Πέφτουλες

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή:
Το θέμα ανοίγει μετά από ένα ξεσκόνισμα στα γρήγορα.
Παρακαλώ μείνετε εντός θέματος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Βέβαια Γιάννη ξέχασες να πεις, ότι πολλές κοπέλες λένε η μια στην άλλη, στα υπέροχα πηγαδάκια τους: «Ρε μαλάκα, τι μαμάκηδες υπάρχουν; Τόση ξηρασία; Ούτε ένας για φλέρτ; Τι μαλάκες που είναι και το πάνε απ' έξω απ' έξω;»...δείγμα ότι θέλουν άγριο «πέσιμο» χωρίς περιστροφές και διπλωματία Μέτερνιχ..Τελικά τι απ' όλα θέλουν; Και την πίπα ολάκερη και τον "φίλο" χορτάτο (αλά σε βλέπω σαν φίλο).

αλλο το φλερτ κ αλλο να σε προσβαλλει ο αλλος μιλωντας στον πισινο σου ;)

επισης εναν αντρα δεν τον καθοριζει το ποσο γρηγορα θα ριξει τη γκομενα στο κρεβατι μονο και μονο επειδη εχει πουλι:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvGen

Νεοφερμένος

Η Ευγενία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω και τόσο πρόβλημα με τους πέφτουλες...
Ε πιο πολύ όταν δεν ντύνομαι προκλητικά δεν με πλησιάζουν, έχουν καλύτερα υποψήφια θηράματα με πιο "όλα έξω" ντύσιμο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και ποιος φταιει για αυτο, αραγε?
Good question.

Όλο αυτό το topic ξέρεις τι μου θυμίζει; Συζητήσεις τύπου "πόσο άθλιο είναι το σύστημα της Ελλάδας", "πόσο λαμόγια είναι οι Έλληνες που φοροδιαφεύγουν", κτλ, από άτομα που με την συμπεριφορά τους και τις ενέργειές τους έφεραν το σύστημα ακριβώς σε αυτήν την κατάσταση.

Μία απ' τα ίδια εδώ. Ας σκεφτούμε λίγο λογικά: τα πάντα γύρω μας είναι το αποτέλεσμα της προσφοράς και της ζήτησης. Για να διαλέγει ο περισσότερος κόσμος τις "κάφρικες" συμπεριφορές, αυτό σημαίνει ότι έχουν πέραση. Σκεφτείτε λίγο, οι κοπέλες, και από την προσωπική σας εμπειρία τι έχετε εκτιμήσει, πού έχετε δώσει σημασία και τι έχετε απορρίψει και θα σας λυθούν πολλές απορίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
εγω σε μαγαζι..εγραψα σε ενα χαρτακι(το εκοψα απο πακετο τσιγαρων που να βρω χαρτακι εκεινη την ωρα)τον αριθμο μου ,παω δινω το χαρτακι λεω ενα "δεν τα παω καλα με τα λογια" και σηκωνομαι κ φευγω τρεμοντας :P (καθολου θαρρος τι να κανουμε :P )

