Ονομασία των Σκοπίων

Τι πιστεύετε για το θέμα της ονομασίας των Σκοπίων;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Δες κατω κατω https://www.asxetos.gr/article.aspx?i=399
Οι χρονολογιες ειναι διαφορετικες , οπως ειπα μπορει να εχουμε και οι δυο δικιο αλλα εγω πρεπει να κανω λαθος και εσυ να εχεις δικιο .
Αυτο τελος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Γνωμη σου αν και αερολογεις ακατασχετα.......... πηγες σου εδωσαν πολλοι, τωρα αν δεν τις διαβασες......... Σου ξαναλεω, δεν μπορω να καθομαι να συζηταω με ατομα που δεν προσφερουν (και) αυτα εγκυρα επιχειρηματα και πηγες, πολλα παιδια σου απαντησαν, αλλο τωρα αν φορας εσυ παρωπιδες......... Αλλα γνωμη σου, θα μου πεις.........
Οκ, εγω το κοβω εδω...........

ΥΓ1. Το φιλικες συμβουλες ηταν ακρως ειρωνικο, γιατι οπως μου απαντανε απανταω........ Στο ιδιο υφακι...... Εγω τουλαχιστον δεν προσπαθω να κανω τον μαγκα και να φανω σημαντικος πισω απο ενα πληκτρολογιο..........

ΥΓ2. Ξαναδιαβασε τα ιστορικα κειμενα που λες και ελα πες μου ξανα για το θεμα αυτο........... Προφανεστατα, δεν εχεις διαβασει αρχαιους Ελληνες ιστορικους, εστω μικρα αποσπασματα........

ΥΓ3. Ελπιζω να μην μου κρατας κακια για το υφος μου, γιατι εσυ το ξεκινησες, δεν εχω σκοπο να μαλωσω με κανεναν.........

Φιλικα (χωρις καμμια δοση ειρωνειας, το κοβω εδω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αυτη η πηγη ειναι η μοναδικη που ισχυριζεται την συμμετοχη του στους ολυμπιακους αγωνες. ισως να συμμετειχε, αλλα εχω τις επιφυλαξεις μου στο γεγονος οτι πεθανε ενα χρονο μετα τους ολυμπιακους που εγιναν. επισης σε μια μικρη ερευνα εντοπισα αυτοhttps://www.matia.gr/7/78/7806/7806_2_13.html στο οποιο αναφερει οτι ο αλεξανδρος κυρηξε αμνηστια στους αγωνες του 324.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ρε εσυ αυτα που γραφουμε τωρα απλα δεν εχουν νοημα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Γνωμη σου αν και αερολογεις ακατασχετα.......... πηγες σου εδωσαν πολλοι, τωρα αν δεν τις διαβασες......... Σου ξαναλεω, δεν μπορω να καθομαι να συζηταω με ατομα που δεν προσφερουν (και) αυτα εγκυρα επιχειρηματα και πηγες, πολλα παιδια σου απαντησαν, αλλο τωρα αν φορας εσυ παρωπιδες......... Αλλα γνωμη σου, θα μου πεις.........
Οκ, εγω το κοβω εδω...........

ΥΓ1. Το φιλικες συμβουλες ηταν ακρως ειρωνικο, γιατι οπως μου απαντανε απανταω........ Στο ιδιο υφακι...... Εγω τουλαχιστον δεν προσπαθω να κανω τον μαγκα και να φανω σημαντικος πισω απο ενα πληκτρολογιο..........

ΥΓ2. Ξαναδιαβασε τα ιστορικα κειμενα που λες και ελα πες μου ξανα για το θεμα αυτο........... Προφανεστατα, δεν εχεις διαβασει αρχαιους Ελληνες ιστορικους, εστω μικρα αποσπασματα........

ΥΓ3. Ελπιζω να μην μου κρατας κακια για το υφος μου, γιατι εσυ το ξεκινησες, δεν εχω σκοπο να μαλωσω με κανεναν.........

