Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
πιστευω πως περνας ανετα παιδαγωγικο θεσσαλονικης

απο τα παιδαγωγικα του βολου,ιωαννινων και αλεξαντρουπολης ποιο προτιματε;(θεσσαλονικης που θελω δεν το πιανω):)
βολου με τα χιλια.και εγω ηθελα πατρα ή βολο αντε και γιαννενα αλλα...σε κανα νησι θα παω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
πιστευω πως περνας ανετα παιδαγωγικο θεσσαλονικης

απο τα παιδαγωγικα του βολου,ιωαννινων και αλεξαντρουπολης ποιο προτιματε;(θεσσαλονικης που θελω δεν το πιανω):)
Πάντως θα περάσεις καλά σε όποια πόλη και αν πας!!!! ειδικά γιάνεννα:yahoo::yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
δηλαδη με 16127 μπορω να εχω λιγες ελπιδες και για πατρα ή βολο;;;ή αυτες δεν θεωρουνται επαρχιες;;

νομιζω θα πιασεις σγρ ιωαννινων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Παίζει με 17,340 να πιάσω της Θεσσαλονίκης;Υπάρχει περίπτωση να πέσει 400 μόρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.

Stefania96

Νεοφερμένος

Η Stefania96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Γεια σε όλους!!! Πριν κανένα 2ωρο βρήκα αυτή τη συζήτηση και χάρηκα πάρα πολύ!!!:D Είμαι 16 θα παω δευτέρα λυκείου και είναι το όνειρό μου να γίνω δασκάλα!!! Συγκεκριμένα θα ήθελα να περάσω δημοτικής εκπαίδευσης στο Ρέθυμνο!!! Αγαπάω τόσο πολύ την Κρήτη και άμα τα συνδυάσω και τα δύο μαζί θα είναι ο,τι καλύτερο για εμένα!!! :D όσον αφορά την δυσκολία για τον διορισμό δεν με απασχολεί!! Όλα θα γίνουν αν το κυνηγήσουμε!! Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχουμε όρεξη και όλα θα πάνε καλά!!! το ξέρω ότι μιλάω σαν να έχω περάσει ήδη ενώ δεν ξέρω τι πρόκειται να γίνει σε 2 χρόνια αλλά το θέλω τόσο πολύ!!!! :) Έχω μια απορία...η σχολή γενικά πως είναι??? Υπάρχουν ευχάριστα μαθήματα???:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Γεια σε όλους!!! Πριν κανένα 2ωρο βρήκα αυτή τη συζήτηση και χάρηκα πάρα πολύ!!!:D Είμαι 16 θα παω δευτέρα λυκείου και είναι το όνειρό μου να γίνω δασκάλα!!! Συγκεκριμένα θα ήθελα να περάσω δημοτικής εκπαίδευσης στο Ρέθυμνο!!! Αγαπάω τόσο πολύ την Κρήτη και άμα τα συνδυάσω και τα δύο μαζί θα είναι ο,τι καλύτερο για εμένα!!! :D όσον αφορά την δυσκολία για τον διορισμό δεν με απασχολεί!! Όλα θα γίνουν αν το κυνηγήσουμε!! Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχουμε όρεξη και όλα θα πάνε καλά!!! το ξέρω ότι μιλάω σαν να έχω περάσει ήδη ενώ δεν ξέρω τι πρόκειται να γίνει σε 2 χρόνια αλλά το θέλω τόσο πολύ!!!! :) Έχω μια απορία...η σχολή γενικά πως είναι??? Υπάρχουν ευχάριστα μαθήματα???:D
Λοιπον, για μενα εισαι ηδη φοιτηρια παιδαγωγικου. Εχω παψει να πιστευω στο καρμα και σε αποψεις του στυλ "Οταν θελεις κατι πολυ, ολο το συμπαν συνομωτει για να το αποκτησεις", αλλα πιστευω στη δυναμη και τη θεληση των ανθρωπων. Κι εσυ, αφου το θες τοσο πολυ θα προσπαθει και τελικα θα πετυχεις, ειναι σιγουρο αυτο. Ετσι ημουν κι εγω και παρα το γεγονος οτι τοτε οι βασεις ηταν στα υψη, τα καταφερα;)!!

Τωρα για τη σχολη: Εχει πολλα και διαφορετικα μαθηματα, οποτε ολο και κατι θα βρεις που να σε ενδιαφερει. Ναι, τα περισσοτερα ειναι ευχαριστα, αλλα σε καποια φαση αρχιζεις να κουραζεσαι οταν τη μια στιγμη πρεπει να διαβασεις Αναπτυξιακη Ψυχολογια και την αλλη Λαγεβρα και Γεωμετρια. Γενικα, θα κανεις πολλα αχρηστα μαθηματα (για μενα τα σημαντικοτερα ειναι οι Διδακτικες και οι Ψυχολογιες), αλλα θα δικαιωθεις οταν φτασεις στο εξαμηνο που αρχιζουν οι πρακτικες. Εκεινη ειναι στιγμη που κανεις τον απολογισμο σου και καταλαβαινεις αν εισαι ετοιμος να διδαξεις και αν τα πραγματα ειναι ετσι οπως τα φανταζοσουν. Στο ετος μου ειχα πολλα παιδια που απογοητευτηκαν, γιατι ξαφνικα καταλαβαν πως δεν αντεχουν τα παιδια η απλα δεν εχουν την ψυχικη δυαναμη να διδαξουν, αλλα προκειται για ατομα που ειχαν επιλεξει τη σχολη λογω της αποκαστασης, οποτε τωρα τα λουζονται. Για μενα ηταν η πιο ωραια εμπειρια στα φοιτητικα μου χρονια και με χαρα περιμενω να μπω στο 4ο ετος, που οι πρακτικες θα ειναι πιο συστηματικες.

