Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Καλησπερα, ειναι η ωρα αυτο το φορουμ να αναστηθει (οριακα επικαιρο χιχιχι)! Περυσι εγραψα 16.050 και θα κανω 10% για το ΠΤΔΕ ΕΚΠΑ, μιας και ηδη σπουδαζω στην Αθηνα και δεν θα ηθελα να απομακρυνθω ιδανικα. Ωστοσο η πολη ειναι το λιγοτερο, γιατι εαν περασω σε οποιοδηποτε τμημα ΠΤΔΕ θα ειμαι το ιδιο ικανοποιημενη! Επομενως, με διαφορα 175 μοριων απο την βαση του 90% 2023 (16.225) να εχω ελπιδες για το ΕΚΠΑ με το 10%;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Καλησπερα, ειναι η ωρα αυτο το φορουμ να αναστηθει (οριακα επικαιρο χιχιχι)! Περυσι εγραψα 16.050 και θα κανω 10% για το ΠΤΔΕ ΕΚΠΑ, μιας και ηδη σπουδαζω στην Αθηνα και δεν θα ηθελα να απομακρυνθω ιδανικα. Ωστοσο η πολη ειναι το λιγοτερο, γιατι εαν περασω σε οποιοδηποτε τμημα ΠΤΔΕ θα ειμαι το ιδιο ικανοποιημενη! Επομενως, με διαφορα 175 μοριων απο την βαση του 90% 2023 (16.225) να εχω ελπιδες για το ΕΚΠΑ με το 10%;
Καλησπερα
μ'αρεσεις που εισαι κοριτσι των ακρων..ρεσπεκτ
Λυπαμαι να σου πω οτι με 6% ή με 4% δεν υπαρχουν ελπιδες για τους δασκαλους εκπα και απθ... εχουν τρομερη ανοδο στο 10%.... οπου αλλου θες ,ναι εισαι μεσα.
Μετεγγραφη αθηνα δικαιουσαι μεν αλλα ειναι δυσκολη ..αρχιζει απο 6 μορια.
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Καλησπερα
μ'αρεσεις που εισαι κοριτσι των ακρων..ρεσπεκτ
Λυπαμαι να σου πω οτι με 6% ή με 4% δεν υπαρχουν ελπιδες για τους δασκαλους εκπα και απθ... εχουν τρομερη ανοδο στο 10%.... οπου αλλου θες ,ναι εισαι μεσα.
Μετεγγραφη αθηνα δικαιουσαι μεν αλλα ειναι δυσκολη ..αρχιζει απο 6 μορια.
Ωωω γαμωτο.. ενταξει, εν μερει το περιμενα. Μαλλον θα τιμησω τα γειτονικα μου Ιωαννινα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Ωωω γαμωτο.. ενταξει, εν μερει το περιμενα. Μαλλον θα τιμησω τα γειτονικα μου Ιωαννινα.
Μια χαρα ειναι τα Ιωαννινα ..σπουδες στην εξοχη
Στην αθηνα η εγκαταστααη ειναι πολυκατοικια στο μουντο κεντρο . Τι την θες?

Αθηνα

Ιωαννινα
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Και δυο τρομ.... Εεε ναι, φοβερά είναι, ας τα προτιμήσει η κοπέλα εννοείται.
Το πρώτο κριτήριο για τις σπουδές πρέπει να είναι το αντικείμενο και όχι η πόλη, εκτός και αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα. Εφόσον θέλει παιδαγωγικό μια χαρά είναι τα Γιάννενα. Καμία πόλη δεν είναι τέλεια.
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το πρώτο κριτήριο για τις σπουδές πρέπει να είναι το αντικείμενο και όχι η πόλη, εκτός και αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα. Εφόσον θέλει παιδαγωγικό μια χαρά είναι τα Γιάννενα. Καμία πόλη δεν είναι τέλεια.
Ισχυει οτι η πολη ειναι το λιγοτερο. Ωστοσο, στην προκειμενη περιπτωση, θα ηταν καλυτερο για εμενα το να ξαναπερασω στην Αθηνα, καθως το μερος μου ειναι γνωριμο. Σπουδαζω ηδη εκει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και δυο τρομ.... Εεε ναι, φοβερά είναι, ας τα προτιμήσει η κοπέλα εννοείται.
:lol::lol::lol:
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Σπουδαζει καποιος καλος σαμαρειτης στο πτδε Ιωαννινων για να μου πει την γνωμη του; :bounce:
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Σπουδαζει καποιος καλος σαμαρειτης στο πτδε Ιωαννινων για να μου πει την γνωμη του; :bounce:
Θα σου πω την άποψη τεσσάρων ατόμων που έχουν πάει εκεί:
Είναι πολύ εύκολη, και να μην πατήσουν στη σχολή όλο το εξάμηνο διαβάζουν δύο φορές το χρόνο και περνάνε τα μαθήματα με 8 και 9 (ναι, ακόμη και αν έχουν εργαστήριο) και η πρακτική είναι αυτή που τους άρεσε τρελά, αν και λίγο τους άγχωνε και ήταν κουραστική.
Ζήτημα είναι να το αγαπάς ως αντικείμενο. Αλλιώς ως σχολή είναι γελοία, σε σχέση με τα αντίστοιχα τμήματα σε άλλες πόλεις (δικά τους λόγια, όχι δικά μου).
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Κοιτα δεν θα ελεγα οτι το παιδαγωγικο ειναι απλη υποθεση, τουλαχιστον το δημοτικης. Σπουδαζει και η αδερφη μου σε πτδε και συγκεκριμενα στο τμημα της Πατρας και εξ οσων μου λεει θελει καποια προσπαθεια, οχι διαβασμα 2 ωρων και τελος. Το καθε τμημα εχει την βαρυτητα του, με αυτην την εννοια το λεω. Ευχαριστω ωστοσο.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Κοιτα δεν θα ελεγα οτι το παιδαγωγικο ειναι απλη υποθεση, τουλαχιστον το δημοτικης. Σπουδαζει και η αδερφη μου σε πτδε και συγκεκριμενα στο τμημα της Πατρας και εξ οσων μου λεει θελει καποια προσπαθεια, οχι διαβασμα 2 ωρων και τελος. Το καθε τμημα εχει την βαρυτητα του, με αυτην την εννοια το λεω. Ευχαριστω ωστοσο.
υπάρχει πτδε στην Πατρα; στο aeitei που βλεπω τις βασεις δεν το εχει για καποιο λογο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ναι υπαρχει καπως καλυμμένη ..ειναι διπλη σχολη ..και δασκαλων και κοινωνικων λειτουργων.

Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας
αρα καποιος που τελειώνει αυτό το τμήμα μπορει να επιλεξει να εργαστεί σε σχολεία η ως κοινωνικος λειτουργός;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
αρα καποιος που τελειώνει αυτό το τμήμα μπορει να επιλεξει να εργαστεί ως σχολεία η ως κοινωνικος λειτουργός;
Οχι δεν νομζω....καπως χωριζονται μεσα σε κατευθύνσεις και παιρνουν μια μορφης πτυχιο.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
αρα καποιος που τελειώνει αυτό το τμήμα μπορει να επιλεξει να εργαστεί σε σχολεία η ως κοινωνικος λειτουργός;
Το πρώτο έτος είναι κοινό, στο δεύτερο επιλέγουν κατεύθυνση. Είναι σχολή μη αντίστοιχη στις μετεγγραφές και δεν μπορείς ούτε να μετεγγραφεις σε αυτή ούτε να φύγεις από αυτήν για άλλο τμήμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top