Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Καλά ο γάμος είναι αυτονόητο και αναφαίρετο δικαίωμα. Όσο για την υιοθεσία, θα προτιμούσα ένα παιδί να μεγαλώσει με δύο μαμάδες ή δυο μπαμπάδες, αλλά με αγάπη και φροντίδα, παρά σε κάποιο ίδρυμα ή σε κάποια συμβατική, αλλά προβληματική, οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Πιο υπέρ δε γίνεται. Και στο γάμο και στην απόκτηση παιδιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
υπερ και των 2 ειμαι, απλα για την υιοθεσια παιδιων δεν νομιζω οτι ειναι εφικτο σε τετοια κοινωνια. πραγματικα πιστευω οτι πολλοι ομοφυλοφιλοι θα μπορουσαν να γινουν καλοι γονεις και μαλιστα πολυ καλυτεροι απο πολλους στρειτ, απλα σε μια κοινωνια βυθισμενη στις προκαταληψεις θα υπηρχαν προβληματα ρατσισμου και προς τους ιδιους αλλα και προς τα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
υπερ και των 2 ειμαι, απλα για την υιοθεσια παιδιων δεν νομιζω οτι ειναι εφικτο σε τετοια κοινωνια. πραγματικα πιστευω οτι πολλοι ομοφυλοφιλοι θα μπορουσαν να γινουν καλοι γονεις και μαλιστα πολυ καλυτεροι απο πολλους στρειτ, απλα σε μια κοινωνια βυθισμενη στις προκαταληψεις θα υπηρχαν προβληματα ρατσισμου και προς τους ιδιους αλλα και προς τα παιδια.
Πράγματι, τίθεται κοινωνικό ζήτημα, αλλά αν οι γονείς δώσουν στα παιδιά τους τα απαραίτητα εφόδια για να διαχειριστούν την οποιαδήποτε συμπεριφορά, δε θα υπάρχει πρόβλημα. Αν έχουν μεγαλώσει σε ένα ήρεμο περιβάλλον, όπου τα μέλη μεταξύ τους αγαπιούνται, σέβονται και εκτιμάνε ο ένας τον άλλον, θα είναι όλα καλά. Αυτή για μένα είναι η ιδανική οικογένεια. Το αν αποτελείται από ομοφυλόφιλους ή straight γονείς, ποσώς μ' ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
υπερ και των δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Υπέρ και των δύο.
Γενικότερα είμαι υπέρ του γάμου, οπότε γιατί να μη χαρούν και αυτοί μια τέτοια στιγμή;
Εμείς τι ανώτερο έχουμε δηλαδή που δεν έχουν οι ομοφυλόφιλοι; :confused:
Όσο για την υοθεσία, και πάλι λέω ναι.
Είδαμε και μερικούς "φυσιολογικούς" τι μαργαριτάρια ανέθρεψαν :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
και εγω ειμαι υπερ του γκέη γάμου



άστους να δουν και αυτοι τη γλυκα και τα ξαναλεμε :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
είμαι υπέρ και του γάμου και της απόκτησης παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια...

Αν και γενικότερα είμαι κατά του θρησκευτικου γάμου, είναι δικαίωμα του κάθενος να ενωνεται με την ευλογία του θεού στον οποίο πιστεύει..
Πάντως, ο πολιτικός γάμος ή κάποιο σύμφωνο συμβίωσης μπορεί να εξασφαλίσει νομικά τα ομόφυλα ζευγάρια και να προσφέρει στα 2 άτομα ορισμένα δικαιώματα...