αυτο δεν ξερω αν θεωρειται "πεφτουλικο" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
εγω σε μαγαζι..εγραψα σε ενα χαρτακι(το εκοψα απο πακετο τσιγαρων που να βρω χαρτακι εκεινη την ωρα)τον αριθμο μου ,παω δινω το χαρτακι λεω ενα "δεν τα παω καλα με τα λογια" και σηκωνομαι κ φευγω τρεμοντας :P (καθολου θαρρος τι να κανουμε :P )
αυτο δεν ξερω αν θεωρειται "πεφτουλικο" :P
αλητη..... μονο και ηταν η αδερφη μου!!!!:kill: χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
μια φορα εκει που περπαταγα περναει διπλα μου ενας μαυρος σκυβει και μου λεει στο αυτι με την χαρακτηριστικη προφορα που εχουν ολοι οι ξενοι:κοπελια,εισαι πολυ ομορφη!εγω εκεινη την ωρα σκεφτομουν το σουβλακι που πηγαινα να παρω οποτε μετα απο λιγο ημουν καπως:κατσε,μου την επεσε καποιος?:eek: αλλα μετα σκεφτηκα οτι μπορει να το ειπε γιατι ηθελε να πουλησει τιποτα(δεν ειδα αμα πουλαγε κατι γιατι σκεφτομουν τα σουβλακια οπως ειπα:P) γιατι το συνηθηζουν αυτο οι μαυροι :P αλλα που ξες μπορει να επεσε στα διχτυα της γοητειας μου :P εγω απλα τον αγνοησα παντως εχουν φαση οι μαυροι ολο κατι τετοια λενε στις κοπελιες εδω στη θεσσαλονικη ιδιως εκει στο λευκο πυργο που πουλανε αυτα τα βραχιολακια σκαρφιζονται οτιδηποτε για να πουλησουν :P παντως κανας αλλος δεν μου την εχει πεσει μαλλον επειδη δεν συχναζω σε μερη αναλγα και δεν ντυνομαι αναλογα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
μια φορα εκει που περπαταγα περναει διπλα μου ενας μαυρος σκυβει και μου λεει στο αυτι με την χαρακτηριστικη προφορα που εχουν ολοι οι ξενοι:κοπελια,εισαι πολυ ομορφη!εγω εκεινη την ωρα σκεφτομουν το σουβλακι που πηγαινα να παρω οποτε μετα απο λιγο ημουν καπως:κατσε,μου την επεσε καποιος?:eek: αλλα μετα σκεφτηκα οτι μπορει να το ειπε γιατι ηθελε να πουλησει τιποτα(δεν ειδα αμα πουλαγε κατι γιατι σκεφτομουν τα σουβλακια οπως ειπα:P) γιατι το συνηθηζουν αυτο οι μαυροι :P αλλα που ξες μπορει να επεσε στα διχτυα της γοητειας μου :P εγω απλα τον αγνοησα παντως εχουν φαση οι μαυροι ολο κατι τετοια λενε στις κοπελιες εδω στη θεσσαλονικη ιδιως εκει στο λευκο πυργο που πουλανε αυτα τα βραχιολακια σκαρφιζονται οτιδηποτε για να πουλησουν :P παντως κανας αλλος δεν μου την εχει πεσει μαλλον επειδη δεν συχναζω σε μερη αναλγα και δεν ντυνομαι αναλογα :P
αχαχαχαχαχα.
Αν και δεν συχνάζω πολύ Λευκό Πύργο,για να κόβω βόλτες συχνά εκεί πέρα,προτιμώ Βαλαωρίτου.
Όσες φορές έχει τύχει και έχω περάσει αυτοί που λές λένε σε όλες τα ίδια. :P
Γίνονται ενοχλητικοί βασικά για να πουλήσουν,σε παίρνουν στο κατώπι,πολύ μούφα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
προσωπικά δεν βλέπω το κακό ενός ανθρώπου που θέλει να γνωρίσει μια κοπέλα που του αρέσει με οποιοδήποτε τρόπο..μήπως ξεχάσαμε να μιλάμε με ανθρώπους από το πολύ ίντερνετ;
το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότερες κοπέλες κολλάνε την ταμπέλα "πέφτουλας"..και το πράγμα είναι για γέλια
όμως για να αναλωνόμαστε σε τόσα topics με θέματα "φλερτ, πέφτουλας,.." και κυρίως αποτυχημένες μορφές φλερτ, δεν νομίζετε ότι κάπου υπάρχει πρόβλημα; :hmm:
από την άλλη γιατί θα πρέπει να στέλνουμε στο πυρ το εξώτερον όποιον δεν ξέρει να φλερτάρει σωστά; οι κοπέλες ξέρουν όλες να δέχονται φλερτ; ή μήπως όχι; υπάρχει σχολή εκμάθησης φλερτ; όχι..συνεπώς αφήστε τον καθένα να εκφράζεται όπως γουστάρει γιατί κυρίες μου ο mr perfect δεν υπάρχει όσο και αν νομίζετε ότι είστε το επίκεντρο της αντρικής προσοχής

