Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Kαι το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνει ένα άτομο δεν παίζει κανένα ρόλο.

Άσχετο αλλά σχετικό :P

Kάπου είχα διαβάσει/ακούσει ότι η εγκληματικότητα οφείλεται σε γονίδια και μου έχει μείνει στο μυαλό μια φράση "Αφού ξέρουμε ότι θα γίνουν εγκληματίες, ας τα κλείσουμε στη φυλακή από νεογέννητα". Δεν το κάνανε όμως, ίσως γιατί ξέρανε ότι εκτός από γενετικούς παράγοντες (=προδιαθέση στην περίπτωσή μας, ακόμα και αν δεν παίζουν ρόλο οι γενετικοί παράγοντες) παίζει ρόλο και το περιβάλλον στο οποίο θα μεγαλώσουν.


Το πιθανοτερο ειναι οτι ναι παιζει ρολο αλλα μαλλον δεν εχεις καταλαβει ακριβως για ποιες ηλικιες μιλαμε που διαμορφωνονται αυτες οι προτιμησεις. Καλα δε ξερω ακριβως, αλλα ειναι σιγουρα απο βρεφος/εμβρυο μεχρι μια ηλικια που ειναι ακομα πολυ μωρο (πριν παει σχολειο σιγουρα).

Ε, δε νομιζω οτι ειναι και πολυ ακριβες οτι η εγκληματικοτητα οφειλεται σε γονιδια... εκτος αν μιλας για μια (νομιζω μια ειναι) συγκεκριμενη περιπτωση γονιδιακης ανωμαλιας οπου ειναι ενα συγκεκριμενο συνδρομο που το ατομο ειναι πιο επιθετικο αντιδραστικο και αντικοινωνικο. Ισως υπαρχουν περιπτωσεις που λογω γονιδιων το ατομο εχει αντικοινωνικη συμπεριφορα ομως ειναι ανοητο να λεμε οτι για καθε μορφη εγκληματικοτητας οφειλονται γονιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Το πιθανοτερο ειναι οτι ναι παιζει ρολο αλλα μαλλον δεν εχεις καταλαβει ακριβως για ποιες ηλικιες μιλαμε που διαμορφωνονται αυτες οι προτιμησεις. Καλα δε ξερω ακριβως, αλλα ειναι σιγουρα απο βρεφος/εμβρυο μεχρι μια ηλικια που ειναι ακομα πολυ μωρο (πριν παει σχολειο σιγουρα).

Ε, δε νομιζω οτι ειναι και πολυ ακριβες οτι η εγκληματικοτητα οφειλεται σε γονιδια... εκτος αν μιλας για μια (νομιζω μια ειναι) συγκεκριμενη περιπτωση γονιδιακης ανωμαλιας οπου ειναι ενα συγκεκριμενο συνδρομο που το ατομο ειναι πιο επιθετικο αντιδραστικο και αντικοινωνικο. Ισως υπαρχουν περιπτωσεις που λογω γονιδιων το ατομο εχει αντικοινωνικη συμπεριφορα ομως ειναι ανοητο να λεμε οτι για καθε μορφη εγκληματικοτητας οφειλονται γονιδια.
απ ό,τι καταλαβα αυτο για την εγκληματικοτητα το ειπε ειρωνικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
(1)Το πιθανοτερο ειναι οτι ναι παιζει ρολο αλλα μαλλον δεν εχεις καταλαβει ακριβως για ποιες ηλικιες μιλαμε που διαμορφωνονται αυτες οι προτιμησεις. Καλα δε ξερω ακριβως, αλλα ειναι σιγουρα απο βρεφος/εμβρυο μεχρι μια ηλικια που ειναι ακομα πολυ μωρο (πριν παει σχολειο σιγουρα).

(2)Ε, δε νομιζω οτι ειναι και πολυ ακριβες οτι η εγκληματικοτητα οφειλεται σε γονιδια... εκτος αν μιλας για μια (νομιζω μια ειναι) συγκεκριμενη περιπτωση γονιδιακης ανωμαλιας οπου ειναι ενα συγκεκριμενο συνδρομο που το ατομο ειναι πιο επιθετικο αντιδραστικο και αντικοινωνικο. Ισως υπαρχουν περιπτωσεις που λογω γονιδιων το ατομο εχει αντικοινωνικη συμπεριφορα ομως ειναι ανοητο να λεμε οτι για καθε μορφη εγκληματικοτητας οφειλονται γονιδια.

