Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Απορία: θα πάρουν αυτόν που είναι ντυμένος με κουστούμι ή αυτόν που έχει τις καλύτερες αποδόσεις;
Έχει δίκιο ο σανς. Είναι περίεργα τα πράγματα στο χώρο.

Επειδή εγώ ξέρω άτομα που ταγερ/κουστούμι δεν φορούσαν στην σχολή και πέτυχαν, θα διατηρήσω τις επιφυλάξεις μου.:)
Δεν είπαμε να πας με ταγερ και δωδεκάποντα. Αλλά το πνεύμα της απάντησής του ήταν σωστό. Θέλει προσεγμένη παρουσία.

Απορία: Μόνο εγώ δεν έχω δει καμία στη σχολή με ταγέρ? :confused:
Φαίνεται έπεσαν θύματα της κρίσης. :P Εγώ ξέρω αρκετές. Και γυρίζουν όλα τα κεφάλια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Έχει δίκιο ο σανς. Είναι περίεργα τα πράγματα στο χώρο.
Επειδή εγώ ξέρω άτομα που ταγερ/κουστούμι δεν φορούσαν στην σχολή και πέτυχαν, θα διατηρήσω τις επιφυλάξεις μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Απορία: Μόνο εγώ δεν έχω δει καμία στη σχολή με ταγέρ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Καλλιστεία θα κάνει; Δεν πειράζει, θα υπάρξει ο δικηγόρος που θα πάρει αυτόν με τις καλύτερες επιδόσεις;). Δηλαδή να πάω να αγοράσω ταγερ και να πηγαίνω καθημερινά έτσι στην σχολή; Το σοβαρό ντύσιμο δεν είναι μόνο το ταγερ/κουστούμι:)

Που να φορέσουμε και φόρμα :hehe:

καλα και εγω στην αρχη σκεφτομουν να παρω κατι απο τον γλυκο μου τον γκοτιε αλλα τελικα καταλαβα οτι ειναι ερασιτεχνης τ παιδι...χαχα ελεος!!και με φορμα θα πας και με τζιν στην σχολη..το ταγερ βαλτο στην ορκομωσια και στο γραφειο σου...!!!:Dαπλο...!!μου φαινεται υπερβολικο προσωπικα να δω καποιον με κοστουμι σε σχολη οποια και αν ειναι αυτη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Καλλιστεία θα κάνει; Δεν πειράζει, θα υπάρξει ο δικηγόρος που θα πάρει αυτόν με τις καλύτερες επιδόσεις;). Δηλαδή να πάω να αγοράσω ταγερ και να πηγαίνω καθημερινά έτσι στην σχολή; Το σοβαρό ντύσιμο δεν είναι μόνο το ταγερ/κουστούμι:)
Μίλησα για το οτι ειναι σημαντικο να δειχνει κανεις σοβαρος. Και ο δικηγορος δεν θα παει να κανει audition. Δεν θα πάρει μοντέλα αλλά δεν θα ψάξει και πολύ την δουλειά για έναν απλό φοιτητάκο :P Εννοείται και οι γνώσεις μετράνε, αλλά το παρουσιαστικό μπορεί να τις αντισταθμίσει.Και το αντίστροφο βέβαια.
Πάρε tailleur αν σε εκφράζει και θέλεις να δείξεις σοβαρότητα για κάποιους σκοπούς.Θα αντιμετωπίσεις και κριτικές (και εγω τετοια μυαλα ειχα παλιοτερα) αλλά και θα ανέβεις σε εκτίμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Να "σκάσεις" στα Ναυπηγεία με κουστούμι και να πρέπει να κατέβεις και στα αμπάρια του πλοίου....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Μίλησα για το οτι ειναι σημαντικο να δειχνει κανεις σοβαρος. Και ο δικηγορος δεν θα παει να κανει audition. Δεν θα πάρει μοντέλα αλλά δεν θα ψάξει και πολύ την δουλειά για έναν απλό φοιτητάκο :P Εννοείται και οι γνώσεις μετράνε, αλλά το παρουσιαστικό μπορεί να τις αντισταθμίσει.Και το αντίστροφο βέβαια.
Πάρε tailleur αν σε εκφράζει και θέλεις να δείξεις σοβαρότητα για κάποιους σκοπούς.Θα αντιμετωπίσεις και κριτικές (και εγω τετοια μυαλα ειχα παλιοτερα) αλλά και θα ανέβεις σε εκτίμηση.

