Γενικό - [Παλιό Σύστημα] ΑΟΔΕ: Να διαβάσω από τη Β' Λυκείου;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Σε 9 μήνες εδώ θα είμαστε, και θα δούμε αν όσοι πάτε στα σούπερ ουάου φροντιστήρια που θα μπουν Οκτώβρη μετασχηματισμούς fourier θα πάρετε τις θέσεις μας στο ΗΜΜΥ ή θα πάρετε... ξέρετε.
Συγγνώμη για το υφάκι, αλλά ήταν απαραίτητο.


+άπειρο
Άπλετος σεβασμός:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Δεν ειναι παραμυθι ρε συ το αοδε να διαβαζουν μιση σελιδα αναγνωση. Παπαγαλια βαρβατη θελει για καποιον που στοχευει στο 20. Ασε που με αναγνωση απλη θα τα ξεχασει και πιο γρηγορα.


ναι απλα αμα το κανεις αναγνωση εναν χρονο πριν οι εννοιες θα σου ερχονται πιο γρηγορα στο μυαλο
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyaggelia

Νεοφερμένος

Η eyaggelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
συχαμενο μαθημα το αοδε !!!!με νευριαζει οταν δεν το καταλαβαινω πολυ μπερδεμα αν και λιγη η υλη του!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
στρατο φετος εδωσα,οφειλω να ομολογησω οτι τα θεματα ηταν ευκολα,απλως εγω δεν ειχα την αποδοση που θα ηθελα,βεβαια περασα στην πρωτη μου επιλογη (μηχ-μηχ κοζανης,παω εμπ ομως)προσωπικα δικαιολογω τον εαυτο μου διοτι σε ολα τα υπολοιπα εγραψα τελεια ,οποτε νομιζω επειδη πανω απ ολα ειμαστε ανθρωποι μια κακη μερα την εχουμε ολοι!


δεν ειναι οτι δεν ξερω μαθηματικα,ή γενικα οτι δεν προσπαθησα,απλα δεν ημουν σε καλη μερα
,αρκετα κουρασμενος και χωρις ορεξη να λυσω τις ασκησεις.


φιλε εγω ειχα ξεκινησει ιδιαιτερα απο τις αρχες της β λυκειου και τελειωσα τα χριστουγεννα της γ ,γενικα τα μαθηματικα εχουν μεγαλο βαθος.

ααα οκ απλος ρωτησα ηθελα να πω φετος και λες στα φετινα θεματα δεν το ειπα και καλα οτι φετος ητανε ευκολα-δυσκολα τι εκανες..?? κτλβ?? και ο αλλος αμεσως να πει την μλκ τ..!@#@#!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elenikappa

Νεοφερμένος

Η Elenikappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Είναι υπερβολή να διαβάσεις ΑΟΔΕ από την Β' λυκείου..Εκτός βέβαια αν έχεις πολύ μεγάλο προβλημα με την αποστήθιση γενικά..Το ιδανικό είναι να ξεκινήσεις συστηματικά από το καλοκαίρι..
Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Είναι υπερβολή να διαβάσεις ΑΟΔΕ από την Β' λυκείου..Εκτός βέβαια αν έχεις πολύ μεγάλο προβλημα με την αποστήθιση γενικά..Το ιδανικό είναι να ξεκινήσεις συστηματικά από το καλοκαίρι..
Καλή επιτυχία!
Ευχαριστώ για την απάντηση! Μπορώ να πω πως η αποστήθιση δεν με ζορίζει όσο άλλους(τα θεωριτικά τα μαθαίνω γρήγορα)(αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι μου αρέσει κιόλας, αντιθέτως μου σπάει τα νεύρα:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elenikappa

Νεοφερμένος

Η Elenikappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καταλαβαίνω πως είναι βαρετό και δύσκολο να αποστηθίζετε κατεβατά και κυρίως αν περιέχουν άγνωστες έννοιες και είναι πυκνογραμμένα ή/και κακογραμμένα..Το μάθημα αυτό γίνεται πιο ενδιαφέρον στη μελέτη του μόνο αν μέσω της συζήτησης δείτε τις πρακτικές του εφαρμογές και παραδείγματα που συναντάμε στην καθημερινή μας ζωή..Αυτό βοηθά στο να καταλαβαίνετε τι διαβάζετε..Βέβαια στην εξέταση του δεν υπάρχουν καθόλου περιθώρια για προσωπικές απόψεις και αυτοσχεδιασμούς..Θα χρειαστεί να έχετε μνήμη σε τέλεια κατάσταση και να μετριάσετε το άγχος.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vedder

Νεοφερμένος

Η vedder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Διάβασε φυσική γενικής για να εξοικιωθεις με αδε, αδμε, θμκε αλλά και για να σου κάτσουν καλύτερα οι ηλεκτρικές ταλαντώσεις, δούλεψε στην έκθεση η οποία όπως και να το κάνουμε το θέλει το χρόνο της, ΔΙΑΒΑΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ!!( τα πάντα όμως.. θα σου χρειαστούν απίστευτα και σε φυσική-τριγωνομετρικές εξισώσεις κυρίως- και στα μαθηματικά ασφαλώς), μην αφήσεις να σου ξεφύγουν κεφάλαια απ'τα μαθηματικά κατεύθυνσης όπως ο κύκλος, η ευθεία, κάποια βασικά απ'τα διανύσματα.. κι άς το αοδε στην ησυχία του να τυραννάει την τρίτη λυκέιου και μην αγχώνεσαι θα'ρθει η σειρά σου..! η 2α λυκείου είναι πολύ σημαντική και το καταλαβαίνεις αργά..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melenios