(1): Ακριβώς, αφού το σπίτι αποτελεί το βασικό παράγοντα κοινωνικοποίησης και επηρεάζει το παιδί. Απλώς δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να πούμε ότι κάποιος είναι "καταδικασμένος" από έμβρυο να γίνει ομοφυλόφιλος.

(2): Μιλάς για τα άτομα που έχουν χρωμοσώματα ΧΥΥ;
Εγώ είχα ακούσει για την εγκληματικότητα συγκεκριμένα, τώρα δεν ξέρω αν αυτή η πεποίθηση έχει πλέον καταρριφθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
(1): Ακριβώς, αφού το σπίτι αποτελεί το βασικό παράγοντα κοινωνικοποίησης και επηρεάζει το παιδί. Απλώς δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να πούμε ότι κάποιος είναι "καταδικασμένος" από έμβρυο να γίνει ομοφυλόφιλος.

(2): Μιλάς για τα άτομα που έχουν χρωμοσώματα ΧΥΥ;
Εγώ είχα ακούσει για την εγκληματικότητα συγκεκριμένα, τώρα δεν ξέρω αν αυτή η πεποίθηση έχει πλέον καταρριφθεί


Δε νομιζω οτι το ειπε και κανενας αυτο βασικα.

Η εγκληματικοτητα γεννιεται απο τις κοινωνικες συνθηκες, οχι τα γονιδια, οποιος το υποστηριζει αυτο θελει να ριξει αλλου τις ευθυνες απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Όχι, δεν το έβγαλα από το μυαλό μου. Nα, το έψαξα και βρήκα απόδειξη ότι όντως κάποια εποχή το είχαν πει, αλλά τελικά απορρίφθηκε

https://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=281121

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν ειπα οτι το εβγαλες απο το μυαλο σου, για αυτη τη γενετικη ανωμαλια ελεγα πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Α, κατάλαβα τι εννούσες όταν έλεγες "Δε νομιζω οτι το ειπε και κανενας αυτο βασικα.". Νόμιζα ότι αναφερόσουν στην εγκληματικότητα. οκ, σορρυ. On topic now :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,186 μηνύματα.


Και βέβαια σπάνια ή και καθόλου οι ομοφιλόφιλοι γίνονται σωματέμποροι, έμποροι ναρκωτικών, οργανωτές τρομοκρατικών ή παραστρατιωτικών οργανώσεων. Με άλλα λόγια φαντάζουν άγιοι ως προς εμάς τους "άντρακλες". Σε πολλές ευρωπαικές χώρες βέβαια οι αντιλήψεις των ανθρώπων είναι πολύ πιο ανεκτικές ή τους δέχονται ακριβώς το ίδιο όπως τους ετεροφιλόφιλους. Η Ελλάδα όπως πάντα είναι δεκαετίες πίσω.

Και βέβαια σπάνια ή και καθόλου οι ομοφιλόφιλοι γίνονται σωματέμποροι, έμποροι ναρκωτικών, οργανωτές τρομοκρατικών ή παραστρατιωτικών οργανώσεων


Συνήθως έτσι είναι αλλά δε μπορούμε να είμαστε απόλυτοι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ισχύουν αυτά που λες, η αλήθεια να λέγεται. Όπως είπε και ο nikos georg η Ελλάδα είναι πολύυυυυυυυ πίσω σε τέτοια θέματα, μεσαίωνας σκέτος. Βέβαια πολλοί θέλουν να δείξουν το αντριλίκι τους σε σύγκριση με τους ομοφυλόφιλους, για να δείξουν πόσο δήθεν ανώτεροι είναι. Αυτοί αμφιβάλλω αν είναι άντρες μ' όλη τη σημασία της λέξεως.

