Πέφτουλες

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
μερικοί όντος λένε αυτό που σκέφτονται φωναχτά ωστε να το ακούσει αυτή που περνάει. ή σφηρίζουν λές και περνάει κανένα σκυλί.
ή ίσως επειδή ξέρουν οτι θα φάνε χ, το πάνε στα άκρα για να διασκεδάσουν.
όταν το κάνει αυτό κάποιος απο την παρέα μου αισθάνομαι κάπως ντροπή. το θεωρώ χυδαίο.
το φλέρτ πια έχει γίνει πολύ πρόστυχο. και όχι πάντα μόνο απο την πλευρά των αντρών.

καλά αυτό το κάνουν και πολλές γυναίκες,άπειρες φορές έχω δει γυναίκες να μιλάνε για προσωπικά τους λες και είναι στο γήπεδο και μπορεί κάνείς να τις ακούσει απο ακτίνα 200-300 μέτρων.όλοι όσοι το κάνουν ,το κάνουν για να είναι το κέντρο της προσοχής,να τραβήξουν τα βλέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Άμα είσαι στο δρόμο πώς να τους αποφύγεις;:confused:
Για πρότεινε τρόπους. :hmm:
Aν για παραδειγμα ο αλλος ειναι σε αμαξι και εσυ πεζη, μπορεις να προσποιηθεις οτι μιλας στο κινητο. Ο αλλος δεν μπορει να ξερει με ποιον μιλας επομενως δεν θα το συνεχισει για πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εμενα μου τη σπαει που και να αδιαφορησεις εκεινοι συνεχιζουν,και οχι τιποτα λενε 'ωραιο το σημειο ταδε πανω σου'' και ολοι οι πεζοι κοιτανε κ αυτοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
4. γιατι κανετε τα απλα πολυπλοκα; Απλα προσεγγιστε μια κοπελα με αυθεντικοτητα, μην παιζεται τον ιδανικο, hot μαγκα που νομιζει οτι μονο και μονο με την παρουσια του οι κοπελες πεφτουν κατω ξερες. Let me quote : "Give me a reason and "I'm Chuck Bass" doesn't count"

Στην τελική όμως αυτοί οι hot μάγκες που νομίζουν οτι τους γουσταρουν όλες κάνουνε τις σχέσεις και τα καλά και εγενικά παιδιά μένουν στη απέξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στην τελική όμως αυτοί οι hot μάγκες που νομίζουν οτι τους γουσταρουν όλες κάνουνε τις σχέσεις και τα καλά και εγενικά παιδιά μένουν στη απέξω...

Στα κορίτσια μπορεί να αρέσουν οι "κακοί" τύποι, αλλά σχεδόν πάντα προτιμούν τον "καλό" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,802 μηνύματα.
το "καλός" και το "κακός" δέχεται μεταφράσεις διαφορετικές σε κάθε κοπέλα, οπότε έτσι δεν βγάζουμε άκρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Aν για παραδειγμα ο αλλος ειναι σε αμαξι και εσυ πεζη, μπορεις να προσποιηθεις οτι μιλας στο κινητο. Ο αλλος δεν μπορει να ξερει με ποιον μιλας επομενως δεν θα το συνεχισει για πολυ..

Άμα ο άλλος έχει...ορέξεις... Δε θα τον εμποδίσει το κινητό, πίστεψέ με!
Άσε που μπορεί να θέλει να σου αποσπάσει περισσότερο την προσοχή σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Νίκο δε νομίζω να διάβασες τα προηγούμενα posts :P
Νομίζω είναι προφανές σε τι αναφέρομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Στα κορίτσια μπορεί να αρέσουν οι "κακοί" τύποι, αλλά σχεδόν πάντα προτιμούν τον "καλό" :P

