Πίσω στα σχολεία

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
γτ τι εγινε και δεν πηγες επαλ;
Εγώ βασικά έχω ΤΡΕΛΑ με το ΕΠΑΛ. Σε μαθησιακό επίπεδο είναι ΈΤΗ ΦΩΤΟΣ μακριά από το ΓΕΛ. Αλλά φέτος καταργήσαν τις ειδικότητες υγείας και επίσης στο εξωτερικό (επειδή γνωρίζουν την κατάσταση των ελληνικών ΕΠΑΛ) δε θα αναγνωρίσουν εξίσου ένα απολυτήριο ΓΕΛ κι ένα απολυτήριο ΕΠΑΛ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
Εγώ βασικά έχω ΤΡΕΛΑ με το ΕΠΑΛ. Σε μαθησιακό επίπεδο είναι ΈΤΗ ΦΩΤΟΣ μακριά από το ΓΕΛ. Αλλά φέτος καταργήσαν τις ειδικότητες υγείας και επίσης στο εξωτερικό (επειδή γνωρίζουν την κατάσταση των ελληνικών ΕΠΑΛ) δε θα αναγνωρίσουν εξίσου ένα απολυτήριο ΓΕΛ κι ένα απολυτήριο ΕΠΑΛ. :/:

ναι το καταλαβαινω..αλλα και αυτοι πρεπει να καταλαβουν οτι και το επαλ σχολειο ειναι και να μπορουν να αναγνωρισουν και το απολυτηριο των επαλ..και αυτο σχολειο ειναι και μαθημα γινεται..στο δικο μου μπορω να πω εκτος απο την καταληψη που κανουν ολα τα σχολεια καθε χρονο μα καθε χρονο:P το υπολοιπο ετος μαθημα γινεται..εκτος απο καποια κενα καθηγητων οταν δεν ερχονται για καποιο λογο δικο τους!!

ποοο και τοτε τι θα κανει? :worry:
ελα ρε jj μην φωναζεις για την κοπελα ....... σε ολα τα σχολεια υπαρχουν ατομα που απλα συνεχιζουν γενικο λυκειο γτ ετσι..... προσωπικα δεν καταλαβαινω τον λογο
ακομα δεν αρχισαμε και ευχαριστιεμα που ηρθε το σαββατο:)

παλι καλα που ηρθε..γτ απο την βδομαδα που μας ερχεται την παρασκευη εχω 4ωρο εκθεση - μαθηματικα:cry_x::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ναι το καταλαβαινω..αλλα και αυτοι πρεπει να καταλαβουν οτι και το επαλ σχολειο ειναι και να μπορουν να αναγνωρισουν και το απολυτηριο των επαλ..και αυτο σχολειο ειναι και μαθημα γινεται..στο δικο μου μπορω να πω εκτος απο την καταληψη που κανουν ολα τα σχολεια καθε χρονο μα καθε χρονο:P το υπολοιπο ετος μαθημα γινεται..εκτος απο καποια κενα καθηγητων οταν δεν ερχονται για καποιο λογο δικο τους!!
Κανονικά είναι ισάξια ως απολυτήρια απλά δε θα το εκλάβουν ως ισάξιο γιατί άλλη εντύπωση δημιουργεί το 1 και άλλη το άλλο. Εμένα μ'αρέσουν πολύ τα ΕΠΑΛ, έχουν πολύ ωραία μαθήματα και εργαστήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
Κανονικά είναι ισάξια ως απολυτήρια απλά δε θα το εκλάβουν ως ισάξιο γιατί άλλη εντύπωση δημιουργεί το 1 και άλλη το άλλο. Εμένα μ'αρέσουν πολύ τα ΕΠΑΛ, έχουν πολύ ωραία μαθήματα και εργαστήρια!