όσον αφορά τις υιοθεσίες ή ακόμη και τις γέννες παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια, πρέπει να είμαστε υπέρ χωρίς καμία επιφύλαξη.. κι αυτό γιατί τόσο ανάμεσα στους γονείς όσο και ανάμεσα σε αυτούς και το παιδί τους κυριαρχεί η αγάπη και η αφοσίωση... αντίθετα συχνά παρατηρούνται φαινόμενα ξυλοδαρμού ή βιασμου ανάμεσα σε γονείς ή σε αυτούς και το παιδί τους σε ετερόφυλα ζευγάρια..
και για τους επικριτές των υιοθεσιών από ομόφυλα ζευγάρια λόγω των δήθεν σαθρών και λανθασμένων προτύπων που θα αποκτήσουν τα παιδιά, να πούμε ότι το σεξουαλικο προτυπο του ανδρόγυνου το βλέπουν τα παιδια στην τηλεοραση, στο σχολείο, στο συγγενικο περιβάλλον, στην κοινωνία γενικότερα... κι ας σκεφτούμε , τέλος, πόσα ψυχολογικά προβλήματα ενδέχεται να αποκτήσει ένα παιδί ετερόφυλων γονέων με την εικόνα ενός πατέρα δυνάστη, βιαστή, αλκοολικού.....(εικόνες που εκλείπουν στα ομόφυλα ζευγάρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Ειμαι κατα και στα δυο.......μου φαινεται εντελως περιεργος και αφυσικος ενας τετοιος γαμος...εισαι ομοφυλοφιλος?καλα κανεις!κατσε με τ συντροφο σου αλλα μην ζητας και γαμο...δεν ειναι ετοιμη η κοινωνια να δεχτει κατι τετοιο.....και δεν ειναι λυση να της το επιβαλλουν για να το δεχτει....οσον αφορα την υιοθετηση παιδιων ειμαι ΚΑΘΕΤΗ....πως μπορει η κοινωνια και το κρατος να αφησουν παιδια σε ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι?το παιδι με τι προτυπα θα μεγαλωσει???μπορει να ειναι ετεροφυλοφιλο και επειδιηβλεπει τους γονεις του να ειναι του ιδιου φυλου να μπερδευτει,να συγχιστει και να νιωθει μη φυσιολογικο....με λιγα λογια εχουμε δρομο ακομα μεχρι να φτασουμε σε αυτο το σημειο...μονο σαλο θα προκαλεσουν αν γινουν ολα αυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γενικα ειμαι υπερ.Ωστοσο υπαρχουν πολλα ταμπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ειμαι κατα και στα δυο.......μου φαινεται εντελως περιεργος και αφυσικος ενας τετοιος γαμος...εισαι ομοφυλοφιλος?καλα κανεις!κατσε με τ συντροφο σου αλλα μην ζητας και γαμο...δεν ειναι ετοιμη η κοινωνια να δεχτει κατι τετοιο.....και δεν ειναι λυση να της το επιβαλλουν για να το δεχτει....οσον αφορα την υιοθετηση παιδιων ειμαι ΚΑΘΕΤΗ....πως μπορει η κοινωνια και το κρατος να αφησουν παιδια σε ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι?το παιδι με τι προτυπα θα μεγαλωσει???μπορει να ειναι ετεροφυλοφιλο και επειδιηβλεπει τους γονεις του να ειναι του ιδιου φυλου να μπερδευτει,να συγχιστει και να νιωθει μη φυσιολογικο....με λιγα λογια εχουμε δρομο ακομα μεχρι να φτασουμε σε αυτο το σημειο...μονο σαλο θα προκαλεσουν αν γινουν ολα αυτα..

1) οταν λεμε γαμο δεν μενο μονο σε εκκλησια! υπαρχουν και τα δημαρχεια ή τα συμφωνα συμβιωσης. Εξαλλου ο γαμος ειναι μια καθαρα τυπικη συμβαση (πχ ρυθμιση κληρονομικων, περιουσιας κλπ). Ενας που ειναι ομοφυλοφυλος δεν εχει τετοια δικαιωματα δηλαδη?

2) οσο για το παιδι το ειχα ξαναγραψει στο στεκι! καλυτερα μια αγαπημενη ομοφυλοφιλη οικογενεια παρα μια προβληματικη ετεροφυλοφιλη! με την ιδια λογικη και ενα παιδι π μεγαλωνει μονο με την μανα ή τον πατερα του ειναι προβληματικο αφου δεν εχει τα so called ''σωστα προτυπα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ειμαι υπερ του γαμου γιατι ειναι δικη τους αποφαση και ζωη...δεν θεωρω πως πρεπει να τους εχουμε στο περιθωριο τετοιους ανθρωπους ελεος...αλλα ειμαι κατα τις υιοθεσιασ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Είμαι υπέρ και του γάμου και της υιοθεσίας.Νομίζω μια κοινωνία που θέλει να λέει ότι προοδεύει πρέπει να ξεπερνά παρωχημένες αντιλήψεις και συντηρητισμούς.Στην Ελλάδα βασιλεύει βέβαια και σε αυτά τα θέματα η οπισθοδρομικότητα,ο φόβος του διαφορετικόυ και όλα αυτά μοιάζουν περίεργα.Δεν συμβαίνει το ίδιο σε άλλες κοινωνίες περισσότερο προοδευτικές και απελευθερωμένες απο ταμπού και προκαταλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ειμαι κατα και στα δυο.......μου φαινεται εντελως περιεργος και αφυσικος ενας τετοιος γαμος...εισαι ομοφυλοφιλος?καλα κανεις!κατσε με τ συντροφο σου αλλα μην ζητας και γαμο...δεν ειναι ετοιμη η κοινωνια να δεχτει κατι τετοιο.....και δεν ειναι λυση να της το επιβαλλουν για να το δεχτει....οσον αφορα την υιοθετηση παιδιων ειμαι ΚΑΘΕΤΗ....πως μπορει η κοινωνια και το κρατος να αφησουν παιδια σε ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι?το παιδι με τι προτυπα θα μεγαλωσει???μπορει να ειναι ετεροφυλοφιλο και επειδιηβλεπει τους γονεις του να ειναι του ιδιου φυλου να μπερδευτει,να συγχιστει και να νιωθει μη φυσιολογικο....με λιγα λογια εχουμε δρομο ακομα μεχρι να φτασουμε σε αυτο το σημειο...μονο σαλο θα προκαλεσουν αν γινουν ολα αυτα..