Πάντως δεν το δείχνουν συχνά τα κοριτσάκια..εμένα οι εμπειριες μου από γνωστες και φίλες αυτό υποδεικνυουν...μακάρι να έχεις εσύ δικιο και να εχω πεσει σε εξαιρεσεις...:)
Επίσης θέλω να πω μήπως αυτό το στυλ που έχουν πολλοι αντρες αυτό το όχι ιδιαιτερα ευγενικό που περιγραφετε το έχουν επειδή παρατήρησαν ότι αυτό περνάει και όχι το στυλ του ευγενικού αντρα?Απλά λέω μήπως-ΜΗΠΩΣ λεω με πεσετε πανω μου να με φατε,εξαλλου και εμενα με ελκυουν οι ευγενικοι,με λεπτους τρόπους άντρες και όχι οι πέφτουλες..Μήπως λοιπόν έχουμε και εμεις οι κοπέλες μεριδιο ευθυνης για αυτές τις συμπεριφορές των αντρων με τις επιλογές μας?Γιατί όταν κάποιος βλέπει οτι τα κοριτσια επιλέγουν τους αντρες τους "αλήτες",τους μάγκες,με όχι και τόσο ευγενικούς τρόπους αν μη τι αλλο θα υιοθετησει κι αυτος μια παρόμοια συμπεριφορα για να μη μείνει στην απέξω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Πάντως δεν το δείχνουν συχνά τα κοριτσάκια..εμένα οι εμπειριες μου από γνωστες και φίλες αυτό υποδεικνυουν...μακάρι να έχεις εσύ δικιο και να εχω πεσει σε εξαιρεσεις...:)
Επίσης θέλω να πω μήπως αυτό το στυλ που έχουν πολλοι αντρες αυτό το όχι ιδιαιτερα ευγενικό που περιγραφετε το έχουν επειδή παρατήρησαν ότι αυτό περνάει και όχι το στυλ του ευγενικού αντρα?Απλά λέω μήπως-ΜΗΠΩΣ λεω με πεσετε πανω μου να με φατε,εξαλλου και εμενα με ελκυουν οι ευγενικοι,με λεπτους τρόπους άντρες και όχι οι πέφτουλες..Μήπως λοιπόν έχουμε και εμεις οι κοπέλες μεριδιο ευθυνης για αυτές τις συμπεριφορές των αντρων με τις επιλογές μας?Γιατί όταν κάποιος βλέπει οτι τα κοριτσια επιλέγουν τους αντρες τους "αλήτες",τους μάγκες,με όχι και τόσο ευγενικούς τρόπους αν μη τι αλλο θα υιοθετησει κι αυτος μια παρόμοια συμπεριφορα για να μη μείνει στην απέξω...:hmm:

ναι φταιτε και εσεις, δεν ειστε αθωες περιστερες.:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emm@

Νεοφερμένος

Η εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ουυ καλα ειδικα φετος στην Παρο που ειμασταν και πολλα κοριτσια... ΜΟΝΟ πεφτουλες ειχε που ηθελαν να ψαρεψουν πιπινια:P

Στα κορίτσια μπορεί να αρέσουν οι "κακοί" τύποι, αλλά σχεδόν πάντα προτιμούν τον "καλό" :P

μπαα μην το λες,ξερω πολλες που θελουν το "κακο¨αγορι
και καλα πιο μαγκας, πιο "αντρας"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
"Σαν μια όμορφη ξανθιά γαλανομάτα γερμανίδα μοιάζεις."
Μου το είπε πριν λίγες εβδομάδες ένα παιδί από το σχολείο μου, που γνωριζόμασταν μόνο φατσικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στην τελική όμως αυτοί οι hot μάγκες που νομίζουν οτι τους γουσταρουν όλες κάνουνε τις σχέσεις και τα καλά και εγενικά παιδιά μένουν στη απέξω...
Στα κορίτσια μπορεί να αρέσουν οι "κακοί" τύποι, αλλά σχεδόν πάντα προτιμούν τον "καλό" :P
Πάντως δεν το δείχνουν συχνά τα κοριτσάκια..εμένα οι εμπειριες μου από γνωστες και φίλες αυτό υποδεικνυουν...
Μεγάλο θέμα ανοίξατε. Πρακτικά δίκιο έχετε και οι δύο και εξηγούμαι.

  • Η tsoufou έχει δίκιο στο ότι "σχεδόν πάντα προτιμούν τον καλό". Αλλά με μία μικρή παράφραση: "στο ΤΕΛΟΣ προτιμούν τον καλό". Ποιο τέλος; Όταν έρθει η ηλικία γάμου...
  • Σε αυτές τις ηλικίες όμως, ~15-22 περίπου, στην πράξη ισχύει αυτό που παρατηρεί η Gina. Η οποία δεν λέει τίποτα καινούριο πέραν του ότι απλώς ισχύει ο νόμος του γραμματοσήμου...
Τι θέλω να πω; Για θυμηθείτε το topic της ερωτικής εξομολόγησης. Έρχεται κάποιος, με πολύ ευγενικό τρόπο λέει ότι του αρέσετε και τσουπ ... χυλόπιτα. Ολόκληρο topic, ζήτημα είναι αν είδα μία ιστορία που κύλησε θετικά. Σε όλα έχω δει χυλόπιτα.

