ευκολα ...αλλα σκεψου...μια ασκηση να μη σου βγει ...η μια πραξη να κανεις λαθος...τζαμπα μορια...η βιολογια δεν εχει συνηθως παγιδεσ..
Άλλωστε αν γράψω 18 δεν θα είμαι και τόσο ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kara1991

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια,τα πραγματα εχουν ως εξης.Αν καποιος εχει την δυνατοτητα και εχει ορεξη να διαβασει για να πιασει ενα ευκολο πολυ καλο βαθμο,μπορει να επιλεξει την Βιολογια.Η υλη της ειναι αρκετα ευκολη,κατι που διευκολυνει αρκετα την αποστηθιση της!!
Αντιθετως,αν καποιος ο οποιος δεν αντεχει το πολυωρο διαβασμα και ξερει καποια πραγματα απο μαθηματικα,μπορει ανετα να γραψει ενα πολυ καλο βαθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Παιδια,τα πραγματα εχουν ως εξης.Αν καποιος εχει την δυνατοτητα και εχει ορεξη να διαβασει για να πιασει ενα ευκολο πολυ καλο βαθμο,μπορει να επιλεξει την Βιολογια.Η υλη της ειναι αρκετα ευκολη,κατι που διευκολυνει αρκετα την αποστηθιση της!!
Αντιθετως,αν καποιος ο οποιος δεν αντεχει το πολυωρο διαβασμα και ξερει καποια πραγματα απο μαθηματικα,μπορει ανετα να γραψει ενα πολυ καλο βαθμο.

Ωραιος, πολυ αντιπροσωπευτικο μηνυμα αυτο. Nice:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Παιδια,τα πραγματα εχουν ως εξης.Αν καποιος εχει την δυνατοτητα και εχει ορεξη να διαβασει για να πιασει ενα ευκολο πολυ καλο βαθμο,μπορει να επιλεξει την Βιολογια.Η υλη της ειναι αρκετα ευκολη,κατι που διευκολυνει αρκετα την αποστηθιση της!!
Αντιθετως,αν καποιος ο οποιος δεν αντεχει το πολυωρο διαβασμα και ξερει καποια πραγματα απο μαθηματικα,μπορει ανετα να γραψει ενα πολυ καλο βαθμο.
Το θέμα όμως είναι και πόσο χρόνο έχει κάποιος για να διαθέσει στη βιολογία.Μπορεί να αντέχει το διάβασμα αλλά να μην προλαβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
σωστα ειναι κ αυτο ενα θεμα!εγω 8α διαλεξω βιολογια απο θετικη μιας κ με τα μα8ηματικα δεν εχουμε κ τς καλυτερες σχεσεις!βεβαια κ τα μα8.κατ τα φοβαμαι αρκετουτσικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εγω παντως πηρα φυσικη γενικης και με εβγαλε ασπροπροσωπο....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top