Αλλά είναι λύση να τους επιβάλουμε εμείς να μη παντρεύονται έτσι; :D
Μπράβο σωστά τα μιλάς! τι να σε πω τώρα...
Ότι τώρα ας πούμε το μόνο πρότυπο που έχει το παιδί είναι οι γονείς του; όχι δε βλέπει τηλεόραση, περιοδικά, γκέι ζευγάρια στο δρόμο :whistle:

Οι γονείς μου πάλι ποτέ δε λειτούργησαν ως πρότυπα για εμένα, σπανίως φιλιόντουσαν μπροστά σε εμένα και τις αδερφές μου γιατί ντρεπόντουσαν :redface:
Ότι πορνοδιαστροφικό ήξερα από μικρή το έβλεπα στη τβ, ξες ξάπλωνε ένα ζευγάρι στο κρεβάτι κοιμόντουσαν και έκαναν παιδί, ή ο άντρας αγκάλιαζε παθιασμένα τη γυναίκα... ανήθικα πράγματα παιδί μου, πολύ ανήθικα :mad:

Ναι όντως, έχεις δίκιο, ακόμη στον 21ο αιώνα είμαστε, ας περάσουν 5-10 αιώνες ακόμη και το ξανασυζητάμε :whistle:
Κάνε μου μια χάρη, άνοιξε μια πρόσφατη εφημερίδα, το 2012 όχι δεν είναι τυπογραφικό λάθος, το έτος που διανύουμε είναι! ;)

ΣΟΚΑΡΊΣΤΗΚΕΣ Ε; :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Μην περιμένετε πάντως να ανοίξουν εύκολα τέτοια θέματα στην Ελλάδα.Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για μια χώρα στην οποία η ναζιστική και ρατσιστική χρυσή αυγή είναι τρίτο κόμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Αλλά είναι λύση να τους επιβάλουμε εμείς να μη παντρεύονται έτσι; :D
Μπράβο σωστά τα μιλάς! τι να σε πω τώρα...
Ότι τώρα ας πούμε το μόνο πρότυπο που έχει το παιδί είναι οι γονείς του; όχι δε βλέπει τηλεόραση, περιοδικά, γκέι ζευγάρια στο δρόμο :whistle:

Οι γονείς μου πάλι ποτέ δε λειτούργησαν ως πρότυπα για εμένα, σπανίως φιλιόντουσαν μπροστά σε εμένα και τις αδερφές μου γιατί ντρεπόντουσαν :redface:
Ότι πορνοδιαστροφικό ήξερα από μικρή το έβλεπα στη τβ, ξες ξάπλωνε ένα ζευγάρι στο κρεβάτι κοιμόντουσαν και έκαναν παιδί, ή ο άντρας αγκάλιαζε παθιασμένα τη γυναίκα... ανήθικα πράγματα παιδί μου, πολύ ανήθικα :mad:

Ναι όντως, έχεις δίκιο, ακόμη στον 21ο αιώνα είμαστε, ας περάσουν 5-10 αιώνες ακόμη και το ξανασυζητάμε :whistle:
Κάνε μου μια χάρη, άνοιξε μια πρόσφατη εφημερίδα, το 2012 όχι δεν είναι τυπογραφικό λάθος, το έτος που διανύουμε είναι! ;)