δηλαδη αν παει μια φοιτητρια νομικησ στην σχολη με τζιν μπαλαρινες και ενα πουλοβερακι το χειμωνα δε θα ναι σοβαρη?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
καλα και εγω στην αρχη σκεφτομουν να παρω κατι απο τον γλυκο μου τον γκοτιε αλλα τελικα καταλαβα οτι ειναι ερασιτεχνης τ παιδι...χαχα ελεος!!και με φορμα θα πας και με τζιν στην σχολη..το ταγερ βαλτο στην ορκομωσια και στο γραφειο σου...!!!:Dαπλο...!!μου φαινεται υπερβολικο προσωπικα να δω καποιον με κοστουμι σε σχολη οποια και αν ειναι αυτη:worry:
Αχαχαχαχα έλιωσα:D
Μίλησα για το οτι ειναι σημαντικο να δειχνει κανεις σοβαρος. Και ο δικηγορος δεν θα παει να κανει audition. Δεν θα πάρει μοντέλα αλλά δεν θα ψάξει και πολύ την δουλειά για έναν απλό φοιτητάκο :P Εννοείται και οι γνώσεις μετράνε, αλλά το παρουσιαστικό μπορεί να τις αντισταθμίσει.Και το αντίστροφο βέβαια.
Πάρε tailleur αν σε εκφράζει και θέλεις να δείξεις σοβαρότητα για κάποιους σκοπούς.Θα αντιμετωπίσεις και κριτικές (και εγω τετοια μυαλα ειχα παλιοτερα) αλλά και θα ανέβεις σε εκτίμηση.
Εγώ διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. Επίσης στον χώρο αυτό χρειάζονται και οι γνωριμίες.:)

δηλαδη αν παει μια φοιτητρια νομικησ στην σχολη με τζιν μπαλαρινες και ενα πουλοβερακι το χειμωνα δε θα ναι σοβαρη?:worry:
Ας αυτοκτονήσει καλύτερα πριν πατήσει στην σχολή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μίλησα για το οτι ειναι σημαντικο να δειχνει κανεις σοβαρος. Και ο δικηγορος δεν θα παει να κανει audition. Δεν θα πάρει μοντέλα αλλά δεν θα ψάξει και πολύ την δουλειά για έναν απλό φοιτητάκο :P Εννοείται και οι γνώσεις μετράνε, αλλά το παρουσιαστικό μπορεί να τις αντισταθμίσει.Και το αντίστροφο βέβαια.
Πάρε tailleur αν σε εκφράζει και θέλεις να δείξεις σοβαρότητα για κάποιους σκοπούς.Θα αντιμετωπίσεις και κριτικές (και εγω τετοια μυαλα ειχα παλιοτερα) αλλά και θα ανέβεις σε εκτίμηση.


Έχουμε ξεφύγει ή μου φαίνεται; Για φοιτητές δε μιλάμε; Άκου κουστούμια και ταγιέρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Έχουμε ξεφύγει ή μου φαίνεται; Για φοιτητές δε μιλάμε; Άκου κουστούμια και ταγιέρ...
Γιατί οι φοιτητές να μην αυξήσουν τις πιθανότητες να βρούνε δουλειά σε αυτό που σπουδάζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Ας αυτοκτονήσει καλύτερα πριν πατήσει στην σχολή:)

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα μια μεση κατασταση καλε..ουτε με ταγιερ θα πας αλλα ουτε και με την παντοφλα...!!θα πας προσεγμενα αλλα το ντυσιμο να συμβαδιζει με την ηλικια...:Pεγω αυριο θα παω με σταρακι στην εγγραφη στη φιλοσοφικη..λετε να βρεθω στο περιθωριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Φαίνεται έπεσαν θύματα της κρίσης. :P Εγώ ξέρω αρκετές. Και γυρίζουν όλα τα κεφάλια. :P
Εντάξει, 2-3 τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν, αλλά είναι συντριπτικότατη μειοψηφία... Τουλάχιστον προς το παρόν, αργότερα δε ξέρω:/:
Αλλά εγώ, προσωπικά, τα θεωρώ περισσότερο υπερβολές. Και με φόρμα έχω πάει, και καλύτερα ντυμένη και ποτέ δε με κοίταξαν περίεργα, αυτό έλειπε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Γιατί οι φοιτητές να μην αυξήσουν τις πιθανότητες να βρούνε δουλειά σε αυτό που σπουδάζουν;

