Ο λόγος που προτιμάτε την αστυνομία

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
γιατι προτiματε την αστυνομια??


αλλοι επειδη γουσταρουν αλλοι για τα χρηματα αλλοι για τη μονιμοτητα
εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Προτιματε* :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ΣΥΝ:
+σταθερά χρήματα
+μονιμότητα
ΠΛΗΝ:
-θα είσαι εσώκλειστος
-όχι πολύ υψηλός μισθός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
γιατι προτiματε την αστυνομια??


αλλοι επειδη γουσταρουν αλλοι για τα χρηματα αλλοι για τη μονιμοτητα
εσεις?
ρε φιλε οντως κανεις πολλα θεματα για τον ιδιο λογω ουσιαστικα.Την αστυνομια...αυτο που ρωτας ειναι υποκειμενικο.Αλλοι πανε για το στανταρ μισθο αλλοι γιατι θελουν να ακολουθησουν το επαγγελμα των γονιων τους, αλλοι για να εχουν σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση.Πολλα παιζουν.
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
εγω ηθελα να παω γιατι στην ουσια δεν εβρισκα κατι που να μου αρεσει.. αλλα δεν ξερω αμα θα παω γτ δεν θελω να ειμαι σε ολη μου την ζωη αστυνομικος καπως μου καθετε.. γενικοτερα ειμαι μπερδεμενος δεν ξερω τι να πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
εγω ηθελα να παω γιατι στην ουσια δεν εβρισκα κατι που να μου αρεσει.. αλλα δεν ξερω αμα θα παω γτ δεν θελω να ειμαι σε ολη μου την ζωη αστυνομικος καπως μου καθετε.. γενικοτερα ειμαι μπερδεμενος δεν ξερω τι να πω :P
στην αστυνομια ωραιοι και με στυλακι ειναι αυτοι του εγκληματολογικου που βγαινουν απο τη νομικη

ενος συμφοιτητης της αδερφης μου στη νομικη ειχε περασει με καταθεση του πτυχιου αστυφυλακων...και κοπανησε με τη μια προαγωγη αυξηση και πηρε μεταθεση στο εγληματολογικο...εμεινα πολυ ευχαρηστημενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Πρεπει να το νιωθεις μεσα σου γιατι θες να γινεις αστυνομικος! Δεν ειναι παιξε - γελασε στην αστυνομια! Καθε μερα ειναι μια ξεχωριστη μερα! Οποιος με καταλαβαινει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ο,τι και να λεμε,η συντριπτικη πλειοψηφεια προτιμαει αυτες τις σχολες για τα λεφτα και τη μονιμοτητα. Δυστυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Όποιος πάει σε αστυνομία-στρατό για τα λεφτά έχει αποτύχει.

Άποψή μου,ευχαριστώ :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
οποιοσ λεει οτι γουσταρει αστυνομια και στρατο χωρις να το εχει ζησει καθολου απλα ονειροβατει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
οποιοσ λεει οτι γουσταρει αστυνομια και στρατο χωρις να το εχει ζησει καθολου απλα ονειροβατει..
δεν συμφωνω....

δηλαδη αυτοι που γουσταρουν τρελα βιολογιες και τετοια και πανε ιατρικη...

ονειροβατουν αν δεν εχουν κανει 10 εγχειρησεις πριν μπουνε???

δηλαδη τι να κανουμε? θα φοραμε μια πλουζα αστυνομιας και ενα αεροβολο στην τσεπη να το παιζουμε αστυνομικοι για να εχουμε το μετρο συγκρισης.....

δεν ειναι ετσι...και δεν ειναι μονο στους ενστολους...πχ η αδερφη μου 5 φορες πηγε να αφηση τη νομικη...δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται <<μεσα>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
δεν συμφωνω....

δηλαδη αυτοι που γουσταρουν τρελα βιολογιες και τετοια και πανε ιατρικη...

ονειροβατουν αν δεν εχουν κανει 10 εγχειρησεις πριν μπουνε???

δηλαδη τι να κανουμε? θα φοραμε μια πλουζα αστυνομιας και ενα αεροβολο στην τσεπη να το παιζουμε αστυνομικοι για να εχουμε το μετρο συγκρισης.....

δεν ειναι ετσι...και δεν ειναι μονο στους ενστολους...πχ η αδερφη μου 5 φορες πηγε να αφηση τη νομικη...δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται <<μεσα>>

εννοεί οτι οι περισότεροι που λένε οτι γουστάρουν τρελά τον στρατό και την αστυνομία, κάνουν όνειρα για το πώς θα είναι κτλ... χωρίς να ξέρουν την πραγματικότητα που επικρατεί απο μέσα και η οποία δέν είναι τόσο ρομαντική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trabeli

Νεοφερμένος

Ο trabeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Όποιος πάει σε αστυνομία-στρατό για τα λεφτά έχει αποτύχει.

