Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
θέλεις να το επισημοποιήσεις και να το γιορτάσεις. Θα έπρεπε να δικαιούνται και οι λοα να κάνουν τέτοιες τελετές.
εγω δεν βρισκω το νοημα να επισημοποιησεις. τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
τι αλλο θα ακουσουμε?:mpam:
εγω στα 5 δεν ηξερα καν να μιλαω και η φιλη σου ειχε καταλαβει οτι ειναι ομοφυλοφιλη?κατι δεν παει καλα.

Συμβαίνει. Τι δε σου πάει καλά? Εγώ άρχισα να μιλάω κανονικά πριν κλείσω το πρώτο μου έτος... Σε σένα κάτι δε μου πάει καλά... Συνήθως, η ομιλία εκδηλώνεται πιο νωρίς...
Κι εγώ στα 5 μου χρόνια είχα ερωτευθεί το Θάνο Καλλίρη. Ήξερα όλα τα τραγούδια του απ'έξω. Αυτή ερωτεύτηκε τη Γιασμίν. Δεν το συνειδητοποιησε απόλυτα, απλώς ήταν το πρώτο σημάδι...

Και εξάλλου, ο Αλαντίν, αν και κινούμενο σχεδιο ήταν πολύ ωραίος.:P Ταινίες, μουσική ερεθίσματα, you know...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
εγω δεν βρισκω το νοημα να επισημοποιησεις. τι;


εντάξει ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο σκέψης.
εγω πχ θα το ήθελα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Συμβαίνει. Τι δε σου πάει καλά? Εγώ άρχισα να μιλάω κανονικά πριν κλείσω το πρώτο μου έτος... Σε σένα κάτι δε μου πάει καλά... Συνήθως, η ομιλία εκδηλώνεται πιο νωρίς...
Κι εγώ στα 5 μου χρόνια είχα ερωτευθεί το Θάνο Καλλίρη. Ήξερα όλα τα τραγούδια του απ'έξω. Αυτή ερωτεύτηκε τη Γιασμίν. Δεν το συνειδητοποιησε απόλυτα, απλώς ήταν το πρώτο σημάδι...

Και εξάλλου, ο Αλαντίν, αν και κινούμενο σχεδιο ήταν πολύ ωραίος.:P Ταινίες, μουσική ερεθίσματα, you know...
ειρωνικα το ειπα,αυτο για την ομιλια.Προσπαθω να σου δειξω οτι δεν γινεται ενας ανθρωπος σε τοσο μικρη ηλικια να καταλαβει τοις σεξουαλικες του κατευθυνσεις.εστω και λιγο.
εκτος αν εχει γενετικο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εκτος αν εχει γενετικο προβλημα.
τι παει να πει γενετικο προβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
ειρωνικα το ειπα,αυτο για την ομιλια.Προσπαθω να σου δειξω οτι δεν γινεται ενας ανθρωπος σε τοσο μικρη ηλικια να καταλαβει τοις σεξουαλικες του κατευθυνσεις.εστω και λιγο.
εκτος αν εχει γενετικο προβλημα.


Πού το ξέρεις? Αν είναι στα γονίδια αργά ή γρήγορα θα εκδηλωθεί... Το άτομο μπορεί να δει τότε τα πρώτα σημάδια, από μόνο του, χωρίς να είναι κάτι απόλυτα εμφανές, αλλά να μην έχει εκδηλώσει ακόμα συμπεριφορά, και να εκδηλωθεί αργότερα, όπως γίνεται συνήθως, πχ όταν είναι 10 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ό,τι και να 'χε, απ' τα πέντε, δεν γίνεται να γνωρίζει την σεξουαλική του προτίμηση κάποιος. Δεν ξέρει καν τι πάει να πει "σεξουαλική προτίμηση", πόσο μάλλον να το εκφράσει με λόγια, και να πει "είμαι ομοφυλόφιλος". Να το εκφράζει με πράξεις, πιθανόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Πού το ξέρεις? Αν είναι στα γονίδια αργά ή γρήγορα θα εκδηλωθεί... Το άτομο μπορεί να δει τότε τα πρώτα σημάδια, από μόνο του, χωρίς να είναι κάτι απόλυτα εμφανές, αλλά να μην έχει εκδηλώσει ακόμα συμπεριφορά, και να εκδηλωθεί αργότερα, όπως γίνεται συνήθως, πχ όταν είναι 10 χρονών.

