Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους τους φιλους του φορουμ και ιδιαιτερα σε οσους εδωσαν φετος πανελληνιες!! Εν αναμονη των αποτελεσματων το αγχος με εχει κυριευσει και αυτο οφειλεται κυριως στην τεραστια αγαπη που εχω στο παιδαγωγικο... Η αληθεια ειναι πως απο τις σχολες του πεδιου μας μονο αυτη μου κανει το κλικ ( και σε μικροτερο βαθμο το εκπαιδευτικης και κοινωνικης πολιτικης Θεσσαλονικης)!! Ανοιγω λοιπον αυτο το θεμα για ολους τους φετινους υποψηφιους που στοχευουν σε αυτη τη σχολη, αλλα και για τους μικροτερους... Εδω θα μπορουμε να μαζευτουμε, να συζητησουμε, να ανταλλαξουμε ιδεες και γιατι οχι, να κανουμε μια ωραια παρεα αν περασουμε στην ιδια πολη!! Εγω ως πρωτο στοχο ειχα την Αθηνα, αλλα μιας και δεν την πιανω συμβιβαζομαι με ο,τιδηποτε αλλο... Τα μονα τμηματα που δε θα βαλω ειναι εκεινο του Βολου (ειμαι απο Λαρισα και θελω να φυγω λιγο πιο μακρια) και της Φλωρινας, που δε με ενθουσιαζει σαν ιδεα!! Προτιμω να δηλωσω την Αλεξανδρουπολη, την Κρητη και τη Ροδο, αλλα δεν ξερω, η Φλωρινα μου βγαζει κατι το αρνητικο... Βεβαια μου αρεσει πολη και η Πατρα και τα Γιαννενα, αλλα δε νομιζω να τα πιασω!! Εσεις τι λετε και κυριως που θελετε να περασετε?? Αν υπαρχει καποιος φοιτητης του παιδαγωγικου απο οποιαδηποτε πολη, ας μας πει τις εντυπωσεις του απο τη σχολη και την πολη!! Ελπιζω να μαζευτουμε αρκετα ατομα και να φερουμε το thread του παιδαγωγικου στην πρωτη θεση:jumpy:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εγώ δε στοχεύω ως πρώτη επιλογή στο παιδαγωγικό αλλά δε θα με επίραζε στην ιδέα. Πάντως και η Φλώρινα είναι υπέροχη πόλη!!! Σκέψου το, μη χάσεις μια σχολή μόνο και μόνο επειδή δε θέλεις την πόλη. Εκτός αν εχεις κάποιον αδερφό/αδερφή που σπουδάζει στην Αθήνα. Είναι γεγονός ότι τα παιδαγωγικά έχουν φτάσει πολύ ψηλα, κυρίως επειδή όλο και περισσότερα άτομα λόγω θεμάτων γράφουν καλά στη Θεωρητική. Από παιδιά που σπυδάζουν σε αυτό το τμήμα έχω ακούσει ότι είναι πολύ εύκολη σχολή (δεν το λέω υποτιμητικά) σε σχέση με αυτά που περνάς στις πανελλήνιες!!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εγώ δε στοχεύω ως πρώτη επιλογή στο παιδαγωγικό αλλά δε θα με επίραζε στην ιδέα. Πάντως και η Φλώρινα είναι υπέροχη πόλη!!! Σκέψου το, μη χάσεις μια σχολή μόνο και μόνο επειδή δε θέλεις την πόλη. Εκτός αν εχεις κάποιον αδερφό/αδερφή που σπουδάζει στην Αθήνα. Είναι γεγονός ότι τα παιδαγωγικά έχουν φτάσει πολύ ψηλα, κυρίως επειδή όλο και περισσότερα άτομα λόγω θεμάτων γράφουν καλά στη Θεωρητική. Από παιδιά που σπυδάζουν σε αυτό το τμήμα έχω ακούσει ότι είναι πολύ εύκολη σχολή (δεν το λέω υποτιμητικά) σε σχέση με αυτά που περνάς στις πανελλήνιες!!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!:bye:
Σε ευχαριστω πολυ φιλε Νικο!! Δυστυχως δεν εχω καποιον μεγαλυτερο αδερφο η αδερφη που να σπουδαζει στην Αθηνα, οποτε το εχω παρει αποφαση πως δεν προκειται να περασω εκει... Δε με πειραζει, αν πιασω το παιδαγωγικο θα ειμαι τοσο ευτυχισμενος που δε θα με ενδιαφερει η πολη!! Οσο για τη Φλωρινα η βαση της ειναι πιο υψηλη απο την Αλεξανδρουπολη, την Κρητη και τη Ροδο, οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να χασω τη σχολη λογω πολης!! Αυτο που με ενδιαφερει τωρα ειναι να πιασω τα απαιτουμενα μορια...

Υ.Γ Ξεχασα να αναφερω οτι ημουν στη θεωρητικη. Και συ θεωρητικη ησουν?? Τι θα βαλεις ως πρωτη επιλογη??