Φιλικα (χωρις καμμια δοση ειρωνειας, το κοβω εδω)

παρ'ολα αυτα δεν ειρωνευτικα. αρκετα αστειο παντως να με κατηγορεις ενω ακομη δεν εχεις στηριξει τις αποψεις σου εσυ. απ'οσο ξερω, αυτη τη στιγμη συζητησα με τον pgeorge4 για τις πηγες του. τις αμφισβητησα ναι, παραθεσα τις δικες μου, που μπορω να πω οτι ειναι αρκετα εγκυρα, αν αναλογισθεις οτι προερχονται απο πατριωτικο site, και επομενως ειναι αρκετα προσεγμενα, οσον αφορα τα επιχειρηματα υπερ της ελληνικοτητας των αρχαιων μακεδωνων (ναι ηταν ελληνικα φυλα).
επομενως και επιχειρηματα και πηγες εδωσα. κατι που αυτοματως αναιρει την κατηγορια σου για "αερολογιες"

Εγω τουλαχιστον δεν προσπαθω να κανω τον μαγκα και να φανω σημαντικος πισω απο ενα πληκτρολογιο..........
επαναλαμβανω. δεν με ενδιαφερει, εχω ζωη. αλλωστε οι προσωπικες επιθεσεις απαγορευονται, συμφωνα με τους κανονισμους του φορουμ, με τους οποιους και συμφωνησες

ΥΓ2. Ξαναδιαβασε τα ιστορικα κειμενα που λες και ελα πες μου ξανα για το θεμα αυτο........... Προφανεστατα, δεν εχεις διαβασει αρχαιους Ελληνες ιστορικους, εστω μικρα αποσπασματα........
αν θυμασαι, αρχαιους ιστορικους καναμε και στο σχολειο, αρα ειναι λανθασμενος ο συλλογισμος σου. (ετσι και αλλιως το "προφανεστατα" που χρησιμοποιησες μονο εντυπωσεις δημιουργει, οταν μενει αστηριχτο")
-----------------------------------------
Ρε εσυ αυτα που γραφουμε τωρα απλα δεν εχουν νοημα.........
εχουν καποιο νοημα. αλλα δεν εχει σχεση με το αν ο Αλεξανδρος ηταν ελληνας ή οχι, το οποιο δεν αμφισβητω.
απο κει και περα, δεν υπηρχε ενιαια εθνικη συνειδηση, αναμεσα στις πολεις κρατη, και επομενως δυσανασχετουσαν με τους κατακτητες φιλιππο και αλεξανδρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Σε καμμία περίπτωση δεν σου κάνω προσωπική επίθεση, ίσως και να σου έκανα, αθελά μου........... Δεν αναφέρθηκα πάντως σε εσένα..... Όποιος έχει την μύγα..........
Όσον αφορά τις πηγές, δεν ξέρω που να βρω μερικά αρχαία κείμενα και να στα παραθέσω, άσε που βαριέμαι γιατί εσύ γνώμη δεν πρόκειτε να αλλάξεις........ Αν και νομίζω ότι σε προηγούμενες σελίδες θα βρεις τις πηγές που "απεγνωσμένα" ψάχνεις από εμένα.........
Νομίζω ακόμα ότι πιάνεσαι από κάθε λέξη άσκοπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αν μου αποδειξεις οτι εχω λαθος, ευχαριστως θα ανακαλεσω.
δεν ειμαι εγω αυτος που δεν ειναι προθυμος να αλλαξει γνωμη. αμφιβαλλω αν εκανες καν τον κοπο να διαβασεις αυτα που παρεθεσα.
και ναι, εκανες προσωπικη επιθεση και καλυτερα να αφισεις τις μιγες και τις σφιγγες.

ειμαι πολυ συγκεκριμενος. βρες μου μια πηγη στα αρχαια κειμενα που να αναφερει οτι ο αλεξανδρος ο Γ' (ο μεγας αλεξανδρος) συμμετειχε στους ολυμπιακους αγωνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Καλα τελωςπαντων σημασια εχει οτι ηταν Ελληνας .
Fasdag και να τον ρωτησω δεν θα πειστεις ε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Τα σκοπια γινονται προκλητικα με τη συμπεριφορα τους .Δεν εχουν το δικαιωμα να καταπατουν την ιστορια μας ,να προσβάλλουν ετσι τη χωρα μας ,ειναι ανηθικο αυτο .Το προβλημα ειναι οτι δεν εχουν ιστορια και ετσι προσπαθουν να δανειστουν κατι απο τη δικια μας παραποιωντας ιστορικα γεγονοτα .Εξάλλου πολλοί σκοπιανοι ερχονται στην Ελλαδα αναζητωντας εργασια και ετσι μας το ανταποδιδουν.Πρεπει να λαβουμε τα μετρα μας αμεσα ,γιατι ετσι οπως παει το βλεπω να ονομασουν το κρατος τους Μακεδονια.Δεν ειμαι ρατσιστης ουτε εθνικιστης αλλα δεν ανεχομαι να εκμεταλευονται την ιστορια της χωρας μου και εμμεσα εμενα τον ιδιο .:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
καπηλευονται την ιστορια μας γιατι πολυ απλα δεν εχουν τοσο λαμπρη ιστορια. ποσο κιτς εχει γινει ολο αυτο με τα αγαλματα και το ποσο θα το απολαυσω οταν θα "πεσουν" ολες αυτες οι βλακειες μαζι με αυτους που τις φτιαχνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
δεν ειμαι εγω αυτος που δεν ειναι προθυμος να αλλαξει γνωμη. αμφιβαλλω αν εκανες καν τον κοπο να διαβασεις αυτα που παρεθεσα.
και ναι, εκανες προσωπικη επιθεση και καλυτερα να αφισεις τις μιγες και τις σφιγγες.