Νεοφερμένος

Ο melenios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
διαβασε αεππ φυσικη γεν και αλγεβρα και εισαι ετοιμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
διαβασε αεππ φυσικη γεν και αλγεβρα και εισαι ετοιμος


Φυσικη Γενικης..??? Γ λυκειου εννοεις..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melenios

Νεοφερμένος

Ο melenios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ χρειάζεται φροντιστήριο???Σκέτη θεωρία είναι...Εσείς κάνετε???
Έχει και ερωτήσεις κρίσεως???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mπάμπη ανυπομονείς βλέπω για αοδε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ χρειάζεται φροντιστήριο???Σκέτη θεωρία είναι...Εσείς κάνετε???
Έχει και ερωτήσεις κρίσεως???

Τι ερωτησεις κρισεως να εχει μωρε.. Ειναι 60 σελιδουλες. Τις μαθαινεις απ΄εξω και πας και γραφεις ενα εικοσαρακι ζεστο ζεστο.
Εχει βεβαια και κατι ασκησεις(με μια διαιρεση λυνονται ξερωγω)αλλα δεν νομιζω να βαλουν ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ χρειάζεται φροντιστήριο???Σκέτη θεωρία είναι...Εσείς κάνετε???
Έχει και ερωτήσεις κρίσεως???


Δεν ειναι απαραίτητο, αλλά αν πέσεις σε υποχόνδριο καθηγητή μπορεί να σου δώσει καλές ερωτήσεις.
Πάντως σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεται να διαβασετε απ'τη Β λυκείου, μην ακούω μαλακίες...Θα τα έχετε ξεχάσει μέχρι ν'αρχίσετε την τρίτη.
-----------------------------------------
Αυτό που προτείνω ν'αποφύγετε είναι να το διαβάσετε τις τελευταίες 20 μέρες χωρίς να το έχετε ακουμπήσει όλη τη χρονιά...Το έκανα εγώ κι έγραψα 17,3, το χαμηλότερο απ'ολα, μέχρι και Έκθεση περισσότερο έγραψα. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κακη τακτικη μιβ :p Εγω μονο τις πρωτες 18 σελιδες ξερω απεξω τωρα, και ολο εχω την εντυπωση πως οπου να ναι θα μου σβηστουν απο τη μνημη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, αφού για να καταλάβεις, κατάφερα να βγάλω μόνο το πρώτο επιφανειακά, το δεύτερο όλο εκτός marketing (ευτυχώς έπεσε η χρηματοοικονομική που την είχα λιώσει) και τρίτο σχεδόν καθόλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραίτητο, αλλά αν πέσεις σε υποχόνδριο καθηγητή μπορεί να σου δώσει καλές ερωτήσεις.
Πάντως σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεται να διαβασετε απ'τη Β λυκείου, μην ακούω μαλακίες...Θα τα έχετε ξεχάσει μέχρι ν'αρχίσετε την τρίτη.
-----------------------------------------
Αυτό που προτείνω ν'αποφύγετε είναι να το διαβάσετε τις τελευταίες 20 μέρες χωρίς να το έχετε ακουμπήσει όλη τη χρονιά...Το έκανα εγώ κι έγραψα 17,3, το χαμηλότερο απ'ολα, μέχρι και Έκθεση περισσότερο έγραψα. :'(

Εσύ δεν ήσουν που μας έλεγες όταν διαβάζουμε ΑΟΔΕ να μη διαβάζουμε τίποτα άλλο;:P Δεν το τήρησες...άρα πως μπορείς να κρίνεις την επιτυχία αυτής της τακτικής;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, δεν κατάλαβες, εγώ το πιστεύω αυτό που λέω κι έχει μεγάλη βάση το ότι οταν διαβάζεις παπαγαλία δεν ειναι δυνατόν να έχεις ένα κεφάλι καζάνι απο φυσικομαθηματικά. Εγώ βασικά δεν το έκανα ποτέ αυτό, εγώ έκανα κάτι αρκετά χειρότερο, δεν διάβαζα καθόλου ΑΟΔΕ μέσα στη χρονιά και πήγα να το βγάλω στις τελευταίες εικοσι μέρες, κατι που δεν γίνεται. Μικρό το κακό βέβαια γιατι και πέρασα εκεί που ήθελα (και με το παραπάνω) και είχα γράψει 20 και 18,8 στα δυο βαρύτητας, οπότε δε με πείραξε το ΑΟΔΕ καθόλου. Καλό ειναι ομως να μην πηγαίνεις με τη λογική "θα χασω απο κει για να πάρω από αλλού", κι εγώ μη νομιζεις οτι πηγα μ'αυτη τη λογική, απλά έτσι μου προέκυψε στην πορεία. Για καλή μου τύχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ναι, δεν κρίνω αναποτελεσματικό αυτό που λες. Εξάλλου το χω βιώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top