ειδικά εδώ στο ischool ορισμένες είστε πολύ ψωνισμενοξενέρωτες ρε παιδί μου..πολύ όμως! η εφηβική μαλάκυνση έχει βαρέσει κατακούτελα πολλές από το πολύ διάβασμα για τις πανελλήνιες ..ώστε να πάσχουν από ανθρωποφοβία! βλέπουν παντού άντρες να τις καταδιώκουν για να τους την πέσουν...ΕΛΕΟΣ!
και ό,τι λέτε σχετικά με τα ερωτικοσυναφή θέματα, ευτυχώς που δεν υφίστανται έξω από το ischool γιατί ο κόσμος θα είχε γεμίσει ασεξουαλικούς και ψυχάκηδες ;)
εδώ μέσα κάποια θέματα τα παρουσιάζετε πολύ τραγικά και με αρνητική εικόνα ενώ δεν είναι έτσι...
:)

έχω βαρεθεί να διαβάζω την κάθε παπαριά κάθε κομπλεξικιάς που απλά θέλει να πουλήσει υφάκι γκομενάρας ζόρικης!!! (topic με 12 σελίδες...αυτό μόνο τα λέει όλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Good question.

Όλο αυτό το topic ξέρεις τι μου θυμίζει; Συζητήσεις τύπου "πόσο άθλιο είναι το σύστημα της Ελλάδας", "πόσο λαμόγια είναι οι Έλληνες που φοροδιαφεύγουν", κτλ, από άτομα που με την συμπεριφορά τους και τις ενέργειές τους έφεραν το σύστημα ακριβώς σε αυτήν την κατάσταση.

Μία απ' τα ίδια εδώ. Ας σκεφτούμε λίγο λογικά: τα πάντα γύρω μας είναι το αποτέλεσμα της προσφοράς και της ζήτησης. Για να διαλέγει ο περισσότερος κόσμος τις "κάφρικες" συμπεριφορές, αυτό σημαίνει ότι έχουν πέραση. Σκεφτείτε λίγο, οι κοπέλες, και από την προσωπική σας εμπειρία τι έχετε εκτιμήσει, πού έχετε δώσει σημασία και τι έχετε απορρίψει και θα σας λυθούν πολλές απορίες. :)
εγώ δε νομίζω ότι εμείς οι ίδιες έχουμε δώσει τέτοιες εντυπώσεις..ότι δλδ. επιβραβεύουμε τα βδελυρά τυπόνια που στην πέφτουν με άσχημο τρόπο...δεν ξέρω καμιά κοπέλα να μη μαγεύεται εν τέλει από ένα αγόρι που είναι ρομαντικούλης και ό,τι έχει να πει στο λέει κυρίως με σεβασμό!
βεβαία αλίμονο! δεεν υποστηρίζω να περάσουμε στο αλλο άκρο του να γίνεται ο άλλος βούτυρο μπροστά σου...γιατί και αυτό απορρίπτεται...
τελικά δίκιο έχουν που λένε ότι οι γυναίκες τα θέλουν όλα! και δυναμικός και ρομαντικός , και να μη τον έχεις δεδομένο και να σε προσέχει , και να σε ζηλέυει λίιιιιιγο και να σου έχει εμπιστοσύνη , και να τον κοιτάζουν οι άλλες και να μη τις κοιτάζει αυτός και άλλα πολλά τέτοια ...αλλά και οι άντρες δε διαφέρετε πολύ ..δε συνεχίζω θα βγω οφφ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Άμα ο άλλος σου ξεφουρνίζει την κάθε μαλακία που του 'ρθει στο μυαλό, για να σε ρίξει,
άμα σε αντιμετωπίζει ως αντικείμενο προκειμένου να ικανοποιήσει τις ορέξεις του,
σημαίνει ότι είμαστε ''ψωνισμενοξενέρωτες'' και το παίζουμε κιόλας ζόρικιες και αντράκια; Πάμε καλά;

Συγνώμη που είμαι ΞΕΝΕΡΩΤΗ σε όποιον που μου λέει ό,τι προστυχιά του 'ρθει στο μυαλό!!!
Γιατί αυτό δεν είναι αποτυχημένο φλερτ, αλλά αγ@μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ειδικά εδώ στο ischool ορισμένες είστε πολύ ψωνισμενοξενέρωτες ρε παιδί μου..πολύ όμως! η εφηβική μαλάκυνση έχει βαρέσει κατακούτελα πολλές από το πολύ διάβασμα για τις πανελλήνιες ..ώστε να πάσχουν από ανθρωποφοβία! βλέπουν παντού άντρες να τις καταδιώκουν για να τους την πέσουν...ΕΛΕΟΣ!
:)

