Πάμε στην σχολή μόνο στην εξεταστική;

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια υπαρχουν παιδια που πανε μονο στην εξεταστικη;πειτε μας πως τ καταφερνετε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Πραγματι,υπαρχουν τετοια παιδια που πατανε μονο στην εξεταστικη.Το τι καταφερνουν ειναι σχετικο και εξαρταται απο ατομο σε ατομο,πχ εχω εναν συμφοιτητη που πηγαινει μονο στις εξεταστικες και τα περναει ολα δεν χρωσταει μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ξέρω κάποια άτομα που δεν πατάνε στα μαθήματα αλλά στις εξεταστικές σκίζονται στο διάβασμα και περνάνε. Βέβαια νομίζω ότι είναι μειοψηφία, οι περισσότεροι που πάνε μόνο στην εξεταστική απλά ελπίζουν να καταφέρουν να αντιγράψουν κάτι και να περάσουν με πλάγιο τρόπο το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εννοειται βεβαια οτι πηγαινουν και στα εργστηρια ετσι, γτ αλλιως κοβεσαι...
εχω εναν φιλο οποιος μενει πατρα και η σχολη ειναι στο Αιγιο(οπτικη-οπτομετρια) λογω αποστασης παει μονο στα εργαστηρια,και στην εξεταστικη τα περασε ολα δν εμεινε σε κανενα,ενω αλοι που πηγενανε και στις θεωριες δε τ περασανε....γιαυτο εξαρταται απτο διαβασμα που κανει κανεις.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνουν...πέρισυ είχα λείψει απο τις παραδόσεις μια βδομάδα και όταν γύρισα ήταν σαν να είχα μπεί σε άλλο μάθημα...γι'αυτό απο τότε πάω καθημερινά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνουν...πέρισυ είχα λείψει απο τις παραδόσεις μια βδομάδα και όταν γύρισα ήταν σαν να είχα μπεί σε άλλο μάθημα...γι'αυτό απο τότε πάω καθημερινά...
Εξαρταται τη σχολη:)Αν εχει πολλα μαθηματικα ειναι οντως δυσκολο.Αντιθετα αν εχει πολυ παπαγαλια ειναι πιο ευκολο γιατι απαιτει προσωπικο διαβασμα για να περασεις αντιθετα με τα μαθηματικα που και να διαβασεις μπορει να σου πεσει θεμα που δεν το εχεις δει ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνουν...πέρισυ είχα λείψει απο τις παραδόσεις μια βδομάδα και όταν γύρισα ήταν σαν να είχα μπεί σε άλλο μάθημα...γι'αυτό απο τότε πάω καθημερινά...

Εξαρταται τη σχολη:)Αν εχει πολλα μαθηματικα ειναι οντως δυσκολο.Αντιθετα αν εχει πολυ παπαγαλια ειναι πιο ευκολο γιατι απαιτει προσωπικο διαβασμα για να περασεις αντιθετα με τα μαθηματικα που και να διαβασεις μπορει να σου πεσει θεμα που δεν το εχεις δει ποτε.
Eχεις δικιο andrea ετσι ειναι!Σωστη η απαντηση του tebeli ;)
Αλλα οκ αν διαβασεις απτα βιβλια & παρεις και σημειωσεις εισαι οκ,αλλα ναι εννοειται πως πρεπει να πηγαινεις και στις θεωριες για να εισαι στο κλιμα..αλλα αν μια μερα βαριεσε ξερω γω δν τρεχει και τιποτα,αλλα μη το παρακανεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εξαρταται τη σχολη:)Αν εχει πολλα μαθηματικα ειναι οντως δυσκολο.Αντιθετα αν εχει πολυ παπαγαλια ειναι πιο ευκολο γιατι απαιτει προσωπικο διαβασμα για να περασεις αντιθετα με τα μαθηματικα που και να διαβασεις μπορει να σου πεσει θεμα που δεν το εχεις δει ποτε.