Εdit : Ρε παιδια, γιατι τοσο μικρη συμμετοχη?? Περιμενα πως θα ειχαμε περισσοτερους ενδιαφερομενους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Tα ψεματα τελειωσαν φιλοι μου!! Αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα και θα δουμε ολοι μας αν τα ονειρα μας θα πραγματοποιηθουν... Παντως οτι και να συμβει, σημασια εχει οτι προσπαθησαμε!! Με βαση τους υπολογισμους μου πρεπει να πιανω το παιδαγωγικο στα Γιαννενα, τη Φλωρινα, την Αλεξανδρουπολη, την Κρητη και τη Ροδο... Περιμενω να μου πειτε τα αποτελεσματα σας και σε ποια πολη στοχευετε/πιανετε:D!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex91

Νεοφερμένος

Η alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! Εβγαλα 18.619 μορια και βρισκομαι σε διλλημα γιατι αν δεν περασω στο παιδαγωγικο του βολου δεν ξερω ποια πολη να δηλωσω μετα......ξερετε τιποτα για τα παιδαγωγικα των υπολοιπων πολεων???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! Εβγαλα 18.619 μορια και βρισκομαι σε διλλημα γιατι αν δεν περασω στο παιδαγωγικο του βολου δεν ξερω ποια πολη να δηλωσω μετα......ξερετε τιποτα για τα παιδαγωγικα των υπολοιπων πολεων???
Καταρχας εγω πιστευω οτι θα το πιασεις, αλλα απο κει και περα, τι ακριβως θελεις να σου πουμε?? Το μονο που ξερω ειναι πως τα μαθηματα σε ολα τα παιδαγωγικα ειναι περιπου ιδια, οπως και το επιπεδο του πανεπιστημιου επισης!! Δηλαδη δεν ειναι καποιο καλυτερο απο ενα αλλο, οπως συμβαινει σε αλλα τμηματα... Μετα το Βολο θα βαλεις καποια αλλη πολη η θα πας σε αλλη σχολη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex91

Νεοφερμένος

Η alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λεω να βαλω την Πατρα...Βασικα ολες τις πολεις θα τις δηλωσω δεν υπαρχει περιπτωση...απλα δεν ξερω πως ειναι οι αλλες πολεις, τι ζωη εχουν κτλπ. ..... για παραδειγμα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για την Αλεξ/πολη...γι' αυτο θελω να μαθω πριν τις δηλωσω για να μην την πατησω και παω καπου που μετα θα το μετανιωσω και θα θελω να φυγω... 4 χρονια ειναι αυτα:hehe:!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex91

Νεοφερμένος

Η alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ελατε να μαζευτουμε ολοι οι μελλοντικοι "δασκαλοι/ες" !!!
-----------------------------------------
εγω με 18.619 περναω μαλλον Βολο!!! εσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εγω με 18228 ισως, αν γινει κανενα θαυμα δηλαδη, να πιασω Γιαννενα, αλλιως περναω στην ομορφη Αλεξανδρουπολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Συγχαρητήρια, παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex91

Νεοφερμένος

Η alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
και εμενα που κανει μεγαλη εντυπωση!! λες να γινει αυτο και στην πραγματικοτητα, να μην δηλωσουν πολλοι παιδαγωγικα και να πεσουν οι βασεις??? μακαρι τι να πω!! καλα θα ηταν να περναγα θεσσαλονικη!! :yeah::papas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
και εμενα που κανει μεγαλη εντυπωση!! λες να γινει αυτο και στην πραγματικοτητα, να μην δηλωσουν πολλοι παιδαγωγικα και να πεσουν οι βασεις??? μακαρι τι να πω!! καλα θα ηταν να περναγα θεσσαλονικη!! :yeah::papas:
Μακαρι, αλλα το θεωρω απιθανο!! Παντως αν περασω Αλεξανρουπολη εχω ηδη βρει παρεα απο δω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex91

Νεοφερμένος

Η alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
μια χαρα σε βρισκω!! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Παιδαγωγικό Αλεξ/πολης 4 ever!!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, ξαναφερνω το θεμα στην επιφανεια μπας και βρουμε κανεναν αλλο συναδελφο!! Τι λεει, ποσοι θα βαλετε το παιδαγωγικο και σε ποιες πολεις?? Εγω με 18228 μαλλον θα παω στην Αλεξανδρουπολη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ποιά ειναι η άποψη σας για το παιδαγωγικό τμήμα δημοτικής εκπέδευσης ;Ποιά είναι η καλύτερη σχολή ; Πείτε μου σας παρακαλώ πράγματα για τη σχολή ... σας παρακαλώ !!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
σε ποια πολη εννοεις ειναι καλυτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αυτό είναι πολύ υποκειμενικό,αλλά απ'ότι ακούω Αλεξανδρούπολης,Ρόδου και Ιωαννίνων! Εγώ κατά πάσα πιθανότητα Αλεξανδούπολη περνάω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγω έχω ακούσει πως των Ιωαννίνων είναι καλή σχολή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top