ΧΑχΑΑΧχαχαχαχαχ έχω λιώσει!!!!! :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
η εφηβική μαλάκυνση έχει βαρέσει κατακούτελα πολλές
Που να δεις όταν περάσει η εφηβεία κι η μαλάκυνση παραμείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
προσωπικά δεν βλέπω το κακό ενός ανθρώπου που θέλει να γνωρίσει μια κοπέλα που του αρέσει με οποιοδήποτε τρόπο..

υπαρχουν και καποια ορια,οταν αυτος ο τροπος προσβαλει την αξιοπρεπεια και την προσωπικοτητα της κοπελας,τοτε ειναι και παραειναι κακο:)

μήπως ξεχάσαμε να μιλάμε με ανθρώπους από το πολύ ίντερνετ;
αυτο ισχυει αλλα το θεμα ειναι πως τους μιλας,ολα θελουν τον τροπο τους,δεν ειμαστε ζωα,ειμαστε ανθρωποι.


το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότερες κοπέλες κολλάνε την ταμπέλα "πέφτουλας"..
Δεν ειναι ταμπελα,μαθαμε ολοι την καραμελα ντε.Αλλα πως αλλιως να χαρακτηρισεις καποιον που δεν εχει ουτε ιερο ουτε οσιο,σε βλεπει μονο για να ικανοποιησει τα ζωωδη ενστικτα του.Μην σου πω οτι το ''πεφτουλας'' ειναι και πολυ λαιτ.


όμως για να αναλωνόμαστε σε τόσα topics με θέματα "φλερτ, πέφτουλας,.." και κυρίως αποτυχημένες μορφές φλερτ, δεν νομίζετε ότι κάπου υπάρχει πρόβλημα; :hmm:
Αυτο ισχυει,μαγικες συνταγες δεν υπαρχουν διοτι καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος,αλλα συζητηση γινεται,σε φορουμ ειμαστε,ο καθενας εκφραζει προσωπικη αποψη και πως το βλεπει εκεινος.Αρκει να παραμενει προσωπικη αποψη και οχι ''οδηγιες προς ναυτηλομενους''


από την άλλη γιατί θα πρέπει να στέλνουμε στο πυρ το εξώτερον όποιον δεν ξέρει να φλερτάρει σωστά; οι κοπέλες ξέρουν όλες να δέχονται φλερτ; ή μήπως όχι; υπάρχει σχολή εκμάθησης φλερτ;
Δεν υπαρχει η αληθεια ειναι.Για μενα ο πιο ωραιος τροπος ειναι να ερθει καποιος και να μου αποδειξει οτι εχει @@.Να μου πει μ αρεσεις τελος.Τα παιχνιδακια τα βαριεμαι.Αυτο δεν σημαινει οτι για ολες ειναι ο ιδανικος τροπος αυτος.Επισης,υπαρχουν πολλες κοπελες που δεν δεχονται το φλερτ,συμφωνω,αλλα δεν το δεχονται επειδη κατι τις ενοχλει,ο τροπος του αλλου ισως ειναι προσβλητικος! Για παραδειγμα οπως ενα παραπανω ποστ που ελεγε οτι ενας απευθυνοταν στα ποδια της.Ε τοτε δεν φταιει η κοπελα αν δεν δεχτει το φλερτ,αλλα αυτος που ειναι θρασυς.

συνεπώς αφήστε τον καθένα να εκφράζεται όπως γουστάρει
Η ελευθερια του ενος τελειωνει εκει που αρχιζει η ελευθερια του αλλου,μη το χεσουμε κ ολας

]γιατί κυρίες μου ο mr perfect δεν υπάρχει
κ ομως υπαρχει:whistle:

όσο και αν νομίζετε ότι είστε το επίκεντρο της αντρικής προσοχής
Υπαρχουν και αλλα πραγματα στη ζωη ,ισχυει.