ειμαι πολυ συγκεκριμενος. βρες μου μια πηγη στα αρχαια κειμενα που να αναφερει οτι ο αλεξανδρος ο Γ' (ο μεγας αλεξανδρος) συμμετειχε στους ολυμπιακους αγωνες

Τόση ώρα μιλάς για τους ολυμπιακούς αγώνες??? Δεν είμαστε καλά.........
Τέσπα, δεν αξίζει να ασχοληθώ άλλο μαζί σου........... Πρώτα από όλα δεν ξέρεις σε ποιό θέμα αναφέρομαι.......... Δεν βρίσκω νόημα στα λεγόμενα σου και εδώ και πόση ώρα δεν μου έχεις αποδείξει την εγκυρότητα της πηγής....... Γι' αυτό λοιπόν και εγώ την αμφισβητώ.......:)
Α, και το μύγες γράφεται έτσι, κύριε που τα ξέρετε όλα.........:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_92

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δεν το πιστευω οτι υπαρχουν ''ελληνες'' εδω μεσα που αδιαφορουν για το θεμα.και το χειροτερο ειναι οτι αυτες τις αποψεις τις εχουν και καθηγητες,αλλα τι περιμενεις οταν αυτοι παιρνουν πτυχια απο το σημερινο αθλιο ελληνικο πανεπιστημιο που εχει καταντησει αντρο φασιστων της αριστερας.για να μην βγαινω εκτος θεματος,δεν συνεχιζω.Οσο θα εχουμε ατομα ανικανα και εβραιοδουλα(βλεπε ντορα,γιωργακης κλπ) να μας κυβερνουν,θα τρωμε φαπες απο αλβανους σκοπιανους και τουρκους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
δεν το πιστευω οτι υπαρχουν ''ελληνες'' εδω μεσα που αδιαφορουν για το θεμα.και το χειροτερο ειναι οτι αυτες τις αποψεις τις εχουν και καθηγητες,αλλα τι περιμενεις οταν αυτοι παιρνουν πτυχια απο το σημερινο αθλιο ελληνικο πανεπιστημιο που εχει καταντησει αντρο φασιστων της αριστερας.για να μην βγαινω εκτος θεματος,δεν συνεχιζω.Οσο θα εχουμε ατομα ανικα και εβραιοδουλα(βλεπε ντορα,γιωργακης κλπ) να μας κυβερνουν,θα τρωμε φαπες απο αλβανους σκοπιανους και τουρκους
Τι αποριες αφου ειναι ανθελληνες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Καλα τελωςπαντων σημασια εχει οτι ηταν Ελληνας .
Fasdag και να τον ρωτησω δεν θα πειστεις ε ?

να ρωτησεις ποιον; τον καθηγητη
ρωτα τον, και ζητα του και πηγες. τοτε θα πεισθω. εσυ, ομως, αν σου πει κατι το αντιθετο θα πεισθεις;
-----------------------------------------
Τόση ώρα μιλάς για τους ολυμπιακούς αγώνες??? Δεν είμαστε καλά.........
Τέσπα, δεν αξίζει να ασχοληθώ άλλο μαζί σου........... Πρώτα από όλα δεν ξέρεις σε ποιό θέμα αναφέρομαι.......... Δεν βρίσκω νόημα στα λεγόμενα σου και εδώ και πόση ώρα δεν μου έχεις αποδείξει την εγκυρότητα της πηγής....... Γι' αυτό λοιπόν και εγώ την αμφισβητώ.......:)
Α, και το μύγες γράφεται έτσι, κύριε που τα ξέρετε όλα.........:bye:
αν δεν κανω λαθος, εσυ ησουν αυτος που αρχισες τις επιθεσεις.
αν δεν "ξερω σε ποιο θεμα αναφερομαι" ειναι πανω απ'ολα δικο σου λαθος, για ακριβως αυτον τον λογο.


