Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Όχι:nono:Το είχα διαβάσει σε άρθρο!Πολλές φορές οι γυναίκες είναι αρκετά επιθετικές με αποτέλεσμα οι άντρες "να τρομάζουν" κατά κάποιο τρόπο και αυτό στρέφεται αρνητικά στην σεξουαλικότητα

Αν δεν ήταν bi εξαρχής τότε μάλλον ασέξουαλ θα συμπεριφέρονταν "αν τους τρόμαζε το θηλυκό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εντάξει...ως ένα σημείο δεν με ενδιαφέρει!Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι πολλές φορές βγαίνω με την κοπέλα βόλτα και βλέπω τέτοιους ανθρώπους να φιλιούνται!Σε μερικά χρόνια το θέαμα αυτό θα το βλέπει η μικρή αδερφή!!!Και αυτό είναι πλ άσχημο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εντάξει...ως ένα σημείο δεν με ενδιαφέρει!Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι πολλές φορές βγαίνω με την κοπέλα βόλτα και βλέπω τέτοιους ανθρώπους να φιλιούνται!Σε μερικά χρόνια το θέαμα αυτό θα το βλέπει η μικρή αδερφή!!!Και αυτό είναι πλ άσχημο!

Γιατί είναι άσχημο; Όπως εσύ φιλιέσαι με το δεσμό σου έτσι φιλιέται και αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Όχι:nono:Το είχα διαβάσει σε άρθρο!Πολλές φορές οι γυναίκες είναι αρκετά επιθετικές με αποτέλεσμα οι άντρες "να τρομάζουν" κατά κάποιο τρόπο και αυτό στρέφεται αρνητικά στην σεξουαλικότητα
Ωχ Παναϊα μου.
Μετά το "Μαρτύριο της Σταγόνας", το "Μαρτύριο της Χειροπέδας".

Ρε δεν μπορείς να θεωρείς μία ψυχολογική αντίδραση με μικρό ποσοστό εμφάνισης σημαντική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εντάξει...ως ένα σημείο δεν με ενδιαφέρει!Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι πολλές φορές βγαίνω με την κοπέλα βόλτα και βλέπω τέτοιους ανθρώπους να φιλιούνται!Σε μερικά χρόνια το θέαμα αυτό θα το βλέπει η μικρή αδερφή!!!Και αυτό είναι πλ άσχημο!

Και το είχα ρωτήσει καμιά 15αριά σελίδες ποιο πριν, που είναι το κακό να φιλιέμαι με τον γκόμενο που δεν έχω στον δρόμο όπως εσύ με την κοπέλα σου; Και γιατί είναι άσχημο να δει η μικρή 2 άτομα αγαπημένα στο δρόμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Γιατί είναι άσχημο; Όπως εσύ φιλιέσαι με το δεσμό σου έτσι φιλιέται και αυτός.
Είναι τραγικό το θέαμα όμως!Δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει 1 μικρό παιδί!Αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει γτ είσαι "μεγάλη" οκ, αλλά για σκέψου για 2 μικρό παιδί;:(
-----------------------------------------
Και το είχα ρωτήσει καμιά 15αριά σελίδες ποιο πριν, που είναι το κακό να φιλιέμαι με τον γκόμενο που δεν έχω στον δρόμο όπως εσύ με την κοπέλα σου; Και γιατί είναι άσχημο να δει η μικρή 2 άτομα αγαπημένα στο δρόμο;
Άλλο 2 αγαπημένα άτομα και άλλο δύο γκέι αγαπημένα άτομα!Είναι εντελώς διαφορετικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Είναι τραγικό το θέαμα όμως!Δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει 1 μικρό παιδί!Αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει γτ είσαι "μεγάλη" οκ, αλλά για σκέψου για 2 μικρό παιδί;
Τι θα πάθει? Το πολυ πολυ να μάθει να το θεωρει φυσιολογικο όταν μεγαλώσει και να μην το κατακρίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει 1 μικρό παιδί!Αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει γτ είσαι "μεγάλη" οκ, αλλά για σκέψου για 2 μικρό παιδί;:(
Το πολύ-πολύ να συνειδητοποιήσει ότι είναι απόλυτα φυσικό...

υγ. Παράλληλη απάντηση με τη Μυρτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτό μπορεί μετά από μερικά χρόνια να το αναζητάει!Αν εσύ θες να είναι που έχει μεγαλώσει με σωστές αξίες μου δνε το θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
1. Δεν είναι οτι θέλεις
2. και οι γκει έχουν αξιες
3. αν δεν είναι γκει δεν προκειται να γίνει αργοτερα, με το ιδιο τροπο που ένα στρειτ δεν θα γίνει γκει παρα μονο με κάποιο ερεθισμα που θα τον κάνει να το συνηδιτοποιήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Καταρχάς από την ταραχή σου ξέχασες τη γραμματική σου και το τελευταίο μήνυμα δεν βγάζει νόημα.

