Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
καλά...σε εσείς που κατακρίνεται τον 5ε69456205325607565207505762056320578γγφδ07540275042502
ναι πείτε στα παιδιά σας : Παιδί μου μπορείς να είσαι straight και *******!Ότι θες διάλεξε!

Δεν θα του πούμε διάλεξε. Αλλά ούτε θα πέσουμε να το φάμε αν μας πει μια μέρα "είμαι gay". Ένας γονιός θέλει το παιδί του ευτυχισμένο. Και αν το παιδί είναι ευτυχισμένο με έναν άντρα, τότε no prob.

Δε λέω, ίσως να μου φανεί παράξενο αρχικά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα προσπαθήσω να το αλλάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δεν θα του πούμε διάλεξε. Αλλά ούτε θα πέσουμε να το φάμε αν μας πει μια μέρα "είμαι gay". Ένας γονιός θέλει το παιδί του ευτυχισμένο. Και αν το παιδί είναι ευτυχισμένο με έναν άντρα, τότε no prob.

Δε λέω, ίσως να μου φανεί παράξενο αρχικά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα προσπαθήσω να το αλλάξω.
Δλδ...δεν θα προσπαθήσεις σαν καλή μάνα να του δείξεις το σωστό δρόμο;
Εννοώ να είναι straight!Εγώ σαν καλός πατέρας αν μ'αξιώσει ο θεός να γίνω αυτό θα προσπαθήσω..τώρα αν είναι γκευ...εντάξει αναγκαστικά θα το δεχτώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δεν θα του πούμε διάλεξε. Αλλά ούτε θα πέσουμε να το φάμε αν μας πει μια μέρα "είμαι gay". Ένας γονιός θέλει το παιδί του ευτυχισμένο. Και αν το παιδί είναι ευτυχισμένο με έναν άντρα, τότε no prob.

Δε λέω, ίσως να μου φανεί παράξενο αρχικά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα προσπαθήσω να το αλλάξω.
Και να θες να το αλλάξεις δεν πρόκειται να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δλδ...δεν θα προσπαθήσεις σαν καλή μάνα να του δείξεις το σωστό δρόμο;
Εννοώ να είναι straight!Εγώ σαν καλός πατέρας αν μ'αξιώσει ο θεός να γίνω αυτό θα προσπαθήσω..τώρα αν είναι γκευ...εντάξει αναγκαστικά θα το δεχτώ!

Ο σωστός δρόμος είναι αυτός που θα επιλέξει. Και δεν εννοώ ότι θα επιλέξει να γίνει ομοφυλόφιλος. Αλλά έτσι γεννήθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν θα του πούμε διάλεξε. Αλλά ούτε θα πέσουμε να το φάμε αν μας πει μια μέρα "είμαι gay". Ένας γονιός θέλει το παιδί του ευτυχισμένο. Και αν το παιδί είναι ευτυχισμένο με έναν άντρα, τότε no prob.

Δε λέω, ίσως να μου φανεί παράξενο αρχικά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα προσπαθήσω να το αλλάξω.

Αυτο.
Βασικα ως γυναικες σιγουρα βλεπουμε επι το πλειστον πιο "χαλαρα" το θεμα απ'οτι εσεις. Και μιλαμε παντα για γκει αντρες, οχι γυναικες, επειδη τις γυναικες οχι μονο δεν τις σιχαινεται ο κοσμος, αλλα καβλωνει και με αυτες, τις αναζητα.
Οχι, δεν θα πω στο παιδι μου να αλλαξει αποψεις για να μην με κουτσομπολευει η γειτονισσα. Το εχω ξαναπει, θα αντιμετωπισει τοσες και τοσες απανθρωπες συμπεριφορες και αντιμετωπισεις, δεν θα το καταστρεψω εγω. Υπαρχετε εσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Δλδ...δεν θα προσπαθήσεις σαν καλή μάνα να του δείξεις το σωστό δρόμο;
Εννοώ να είναι straight!Εγώ σαν καλός πατέρας αν μ'αξιώσει ο θεός να γίνω αυτό θα προσπαθήσω..τώρα αν είναι γκευ...εντάξει αναγκαστικά θα το δεχτώ!
Το μονο που θα καταφέρεις είναι να κάνεις το παιδι σου να νιώθει πως δεν είναι φυσιολογικο, να καταπιέζεται σε μια ζωη που θα το κάνει δυστυχισμένο, να παντρευτει μια γυναικα για κάλυψη και μια μέρα να τα ανατινάξει όλα στον αερα και να τραβήξει κι αλλους στη δυστυχια του. Αν πάλι είναι αρκετα δυνατο θα σε διαολοστειλει και αναγκαστικα θα το δεχτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
καλά...σε εσείς που κατακρίνεται τον 5ε69456205325607565207505762056320578γγφδ07540275042502
ναι πείτε στα παιδιά σας : Παιδί μου μπορείς να είσαι straight και πούστης!Ότι θες διάλεξε!

Εσύ δεν τον ξέρεις, οπότε μη μιλάς, θα σ'απογοητεύσει αργότερα...