Άποψή μου,ευχαριστώ :thanks:

σωστος :P

Κατι ακομη,οποιος θελει να γινει αστυνομος πρεπει να το βλεπει σαν λειτουργειμα...... κ.α

ενας λογως που θελω να γινω και εγω:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
ΣΥΝ:
+σταθερά χρήματα
+μονιμότητα
ΠΛΗΝ:
-θα είσαι εσώκλειστος
-όχι πολύ υψηλός μισθός

Αυτο φιλε(και μη το παρεις προσωπικα) ειναι μια μεγαλη μπουρδα.τη δουλεια που κανεις πρεπει να την αγαπας,να την κανεις επειδη το γουσταρεις.αμα ειναι να πας για τα λεφτα καλυτερα γινε μαραγκος.αυτο το σκεπτικο εχουν μερικοι (αν οχι οι περισσοτεροι) και δεν παει η χωρα μπροστα.μας εχουν κανει να πιστευουμε οτι το χρημα ειναι το παν και μεις τυφλα ακολουθαμε το θλιβερο μονοπατι που χαραξαν για μας....εις βαρος μας...

Εγω να πω οτι 1η και μοναδικη μου επιλογη ειναι η αστυνομια και το προτιμω διοτι θελω να προσφερω κατι σε αυτη την κοινωνια,να κανω κατι περα απο τον εαυτο μου(οτι και αν ειναι αυτο).Και θα ειμαι εσωκλειστος και ομως αυτο δε το βλεπω σαν αρνητικο....και ξερω οτι πρεπει πρωτα να το ζησεις για να πεις...αντε να δωσω και αθληματα να τελειωνουμε πια:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trabeli

Νεοφερμένος

Ο trabeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Αυτο φιλε(και μη το παρεις προσωπικα) ειναι μια μεγαλη μπουρδα.τη δουλεια που κανεις πρεπει να την αγαπας,να την κανεις επειδη το γουσταρεις.αμα ειναι να πας για τα λεφτα καλυτερα γινε μαραγκος.αυτο το σκεπτικο εχουν μερικοι (αν οχι οι περισσοτεροι) και δεν παει η χωρα μπροστα.μας εχουν κανει να πιστευουμε οτι το χρημα ειναι το παν και μεις τυφλα ακολουθαμε το θλιβερο μονοπατι που χαραξαν για μας....εις βαρος μας...

Εγω να πω οτι 1η και μοναδικη μου επιλογη ειναι η αστυνομια και το προτιμω διοτι θελω να προσφερω κατι σε αυτη την κοινωνια,να κανω κατι περα απο τον εαυτο μου(οτι και αν ειναι αυτο).Και θα ειμαι εσωκλειστος και ομως αυτο δε το βλεπω σαν αρνητικο....και ξερω οτι πρεπει πρωτα να το ζησεις για να πεις...αντε να δωσω και αθληματα να τελειωνουμε πια:P:P


+1 εχουμε ακριβως το ιδιο σκεπτικο...Υπαστυνομων θα πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Σχολη Αξιωματικων Ελληνικης Αστυνομιας,φιλε μου...18.325 με τις βασεις του 2008....Και συ για εκει το κοβεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trabeli

Νεοφερμένος

Ο trabeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Σχολη Αξιωματικων Ελληνικης Αστυνομιας,φιλε μου...18.325 με τις βασεις του 2008....Και συ για εκει το κοβεις??

για εκει και μονοοοοοοοο....Αλλα του χρονου δινω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Αυτο φιλε(και μη το παρεις προσωπικα) ειναι μια μεγαλη μπουρδα.τη δουλεια που κανεις πρεπει να την αγαπας,να την κανεις επειδη το γουσταρεις.αμα ειναι να πας για τα λεφτα καλυτερα γινε μαραγκος.αυτο το σκεπτικο εχουν μερικοι (αν οχι οι περισσοτεροι) και δεν παει η χωρα μπροστα.μας εχουν κανει να πιστευουμε οτι το χρημα ειναι το παν και μεις τυφλα ακολουθαμε το θλιβερο μονοπατι που χαραξαν για μας....εις βαρος μας...

