Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
μια εικόνα, χίλιες λέξεις



φιλαράκο νεοέλληνα μάταια επικαλείσαι τους αρχαίους
προσπάθησε άλλη μια να τους αφουγκραστείς μπας και σε φωτίσουν μέρες που είναι
και ξεμπερδεψεις τη μπερδεμένη συγχυσή σου

μέχρι τότε διοργάνωσε κανένα συμπόσιο
πιες και λιγο κρασακι
και που ξερεις
ισως εμφανιστει και ο Διονυσος
σου πει Διο κουβεντουλες
και αν εισαι καλο παιδακι
σε μυησει σε κανενα θρησκευτικο οργιο

γιατι απο την Ιερη Τρελα απεχεις πολυ

υγ:θα το καταλαβεις,
δε θα χρειαζεται να τους επικαλεισαι πια

υγ2:ο καφες για να εισαι 8 η ωρα το πρωι απικο
τα τσιγαρα για να γουσταρεις ακομα περισσοτερο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
My God...τι ψωνια κυκλοφορουνε σε ''υψηλοβαθμες'' σχολες...για λυπηση.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
My God...τι ψωνια κυκλοφορουνε σε ''υψηλοβαθμες'' σχολες...για λυπηση.:(

Αφού δε νογάς, τι ασχολείσαι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πόσως με ενδιαφέρει η γνώμη των τρίτων. Και στην τελική, δε νομίζω ότι σε αφορά.

Α-α, τέταρτος είμαι εγώ.

Πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και εγώ ταχυδρόμου faux δέρμα έχω, αφού στη σχολή δεν έχω κουβαλήσει ποτέ βιβλία, μόνο το μπλοκ ριγέ. Μια φορά έφερα την μικρο γιατί ήθελε να σημειώσουμε σελίδες :P
Δεν είμαστε σχολείο που κουβαλούσαμε σα τα χαζά 10 βιβλία πέτρες συν τετράδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αχ,τι προσεξα.

Σου στραβωσε η γραβατα.:redface:

Βασικά θα έλεγα ότι δεν είσαι παρατηρητικός. Σου διέφυγαν οι κόκκοι σκόνης στα ζένια και οι γραντζουνιές στο βαχερον. Όχι η γραβάτα. Καλή καρδιά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μέχρι πόσα μπορείς να διαθέσεις βασικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Μέχρι πόσα μπορείς να διαθέσεις βασικά?

Αναλόγως. Αν δω ότι είναι κάτι το οποίο θα κρατήσει αρκετά χρόνια, και μού αρέσει, τότε μπορώ να διαθέσω και 90-100.:)
Μπορεί, όμως, να βρεθεί και κάτι φθηνότερο (π.χ. 60-70.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Βασικά θα έλεγα ότι δεν είσαι παρατηρητικός. Σου διέφυγαν οι κόκκοι σκόνης στα ζένια και οι γραντζουνιές στο βαχερον. Όχι η γραβάτα. Καλή καρδιά. :redface:

Αποφασισε πως ντυνεσαι.Σαν γαμπρος με μεταλλαξη μελλοντικου δικηγορου ή σαν βασιλιας με τρικουβερτο και γυαλισμενο σκαρπινι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ρε μαλάκες, 60-70€ minimum για τσάντα?

Τι σκατά κουβαλάτε στο κεφάλι? Τι σκατά κουβαλάτε στη σχολή βασικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αποφασισε πως ντυνεσαι.Σαν γαμπρος με μεταλλαξη μελλοντικου δικηγορου ή σαν βασιλιας με τρικουβερτο και γυαλισμενο σκαρπινι.

Έχω ήδη κατασταλάξει, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ρε μαλάκες, 60-70€ minimum για τσάντα?