Βλέπουν από την άλλη εκείνα τα αγόρια αυτούς που ... φτύνουν τις κοπέλες και το παίζουν ψευτόμαγκες ότι έχουν επιτυχίες και σουξέ. Και στο τέλος γίνεται αυτό:
Γιατί όταν κάποιος βλέπει οτι τα κοριτσια επιλέγουν τους αντρες τους "αλήτες",τους μάγκες,με όχι και τόσο ευγενικούς τρόπους αν μη τι αλλο θα υιοθετησει κι αυτος μια παρόμοια συμπεριφορα για να μη μείνει στην απέξω...:hmm:

Γνωρίζω από την εμπειρία μου και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι ναι, υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις ατόμων που έκαναν στροφή 180 μοιρών στις προσεγγίσεις τους και εν μία νυκτί βλέπετε τους ιππότες στο άσπρο άλογο να γίνονται τα ρεμάλια της Φωκίωνος Νέγρη. Αποτέλεσμα; Δούλεψε ...

Και δεν μιλάμε για χαζοέρωτες. Ένα ζευγάρι που ξέρω μπορεί να πάει και για γάμο αν συνεχίσουν κι άλλο. Και πώς άρχισαν; Με μία φράση "Σιγά μην κάτσω να σε κυνηγάω σε όλη μου την ζωή" από τον άντρα που κυνηγούσε μία γυναίκα που δεν ενδιαφερόταν.

Λυπάμαι που καταλήγω σε ένα τέτοιο συμπέρασμα, αλλά δυστυχώς σε ένα μεγάλο μέρος του γυναικείου πληθυσμού το ένα τους βρωμάει και το άλλο τους ξυνίζει. Οι "καλοί άνθρωποι", όπως εύστοχα παρατήρησε η Gina, μένουν απ' έξω, όπως φαίνεται και στο topic της ερωτικής εξομολόγησης. Από την άλλη σε αυτό το topic γίνεται σφοδρή επίθεση στους "πέφτουλες".
Μετά παρεξηγιούνται ορισμένες όταν λέμε ότι δεν ξέρουν τι θέλουν.

Εγώ δεν είμαι υπέρ καμίας προσέγγισης βέβαια.

  • Η "ερωτική εξομολόγηση" καταστρέφει την μαγεία της όλης διαδικασίας κατά τη γνώμη μου, αλλά παραμένει μία πολύ ευγενική πράξη.
  • Από την άλλη, τα κάφρικα πεσίματα είναι ... κάφρικα. Δηλαδή εντάξει, πώς περιμένεις να σε πάρει σοβαρά μία κοπέλα;
Ωστόσο σημειώνω ότι το γεγονός είναι πως εξ' αιτίας της συμπεριφοράς ενός μεγάλου τμήματος του γυναικείου πληθυσμού, οι εναπομείναντες μη-κάφροι ή γίνονται εν τέλει κάφροι ή σταματάνε να ασχολούνται (-μαστε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Στην τελική όμως αυτοί οι hot μάγκες που νομίζουν οτι τους γουσταρουν όλες κάνουνε τις σχέσεις και τα καλά και εγενικά παιδιά μένουν στη απέξω...

Και ποιος φταιει για αυτο, αραγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Μεγάλο θέμα ανοίξατε. Πρακτικά δίκιο έχετε και οι δύο και εξηγούμαι.

  • Η tsoufou έχει δίκιο στο ότι "σχεδόν πάντα προτιμούν τον καλό". Αλλά με μία μικρή παράφραση: "στο ΤΕΛΟΣ προτιμούν τον καλό". Ποιο τέλος; Όταν έρθει η ηλικία γάμου...
  • Σε αυτές τις ηλικίες όμως, ~15-22 περίπου, στην πράξη ισχύει αυτό που παρατηρεί η Gina. Η οποία δεν λέει τίποτα καινούριο πέραν του ότι απλώς ισχύει ο νόμος του γραμματοσήμου...
Τι θέλω να πω; Για θυμηθείτε το topic της ερωτικής εξομολόγησης. Έρχεται κάποιος, με πολύ ευγενικό τρόπο λέει ότι του αρέσετε και τσουπ ... χυλόπιτα. Ολόκληρο topic, ζήτημα είναι αν είδα μία ιστορία που κύλησε θετικά. Σε όλα έχω δει χυλόπιτα.

Βλέπουν από την άλλη εκείνα τα αγόρια αυτούς που ... φτύνουν τις κοπέλες και το παίζουν ψευτόμαγκες ότι έχουν επιτυχίες και σουξέ. Και στο τέλος γίνεται αυτό:

Γνωρίζω από την εμπειρία μου και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι ναι, υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις ατόμων που έκαναν στροφή 180 μοιρών στις προσεγγίσεις τους και εν μία νυκτί βλέπετε τους ιππότες στο άσπρο άλογο να γίνονται τα ρεμάλια της Φωκίωνος Νέγρη. Αποτέλεσμα; Δούλεψε ...