ΣΟΚΑΡΊΣΤΗΚΕΣ Ε; :O

Εγω παλι ειμαι της αποψης οτι η εξελιξη εχει καποια ορια που δεν πρεπει να τα υπερβουμε....πλεον εχουμε καταντησει ο,τι πιο ανωμαλο και αφυσικο να το θεωρουμε απολυτα φυσιολογικο,να το εκθειαζουμε και να θελουμε ντε και σωνει να το αποδεχτει το συνολο της κοινωνιας με το ζορι.....για μενα παντα η ομοφυλοφιλια θα ειναι κατι μη φυσιολογικο...ευχομαι να μην τυχει και καποιο παιδι μου βγει ομοφυλοφιλο......θα τρελαθω απ τ στεναχωρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ειμαι κατα και στα δυο.......μου φαινεται εντελως περιεργος και αφυσικος ενας τετοιος γαμος...εισαι ομοφυλοφιλος?καλα κανεις!κατσε με τ συντροφο σου αλλα μην ζητας και γαμο...δεν ειναι ετοιμη η κοινωνια να δεχτει κατι τετοιο.....και δεν ειναι λυση να της το επιβαλλουν για να το δεχτει....οσον αφορα την υιοθετηση παιδιων ειμαι ΚΑΘΕΤΗ....πως μπορει η κοινωνια και το κρατος να αφησουν παιδια σε ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι?το παιδι με τι προτυπα θα μεγαλωσει???μπορει να ειναι ετεροφυλοφιλο και επειδιηβλεπει τους γονεις του να ειναι του ιδιου φυλου να μπερδευτει,να συγχιστει και να νιωθει μη φυσιολογικο....με λιγα λογια εχουμε δρομο ακομα μεχρι να φτασουμε σε αυτο το σημειο...μονο σαλο θα προκαλεσουν αν γινουν ολα αυτα..

ενώ αν βλέπει τον πατέρα του να δέρνει τη μάνα του θα μεγαλώσει με υγιή πρότυπα...??? ή δε θα έχει ετερόφυλα ζευγάρια στον περίγυρό του...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
ενώ αν βλέπει τον πατέρα του να δέρνει τη μάνα του θα μεγαλώσει με υγιή πρότυπα...??? ή δε θα έχει ετερόφυλα ζευγάρια στον περίγυρό του...???

δεν ειναι ολες οι οικογενειες με ετεροφυλα ζευγαρια οπως το λες...σαφεστατα υπαρχουν και αυτες οι ακραιες περιπτωσεις που τραυματιζουν ανεπανορθωτα την παιδικη ψυχη..ομως γιατι συγκρινουμε την ακραια και αρνητικη περιπτωση(ξυλο στ σπιτι) με την επισης ακραια περιπτωση ενος γκεη γαμου?
δν ειναι το ιδιο με το να εχεις το υγιες προτυπο μεσα στ ιδιο σ το σπιτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εγω παλι ειμαι της αποψης οτι η εξελιξη εχει καποια ορια που δεν πρεπει να τα υπερβουμε....πλεον εχουμε καταντησει ο,τι πιο ανωμαλο και αφυσικο να το θεωρουμε απολυτα φυσιολογικο,να το εκθειαζουμε και να θελουμε ντε και σωνει να το αποδεχτει το συνολο της κοινωνιας με το ζορι.....για μενα παντα η ομοφυλοφιλια θα ειναι κατι μη φυσιολογικο...ευχομαι να μην τυχει και καποιο παιδι μου βγει ομοφυλοφιλο......θα τρελαθω απ τ στεναχωρια..

δεν είναι θεμα εξέλιξης, είναι θέμα παιδέιας....!! δηλαδή οι αρχαίοι Αθηναίοι που θεωρούσαν κάτι φυσιολογικό την ομοφυλοφιλία (μεταξυ μαθητη και δασκάλου) ήταν ανώμαλοι εεε??? ναι σωστά... επίσης η αρχαία Ελλάδα έχει γραφτεί στην ιστορία για την πνευματική οπισθοδρόμηση της και την κοινωνική ανωμαλία εεεε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Εγω παλι ειμαι της αποψης οτι η εξελιξη εχει καποια ορια που δεν πρεπει να τα υπερβουμε....πλεον εχουμε καταντησει ο,τι πιο ανωμαλο και αφυσικο να το θεωρουμε απολυτα φυσιολογικο,να το εκθειαζουμε και να θελουμε ντε και σωνει να το αποδεχτει το συνολο της κοινωνιας με το ζορι.....για μενα παντα η ομοφυλοφιλια θα ειναι κατι μη φυσιολογικο...ευχομαι να μην τυχει και καποιο παιδι μου βγει ομοφυλοφιλο......θα τρελαθω απ τ στεναχωρια..
Να καλέσεις την χρυσή αυγή να το περιποιηθεί το παιδί αν γίνει ομοφυλόφιλος.Η να το ρίξεις στο καιάδα.Δεν ντρεπόμαστε λέω γώ.Αντέ φασισταριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top