το Τμήμα Μαθηματικών δεν είναι Μαθηματική Εταιρεία...
αδύνατο και ανύπαρκτο αυτό που λες...:P
άλλοι λόγοι φταίνε για την μαζική αποτυχία των φοιτητών...:D

πάντως, το Τμήμα Μαθηματικών δεν βγαίνει χωρίς παρακολούθηση...:P

αυτά από εμένα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ουτε η πληροφορικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ουτε η αγγλικη φιλολογια!!! με τιποτα!!!δεν παλευεται χωρις παρακολουθηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
νομιζω οτι το κακο ειναι οτι δεν εχουμε βιβλια..αν ειχαμε απο νωρις,θα μπορουσαμε να λειπουμε καπως πιο ανετα κ να μην χρειαζεται να τρεχουμε για να βρουμε σημειωσεις στο αψε σβησε για να μην χασουμε ολη την σειρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγώ και βιβλίο να είχα θα πήγαινα πάλι καθημερινά...σίγουρα άμα βαριέσαι καμια μέρα και δεν πάς δεν τρέχει και τίποτα.Το βιβλίο όμως, με κάποιον που στα εξηγεί live δεν συγκρίνεται νομίζω.Επίσης, νομίζω ότι αν παρακολουθείς τακτικά, στην εξεταστική θές το μισό διάβασμα απο ότι θα έκανες χωρίς παρακολούθηση. Εμένα τουλάχιστον με λίγη προσοχή στις παραδώσεις και κρατώντας καλές σημειώσεις με βοηθάει πολύ.

εδιτ: ηλεκτρολόγοι χωρίς παρακολούθηση? άντε γειά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Επίσης, δεν πιστεύω ότι μπορεί κανείς να μάθει μόνος του κάτι τόσο καλά όσο θα το μάθαινε αν παρακολουθούσε τη διάλεξη του μαθήματος. Όλο και κάτι παραπάνω θα πει ο καθηγητής, θα το εξηγήσει με άλλα λόγια, θα υπάρξει κάποια απορία από άλλον φοιτητή που θα ξεκαθαρίσει κάτι κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε τμήματα, πάντως, με πολλή αξιολόγηση κατά τη διάρκεια του εξαμήνου, όπως πρόοδοι, εργασίες κλπ. δε μπορείς ούτε πρακτικά να περάσεις χωρίς παρακολούθηση. Δεν το συζητώ για τα εργαστήρια βέβαια...Στη δική μου σχολή που ξέρω, για παράδειγμα, το να μην παρακολουθείς τουλάχιστον τις μισές διαλέξεις/εργαστήρια τουλάχιστον τα πρώτα δύο χρόνια, ισοδυναμεί με απώλεια επαφής. Οπότε...no way.
Θα διαφωνήσω, πάντως, σχετικά με τις φιλολογίες...Η αδερφή μου πατούσε σπανίως, έβγαινε συνέχεια, διάβαζε μονο στην εξεταστική κι έβγαλε τη Γερμανική του Καποδιστριακού σε 3,5 χρόνια, με βαθμό πτυχίου 7-Λιαν Καλώς. Βέβαια όσο διάβασμα δεν έκανε στα 4 χρόνια, το έκανε στη Γερμανία για το μάστερ, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Αν είναι θεωρητικό το τμήμα μια χαρά μπορείς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οντως και στο εμπ τα μαθηματα θελουν παρακολουθηση στενοτατη (τουλαχσιτον στους μηχανολογους που ειμαι) το προγραμμα βεβαια ειναι πολυ δυσκολο 9-6 καθε μερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
οντως και στο εμπ τα μαθηματα θελουν παρακολουθηση στενοτατη (τουλαχσιτον στους μηχανολογους που ειμαι) το προγραμμα βεβαια ειναι πολυ δυσκολο 9-6 καθε μερα...
Καθε μερα εχετε 9 ωρες μαθημα?????Πω ρε συ πρεπει να σου αρεσει πολυ η σχολη δηλαδη για να εισαι ακομα εκει :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Δεν ξέρω τί συμβαίνει σε άλλες σχολές αλλά στη δική μου(μηχανολόγος) δεν παίζει να περάσεις μάθημα αν δεν παρακολουθείς.Το να βρεις σημειώσεις είναι το πιο εύκολο αλλά για να κατανοήσεις μερικά μαθήματα(τα περισσότερα) θέλει να παρακολουθείς.Και δυστυχώς είναι πολλές ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
οντως και στο εμπ τα μαθηματα θελουν παρακολουθηση στενοτατη (τουλαχσιτον στους μηχανολογους που ειμαι) το προγραμμα βεβαια ειναι πολυ δυσκολο 9-6 καθε μερα...

ομοίως για εμάς τους Μαθηματικούς...

σχεδόν κάθε μέρα, έχουμε μάθημα 9.00-19.00μμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Εμεις στη ΣΕΜΦΕ εχουμε μαθημα 8:45 - 21:00 :'(
Αν δεν παρακολουθεις δεν υπαρχει περιπτωση να περασεις μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top