Άλλο 2 αγαπημένα άτομα και άλλο δύο γκέι αγαπημένα άτομα!Είναι εντελώς διαφορετικό!
Πώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Καταρχάς από την ταραχή σου ξέχασες τη γραμματική σου και το τελευταίο μήνυμα δεν βγάζει νόημα.


Πώς;
Δεν νομίζω πως ξέχασα την γραμματική μου!Μήπως εσύ από
την ταραχή σου δεν βλέπεις τι γράφω;:)
Άλλο να βλέπεις κάτι φυσιολογικό και άλλο κάτι που καταπατάει αξίες που προσπαθούν να περάσουν οι γονείς σου εδώ και πολλά χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Άλλο 2 αγαπημένα άτομα και άλλο δύο γκέι αγαπημένα άτομα!Είναι εντελώς διαφορετικό!

Ναι, συμφωνω. Ακου εκει να φιλιουνται μεσα στη μεση του δρομου, μας κανουν και τους ερωτευμενους ΜΗ ΧΕΣΩ.
Μακρια απο τους γκει παιδι μου.

Μαθε τη διαφορα αναμεσα σε φυσικο και φυσιολογικο, και μετα κανε ο,τι θες. Μην λες μαλακιες σε ενα φορουμ που διαβαζουν κι αλλα μικρα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως ξέχασα την γραμματική μου!Μήπως εσύ από
την ταραχή σου δεν βλέπεις τι γράφω;
Άλλο να βλέπεις κάτι φυσιολογικό και άλλο κάτι που καταπατάει αξίες που προσπαθούν να περάσουν οι γονείς σου εδώ και πολλά χρόνια!
Για ποιες αξιες μιλάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Με μια 3η ανάγνωση νομίζω κατάλαβα τι έγραψες πριν.

Όπως είπα και πιο πάνω, το πολύ-πολύ να καταλάβει ότι οι "αξίες" είναι πράγματα ρευστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lesgaybitrans

Νεοφερμένος

Ο lesgaybitrans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ακόμα ένα παραλήρημα απο νεαρά αγοράκια που θέλουνε με μανία να αυτό αποκαλούνται ετεροφυλόφιλα και είναι λίγοτερα επισφαλή για την σεξουαλικότητα τους.

γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε κάτι καλό για τον εαυτό σας και δεν ζείτε τα απωθημένα σας;

σας το είπε και ο μάινται. δεν κάνεις κάτι με το ένα η το άλλο φύλο αν εξ'αρχής δυνητικά δεν σε ερεθίζει αυτό. Κι όσο για το... σωστό δρόμο, δηλαδή εσύ λόγω κρατούσας ηθικής διάλεξες (είχες κι επιλογή κι όλας; χαχαχαχαχα, σαν μας λές παιδιά έχω αμφισεξουαλικό προσανατολισμό αλλα σαν επιλογή υπάρχει μόνο το στρέιτ λάιφσταιλ! ΧΑΧΑΧΑ) το στρέιτ λαιφσταιλ;

Μήπως να αναθεωρούσες λίγο τα γούστα σου και να έψαχνες λίγο καλύτερα τον εαυτό σου; ξέχνα τι σου ειπάνε οι γονείς σου. δεν υπάρχει κάτι κακό στο να ερωτευόνται η να κάνουνε σέξ δύο άνθρωποι του ίδιου φύλου. ούτε θα είσαι λιγότερο άντρας αν ερωτευέσαι έναν άλλον άντρα. Μάλιστα για τους αρχαίους ημών προγόνους, δεν υπήρχε ανώτερη μορφή έρωτα απο δύο άτομα του ίδιου φύλου γιατι συνέβαινε μεταξύ (κοινωνικά) ίσων.
Φιλική συμβουλή μιας και είσαι μικρός ακόμα. Ψάξ'το γιατί στο μέλλον οι ενδότερες συγκρούσεις θα σου δυσκολέψουνε την ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ακόμα ένα παραλήρημα απο νεαρά αγοράκια που θέλουνε με μανία να αυτό αποκαλούνται ετεροφυλόφιλα και είναι λίγοτερα επισφαλή για την σεξουαλικότητα τους.

γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε κάτι καλό για τον εαυτό σας και δεν ζείτε τα απωθημένα σας;

σας το είπε και ο μάινται. δεν κάνεις κάτι με το ένα η το άλλο φύλο αν εξ'αρχής δυνητικά δεν σε ερεθίζει αυτό. Κι όσο για το... σωστό δρόμο, δηλαδή εσύ λόγω κρατούσας ηθικής διάλεξες (είχες κι επιλογή κι όλας; χαχαχαχαχα, σαν μας λές παιδιά έχω αμφισεξουαλικό προσανατολισμό αλλα σαν επιλογή υπάρχει μόνο το στρέιτ λάιφσταιλ! ΧΑΧΑΧΑ) το στρέιτ λαιφσταιλ;