η πηγη μου: https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%BF%CF%82_%CE%9C%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82βεβαια ειναι ανθρωπος που ισως ανηκει στον πολιτικο σου χωρο, και σιγουρα οχι στο δικο μου. δεν ξερω αν ειναι αμεροληπτος αλλα, λογω του πολιτικου χωρου στον οποιο ανηκει, δεν θα αφηνε την ευκαιρια να διατυμπανισει οτι ο μεγας αλεξανδρος συμμετειχε στους ολυμπιακους αγωνες. παρ'ολα αυτα δεν το ανεφερε
-----------------------------------------
αντρο φασιστων της αριστερας.
σχημα οξυμωρο. ο αριστερος δεν μπορει να ειναι φασιστας.
] Fascists believe that nations and/or races are in perpetual conflict whereby only the strong can survive by being healthy, vital, and by asserting themselves in conflict against the weak.[6] Fascists advocate the creation of a single-party state.[7] Fascist governments forbid and suppress criticism and opposition to the government and the fascist movement.[

https://en.wikipedia.org/wiki/Fascism

Y.Γ. πολυ πιπιλας την καραμελα οτι δηθεν το παιζω ξερολας. δεν ξερω τι ανασφαλειες μπορει να εχεις με τους αλλους ανθρωπους, αλλα εγω τουλαχιστον φροντιζω να ΜΑΘΑΙΝΩ.

Υ.Γ.2 για τη μυγα εχεις δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
fasdag ριχνουμε και μια ματια σε ολη την παραγραφο
"No common and concise definition exists for fascism and historians and political scientists disagree on what should be in any concise definition"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
αμα οι συντηρητικοι αριστεροι δεν ειναι φασιστες τοτε ποιοι ειναι :hmm:(εκτος απο τους κανονικους :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
fasdag ριχνουμε και μια ματια σε ολη την παραγραφο
"No common and concise definition exists for fascism and historians and political scientists disagree on what should be in any concise definition"
Fascism opposes class conflict, blames capitalist liberal democracies for its creation and communists for exploiting the concept.[9] Fascism is much defined by what it opposes, what scholars call the fascist negations - its opposition to individualism
και παλι δεν αναιρει οτι ειναι οξυμωρο, πιστευω
-----------------------------------------
αμα οι συντηρητικοι αριστεροι δεν ειναι φασιστες τοτε ποιοι ειναι :hmm:(εκτος απο τους κανονικους :p)

μα οι συντηρητικοι/ μετριοπαθεις αριστεροι σιγουρα δεν ειναι φασιστες:S. μαλλον υπαρχουν πολλα περισσοτερα συζητησης και ισως θα επρεπε να βγει στα οφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
αμα οι συντηρητικοι αριστεροι δεν ειναι φασιστες τοτε ποιοι ειναι :hmm:(εκτος απο τους κανονικους :p)
Eιναι λιγο οξυμωρο αυτο που λες , ο ορος δεξιοι/αριστεροι προηθλε απο το γαλλικο κοινοβουλιο στην περιοδο της επαναστασης , δεξια στην βουλη καθοταν οι συντηρητικοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
σχημα οξυμωρο. ο αριστερος δεν μπορει να ειναι φασιστας.
] Fascists believe that nations and/or races are in perpetual conflict whereby only the strong can survive by being healthy, vital, and by asserting themselves in conflict against the weak.[6] Fascists advocate the creation of a single-party state.[7] Fascist governments forbid and suppress criticism and opposition to the government and the fascist movement.[
Αν ένας αριστερός χρησιμοποιεί τις ίδιες μεθόδους που χρησιμοποιεί και ένας φασιστής τότε ναι είναι και αυτός φασίστας.
Στην καθημερινή γλώσσα έχει καθιερωθεί φασιστής να λέγεται αυτός που χρησιμοποιεί αντιδημοκρατικές μεθόδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αν ένας αριστερός χρησιμοποιεί τις ίδιες μεθόδους που χρησιμοποιεί και ένας φασιστής τότε ναι είναι και αυτός φασίστας.
Στην καθημερινή γλώσσα έχει καθιερωθεί φασιστής να λέγεται αυτός που χρησιμοποιεί αντιδημοκρατικές μεθόδους.
Αντιδημοκρατισμος ειναι ο απολυταρχισμος , ο φασισμος ειναι υποκατηγορια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top