ναι ετσι ειναι εχουν τελεια εργαστηρια και ωραια μαθηματα..οσο για τις εντυπωσεις αν ερχοντουσαν εδω απο το εξωτερικο να δουνε θα ειχαν αλλη εντυπωση..και το γενικο και το επαλ σχολεια ειναι!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ουτε εμεις, ολες γεροξεκουτες ειναι. Μονο μια τσεκαρα στον αγιασμο που ηταν milfάκι και από τοτε ουτε που την ειδα ξανα :(
Εμείς έχουμε έναν μανάρι θεολόγο...
Νοτ.
Με έβρισε και ευγενικά ευγενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Στα γρήγορα οι εντυπώσεις μου για το νέο μου σχολείο και την Α' Λυκείου γενικότερα.

Το σχολείο; Τεράστιο και πανέμορφο (no graffiti on the walls). Οι νέοι μου συμμαθητές; Κολλήσαμε! Οι καθηγητές; Ουαου, χαίρομαι τα μαθηματικά και τη φυσική, αρχαία θα μου άρεσαν, αλλά η καθηγήτρια πολύ σχολαστική. "Γράψε το ένα, γράψε τ'αλλο, μην ξεχνάς το άρθρο, καλύτερα γράμματα" αλλά τι να κάνουμε, δέχομαι την κριτική της αφού είμαι και λίγο τσαπατσούλης. Λύκειο > Γυμνάσιο πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
Στα γρήγορα οι εντυπώσεις μου για το νέο μου σχολείο και την Α' Λυκείου γενικότερα.

Το σχολείο; Τεράστιο και πανέμορφο (no graffiti on the walls). Οι νέοι μου συμμαθητές; Κολλήσαμε! Οι καθηγητές; Ουαου, χαίρομαι τα μαθηματικά και τη φυσική, αρχαία θα μου άρεσαν, αλλά η καθηγήτρια πολύ σχολαστική. "Γράψε το ένα, γράψε τ'αλλο, μην ξεχνάς το άρθρο, καλύτερα γράμματα" αλλά τι να κάνουμε, δέχομαι την κριτική της αφού είμαι και λίγο τσαπατσούλης. Λύκειο > Γυμνάσιο πάντως!

:P:P καληη αρχηη στο λυκειοο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Στα γρήγορα οι εντυπώσεις μου για το νέο μου σχολείο και την Α' Λυκείου γενικότερα.

Το σχολείο; Τεράστιο και πανέμορφο (no graffiti on the walls). Οι νέοι μου συμμαθητές; Κολλήσαμε! Οι καθηγητές; Ουαου, χαίρομαι τα μαθηματικά και τη φυσική, αρχαία θα μου άρεσαν, αλλά η καθηγήτρια πολύ σχολαστική. "Γράψε το ένα, γράψε τ'αλλο, μην ξεχνάς το άρθρο, καλύτερα γράμματα" αλλά τι να κάνουμε, δέχομαι την κριτική της αφού είμαι και λίγο τσαπατσούλης. Λύκειο > Γυμνάσιο πάντως!
+1.
Νταμν,συμφωνώ απόλυτα.
Γενικά,οι περισσότεροι καθηγητές σου δίνουν την ελευθερία να οργανώσεις όπως ΕΣΥ γουστάρεις τη δουλειά σου πράγμα που πάντοτε παρακαλούσα να κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
:P:P καληη αρχηη στο λυκειοο!!

:) Ω, thanks! Καλή σχολική χρόνια και απο μένα.

+1.
Νταμν,συμφωνώ απόλυτα.
Γενικά,οι περισσότεροι καθηγητές σου δίνουν την ελευθερία να οργανώσεις όπως ΕΣΥ γουστάρεις τη δουλειά σου πράγμα που πάντοτε παρακαλούσα να κάνουν.

Επιτέλους μας φέρονται σαν να μαστε μεγάλοι άνθρωποι, όλοι το περιμέναμε! Καλή επιτυχία και σε 'σενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
:) Ω, thanks! Καλή σχολική χρόνια και απο μένα.



Επιτέλους μας φέρονται σαν να μαστε μεγάλοι άνθρωποι, όλοι το περιμέναμε! Καλή επιτυχία και σε 'σενα!