Μήπως να αναθεωρούσες λίγο τα γούστα σου και να έψαχνες λίγο καλύτερα τον εαυτό σου; ξέχνα τι σου ειπάνε οι γονείς σου. δεν υπάρχει κάτι κακό στο να ερωτευόνται η να κάνουνε σέξ δύο άνθρωποι του ίδιου φύλου. ούτε θα είσαι λιγότερο άντρας αν ερωτευέσαι έναν άλλον άντρα. Μάλιστα για τους αρχαίους ημών προγόνους, δεν υπήρχε ανώτερη μορφή έρωτα απο δύο άτομα του ίδιου φύλου γιατι συνέβαινε μεταξύ (κοινωνικά) ίσων.
Φιλική συμβουλή μιας και είσαι μικρός ακόμα. Ψάξ'το γιατί στο μέλλον οι ενδότερες συγκρούσεις θα σου δυσκολέψουνε την ζωή.

Δύο παρατηρήσεις έχω να κάνω.

Η πρώτη αφορά το σεξ γενικά.
Μιλάμε με τόση αντιπάθεια και σχεδόν μίσος οι 3 πλευρές περί της Ομοφυλοφιλίας που έχουμε ξεχάσει τι ακριβώς είναι.
Το σεξ είναι μία σαρκική ηδονή (=ευχαρίστηση) αλλά δεν είναι απόλυτα ο σκοπός του ανθρώπινου είδους.

Εξάλλου όπως λέει και ο Τριανταφυλλίδης:
ομοφυλοφιλία η [omofilofilía] O25 : η τάση εκείνου του ανθρώπου που επιδιώκει σεξουαλικές σχέσεις με άτομα του ίδιου φύλου. [λόγ. ομόφυ λ(ος) -ο- + -φιλία κατά το γερμ. Homophilie < homo- = ομο- + -philie = -φιλία]
και αντίστροφα για την ετεροφυλοφιλία.

Πολλοί εδώ μέσα το παίζουν "πατέρες", "συμβουλευτές", "καθηγητές-προφεσσόροι" ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο.
Ποιοι είστε εσείς που τολμάτε να συμβουλεύετε τι να κάνει ένας νέος;
Ποιοι είστε εσείς που τολμάτε απροκάλυπτα να προπαγανδίζετε, είτε ακραίοι ετεροφυλόφιλοι είτε ακραίοι ομοφυλόφιλοι;
Ποιοι είστε εσείς που για μία δική σας τάση (παίρνω τον όρο του Τριανταφυλλίδη για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις) ωθείτε τους νέους να την ακολουθήσουν, είτε είναι ετεροφυλοφιλική είτε ομοφυλοφιλική με έμμεσους τρόπους.

Δυστυχώς αυτό το θέμα όπως επανειλημμένα έχω πει έχει οδηγηθεί σε τέλμα.
Έχουμε χάσει την ουσία των πραγμάτων και οι 2 πλευρές δημαγωγούν.


Τέλος να κάνω μία παρατήρηση πριν βγω ομοφοβικός ή οτιδήποτε άλλο lesgaybitrans.
Με τι σκοπό επιλέγεις το nickname σου σε ένα σχολικό φόρουμ το οποίο το βλέπουν εύπλαστα παιδιά και όχι συνειδητοί ενήλικες;
Χαίρομαι που είσαι περήφανος για αυτό που αισθάνεσαι αλλά από εκεί και πέρα αυτό δε χρειάζεται να γίνεται ταμπέλα καθώς η μόνη σου ουσιαστική συμμετοχή σε αυτό το φόρουμ είναι αυτό το τόπικ.
Άρα μήπως όλο αυτό καταλήγει σε προπαγάνδα;

Υ.Γ.: Δε θέλω να ακούσω επιχείρημα του τύπου "Είσαι προγονολάτρης, ομοφοβικός και δε σέβεσαι τα δικαιώματά μου."
Υ.Γ. 2: Παρατηρώ ότι μόνο οι ίδιοι και οι ίδιοι "ομοφυλόφιλοι" μιλούν σε αυτό το τόπικ. Γιατί δε μιλούν και οι άλλοι και να συμφωνήσουν με εσάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Υ.Γ. 2: Παρατηρώ ότι μόνο οι ίδιοι και οι ίδιοι "ομοφυλόφιλοι" μιλούν σε αυτό το τόπικ. Γιατί δε μιλούν και οι άλλοι και να συμφωνήσουν με εσάς;
Είναι προφανές νομίζω το γιατί. Τα εισαγωγικά γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Είναι προφανές νομίζω το γιατί. Τα εισαγωγικά γιατί;
Δεν είναι προφανές τίποτα.
Τα εισαγωγικά γιατί σε αυτό το φόρουμ και σε κάθε φόρουμ δεν ισχύει απολύτως το "Είσαι ό,τι δηλώνεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Υ.Γ. 2: Παρατηρώ ότι μόνο οι ίδιοι και οι ίδιοι "ομοφυλόφιλοι" μιλούν σε αυτό το τόπικ. Γιατί δε μιλούν και οι άλλοι και να συμφωνήσουν με εσάς;
Εγω δεν είμαι λεσβια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top