Στα 7 σου μπορει να "ερωτευτεις" και την θεια σου.. Πιστευω οτι δεν μπορει να εκδηλωθει απο τοσο νωρις η ομοφυλοφιλια.

Στην ομοφυλοφιλια για μενα, αν δεν προκειται για ορμονικο προβλημα, ευθυνονται πολλοι παραγοντες οπως πχ οικογενεια.. Δεν μπορω να δεκτω οτι ενα αγορι (η ενα κοριτσι) 18-20 χρονων (που δεν εχει ορμονικο προβλημα) δεν μπορει να δει ερωτικα ενα κοριτσι και βλεπει ερωτικα μονο τα αγορια.. Απλα οιστευω οτι εχει "κολλισει" κατα καποιον τροπο στο οτι ομοφυλοφιλος και συμβιβαζετε με αυτο. Βεβαια βοηθαει κ η κοινωνια στο να στιγματιστει αυτος ο ανθρωπος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ό,τι και να 'χε, απ' τα πέντε, δεν γίνεται να γνωρίζει την σεξουαλική του προτίμηση κάποιος. Δεν ξέρει καν τι πάει να πει "σεξουαλική προτίμηση", πόσο μάλλον να το εκφράσει με λόγια, και να πει "είμαι ομοφυλόφιλος". Να το εκφράζει με πράξεις, πιθανόν.


Πώς δε γίνεται? Δεν καταλαβαίνει κάποιος τι τον ελκύει και τι όχι? Δεν λέω να το πει προς τα έξω, αλλά να δει τα πρώτα σημάδια, που το ίδιο το άτομο θα εκλαμβάνει ως φυσιολογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Το ίδιο λέμε. Καταβάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Το ίδιο λέμε. Καταβάθος.

Δε νομίζω. Ισχυρίζεσαι ότι δε μπορεί να ξέρει τη σεξουαλικη του προτίμηση. Τη γνωρίζει, αλλά δεν ξερει περί τίνους πρόκειται ακριβώς. Ξέρει όμως τι τον ελκύει. Γιατί οι έρωτες του νηπιαγωγείου που λέμε, πώς εκφράζονται?

Μπορεί να εκφραστεί και με πράξεις νομίζω. Αν ένα αγόρι παίζει με κούκλες συνέχεια, ή φορά τα κοσμήματα της μαμάς του, αυτό ίσως αποτελεί, μια ένδειξη. Ισως, όχι πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Πώς δε γίνεται? Δεν καταλαβαίνει κάποιος τι τον ελκύει και τι όχι? Δεν λέω να το πει προς τα έξω, αλλά να δει τα πρώτα σημάδια, που το ίδιο το άτομο θα εκλαμβάνει ως φυσιολογικά.

Σιγα μην ξερεις στσ 5 σου τι σε ελκυει. Σε ελκυουν ισως ανθρωποι οχι το φυλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Μπορεί να εκφραστεί και με πράξεις νομίζω. Αν ένα αγόρι παίζει με κούκλες συνέχεια, ή φορά τα κοσμήματα της μαμάς του, αυτό ίσως αποτελεί, μια ένδειξη. Ισως, όχι πάντα.

Εκει μιλαμε για ορμονικο προβλημα.. Και αν το θες κ ετσι το οτι παιζει με barbie στα 5 του δεν προδικαζει το μελλον του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Στα 7 σου μπορει να "ερωτευτεις" και την θεια σου.. Πιστευω οτι δεν μπορει να εκδηλωθει απο τοσο νωρις η ομοφυλοφιλια.

Στην ομοφυλοφιλια για μενα, αν δεν προκειται για ορμονικο προβλημα, ευθυνονται πολλοι παραγοντες οπως πχ οικογενεια.. Δεν μπορω να δεκτω οτι ενα αγορι (η ενα κοριτσι) 18-20 χρονων (που δεν εχει ορμονικο προβλημα) δεν μπορει να δει ερωτικα ενα κοριτσι και βλεπει ερωτικα μονο τα αγορια.. Απλα οιστευω οτι εχει "κολλισει" κατα καποιον τροπο στο οτι ομοφυλοφιλος και συμβιβαζετε με αυτο. Βεβαια βοηθαει κ η κοινωνια στο να στιγματιστει αυτος ο ανθρωπος..