τιποταα..και γω ευχαριστωω πολυυ:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Επιτέλους μας φέρονται σαν να μαστε μεγάλοι άνθρωποι, όλοι το περιμέναμε! Καλή επιτυχία και σε 'σενα!
Και όχι μόνο. Σε θεωρούν άτομο με άποψη και πιστεύω. Δε σου επιβάλλουν τίποτε.
Πλας,δε σε βάζουν να είσαι παρών στην προσευχή μεγάαααααααααααλο συν.
Επίσης,καλή χρονιά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και όχι μόνο. Σε θεωρούν άτομο με άποψη και πιστεύω. Δε σου επιβάλλουν τίποτε.
Πλας,δε σε βάζουν να είσαι παρών στην προσευχή μεγάαααααααααααλο συν.
Επίσης,καλή χρονιά.:)
Όλα αυτά στο λύκειο που πάτε ή εσείς ή γενικά στο λύκειο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όλα αυτά στο λύκειο που πάτε ή εσείς ή γενικά στο λύκειο;:P
Για το δικό μου ξέρω.
Για τα άλλα δεν ξέρω γιατί οι φίλες μου πάνε Μουσικό οπότε ουσιαστικά δεν άλλαξαν κάτι τρομερό.
Αυτό το "Καλή χρονιά" σαν πρωτοχρονιάτικο το΄κανα να μοιάζει.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Για το δικό μου ξέρω.
Για τα άλλα δεν ξέρω γιατί οι φίλες μου πάνε Μουσικό οπότε ουσιαστικά δεν άλλαξαν κάτι τρομερό.
Αυτό το "Καλή χρονιά" σαν πρωτοχρονιάτικο το΄κανα να μοιάζει.:|
Τότε είσαι σε ένα υπέροχο λύκειο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τότε είσαι σε ένα υπέροχο λύκειο.:P
Μπορεί,δεν ξέρω,θα δείξει.
Δε θέλω να είμαι αισιόδοξη γιατί τρώω τα μούτρα μου.
Ας με απαντήσει ένας μεγαλύτερος για Γλώσσα ποιο βιβλίο έχει η 1η;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έκφραση-Έκθεση :P

Είναι ένα μπλε που έχει ένα παιδί με κάτι μαλακίες στο κεφάλι του:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
ναι το καταλαβαινω..αλλα και αυτοι πρεπει να καταλαβουν οτι και το επαλ σχολειο ειναι και να μπορουν να αναγνωρισουν και το απολυτηριο των επαλ..και αυτο σχολειο ειναι και μαθημα γινεται..στο δικο μου μπορω να πω εκτος απο την καταληψη που κανουν ολα τα σχολεια καθε χρονο μα καθε χρονο:P το υπολοιπο ετος μαθημα γινεται..εκτος απο καποια κενα καθηγητων οταν δεν ερχονται για καποιο λογο δικο τους!!

Στο δικό μας το επαλ κάνουν 1 μήνα κατάληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έκφραση-Έκθεση :P
Είναι ένα μπλε που έχει ένα παιδί με κάτι μαλακίες στο κεφάλι του:hehe:
Τους θεματικούς κύκλους και τις Γλωσσικές ασκήσεις δεεεν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τους θεματικούς κύκλους και τις Γλωσσικές ασκήσεις δεεεν;
Και θεματικούς κύκλους σάς έδωσαν; Εμείς δεν πήραμε πέρυσι :P

Anyways και τα τρία θα τα κάνετε στην ώρα της έκθεσης, αν έχει μεράκι ο καθηγητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και θεματικούς κύκλους σάς έδωσαν; Εμείς δεν πήραμε πέρυσι :P
Anyways και τα τρία θα τα κάνετε στην ώρα της έκθεσης, αν έχει μεράκι ο καθηγητης.
Οf course!
Βασικά εδώ και 2 χρόνια δεσπόζει στη βιβλιοθήκη μου.
Το βρήκα στο σχολείο που εργάζεται η μάνα μου,μου άρεσε και το πήρα να το διαβάζω.:loltooth:
Νταξ,ταυτόχρονα τα κάνει και τα τρία;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top