Αλλα το ιδιο ισχυει και στην γυναικια προσοχη,αν μια κοπελα δεν γουσταρει να αλληλεπιδρασει στο φλερτ τοτε προφανως δεν ειναι στο κεντρο της προσοχης της ο αλλος.Με λιγα λογια γιατι να μην ισχυει το ιδιο και για τις γυναικες;:hmm:

ειδικά εδώ στο ischool ορισμένες είστε πολύ ψωνισμενοξενέρωτες ρε παιδί μου..πολύ όμως! η εφηβική μαλάκυνση έχει βαρέσει κατακούτελα πολλές από το πολύ διάβασμα για τις πανελλήνιες ..ώστε να πάσχουν από ανθρωποφοβία! βλέπουν παντού άντρες να τις καταδιώκουν για να τους την πέσουν...ΕΛΕΟΣ!
Οτι υπαρχει εδω,υπαρχει και εξω.

εδώ μέσα κάποια θέματα τα παρουσιάζετε πολύ τραγικά και με αρνητική εικόνα ενώ δεν είναι έτσι...:)
μηπως τα παρουσιαζεις και εσυ καπως ετσι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ !
πολλες φορες...κ απλα ή αδιαφορω ή τα χωνω..γιατι εκνευριζομαι..τι μου βρησκουν ρε φιλε ολα τα μπαζα -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ακόμη να επισημάνω πως πέφτει υπερβολικό και άδικο κράξιμο στα αγόρια. Ξεχνάτε ότι οι ίδιες δεν είστε καλύτερες?
Well, θυμάσαι το γνωστό ανέκδοτο "όταν ο άντρας μιλάει πρόστυχα, είναι σεξουαλική παρενόχληση, όταν η γυναίκα μιλάει πρόστυχα είναι 1€ τα 15 δευτερόλεπτα". Κάπως έτσι απαντάται και στην πράξη. Από την σκοπιά ενός σημαντικού μέρους του πληθυσμού φαίνεται το πράγμα ως εξής: όταν η κοπέλα κάνει το κάτι παραπάνω, τότε ούτε γάτα ούτε ζημιά. Αλλά όταν το κάνει ο άντρας, εκεί είναι "πίεση" και "πέσιμο".

δεν ξέρω καμιά κοπέλα να μη μαγεύεται εν τέλει από ένα αγόρι που είναι ρομαντικούλης και ό,τι έχει να πει στο λέει κυρίως με σεβασμό!
Προφανώς και δεν ξέρεις, γιατί δεν έχεις φλερτάρει ποτέ κοπέλα για να δεις τι γίνεται στην πράξη.

Ίσιδα, υπάρχει ένα πολύ μεγάλο χάσμα μεταξύ θεωρίας και πράξης. Στην θεωρία ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ θα πουν "τον άντρα δεν τον θέλω πέφτουλα, θέλω να με σέβεται, να είναι αυτό, εκείνο, το άλλο ...". Από τις πιο σοβαρές κοπέλες, μέχρι τις πιο χαζογκόμενες. Στην θεωρία δεν μπορείς να τις ξεχωρίσεις γιατί όλες θα πουν το ίδιο.

Still, έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε τι τηρείται στην πράξη. Γιατί εάν ήταν αληθή όλα αυτά, δεν θα υπήρχαν "πέφτουλες" κι όσοι υπήρχαν θα ήταν στάνταρ μόνοι τους. Όμως το σκηνικό σαν να είναι αντίστροφο, αν δούμε λίγο έξω. Εκεί μάλλον είναι που ξεχωρίζεις τον κανόνα απ' την εξαίρεση. :)

Οπότε, ως food for thought, θα θέσω το εξής ερώτημα: τηρούμε στην πράξη όσα λέμε στην θεωρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Όσες κοπέλες δεν έχουν φλερτάρει ποτέ κοπέλα δεν μπορούν να ξέρουν τι γίνεται στην πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Aπό την άλλη γιατί θα πρέπει να στέλνουμε στο πυρ το εξώτερον όποιον δεν ξέρει να φλερτάρει σωστά; οι κοπέλες ξέρουν όλες να δέχονται φλερτ; ή μήπως όχι; υπάρχει σχολή εκμάθησης φλερτ;

έχω βαρεθεί να διαβάζω την κάθε παπαριά κάθε κομπλεξικιάς που απλά θέλει να πουλήσει υφάκι γκομενάρας ζόρικης!!! (topic με 12 σελίδες...αυτό μόνο τα λέει όλα)

Θέλετε να πείτε πως το είδος σας ανταποκρίνεται πάντα θετικά στο κακό φλερτ από κοπέλες; Έλα τώρα...