Τι σκατά κουβαλάτε στο κεφάλι? Τι σκατά κουβαλάτε στη σχολή βασικά. :P

Δε θέλω να πάρω τσάντα ψάθινη, ρε φίλε, ούτε τσάντα σαν αυτές τις ιστπακ που κουβαλούσαμε στο σχολείο! Πώς να το κάνουμε;

Το μίνιμουμ μπορεί να είναι και 30, αν πάρει πχ κάποιος δερματίνη, ή όχι ποιότητας, που θα κρατήσει ένα χρόνο - με καθημερινή χρήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τι σκατά θα βάζεις μέσα όμως, που δικαιολογεί τόσο χρήμα εκεί.

Γιατί αν έχεις 70€ έτοιμα και θες ντε και καλά να τα ξοδέψεις, duuude, που σ' αρέσει κιόλας, ΜΗΝ τα δώσεις σε τσάντα.

Lawyers these days. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δε θέλω να πάρω τσάντα ψάθινη, ρε φίλε, ούτε τσάντα σαν αυτές τις ιστπακ που κουβαλούσαμε στο σχολείο! Πώς να το κάνουμε;

Το μίνιμουμ μπορεί να είναι και 30, αν πάρει πχ κάποιος δερματίνη, ή όχι ποιότητας, που θα κρατήσει ένα χρόνο - με καθημερινή χρήση.

Δε θες να μάθεις τιμές. :P Μισό, πάω να φέρω τον αιθέρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Τι σκατά θα βάζεις μέσα όμως, που δικαιολογεί τόσο χρήμα εκεί.

Γιατί αν έχεις 70€ έτοιμα και θες ντε και καλά να τα ξοδέψεις, duuude, που σ' αρέσει κιόλας, ΜΗΝ τα δώσεις σε τσάντα.

Lawyers these days. :P

Τα τετράδια για τις σημειώσεις μου, στυλό, κώδικα, τσιγάρα και κλειδιά.
ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΤΕ, ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ;

Η ερώτηση είναι ξεκάθαρη:

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΣΑΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΘΗΚΑΝ ΑΝΩΤΕΡΩ;

Ευχαριστώ!

Υγ. MissBrightside, δε μπορώ να σού απαντήσω στο PM, γιατί μάλλον έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πάντως κι αυτή την παπαριά που πετάτε για να κοιμάστε το βράδυ, αυτό με την "καθημερινή χρήση", γενικά κόφτε το, είναι χοντρή μαλακία κάπως.

Μια τσάντα μαύρη απ' αυτές του σχολείου είχα γυμνάσιο-λύκειο, καθημερινή χρήση 5 χρόνια (Γ λυκείου την ξεκούραζα :P) και τώρα αυτή έχω ακόμα όταν κατεβαίνω σπίτι, απλά για να μη βάζω το laptop στη βαλίτσα.

Και μιλάμε για καθημερινή χρήση ΣΧΟΛΕΙΟΥ ε, όχι βλακείες σχολής και μπλα μπλα, άγρια χρόνια. :P

---EDIT:

Ηρέμησε, Ιούλιε, ηρέμησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ηρέμησε, Ιούλιε, ηρέμησε.

Εγώ είμαι ο Ιούλιος. Και είμαι ηρεμότατος, κάτι που δε μπορώ να πω για εσάς, μην εξάπτεσθε. Όπως θέλουμε θα ξοδεύουμε τα λεφτά μας, δε θα δώσουμε κιόλας αναφορά.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εγώ είμαι ο Ιούλιος. Και είμαι ηρεμότατος, κάτι που δε μπορώ να πω για εσάς, μην εξάπτεσθε. Όπως θέλουμε θα ξοδεύουμε τα λεφτά μας, δε θα δώσουμε κιόλας αναφορά.-

Βρε κι εγώ χαλαρός είμαι, σιγά, όπου θες θα τα ξοδέψεις, προφανώς. Απλά μαλακία θα κάνεις σου λέω, κι απ' τη στιγμή που δε μιλάτε με PM, δε μπορώ να μην το πω.

Μπορώ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top