[Παλιό Σύστημα] Βιολογία ή Μαθηματικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
κωστα εγω πιστευω οτι με μαθηματικα και αοθ την εχεις κανει τζιτζι αλλα απο τη στιγμη που δεν θες πεμπτο!!επισης τα μαθηματικα ανοιγουν και αλλο πεδιο και συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει και απο αυτο που σε ξερω μπορεις να ανταποκριθεις και στα 2 τελεια απλα πιστευω μαθηματικα θα σου ρθει καλυτερα it's up to you ομως!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
μαθηματικα με χιλια....τοσο απλα...''βρειτε το μεσο ορο''.....μιλαμε για ξεφτιλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nalfein

Νεοφερμένος

Ο Nalfein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εγω μεσα στη χρονια πραγματικα ένιωσα σα να δινω 5 μαθήματα αντι για 6 με τα μαθηματικά. Και αρκετοί που ξέρω που πήραν βιολογία το μετάνιωσαν οταν ήταν πια αργά. Αλλα φυσικά παει με τη κατεύθυνση. Γενικότερα, θεωρητική βολεύει πιο πολύ βιολογία. Όλοι οι άλλοι μαθηματικά με τα 1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
μα τοσο ευκολα ειναι;;;δεν εχω κανει πολλα ακομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Εγω για βιολογια το παω αν και σκεφτομαι να αλλαξω παροτι θεωρητικη,οχι αλλο καρβουνο,οχι αλλο απ'εξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγω για βιολογια το παω αν και σκεφτομαι να αλλαξω παροτι θεωρητικη,οχι αλλο καρβουνο,οχι αλλο απ'εξω...

και εγω βιολογια θα δωσω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimara05

Νεοφερμένος

Ο jimara05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ είμαι απόφοιτος και επέλεξα Βιολογία Γ.Π γιατί ήταν πιο σίγουρο και αμα διαβαζές μπορούσες να γραψείς.Τώρα όμως καταλαβά πώς για να γράψεις 19-20 δηλ 95-100 θα πρέπει να ξέρεις κάθε λεπτομέρια απο το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
και εγω βιολογια θα δωσω!!!!

και χαιρεσαι?δεν ειναι και τοσο γελοια ,εκτος αν μαθαινεις ευκολα απ'εξω και λεπτομερειες μαλιστα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τα μαθηματικά είναι δύσκολα για μαθητή θεωρητικής??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Τα μαθηματικά είναι δύσκολα για μαθητή θεωρητικής??


