Παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης από 2ο πεδίο

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μολις σημερα διαπιστωσα οτι στο 2ο πεδιο (θετικες επιστημες) υπαρχει η σχολη " Παιδαγωγικο Δημοτικης εκπαιδευσης " :what:... δηλαδη μπορει καποιος απο θετικη να δηλωσει αυτη τη σχολη ?? Παραξενο μου φαινεται... Διαφωτιστε με πλιζ ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Αφου υπαρχει στο 2ο πεδιο που μπορει να δηλωσει η θετικη γιατι οχι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Η σχολές δασκάλων και νηπιαγωγών υπάρχουν και στο πρώτο και στο δεύτερο επιστημονικό πεδίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Όταν έδινε ένας φίλος μου και είχα δει αυτόν τον πίνακα με τις σχολές, στο 2ο επιστημονικό πεδίο, που μπαίνεις και από τεχνολογική, υπάρχει και η Χημεία. Πως γίνεται να περάσεις Χημικός αν δεν έχεις κάνει χημεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ε. και βιολογικό μπορείς να περάσεις και χημικούς μηχανικούς και βιοχημεία και βιοτεχνολογια στη Θεσσαλία... Δεν ξέρω πώς γίνεται αλλά γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
είναι από τα καλά του εκπαιδευτικού συστήματος !άστο φίλε μην το ψάχνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
βασικα ειχα ακούσει οτι καθηγητές από το χημικό παραπονιόταν κ ηθελαν να πάνε την σχολή στο 3ο πεδίο γιατι ερχόταν παιδιά από τεχνολογική κ δεν είχαν καθόλου ιδέα....πραγματικά πρεπει να αλλάξει, το χημικό κ το βιολογικό πρέπει να πάνε στο 3ο πεδίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
αν τα παιδια τα βγαζουν περα με τα "αγνωστα" για αυτα μαθηματα δεν καταλαβαινω γιατι να μη μπορουν να εχουν προσβαση...:)

-> αν για παραδειγμα καποιος απο τεχνολογικη περασει χημεια ...για δικη του βοηθεια μπορει να ξεκινησει να διαβαζει μονος του(η και με βοηθεια καποιου καθηγητη) πριν μπει στη σχολη το μαθημα αυτο, ωστε να προετοιμαστε οσο μπορει περνοντας τις βασικες γνωσεις...γιατι λοιπον να του αποκλεισουν τη δυνατοτητα να παει σε 1 τετοια σχολη αν μπορει να ανταπεξελθει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μολις σημερα διαπιστωσα οτι στο 2ο πεδιο (θετικες επιστημες) υπαρχει η σχολη " Παιδαγωγικο Δημοτικης εκπαιδευσης " :what:... δηλαδη μπορει καποιος απο θετικη να δηλωσει αυτη τη σχολη ?? Παραξενο μου φαινεται... Διαφωτιστε με πλιζ ! :)

Σίγουρα μπορείς να δηλώσεις παιδαγωγικά στο 2ο πεδίο, γιατί σκέφτεται και μια φίλη μου να τα δηλώσει και ήμασταν μαζί θετική φέτος.:xixi:


Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Όταν έδινε ένας φίλος μου και είχα δει αυτόν τον πίνακα με τις σχολές, στο 2ο επιστημονικό πεδίο, που μπαίνεις και από τεχνολογική, υπάρχει και η Χημεία. Πως γίνεται να περάσεις Χημικός αν δεν έχεις κάνει χημεία;

Γίνεται, αν και λίγο εώς πολύ ανορθόδοξο.:P
Ειδικά στους χημικούς μηχανικούς αντιμετωπίζουν στην αρχή πρόβλημα όσοι έχουν μπει από τεχνολογική.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaa1234567