Κανε την προσπαθεια σου λοιπον, και για ο,τι αλλο χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γεια σε όλους!!! Πριν κανένα 2ωρο βρήκα αυτή τη συζήτηση και χάρηκα πάρα πολύ!!!:D Είμαι 16 θα παω δευτέρα λυκείου και είναι το όνειρό μου να γίνω δασκάλα!!! Συγκεκριμένα θα ήθελα να περάσω δημοτικής εκπαίδευσης στο Ρέθυμνο!!! Αγαπάω τόσο πολύ την Κρήτη και άμα τα συνδυάσω και τα δύο μαζί θα είναι ο,τι καλύτερο για εμένα!!! :D όσον αφορά την δυσκολία για τον διορισμό δεν με απασχολεί!! Όλα θα γίνουν αν το κυνηγήσουμε!! Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχουμε όρεξη και όλα θα πάνε καλά!!! το ξέρω ότι μιλάω σαν να έχω περάσει ήδη ενώ δεν ξέρω τι πρόκειται να γίνει σε 2 χρόνια αλλά το θέλω τόσο πολύ!!!! :) Έχω μια απορία...η σχολή γενικά πως είναι??? Υπάρχουν ευχάριστα μαθήματα???:D
Εγω θα μπω στο 2ο ετος.Τα μαθηματα του πρωτου ετους με απογοητευσαν σε γενικες γραμμες,γιατι ηταν πολυ θεωρητικα και γενικου χαρακτηρα,αλλα περιμενω τις πρακτικες για να κανω αυτο που θελω.Σηλαδη,εμενα με νοιαζει το αποτελεσμα(να γινω καλος δασκαλος) και οχι τα μαθηματα,που ουτως ή αλλιως τριμηνιαια(και οχι εξαμηνιαια:P) ειναι.Αυτο δεν σημαινει πως δεν υπαρχουν πολυ ωραια μαθηματα οπως η Ψυχολογια(Γενικη και του παιδιου εχω διδαχθει ως τωρα).:)Χαιρομαι πολυ που διαβαζω τη διψα σου να σπουδασεις αυτην την επιστημη και ευχομαι να μπεις στη σχολη μας σε 2 χρονια απο τωρα.Ο,τιδηποτε θες ρωτα με!:clapup:

Λοιπον, για μενα εισαι ηδη φοιτηρια παιδαγωγικου. Εχω παψει να πιστευω στο καρμα και σε αποψεις του στυλ "Οταν θελεις κατι πολυ, ολο το συμπαν συνομωτει για να το αποκτησεις", αλλα πιστευω στη δυναμη και τη θεληση των ανθρωπων. Κι εσυ, αφου το θες τοσο πολυ θα προσπαθει και τελικα θα πετυχεις, ειναι σιγουρο αυτο. Ετσι ημουν κι εγω και παρα το γεγονος οτι τοτε οι βασεις ηταν στα υψη, τα καταφερα;)!!

Τωρα για τη σχολη: Εχει πολλα και διαφορετικα μαθηματα, οποτε ολο και κατι θα βρεις που να σε ενδιαφερει. Ναι, τα περισσοτερα ειναι ευχαριστα, αλλα σε καποια φαση αρχιζεις να κουραζεσαι οταν τη μια στιγμη πρεπει να διαβασεις Αναπτυξιακη Ψυχολογια και την αλλη Λαγεβρα και Γεωμετρια. Γενικα, θα κανεις πολλα αχρηστα μαθηματα (για μενα τα σημαντικοτερα ειναι οι Διδακτικες και οι Ψυχολογιες), αλλα θα δικαιωθεις οταν φτασεις στο εξαμηνο που αρχιζουν οι πρακτικες. Εκεινη ειναι στιγμη που κανεις τον απολογισμο σου και καταλαβαινεις αν εισαι ετοιμος να διδαξεις και αν τα πραγματα ειναι ετσι οπως τα φανταζοσουν.
Κανε την προσπαθεια σου λοιπον, και για ο,τι αλλο χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω;)!!
Οσο για την πρωτη παραγραφο διαφωνω γενικα,γιατι εγραψα χαμηλοτερα μεν απο την περσινη του βαση(εβγαλα 17127),αλλα το καλο Συμπαν(:P:P:confused:) συνωμοτησε για να πεσουν οι βασεις με το παρπανω κιολας,ωστε να μπω στη σχολη που ηθελα.:)
Στην τελευταια προταση της δευτερης παραγραφου σου συμφωνω απολυτως και ανυπομονω για αυτην την στιγμη,που θα μπω στη σχολικη ταξη να διδαξω.:D Σε ποιο Παιδαγωγικο σπουδαζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania96

