Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Mα ειναι ξεκάθαρο! Εισαι σουποφοβικος :lol::lol:

Η ομοφοβία (ή ομοφυλοφοβία ή ομοερωτοφοβία) είναι ο φόβος (έως του σημείου της παθολογικής φοβίας), η αποστροφή ή οι διακρίσεις κατά της ομοφυλοφιλίας ή σε βάρος των ομοφυλόφιλων.

εχεις παει στο γυμνασιο, ετσι;

σου εχουν εξηγησει ποτε το "ή" τι δηλωνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

Γιατί να έχω πρόβλημα μαζί τους; Κανονικοί άνθρωποι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctorkoukoulas

Νεοφερμένος

Ο doctorkoukoulas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγώ έχω μια απορία : Ξυπνάω το πρωί αρκετά μέτρα πάνω από το έδαφος , σε ένα σπίτι κτισμένο με ένα μίγμα επεξεργασμένων υλικών, πάω στο σχολείο με ένα μεγάλο ορθ. παραλληλεπίπεδο από αλουμίνιο που κινείται χαρις την καύση μιας ρευστής ουσίας που είναι παράγωγο μιας άλλης ουσίας που τη βγάζουν κάτι μεταλλικά πράγματα έξω από το έδαφος. Τώρα κάθομαι και πατάω πλαστικά πλήκτρα τα οποία εμφανίζουν μια απεικόνιση σε μια οθόνη που λειτουργεί με λάμπες φθορισμού και υγρούς κρυστάλλους . έχω το δικαίωμα να κατηγορήσω κάποιον ότι κάνει κάτι ενάντια στη φύση ;

Υ.Σ. όταν το παιδί μένει με ετερόφυλους γονείς δεν εξαναγκάζετε λίγο - πολύ να γίνει ετερόφυλο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsixlofouska

Νεοφερμένος

Η Όλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ειμαι υπερ του γαμου αλλα κατα της υιοθετησης παιδιων...διοτι προσωπικα(και το τονιζω)πιστευω οτι η ομοφυλοφιλια ειναι μια παρεκκλιση απο την φυσιολογικα αναπτυγμενη σεξουαλικη ταυτοτητα και επομενως θεωρω σωστο να μεταδιδονται στα παιδια υγιη σεξουαλικα προτυπα απο τους γονεις του....βεβαια ομως θα προτιμουσα να μεγαλωνει ενα παιδι με τους ομοφυλοφιλους γονεις του που θα το αγαπουν και θα του καλυπτουν ολες τισ αναγκες(σωματικες και ψυχικες)παρα με τους ετεροφυλοφιλους που το εκμεταλλευονται ή το κακοποιουν με οποιοδηποτε τροπο....γενικα μπορω να πω οτι δεν εχω κατασταλλαξει 100% πανω στο συγκεκριμενο θεμα και γι αυτο προσπαθω να αποφυγω την εκφραση απολυτων θεσεων...(για την υιοθετηση παντα...)αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
εγώ έχω μια απορία : Ξυπνάω το πρωί αρκετά μέτρα πάνω από το έδαφος , σε ένα σπίτι κτισμένο με ένα μίγμα επεξεργασμένων υλικών, πάω στο σχολείο με ένα μεγάλο ορθ. παραλληλεπίπεδο από αλουμίνιο που κινείται χαρις την καύση μιας ρευστής ουσίας που είναι παράγωγο μιας άλλης ουσίας που τη βγάζουν κάτι μεταλλικά πράγματα έξω από το έδαφος. Τώρα κάθομαι και πατάω πλαστικά πλήκτρα τα οποία εμφανίζουν μια απεικόνιση σε μια οθόνη που λειτουργεί με λάμπες φθορισμού και υγρούς κρυστάλλους . έχω το δικαίωμα να κατηγορήσω κάποιον ότι κάνει κάτι ενάντια στη φύση ;

Υ.Σ. όταν το παιδί μένει με ετερόφυλους γονείς δεν εξαναγκάζετε λίγο - πολύ να γίνει ετερόφυλο ;