Αλήθεια κύριε mmpf, πάτε ακόμη στο ιδιωτικό εκπαιδευτήριο Μπουγά με τον παράνομο δέκτη στο υπόγειο που έκλεβε πέρσι θέματα των Πανελληνίων μια ώρα πριν βγούνε; Γιατί κι εγώ αν ήμουν στη θέση σας και φοιτούσα στο ίδιο μπουρδελάκι την ίδια απαξίωση θα ένιωθα για τις Πανελλήνιες...Βέβαια αν με λέγανε έτσι θα είχα αρκετά πράγματα να κατηγορήσω και μάλιστα πριν βγω απ'την πόρτα του σπιτιού μου, λύσε πρώτα αυτά και μετά βγες παραέξω γιατί αυτά φιλαράκι μου θα σε κυνηγάνε μια ζωή και σ'εχουν καταδικάσει εκ προιμίου κι ερήμην σε πολλές αποτυχίες στη μίζερη ζωούλα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ο σωστός δρόμος είναι αυτός που θα επιλέξει. Και δεν εννοώ ότι θα επιλέξει να γίνει ομοφυλόφιλος. Αλλά έτσι γεννήθηκε.
Δεν είναι απαραίτητο να έχει γεννηθεί έτσι!Μπορεί να οτν κάνει γκέυ μια γκόμενα!Εσύ δεν θα προσπαθήσεις να του δείξεις το σωστό;Εννοώ να είναι straight
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Δε νομίζω πως στην πραγματική ζωή ο κόσμος χαίρεται με το να υπάρχει γύρω του μια γυναίκα ομοφυλόφιλη. Η απέχθεια είναι ισχυρή. Το πρώτο ισχύει στις ταινίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο να έχει γεννηθεί έτσι!Μπορεί να οτν κάνει γκέυ μια γκόμενα!Εσύ δεν θα προσπαθήσεις να του δείξεις το σωστό;Εννοώ να είναι straight

Να τον έχει κάνει γκέι μια γκόμενα εννοείς;

Τι άλλο θ' ακούσω. Πως θα τον κάνει γκέι η γκόμενα παιδί μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο να έχει γεννηθεί έτσι!Μπορεί να οτν κάνει γκέυ μια γκόμενα!Εσύ δεν θα προσπαθήσεις να του δείξεις το σωστό;Εννοώ να είναι straight
Το τι είναι σωστό είναι υποκειμενικό για τον καθένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εσύ δεν τον ξέρεις, οπότε μη μιλάς, θα σ'απογοητεύσει αργότερα...
Εδώ μπορεί να'χεις και δίκιο!δεν τον ξέρω τον κύριο απλά +φώνησα με το ποστ!
-----------------------------------------
Να τον έχει κάνει γκέι μια γκόμενα εννοείς;

Τι άλλο θ' ακούσω. Πως θα τον κάνει γκέι η γκόμενα παιδί μου;
Γίνεται!Τώρα ακριβώς δεν ξέρω....αλλά γίνεται!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Το τι είναι σωστό είναι υποκειμενικό για τον καθένα.
Συμφωνώ αλλά με αυτήν την νοοτροπία θα είναι όλοι ********* σε μερικα χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Γίνεται!Τώρα ακριβώς δεν ξέρω....αλλά γίνεται!:no1:
"Δε μου κάθεσαι μωρή;
Γίνομαι γκέι!"
-----------------------------------------
Συμφωνώ αλλά με αυτήν την νοοτροπία θα είναι όλοι ****** σε μερικα χρόνια!
Ο καθένας κάνει ό,τι θέλει στο σώμα του.
Εσύ τι ζόρι τραβάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Συμφωνώ αλλά με αυτήν την νοοτροπία θα είναι όλοι ******* σε μερικα χρόνια!
Όταν μεγαλώσεις λίγο ακόμα, θα αναπτυχθεί αυτό που οι επιστήμονες ονομάζουν λογική σκέψη και θα καταλάβεις ότι αυτό που λες, δεν στέκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
"Δε μου κάθεσαι μωρή;
Γίνομαι γκέι!"
Όχι:nono:Το είχα διαβάσει σε άρθρο!Πολλές φορές οι γυναίκες είναι αρκετά επιθετικές με αποτέλεσμα οι άντρες "να τρομάζουν" κατά κάποιο τρόπο και αυτό στρέφεται αρνητικά στην σεξουαλικότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ο καθενας θα πρεπει να ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει,εφοσον δεν κανει κακο στους αλλους γυρω του. Καποιοι λενε δεν ειναι στη φυση μας κλπ. αλλα αν δουμε στη φυση πολλα ζωα, σχεδον ολα, πανε και με το ιδιο φυλο - αλλα κυριως για να δειξουν κυριαρχια, επισης στην αρχαια ελλαδα, ποσο καταγεγραμμενα οργια μεταξυ ανδρων υπαρχουν? πολλα, αλλα και σε αλλους αρχαιους πολιτισμους...
Και να πω και κατι τελευταιο. Μερικοι τασσονται κατα των ομοφυλοφιλων - ή δεν εχουν γνωμη- μονο και μονο γιατι αν δεν ειχαν προβλημα ή ηταν υπερ, μπορει να τους ελεγαν και αυτους "γκεϊ", "******" και λοιπα επιφωνηματα, δηλαδη μερικοι εχουν προβλημα αυτοεκτιμησης και φοβουνται να μη θιγει ο ανδρισμος τους.

Οσο για τη γνωμη μου για τους ομοφυλοφιλους ειναι οτι πρεπει να σεβομαστε τις αξιες και τα πιστευω των αλλων ανθρωπων οσο αντιθετα και να ειναι αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Οι συνθήκες παίζουν ρόλο.
Στις φυλακές, ως διέξοδο για τη σεξουαλικότητά τους κάποιοι το γυρίζουν. Επιθετικότητα, κρυμμένη ομοφυλοφιλία, ανάγκη για σεξουαλική εκτόνωση; Δεν ξέρω. Το ίδιο συμβαίνει και στις γυναικείες φυλακές. Κάτω από ακραίες συνθήκες, όπως έιναι ο εγκλεισμός, το μυαλό αποσυντονίζεται, πολύ θέλει ο άνθρωπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top