Μάλλον "στρίψατε" κάπου λάθος. Για ξαναγυρίστε στην αρχή! Τα κουστούμια και τα ταγιέρς δεν έχουν σχέση με τους φοιτητές!
Όταν ψάχνεις για δουλειά αλλάζει αν και εξαρτάται από πολλά πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γιατι σας κανει τοση εντυπωση? Η δικηγορια ειναι ενα επαγγελμα μου πουλας αφενος γνωσεις και αφετερου μουρη.Γι αυτο ειναι το ιδανικοτερο να τα διαθετει κανεις αμφοτερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Γιατι σας κανει τοση εντυπωση? Η δικηγορια ειναι ενα επαγγελμα μου πουλας αφενος γνωσεις και αφετερου μουρη.Γι αυτο ειναι το ιδανικοτερο να τα διαθετει κανεις αμφοτερα.:)

ειναι μουρατο επαγγελμα αλλα να συμβαδιζουμε με την ηλικια μας και την λογικη λιγο..γιατι μετα μενουν απωθημεναααα ..αν φορασ στα 18 ταγιερ στα 30 θα φορεσεις σταρακι και τζιν?ολα με σειρα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Ο ενδυματολογικός κώδικας, όπως θα γνωρίζετε, παίζει μεγάλο ρόλο στον επαγγελματικό τομέα. Στους μηχανικούς ένα τζινάκι και πόλο η πουκάμισο κάνει. Στους δικηγόρους δε, λίγη απόκλιση από σακάκι, πουκάμισο κλπ επιτρέπεται. Είναι βέβαιο πως ορισμένοι το κάνουν γιατί είναι ψώνια.Αλλά αν κάποιοι είναι επιμελείς και διαβάζουν τότε η επίσημη ένδυση είναι το κερασάκι στην τούρτα. Μπορεί και κάποιος δικηγόρος στο πανεπιστήμιο να πάει για να στρατολογήσει φοιτητές για πρακτική άσκηση. Τότε θα ξεχωρίσουνε οι έξυπνοι που προνόησαν και θέλησαν να δείξουν τη σοβαρότητά τους.
Γι'αυτό καλό είναι να είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι για να αρπάξουμε κάθε ευκαιρία που μπορεί να παρουσιαστεί.:)
Ανάλογα με την περίσταση, κάνουμε τον άλλο να μας πάρει στα σοβαρά.

Αν ημουν δικηγορος ή και οτιδηποτε αλλο και εβλεπα το 20χρονο με κουστουμι/ταγερ στη σχολη θα αυτοκτονουσα. Ανθρωπο θα ηθελα οχι ρομποτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Χριστίνα έτσι,με το all star για εγγραφή!
Τουλάχιστον,αν βρεθούμε στο περιθώριο,θα 'χουμε ή μία την άλλη!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Μάλλον "στρίψατε" κάπου λάθος. Για ξαναγυρίστε στην αρχή! Τα κουστούμια και τα ταγιέρς δεν έχουν σχέση με τους φοιτητές!
Όταν ψάχνεις για δουλειά αλλάζει αν και εξαρτάται από πολλά πράγματα...
Εσείς στρίψατε λάθος ή έχετε άγνοια ή δεν έχετε ποτέ μεταβεί σε πανεπιστήμιο. Recruiters κάνουν τσάρκα στα πανεπιστήμια.
Οι Recruiters έχουν σχέση με την εργασία
Τα κοστούμια και τα tailleurs έχουν σχέση με την εργασία
Οι Recruiters θα διαλέξουν αυτούς που είναι στο πανεπιστήμιο και έχουν σχέση με την εργασία. Ένας απο αυτούς είναι τα κοστούμια και τα tailleurs.
Καλό σας βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εσεις οι 'παλιοι' εχετε τετραδια ξεχωριστα για καθε μαθημα , η ενα τετραδιο με θεματα ανα εξαμηνο ,ή τι?

πολυθεματικο απο πλαισιο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αν ημουν δικηγορος ή και οτιδηποτε αλλο και εβλεπα το 20χρονο με κουστουμι/ταγερ στη σχολη θα αυτοκτονουσα. Ανθρωπο θα ηθελα οχι ρομποτ.
Μη σε κρατάμε.
Υγ. Αφού δεν είσαι του κλάδου, τι ασχολείσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top