Νεοφερμένος

Η Stefania96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Εγω θα μπω στο 2ο ετος.Τα μαθηματα του πρωτου ετους με απογοητευσαν σε γενικες γραμμες,γιατι ηταν πολυ θεωρητικα και γενικου χαρακτηρα,αλλα περιμενω τις πρακτικες για να κανω αυτο που θελω.Σηλαδη,εμενα με νοιαζει το αποτελεσμα(να γινω καλος δασκαλος) και οχι τα μαθηματα,που ουτως ή αλλιως τριμηνιαια(και οχι εξαμηνιαια:P) ειναι.Αυτο δεν σημαινει πως δεν υπαρχουν πολυ ωραια μαθηματα οπως η Ψυχολογια(Γενικη και του παιδιου εχω διδαχθει ως τωρα).:)Χαιρομαι πολυ που διαβαζω τη διψα σου να σπουδασεις αυτην την επιστημη και ευχομαι να μπεις στη σχολη μας σε 2 χρονια απο τωρα.Ο,τιδηποτε θες ρωτα με!:clapup:


Οσο για την πρωτη παραγραφο διαφωνω γενικα,γιατι εγραψα χαμηλοτερα μεν απο την περσινη του βαση(εβγαλα 17127),αλλα το καλο Συμπαν(:P:P:confused:) συνωμοτησε για να πεσουν οι βασεις με το παρπανω κιολας,ωστε να μπω στη σχολη που ηθελα.:)
Στην τελευταια προταση της δευτερης παραγραφου σου συμφωνω απολυτως και ανυπομονω για αυτην την στιγμη,που θα μπω στη σχολικη ταξη να διδαξω.:D Σε ποιο Παιδαγωγικο σπουδαζεις;

Ειμαι εκεινος που περυσι, απο την πρωτη κιολας μερα που βγηκαν τα αποτελεσματα, σου επρηζε τα @@ πως θα περασεις. Απλα για δικους μου λογους απενεργοποιησα τον προηγουμενο και εκανα καινουργιο λογαριασμο.

Επισης, το γεγονος οτι επεσαν οι βασεις δεν οφειλεται στη δυναμη του συμπαντος, αλλα στα δυσκολα θεματα. Με το σπαθι σου μπηκες;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ειμαι εκεινος που περυσι, απο την πρωτη κιολας μερα που βγηκαν τα αποτελεσματα, σου επρηζε τα @@ πως θα περασεις. Απλα για δικους μου λογους απενεργοποιησα τον προηγουμενο και εκανα καινουργιο λογαριασμο.

Επισης, το γεγονος οτι επεσαν οι βασεις δεν οφειλεται στη δυναμη του συμπαντος, αλλα στα δυσκολα θεματα. Με το σπαθι σου μπηκες;)...

Ελα ρε,εσύ εισαι;Τελικα δικαιωθηκες,και δικαιωνομαι για την επιλογη που εκανα.Αυτο περι θεματων:Ολοι λεγαν πως ηταν δυσκολα περυσι,αλλα εγω χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος,κλπ,δεν το αισθανθηκα.Αλλη συζητηση κανουμε ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
μιας και εχω περασει 99% παιδαγωγικο-το θεμα ειναι τωρα η πολη-εχω μερικες αποριες.
υπαρχουν μαθηματα οπου περνεις απουσιες;;;ειδικα στο πρωτο ετος;
εχει καθολου πρακτικη π.χ.επισκεψεις σε σχολεια κ.λ.π. το πρωτο ετοσ;
ποτε περιπου ξεκινανε τα μαθηματα;
ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
μιας και εχω περασει 99% παιδαγωγικο-το θεμα ειναι τωρα η πολη-εχω μερικες αποριες.
υπαρχουν μαθηματα οπου περνεις απουσιες;;;ειδικα στο πρωτο ετος;
εχει καθολου πρακτικη π.χ.επισκεψεις σε σχολεια κ.λ.π. το πρωτο ετοσ;
ποτε περιπου ξεκινανε τα μαθηματα;
ευχαριστω:)
Εμας μονο σε ενα μαθημα το β εξαμηνο-τα Μαθηματικα μπαιναν απουσιες,το β εξαμηνο
Πρακτικη αρχιζουμε απο το 6ο εξαμηνο(δηλ 3ο ετος) και μετα:/:-περσι κοψαν τη μια(του 5ου)
Αρχισαμε περσι 10 οκτωβριου,αντι για 26/9,λογω καταληψεων:)Για φετος θα βγαλει ανακοινωση η γραμματεια της σχολης που θα περασεις.Καλα αποτελεσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ευχαριστω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
παιδια ειναι κανεις που περασε παιδαγωγικο στα γιαννενα;;;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ρεθυμνο περασε κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγω περναω παιδαγωγικο βολου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Συγχαρητηρια συναδελφισσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top