Μα η ομοφυλοφιλία δεν είναι πρόβλημα.
Σίγουρα είναι θέμα κληρονομικότητας και γονιδίων κατά κύριο λόγο και επιδράσεων που δέχεται έπειτα. Αν οι επιδράσεις είναι από νωρίς τόσο ισχυρές, τότε γιατί να μην εμφανιστούν οι πρώτες ενδείξεις απ'τα 5 ξέρω 'γω?
Η κοινωνία, απλώς το θεωρεί περίεργο εξαιτίας της θρησκείας. Που παίζει μεγάλο ρόλο στη ζωή των ανθρώπων.
Τα ΜΜΕ είναι που έχουν στιγματίσει αυτά τα άτομα, με ό,τι προβάλουν. Όχι η κοινωνία αυτή καθ'αυτή απαραιτήτως.
-----------------------------------------
Εκει μιλαμε για ορμονικο προβλημα.. Και αν το θες κ ετσι το οτι παιζει με barbie στα 5 του δεν προδικαζει το μελλον του


Δεν ειναι πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Μα η ομοφυλοφιλία δεν είναι πρόβλημα.
Σίγουρα είναι θέμα κληρονομικότητας και γονιδίων κατά κύριο λόγο και επιδράσεων που δέχεται έπειτα. Αν οι επιδράσεις είναι από νωρίς τόσο ισχυρές, τότε γιατί να μην εμφανιστούν οι πρώτες ενδείξεις απ'τα 5 ξέρω 'γω?
Η κοινωνία, απλώς το θεωρεί περίεργο εξαιτίας της θρησκείας. Που παίζει μεγάλο ρόλο στη ζωή των ανθρώπων.
Τα ΜΜΕ είναι που έχουν στιγματίσει αυτά τα άτομα, με ό,τι προβάλουν. Όχι η κοινωνία αυτή καθ'αυτή απαραιτήτως.
-----------------------------------------



Δεν ειναι πρόβλημα...

Εγω απλως λεω οτι την αμφιλοφυλια την δεχομαι (ειναι ισως δοκιμη), αλλα την ομοφιλοφιλια(παω μονο με αγορια/κοριτσια αντιστοιχα) σε ανθρωπους που δεν εχουν ορμονικα προβληματα την θεωρω προβλημα εγκεφαλικο κ ψυχοσωματικο αν θες, και οχι "περπωμενο" οπως το παρουσιαζεις εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγω απλως λεω οτι την αμφιλοφυλια την δεχομαι (ειναι ισως δοκιμη), αλλα την ομοφιλοφιλια(παω μονο με αγορια/κοριτσια αντιστοιχα) σε ανθρωπους που δεν εχουν ορμονικα προβληματα την θεωρω προβλημα εγκεφαλικο κ ψυχοσωματικο αν θες, και οχι "περπωμενο" οπως το παρουσιαζεις εσυ.


Δε χρησιμοποίησα πουθενά τη λέξη πεπρωμένο... Εν πάσει περιπτώσει, αναφέρεσαι στους καθαρά ομοφυλόφιλους λες και είναι άρρωστοι. Μην κανεις διαχωρισμούς, αναμεσα στους αμφιφιλόφιλους και τους ομοφυλόφιλους λες και ο ένας είναι μίασμα και άρρωστος και ο άλλος όχι.
Έχουν διαφορετικές προτιμησεις. Για καποιους είναι απόλυτες.

Σίγουρα είναι αποτέλεσμα εμβρυικών ορμονών, και άλλων προγεννητικών παραγόντων που σε συνδυασμό με τις επιδράσεις του περιβάλλοντος, δημιουργούν μια ταυτότητα.

΄Πρόβλημα είναι να πρσπαθείς σώνει και καλά, να αλλάξεις, ενώ έχεις ένα δεδομένο προσανατολισμό μόνο και μόνο για να ευχαριστήσεις τους γύρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Τουλάχιστον, όσοι Έλληνες είναι ομοφυλόφιλοι πρέπει να αισθάνονται τυχεροί που ζουν στην Ελλάδα και όχι στη Σαουδική Αραβία.