Λανθασμένος παραλληλισμός για πολλούς λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Υ.Σ. όταν το παιδί μένει με ετερόφυλους γονείς δεν εξαναγκάζετε λίγο - πολύ να γίνει ετερόφυλο ;

Δεν εξαναγκάζεται. Η φύση μας είναι.
Δηλαδή εαν ένα παιδί έχει ομοφυλόφιλους "γονείς" θα γίνει και αυτό ομοφυλόφιλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
εγώ έχω μια απορία : Ξυπνάω το πρωί αρκετά μέτρα πάνω από το έδαφος , σε ένα σπίτι κτισμένο με ένα μίγμα επεξεργασμένων υλικών, πάω στο σχολείο με ένα μεγάλο ορθ. παραλληλεπίπεδο από αλουμίνιο που κινείται χαρις την καύση μιας ρευστής ουσίας που είναι παράγωγο μιας άλλης ουσίας που τη βγάζουν κάτι μεταλλικά πράγματα έξω από το έδαφος. Τώρα κάθομαι και πατάω πλαστικά πλήκτρα τα οποία εμφανίζουν μια απεικόνιση σε μια οθόνη που λειτουργεί με λάμπες φθορισμού και υγρούς κρυστάλλους . έχω το δικαίωμα να κατηγορήσω κάποιον ότι κάνει κάτι ενάντια στη φύση ;

Υ.Σ. όταν το παιδί μένει με ετερόφυλους γονείς δεν εξαναγκάζετε λίγο - πολύ να γίνει ετερόφυλο ;


Αμα οι γονεις σου δεν "εξαναγκαζονταν" να ειναι ετεροφυλοι,δεν θα υπηρχες εσυ.

Θελω να πω οτι συμφωνα με τη φυση,ο ανθρωπος αναπαραγεται με τη ερωτικη επαφη ενος αντρα και μιας γυναικας,οι ομοφυλοφιλοι δεν ειναι κατι το φυσικο,πιθανων να ειναι μια γενετικη ανωμαλια η κατι παρομοιο για το οποια δεν ευθυνεται ο ανθρωπος,οποτε ειναι κατι το οποιο δεν συμφωνει με τη φυση,ειναι αφυσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
φυσιολογικοι ειναι αφου μπορουν να αναπαραχθουν κανονικα, απλα οχι μεταξυ τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Επειδη εγω ειμαι πολυ ασχετος μπορειτε εσεις οι πιο σχετικοι να μου εξηγεισετε τι σχεση εχει νοηματικα η λεξη φοβαμαι (φοβος) με τη λεξη διακρινω (διακριση) και αποστρεφομαι? (αποστροφη)?

Αφενός δε μπορείς να παίρνεις την ετυμολογία μιας λέξης (όμοιος + φοβία<φοβάμαι) και απο εκεί και μόνο να βγάζεις το νόημά της, καθώς υπάρχουν τόσες λέξεις που το ετυμολογικό και το νοηματικό μέρος δεν συμπίπτουν και σαφώς το νοηματικό δεν περιορίζεται στο ετυμολογικό (στην περίπτωση αυτή συμβαίνει το δεύτερο).

Αφετέρου δεν υπάρχει λόγος να αμφισβητείς μια έννοια ευρέως αποδεκτή.

Kenneth Smith in 1971 was the first person to use homophobia as a personality profile to describe the psychological aversion to homosexuality. The use was also adopted by Psychologist and gay activist George Weinberg in his 1972 book Society and the Healthy Homosexual,[4] published one year before the American Psychiatric Association voted to remove homosexuality from its list of mental disorders.

https://en.wikipedia.org/wiki/Homophobia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Αμα οι γονεις σου δεν "εξαναγκαζονταν" να ειναι ετεροφυλοι,δεν θα υπηρχες εσυ.

Θελω να πω οτι συμφωνα με τη φυση,ο ανθρωπος αναπαραγεται με τη ερωτικη επαφη ενος αντρα και μιας γυναικας,οι ομοφυλοφιλοι δεν ειναι κατι το φυσικο,πιθανων να ειναι μια γενετικη ανωμαλια η κατι παρομοιο για το οποια δεν ευθυνεται ο ανθρωπος,οποτε ειναι κατι το οποιο δεν συμφωνει με τη φυση,ειναι αφυσικο.