Και δεν μιλάμε για χαζοέρωτες. Ένα ζευγάρι που ξέρω μπορεί να πάει και για γάμο αν συνεχίσουν κι άλλο. Και πώς άρχισαν; Με μία φράση "Σιγά μην κάτσω να σε κυνηγάω σε όλη μου την ζωή" από τον άντρα που κυνηγούσε μία γυναίκα που δεν ενδιαφερόταν.

Λυπάμαι που καταλήγω σε ένα τέτοιο συμπέρασμα, αλλά δυστυχώς σε ένα μεγάλο μέρος του γυναικείου πληθυσμού το ένα τους βρωμάει και το άλλο τους ξυνίζει. Οι "καλοί άνθρωποι", όπως εύστοχα παρατήρησε η Gina, μένουν απ' έξω, όπως φαίνεται και στο topic της ερωτικής εξομολόγησης. Από την άλλη σε αυτό το topic γίνεται σφοδρή επίθεση στους "πέφτουλες".
Μετά παρεξηγιούνται ορισμένες όταν λέμε ότι δεν ξέρουν τι θέλουν.

Εγώ δεν είμαι υπέρ καμίας προσέγγισης βέβαια.

  • Η "ερωτική εξομολόγηση" καταστρέφει την μαγεία της όλης διαδικασίας κατά τη γνώμη μου, αλλά παραμένει μία πολύ ευγενική πράξη.
  • Από την άλλη, τα κάφρικα πεσίματα είναι ... κάφρικα. Δηλαδή εντάξει, πώς περιμένεις να σε πάρει σοβαρά μία κοπέλα;
Ωστόσο σημειώνω ότι το γεγονός είναι πως εξ' αιτίας της συμπεριφοράς ενός μεγάλου τμήματος του γυναικείου πληθυσμού, οι εναπομείναντες μη-κάφροι ή γίνονται εν τέλει κάφροι ή σταματάνε να ασχολούνται (-μαστε).

συμφωνώ και επαυξάνω κυρίως απο πράγματα που μου έχουν πει(φίλοι και συγγενείς) δηλαδή ότι πολλές απλά δεν ξέρουν τι θέλουν.Αλλά μάλλον στην τελική θέλουν έναν Μπραντ Πιτ ,αλλά όποιος θέλει τα πολλά χάνει και τα λίγα.Βέβαια αναφέρομαι στην πλειονότητα των γυναικών που είναι ωραίες και το ξέρουν,γιατί τότε ψωνίζονται και "ξυνίζουν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
®κοταν καποιος σας κανει ενα κοπλιμεντο δεν ειναι αναγκη να τον αποπαρετε και δεν σημαινει οτι θελει να σας ριξει στο κρεβατι, και μετα κλαιτε πως δεν υπαρχουν πλεον αντρες και πρεπει να τους κυνηγησετε, :P

ελεος, εγω θυμαμαι στην πρωτη, δευτερα, και τριτη γυμνασιου μεσα στην ταξη , εκλεινα ματακια, κουνουσα τον αντιχειρα αργα και ερωτικα απο την μια ακρη του στοματος μεχρι την αλλη, και διαφορα αλλα τετοια, αααααα και στα διαλειμματα ατελειωτα σφυριγματα σε οποια περναγε μπροστα απο το σημειο στο οποιο καθομασταν (εγω με την παρεα) :P μεχρι και στις καθηγητριες, οπως καταλαβαινεται ολα αυτα γινοντουσαν στην πλακα

αλλα καμια δεν στην ελεγε οταν της σφυραγες :P και μερικες γυρναγαν και ριχναν ενα χαμογελο :) , οσαν αφορα τα ματακια και αυτα που τα εκανα σε συμμαθητριες στην ταξη, θυμαμαι μια που ντρεποταν πολυ και κοκκινιζε καθε φορα που αναλαμβανα δραση.

παντως εχω εναν φιλο που ειχε μια πολυ τραγικη ατακα που δεν την θυμαμαι, σχετικα με το σωμα, την φωναζε απο μακρια, αλλα μια μερα μια κοπελα μου ειπε οτι τον εχουν παρει στο ψιλο ολα τα κοριτσια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σωστός ο Γιώργος.

Επίσης να πω πως αν εσείς τα κορίτσια δεν θέλατε "πέφτουλες" τότε δεν θα υπήρχαν. Μερικοί γίνονται έτσι γιατί αλλιώς δεν έχουν επιτυχία.