Εγω να πω οτι 1η και μοναδικη μου επιλογη ειναι η αστυνομια και το προτιμω διοτι θελω να προσφερω κατι σε αυτη την κοινωνια,να κανω κατι περα απο τον εαυτο μου(οτι και αν ειναι αυτο).Και θα ειμαι εσωκλειστος και ομως αυτο δε το βλεπω σαν αρνητικο....και ξερω οτι πρεπει πρωτα να το ζησεις για να πεις...αντε να δωσω και αθληματα να τελειωνουμε πια:P:P

Σορρυ που θα στο πω αλλα αυτο ειναι η μεγαλυτερη μαλακια που εχω ακουσει ποτε!
Αν θες να προσφερεις λειτουργημα δεν πας αστυνομια και στρατο να τα ξυνεις ολη μερα και να πληρωνεσε ... πας για γιατρος, μηχανικος κτλ και συμβαλεις στην ερευνα και την περιθαλψη του πολιτη χωρις φακελακια και μηχανες που ρυπαινουν και καταστρεφουν το περιβαλλον!
Αυτο ειναι λειτουργημα ... και οχι να βαζεις τον καθε μικρο δολοπλοκο στα ανωτατα εκπαιδευτερια εγκληματιων ... βλεπε φυλακες
Οχι πως η αστυνομια δεν χρειαζεται ... ουτε πως δεν προσφερει καθολου λειτουργημα ... αλλα με τον τροπο που τους εκπαιδευουν εκει μεσα ... και τον καλο τον χαλανε:(
Ελπιζω εσεις που θα πατε τωρα να ειστε η εξαιρεση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Σορρυ που θα στο πω αλλα αυτο ειναι η μεγαλυτερη μαλακια που εχω ακουσει ποτε!
Αν θες να προσφερεις λειτουργημα δεν πας αστυνομια και στρατο να τα ξυνεις ολη μερα και να πληρωνεσε ... πας για γιατρος, μηχανικος κτλ και συμβαλεις στην ερευνα και την περιθαλψη του πολιτη χωρις φακελακια και μηχανες που ρυπαινουν και καταστρεφουν το περιβαλλον!
Αυτο ειναι λειτουργημα ... και οχι να βαζεις τον καθε μικρο δολοπλοκο στα ανωτατα εκπαιδευτερια εγκληματιων ... βλεπε φυλακες
Οχι πως η αστυνομια δεν χρειαζεται ... ουτε πως δεν προσφερει καθολου λειτουργημα ... αλλα με τον τροπο που τους εκπαιδευουν εκει μεσα ... και τον καλο τον χαλανε:(
Ελπιζω εσεις που θα πατε τωρα να ειστε η εξαιρεση ...

Φιλε αυτη ειναι η αποψη σου και τη σεβομαι....Ρωτα ομως καποιον που ειναι μεσα στην αστυνομια να σου πει...Δεν λεω...Μπορει οντως να διαχεουν το μισος ομως ποσο μαλακας εισαι για να σε χαλασουν...Δηλαδη πρεπει να μην εχεις βουληση για να συμβει αυτο...και να σου πω και το αλλο...Τα λεφτα τα εχω χεσμενα και δε παω για να ξυνομαι...Το επιλεγω για να μπορεις να κοιμασαι εσυ πιο ησυχα τα βραδια...Ο καθενας παει εκει που μπορει να προσφερει...Τι να κανουμε?Δε μπορω να ανακαλυψω το φαρμακο για τον καρκινο οποτε λεω να συμβαλλω στην καταπολεμηση της εγκληματικοτητας...
Ξερεις τι κανεις με αυτα που λες?Μας βαζεις ολους στο ιδιο σακι.Αυτο κανεις.Κρινεις χωρις να ξερεις...Ασε εμενα λοιπον να βαλω "καθε μικρο δολοπλοκο στα ανωτατα εκπαιδευτερια εγκληματιων" και κανε εσυ τον κοσμο καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trabeli

Νεοφερμένος

Ο trabeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
-----------------------------------------
αλλα με τον τροπο που τους εκπαιδευουν εκει μεσα ... και τον καλο τον χαλανε:(
Ελπιζω εσεις που θα πατε τωρα να ειστε η εξαιρεση ...

και κατι αλλο....αν διαθετεις καποιες βασικες ηθικες αξιες και εχεις σωστη κριτικη ικανοτητα δεν σε αλλαζουν οι αλλοι......πρεπει να το θελεις για να αλλαξεις μυαλο!!Και αλλαζουν μυαλο καποιοι "κομπλεξικοι" που πανε αστυνομια για να βγαλουν "γουστα"....

Αποψη μου φυσικα οποιος θελει την δεχεται :P[/quote]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top