Και για να συνεχίσω μιας και βιάστηκα να απαντήσω διαβάζοντας ένα ποστ, κύριοι, γιατί σας φαίνεται παράξενο, όντως η Ίσιδα και η κάθε Ίσιδα να μη γνωρίζει καμία κοπέλα που να της αρέσει αυτό το πράγμα;

Σε όλη μου τη ζωή ΜΙΑ και μόνο μία κοπέλα γνώρισα που έκανε παιχνίδι με τον κάθε κακομοίρη που της την έπεφτε, αλλά να σας πω ένα μυστικό; Δεν ήταν από ευγένεια. Ήταν απλώς κομπλεξική κι έψαχνε κόσμο να ανεβάσει την αυτοπεποίθησή της. Και ερωτώ, πόσες τέτοιες υπάρχουν που τις κάνετε κανόνα κι εγώ γνωρίζω μόνο τις εξαιρέσεις αυτού; Στη Νάρνια ζω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Υπάρχουν εταιρίες οι οποίες παρέχουν σεμινάρια επικοινωνίας παιδιά.
Ωστόσο όλοι γνωρίζουμε πως η φαινομενολογία της διαφυλικής επικοινωνίας κάθε άλλο παρά απλή είναι!
Σημειωτέον δε πως η τελευταία αφορά τυχαίες και πολυποίκιλες κατηγορίες αντρών και γυναίκων κατά συνάφεια και κατά περίπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ίσιδα, υπάρχει ένα πολύ μεγάλο χάσμα μεταξύ θεωρίας και πράξης. Στην θεωρία ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ θα πουν "τον άντρα δεν τον θέλω πέφτουλα, θέλω να με σέβεται, να είναι αυτό, εκείνο, το άλλο ...". Από τις πιο σοβαρές κοπέλες, μέχρι τις πιο χαζογκόμενες. Στην θεωρία δεν μπορείς να τις ξεχωρίσεις γιατί όλες θα πουν το ίδιο.

Still, έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε τι τηρείται στην πράξη. Γιατί εάν ήταν αληθή όλα αυτά, δεν θα υπήρχαν "πέφτουλες" κι όσοι υπήρχαν θα ήταν στάνταρ μόνοι τους. Όμως το σκηνικό σαν να είναι αντίστροφο, αν δούμε λίγο έξω. Εκεί μάλλον είναι που ξεχωρίζεις τον κανόνα απ' την εξαίρεση. :)

Οπότε, ως food for thought, θα θέσω το εξής ερώτημα: τηρούμε στην πράξη όσα λέμε στην θεωρία;
Δεν ξέρω πως θα φανεί αυτό που θα πω...αλλά ναι έχεις δίκιο!! Είναι ακριβώς έτσι!!
Δεν μπορώ να το εξηγήσω... δεν έχω ιδέα γιατί γίνεται αλλά είναι έτσι ακριβώς!!

Αν και σε κολακεύει το όλο ενδιαφέρον και η συμπεριφορά του άλλου για κάποιον λόγο που παραμένει άγνωστος θα αδιαφορήσω και δεν θα δώσω καμία σημασία!!
Ίσα ίσα θα το παίξω και "δύσκολη" γιατί μου αρέσει να βλέπω τον άλλον να προσπαθεί και εγώ να τον γράφω!! :redface:

Δεν ξέρω, ώρες ώρες απορώ με τον εαυτό μου!! Ισως είμαι πολύ "ρηχή" και "βλαμμένη" αλλά δεν ελέγχεται, βγαίνει από μόνο του. Μπορεί να είναι και θέμα ανωριμότητας, δεν ξέρω!!
Βέβαια βρέθηκε κάποιος που με έγραψε στο τέλος και με έκανε να κολλήσω όσο δεν πάει άλλο... αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top