Απ,ο,τι εχω ακουσει δεν ειναι τοσο δυσκολα
Εγω σκεφτομαι σοβαρα και τη φυσικη παντως,Φυσικη=λατρεια,ατιμη θεωρητικη ,θα με καταστρεψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Διάβασα όσα λέτε και σκέφτομαι περισσότερο να επιλέξω τα μαθηματικά ΓΠ(είμαι θετική κατεύθυνση,μου φαίνεται πιο δύσκολο να γράψω 20 στη βιολογία,απ ότι στα μαθηματικά..).:PΕάν όμως αλλάξω γνώμη στη μέση της χρονιάς;;:(Εννοώ,πότε δηλώνω ποιο μάθημα θα δώσω;Αν το δηλώνω στην αρχή της χρονιάς-πριν αποκτήσω μία καλύτερη επαφή με την ύλη,δηλαδή-μπορώ να το αλλάξω αργότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, το μάθημα το δηλώνεις λίγο καιρό πριν τις εξετάσεις! Αν παντως πιστευεις οτι μπορει να αλλαξεις γνωμη καλο θα ειναι να προσεχεις και τα δυο μαθηματα εξισου ωστε να μην εχεις κενα σε αυτο που τελικα επιλεξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ΜΑΘΗΑΜΑΤΙΚΑ ΔΑΓΚΩΤΟ!! Μη το σκεφτεσαι καν....Αν νιωθεις εστω κ λιγο στα μαθηματικα εχεις φυγει...Ρε θελεισ 20 λεπτα διαβασμα την εβδομαδα και γραφεις 100ρι...Βιολογια ολη τη χρονια θα σε πιαθανουν με επαναλληψεις, τεστακια κ μλκιες..Α! και σχετικα με το αριθμητικο λαθος...Ειναι τοσο ευκολα τα θεματα που ενας μεσος μαθητης πιστευω τα τελειωνει βια στις 2 ωρες....Οποτε εχει 1 ολοκληρη ωρα για ελεγχο...Ε τωρα τι αριθμητικο μπορεις να κανεις κ να μη το δεις σε 1 ωρα???
Ενταξει αν ειναι κανεις θεωρητικη ειναι λιγο πιο δυσκολα τα πραγματα γιατι εχει να μαθει ενα κεφαλαιο παραπανω, που ειναι κ το πιο δυσκολο , αλλα οι υπολοιποι το εχουν ετοιμο απο κατευθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, το μάθημα το δηλώνεις λίγο καιρό πριν τις εξετάσεις! Αν παντως πιστευεις οτι μπορει να αλλαξεις γνωμη καλο θα ειναι να προσεχεις και τα δυο μαθηματα εξισου ωστε να μην εχεις κενα σε αυτο που τελικα επιλεξεις!
Ευτυχώς!!Έτσι θα μπορέσω τουλάχιστον να δω ποιο είναι πιο εύκολο..:PΑρχικά,σίγουρα θα προσέχω και τα δύο, μέχρι να κατασταλάξω σε κάποιο!Μετά δεν νομίζω να αλλάξω γνώμη..:xixi:Thanks!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παρε μαθηματικα γενικης.χρειαζεται λιγοτερο διαβασμα για να γραψεις 20 εκει παρα στη βιολογια..και μην τυχον τα παρακολουθεις και τα δυο.χασιμο χρονου..ολοι σας να βαδισετε με γνωμονα τη βασικη οικονομικη αρχη:η επιτευξη των στοχων με τις μικροτερες δυνατον θυσιες.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιούλη24995

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
μαθηματικα δαγκωτο!εγω τα πηρα φετος ωσ 6ο μαθημα κ εγραψα 20 με ελαχιστο διαβασμα!και ηταν και δυσκολα μπορεισ να πεις τα φετινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nkiller

Νεοφερμένος

Ο nkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Διάβασα όσα λέτε και σκέφτομαι περισσότερο να επιλέξω τα μαθηματικά ΓΠ(είμαι θετική κατεύθυνση,μου φαίνεται πιο δύσκολο να γράψω 20 στη βιολογία,απ ότι στα μαθηματικά..).:PΕάν όμως αλλάξω γνώμη στη μέση της χρονιάς;;:(Εννοώ,πότε δηλώνω ποιο μάθημα θα δώσω;Αν το δηλώνω στην αρχή της χρονιάς-πριν αποκτήσω μία καλύτερη επαφή με την ύλη,δηλαδή-μπορώ να το αλλάξω αργότερα;

Το πρώτο κεφάλαιο θα σου φανεί εύκολο καθώς θα το διδαχτείς και στα Μαθ. Κατ. επειτα το δεύτερο και το τρίτο είναι κάτι καινούργιο χωρίς δυσκολίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nkiller

Νεοφερμένος

Ο nkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μαθηματικα δαγκωτο!εγω τα πηρα φετος ωσ 6ο μαθημα κ εγραψα 20 με ελαχιστο διαβασμα!και ηταν και δυσκολα μπορεισ να πεις τα φετινα!

Ενα σχόλιο για τα φετινά θέματα: με καλό διάβασμα (εννοώ άρτιο σε όλη την ύλη και στο είδος των ασκήσεων) μπορείς να γράψεις 19-20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγώ παιδιά Μαθηματικά Γενικής έκανα 3 μαθήματα όλα κι όλα και δεν έλυσα πάνω από 30 ασκήσεις όλο το χρόνο και έγραψα 19,4!!!!
Αλλα τα Κατεύθυνσης τα ξέσκισα!
Στους Θετικο-Τεχνολόγους ασυζητητί Μαθηματικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blu3Th1nk3r

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
να ρωτήσω κι εγώ κάτι επειδή έχω το ίδιο δίλημμα?!??
Η βιολογία θα έχει πάλι εφαρμογή και άσκηση?
είναι το ίδιο δύσκολα με την βιολογία της β'?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top