φυσιολογικος δεν ειναι ουτε ο στοματικος, ουτε ο πρωκτικος ερωτας, αφου δεν οδηγει στην αναπαραγωγη. γιατι ειναι ομως τοσο διαδεδομενος;

η ομοφυλια συνανταται στη φυση, αρα δεν ειναι αφυσικη.

(και η παρθενογεννεση σε ολες τις ομαδες πλην των θηλαστικων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
φυσιολογικος δεν ειναι ουτε ο στοματικος, ουτε ο πρωκτικος ερωτας, αφου δεν οδηγει στην αναπαραγωγη. γιατι ειναι ομως τοσο διαδεδομενος;

η ομοφυλια συνανταται στη φυση, αρα δεν ειναι αφυσικη.

(και η παρθενογεννεση σε ολες τις ομαδες πλην των θηλαστικων)


Ειπα εγω οτι ειναι φυσιολογικα;

Συνανταται αλλα δεν υπαρχει αναπαραγωγη ουτε καμμια αλλη φυσιολογικη εξελιξη,οποτε υπαρχει γονιδιακη η γενετικη ανωμαλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συνανταται αλλα δεν υπαρχει αναπαραγωγη ουτε καμμια αλλη φυσιολογικη εξελιξη,οποτε υπαρχει γονιδιακη η γενετικη ανωμαλια.

Σε τι αναφερεσαι με αυτο; Στην ομοφυλοφιλια το στοματικο και τον πρωκτικο ερωτα ή την παρθενογεννεση;

Οι επιστημονες παντως σχετικα με την ομοφυλοφιλια δεν εχουν καταληξει στο αν ειναι γενετικο το θεμα ή κοινωνικο. Οποτε ειναι αρκετα αυθαιρετο να ισχυριστεις οτι ειναι γονιδιακη ανωμαλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Σε τι αναφερεσαι με αυτο; Στην ομοφυλοφιλια το στοματικο και τον πρωκτικο ερωτα ή την παρθενογεννεση;

Οι επιστημονες παντως σχετικα με την ομοφυλοφιλια δεν εχουν καταληξει στο αν ειναι γενετικο το θεμα ή κοινωνικο. Οποτε ειναι αρκετα αυθαιρετο να ισχυριστεις οτι ειναι γονιδιακη ανωμαλια.


Στην ομοφυλοφιλια αναφερομαι,η οποια καπου οφειλετε,σε καποιου ειδους οργανικης ανωμαλιας πιθανων,δεν ξερω,αλλα μια φορα φυσιολογικο δεν ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στην ομοφυλοφιλια αναφερομαι,η οποια καπου οφειλετε,σε καποιου ειδους οργανικης ανωμαλιας πιθανων,δεν ξερω,αλλα μια φορα φυσιολογικο δεν ειναι.

Κ σου ξανα απανταω οτι ουτε οι επιστημονες εχουν καταληξει καπου παρολο που εχουν κανει μελετες και σε διδυμους κτλ. Πιθανοτατα υπαρχει καποιο γονιδιο που εχει να κανει με τη σεξουαλικοτητα γενικα αλλα το προς τα που θα στραφει ισως εξαρταται απο κοινωνικους παραγοντες... Δε ξερουμε.

Ωχου ολο κυκλους κανει η συζητηση το εχουμε τοσο αναλυσει.. εχει καταντησει αγενεια οσοι νεοι χρηστες γραφουν στα θεματα να μην κοιτανε καθολου τη συζητηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Κ σου ξανα απανταω οτι ουτε οι επιστημονες εχουν καταληξει καπου παρολο που εχουν κανει μελετες και σε διδυμους κτλ. Πιθανοτατα υπαρχει καποιο γονιδιο που εχει να κανει με τη σεξουαλικοτητα γενικα αλλα το προς τα που θα στραφει ισως εξαρταται απο κοινωνικους παραγοντες... Δε ξερουμε.