Νεοφερμένος

Η mariaa1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γειαα σας! Εγω φετος δινω πανελληνιες, ειμαι θετικη, εχω παρει επιλογη Βιολογια γενικης αλλα με αφορμη οτι τα παιδαγωγικά υπαρχουν και στο δευτερο πεδιο σκεφτομαι να τα δηλωσω.. Γινεται;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Νομίζω πως ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εννοείται πως ναι!Το 2ο πεδίο είναι ούτος ή άλλος ανοιχτό από την Θετική κατεύθυνση.Δεν έχει να κάνει με το μάθημα επιλογής σου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γειαα σας! Εγω φετος δινω πανελληνιες, ειμαι θετικη, εχω παρει επιλογη Βιολογια γενικης αλλα με αφορμη οτι τα παιδαγωγικά υπαρχουν και στο δευτερο πεδιο σκεφτομαι να τα δηλωσω.. Γινεται;:D
Όπως έγραψαν και άλλοι, ασφαλώς και γίνεται. Μακάρι να το έκαναν πολλοί αυτό. Έτσι δεν θα ήταν το 95% των δασκάλων από τη θεωρητική κατεύθυνση (ή την πρώην 3η δέσμη), οπότε δεν θα είχαμε σήμερα τόσα πολλά παιδιά που φτάνουν στο γυμνάσιο αναλφάβητα στα Μαθηματικά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γειαα σας! Εγω φετος δινω πανελληνιες, ειμαι θετικη, εχω παρει επιλογη Βιολογια γενικης αλλα με αφορμη οτι τα παιδαγωγικά υπαρχουν και στο δευτερο πεδιο σκεφτομαι να τα δηλωσω.. Γινεται;:D

Πήγαινε μπας και βγει κανένας δάσκαλος που δεν φοβάται τα Μαθηματικά επιτέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaa1234567

Νεοφερμένος

Η mariaa1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ ολους που μου απαντησατε!
Αυτο δυστυχως ειναι αληθεια, μιας και ειμαι και εγω "θυμα" αυτης της αρνησης των δασκαλων προς τα μαθηματικα.. Να φανταστείτε εμαθα σωστη διαιρεση στην πρωτη γυμνασιου..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ ολους που μου απαντησατε!
Αυτο δυστυχως ειναι αληθεια, μιας και ειμαι και εγω "θυμα" αυτης της αρνησης των δασκαλων προς τα μαθηματικα.. Να φανταστείτε εμαθα σωστη διαιρεση στην πρωτη γυμνασιου..:P

Όμως στο Πανεπιστήμιο ζητούνται ευθύνες...για την πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια Μαθηματική παιδεία του κάθε φοιτητή. Οι μεν καθηγητές Πανεπιστημίου επιρρίπτουν ευθύνες στου καθηγητές μέσης εκπαίδευσης και οι καθηγητές μέσης εκπαίδευσης, στους δασκάλους, οι δε δάσκαλοι στους νηπιαγωγούς. Ο Πλάτωνας θεωρούσε ότι ένα από τα στοιχεία που καθιστούν έναν άνθρωπο, αυριανό πολίτη είναι και η γνώση αριθμητικής, η λογική των αριθμών... και όχι τα σύγχρονα φαινόμενα φοιτητών παιδαγωγικής να μην μπορούν σε μάθημα μαθηματικών στοιχειώδους επιπέδου να μην πιάνουν ούτε το 5. :P Για ποιο λόγο να εμπιστευτεί ο κάθε γονιός τη x πτυχιούχο παιδαγωγικής; Για τα ωραία της μάτια ή για τα ωραία της...πόδια;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaa1234567

Νεοφερμένος

Η mariaa1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Χαχαχα, για να λεμε την αληθεια φταιει και η τριτοβαθμια εκπαιδευση, μιας και οι διδακτικες ωρες της Ιστοριας για παραδειγμα ειναι πολυ περισσοτερες απο τις αντιστοιχες στα μαθηματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Γνωρίζω κοπέλα που πέρασε Παιδαγωγικό από θετική και στο 2ο έτος έκανε 10% και πήγε στην Ιατρική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γνωρίζω κοπέλα που πέρασε Παιδαγωγικό από θετική και στο 2ο έτος έκανε 10% και πήγε στην Ιατρική

And your point is...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top