Ακόμη να επισημάνω πως πέφτει υπερβολικό και άδικο κράξιμο στα αγόρια. Ξεχνάτε ότι οι ίδιες δεν είστε καλύτερες? Θα κριτικάρω το σχόλιο της Αναστασίας για την "ευγένεια" των περισσοτέρων αγοριών. Από την μια συμφωνώ μαζί της, από την όμως πολλές φορές πάω βόλτα με τους φίλους μου και ακούω δίπλα μου 2 κοπελιές να λένε "Ρε μαλάκα που θα πάμε τώρα", "είσαι και πολύ γκάβλα" κλπ, οπότε βλέπουμε πως η αγένεια και η χυδαιότητα είναι χαρακτηριστικά και των 2 φύλων. Είναι να μην αηδιάσω όταν ακούω την κοπελιά να εκφράζεται με την λέξη "μαλάκα"? Δεν είστε μόνο εσείς που έχετε turn off όταν βλέπετε κάτι τέτοιο. Ειδικά τελευταία η αγένεια των κοριτσιών πολλαπλασιάζεται.

Ωστόσο υπάρχει και ο δικός μας τύπος ανθρώπου που δεν τους αρέσει αυτό. Αλλά είμαστε η μειοψηφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,802 μηνύματα.
Βέβαια Γιάννη ξέχασες να πεις, ότι πολλές κοπέλες λένε η μια στην άλλη, στα υπέροχα πηγαδάκια τους: «Ρε μαλάκα, τι μαμάκηδες υπάρχουν; Τόση ξηρασία; Ούτε ένας για φλέρτ; Τι μαλάκες που είναι και το πάνε απ' έξω απ' έξω;»...δείγμα ότι θέλουν άγριο «πέσιμο» χωρίς περιστροφές και διπλωματία Μέτερνιχ..Τελικά τι απ' όλα θέλουν; Και την πίπα ολάκερη και τον "φίλο" χορτάτο (αλά σε βλέπω σαν φίλο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σωστός ο Γιώργος.

Επίσης να πω πως αν εσείς τα κορίτσια δεν θέλατε "πέφτουλες" τότε δεν θα υπήρχαν. Μερικοί γίνονται έτσι γιατί αλλιώς δεν έχουν επιτυχία.

Ακόμη να επισημάνω πως πέφτει υπερβολικό και άδικο κράξιμο στα αγόρια. Ξεχνάτε ότι οι ίδιες δεν είστε καλύτερες? Θα κριτικάρω το σχόλιο της Αναστασίας για την "ευγένεια" των περισσοτέρων αγοριών. Από την μια συμφωνώ μαζί της, από την όμως πολλές φορές πάω βόλτα με τους φίλους μου και ακούω δίπλα μου 2 κοπελιές να λένε "Ρε μαλάκα που θα πάμε τώρα", "είσαι και πολύ γκάβλα" κλπ, οπότε βλέπουμε πως η αγένεια και η χυδαιότητα είναι χαρακτηριστικά και των 2 φύλων. Είναι να μην αηδιάσω όταν ακούω την κοπελιά να εκφράζεται με την λέξη "μαλάκα"? Δεν είστε μόνο εσείς που έχετε turn off όταν βλέπετε κάτι τέτοιο. Ειδικά τελευταία η αγένεια των κοριτσιών πολλαπλασιάζεται.

Ωστόσο υπάρχει και ο δικός μας τύπος ανθρώπου που δεν τους αρέσει αυτό. Αλλά είμαστε η μειοψηφία.

Συμφωνώ, δεν είπα το αντίθετο. Δεν υπάρχει χειρότερο να βλέπεις κοπέλα να βρίζει σα νταλικέρης. Εκεί παίζει το θέμα της παιδείας και δεν εννοώ το σχολείο...

Νίκο έχεις κολλήσει με αυτό το σε βλέπω σα φίλο... :P ξεκόλλα φίλε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Fenia:)

Νεοφερμένος

Η Fenia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πέφτουλες; Ανοίγεις μεγάλο θέμα κοπελία. hahaha.
Eμένα προσωπικά μερικά σχόλια που κάνουν μερικού μου αρέσυον, δηλαδή κολακεύομαι μπορώ να πω. αν ο άλλος είναι και ομορφούλης ακόμα καλύτερα. Aν βέβαια αυτό που θα πει, ή αυτό που θα κάνει, ξεπερνάει τα όρια, θα αντιδράσω όπως πρέπει. Oι γυναίκες δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται έτσι από τους άντρες.
Oι γυναίκες γιατί δεν έχουν την ταμπέλα του πέφτουλα αλλά της τσούλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top