Ωχου ολο κυκλους κανει η συζητηση το εχουμε τοσο αναλυσει.. εχει καταντησει αγενεια οσοι νεοι χρηστες γραφουν στα θεματα να μην κοιτανε καθολου τη συζητηση.


Δεν παυει να ειναι αφυσικο.


Αν αναφερεσαι σε εμενα,συγνωμη αλλα βρες εσυ τον χρονο και την ορεξη να διαβασεις 224 σελιδες...Αμα δεν θες,μην απαντας σε αυτο που λεω και ασε να συζητησω με τους υπολοιπους "νεους"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν παυει να ειναι αφυσικο.


Αν αναφερεσαι σε εμενα,συγνωμη αλλα βρες εσυ τον χρονο και την ορεξη να διαβασεις 224 σελιδες...Αμα δεν θες,μην απαντας σε αυτο που λεω και ασε να συζητησω με τους υπολοιπους "νεους"

Δε σου λεω να τις διαβασεις ολες αλλα γυρνα τουλαχιστον στην τυχη να πιασεις κατι απο αυτα που ειπαμε. Ειναι κουραστικο γιατι στα σοβαρα θεματα λεμε 5 πραγματα που εχουν μια επιστημονικη αξια ή οτιδηποτε αλλο τελοσπαντων και το επαναλαμβανουμε 150 φορες. Νομιζεις θα ηταν 224 σελιδες αν εκαναν τον κοπο οσοι θελουν να απαντησουν να διαβαζαν λιγο τι εχουμε πει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δε σου λεω να τις διαβασεις ολες αλλα γυρνα τουλαχιστον στην τυχη να πιασεις κατι απο αυτα που ειπαμε. Ειναι κουραστικο γιατι στα σοβαρα θεματα λεμε 5 πραγματα που εχουν μια επιστημονικη αξια ή οτιδηποτε αλλο τελοσπαντων και το επαναλαμβανουμε 150 φορες. Νομιζεις θα ηταν 224 σελιδες αν εκαναν τον κοπο οσοι θελουν να απαντησουν να διαβαζαν λιγο τι εχουμε πει;


Νομιζω πως διατυπωσα την αποψη μου πανω στο θεμα,δεν ηταν απαραιτητο να γυρισω σελιδες για να δω τι ειπωθηκε για να τη διατυπωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Νομιζω πως διατυπωσα την αποψη μου πανω στο θεμα,δεν ηταν απαραιτητο να γυρισω σελιδες για να δω τι ειπωθηκε για να τη διατυπωσω...

Ε αυτο ειναι το προβλημα οτι κανουμε συζητηση δεν διατυπωνουμε απλα τις αποψεις μας, ετσι εχει καταληξει να κανει κυκλους η συζητηση...και οχι μονο αυτη, αλλα επειδη το θεμα το παρακολουθω απο την πρωτη μερα που φτιαχτηκε με εχει κουρασει και ειναι κριμα γιατι το θεωρω πολυ σημαντικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ε αυτο ειναι το προβλημα οτι κανουμε συζητηση δεν διατυπωνουμε απλα τις αποψεις μας, ετσι εχει καταληξει να κανει κυκλους η συζητηση...και οχι μονο αυτη, αλλα επειδη το θεμα το παρακολουθω απο την πρωτη μερα που φτιαχτηκε με εχει κουρασει και ειναι κριμα γιατι το θεωρω πολυ σημαντικο.


Νομιζω πως μπορω να διατυπωσω την αποψη μου και οχι απαραιτητα να ξεκινησω η να συνεχισω μια συζητηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Νομιζω πως μπορω να διατυπωσω την αποψη μου και οχι απαραιτητα να ξεκινησω η να συνεχισω μια συζητηση.

Αυτο ειναι αδυνατο σε ενα φορουμ ειδικα με το μεγεθος αυτουνου. Σχεδον τα παντα καταληγουν σε συζητηση και εξαλλου αυτος ειναι ο ρολος του. Εχουμε βγει και εκτος θεματος τελειως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top