Εκεί δια νόμου όποιος ομοφυλόφιλος "τολμήσει" να διαπράξει σεξ με άτομο του ίδου φύλου, τιμωρείται με θάνατο.
Ο δικαστής μάλιστα θα αποφασίσει και με ποιόν βάναυσο τρόπο θα γίνει η εκτέλεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Δε χρησιμοποίησα πουθενά τη λέξη πεπρωμένο... Εν πάσει περιπτώσει, αναφέρεσαι στους καθαρά ομοφυλόφιλους λες και είναι άρρωστοι. Μην κανεις διαχωρισμούς, αναμεσα στους αμφιφιλόφιλους και τους ομοφυλόφιλους λες και ο ένας είναι μίασμα και άρρωστος και ο άλλος όχι.
Έχουν διαφορετικές προτιμησεις. Για καποιους είναι απόλυτες.

Σίγουρα είναι αποτέλεσμα εμβρυικών ορμονών, και άλλων προγεννητικών παραγόντων που σε συνδυασμό με τις επιδράσεις του περιβάλλοντος, δημιουργούν μια ταυτότητα.

΄Πρόβλημα είναι να πρσπαθείς σώνει και καλά, να αλλάξεις, ενώ έχεις ένα δεδομένο προσανατολισμό μόνο και μόνο για να ευχαριστήσεις τους γύρω σου.

Δεν εχω ορεξη να επεκταθω επι του θεματος γιατι δεν με ενδιαφερει κ πολυ απλα για να μην παρερμηνευεις τα λογια δεν ειπα οτι ειναι αρρωστοι απλα κολλημενοι, χωρις να φταινε αυτοι, αλλα η κοινωνια η οποια πρεπει να σε χωριζει σε καστες.. Δηλαδη αν ενας ανδρας παει με εναν ανδρα παυει αυτοματα να θεωρειται ανδρας, απο τους γυρω τους, και ο ιδιος βολευεται στην παρουσα κατασταση. Δηλαδη απαρνειται τον ανδρισμο, εφοσον του το επιβαλει η κοινωνια εμεσα, και λεει ειμαι gay και μου αρεσουν οι ανδρες ανεξαρτητος αν του αρεσουν οι γυναικες η αν τις εχει δοκιμασει.

Και κλεινοτας θα στο αιτιολογισω με μια ερευνα και ενα συμπερασμα..
7/10 (η 8/10 δεν θυμαμαι καλα) γυναικες οι οποιες δηλωσαν λεσβιες σε καποια φαση της ζωης τους και εζησαν με μια γυναικα για 10+ χρονια τελικα παντρευονται και φτιαχνουν οικογενεια, σε μεγαλυτερη ηλικια βεβαια, με εναν ανδρα. Κατι το οποιο στους ανδρες ισχυει σε πολυ μικροτερο ποσοστο..
Γιατι δεν υσχυει αυτο στους ανδρες? (Εδω ερχεται το δικο μου συμπερασμα:P).
Μια γυναικα που για καποιον λογο θελει να παει με μια γυναικα και γινεται λεσβια, ΔΕΝ χανει την θηλυκοτητα της αλλα εξακολουθει αν ειναι γυναικα αλλα λεσβια.. Ενας ανδρας που ειναι gay δεν θεωρειται ανδρας και χανει τον ανδρισμο του ΑΥΤΟΜΑΤΑ.. Φυσικα ο ανδρισμος ή η θηλυκοτητα αντιστοιχα δεν ειναι κανενα χαρτι η σφραγιδα που περνεις μολισ πηδ..εις... Προκειται για μια ταμπελα που στην βαζει η κοινωνια και την οποια εσυ αναγκαστικα την αποδεχεσαι.. Ετσι ενας ανδρας ειναι ομοφυλοφιλος πολυ απλα επειδη τον εχει πεισει η κοινωνια, οχι αυτον συγκεκριμενα αλλα γενικα(πχ ΜΜΕ) και τελικα αποδεχετε οτι ειναι gay και δεν υπαρχει πισογυρισμα και ουτε υπαρχει κ λογο να παει με γυναικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Ε νταξ ειναι γεγονος οτι υπαρχουν και χειροτερα ωστοσο αυτο δεν σημαινει πως πρεπει η κοινωνια να μεινει στασιμη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top