Εγώ πάντως έχω σκεφτεί και τα καλά όλης της υπόθεσης :p

-Ένας ομοφυλόφιλος δε θα μου κλέψει πότε την κοπέλα μου

- Μπορώ να κάνω και μια σοβαρή συζήτηση πέρα από το "πωπω, τι κ**ο έχει αυτή" :p

Γι' αυτό δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους, απλό :D
επειδη τα πραγματα δεν ειναι μαυρα και ασπρα, ουτε καν γκρι, να ξερεις οτι η προτιμιση καποιου μια δεδομενη στιγμη δεν παραμενει παντα ιδια. ενας "ομοφυλοφιλος" μπορει να σου κλεψει την κοπελα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Kαι το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνει ένα άτομο δεν παίζει κανένα ρόλο;

Άσχετο αλλά σχετικό :P

Kάπου είχα διαβάσει/ακούσει ότι η εγκληματικότητα οφείλεται σε γονίδια και μου έχει μείνει στο μυαλό μια φράση "Αφού ξέρουμε ότι θα γίνουν εγκληματίες, ας τα κλείσουμε στη φυλακή από νεογέννητα". Δεν το κάνανε όμως, ίσως γιατί ξέρανε ότι εκτός από γενετικούς παράγοντες (=προδιαθέση στην περίπτωσή μας, ακόμα και αν δεν παίζουν ρόλο οι γενετικοί παράγοντες) παίζει ρόλο και το περιβάλλον στο οποίο θα μεγαλώσουν.

Το πιθανοτερο ειναι οτι ναι παιζει ρολο αλλα μαλλον δεν εχεις καταλαβει ακριβως για ποιες ηλικιες μιλαμε που διαμορφωνονται αυτες οι προτιμησεις. Καλα δε ξερω ακριβως, αλλα ειναι σιγουρα απο βρεφος/εμβρυο μεχρι μια ηλικια που ειναι ακομα πολυ μωρο (πριν παει σχολειο σιγουρα).

Ε, δε νομιζω οτι ειναι και πολυ ακριβες οτι η εγκληματικοτητα οφειλεται σε γονιδια... εκτος αν μιλας για μια (νομιζω μια ειναι) συγκεκριμενη περιπτωση γονιδιακης ανωμαλιας οπου ειναι ενα συγκεκριμενο συνδρομο που το ατομο ειναι πιο επιθετικο αντιδραστικο και αντικοινωνικο. Ισως υπαρχουν περιπτωσεις που λογω γονιδιων το ατομο εχει αντικοινωνικη συμπεριφορα ομως ειναι ανοητο να λεμε οτι για καθε μορφη εγκληματικοτητας οφειλονται γονιδια.

Μμμ, ακριβώς, μπορεί να υπάρχουν προδιαθέσεις, αλλά τον όρο "οφείλεται" τον χρησιμοποιούμε τελείως καταχρηστικά. Εγώ αναρωτιέμαι πώς γίνεται η ομοφυλοφιλία να επηρεάζεται τόσο από το περιβάλλον, όταν η σεξουαλικές ορμές είναι θέμα ενστίκτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μμμ, ακριβώς, μπορεί να υπάρχουν προδιαθέσεις, αλλά τον όρο "οφείλεται" τον χρησιμοποιούμε τελείως καταχρηστικά. Εγώ αναρωτιέμαι πώς γίνεται η ομοφυλοφιλία να επηρεάζεται τόσο από το περιβάλλον, όταν η σεξουαλικές ορμές είναι θέμα ενστίκτου.

Ειναι πολυ πιθανο οτι αν η κοινωνια μας ηταν ανοιχτη απο σεξουαλικα ταμπου ολοι θα πηγαιναν με ολους. Ενταξει ισως οχι ολοι μα ολοι, αλλα σιγουρα σχεδον ολοι θα πηγαιναν εστω και μια φορα με καποιον του ιδιου φυλου, απο περιεργεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Γιατι συνεχιζεται ακομα αυτο το θεμα; δε βαρεθηκατε να λετε τα ιδια και τα ιδια; Αφου κανεις δε θα αλλαξει τη γνωμη του, οποια και να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cucumber

Νεοφερμένος

Η Cucumber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αν κάνεις μια συζήτηση για να πείσεις τον άλλον δεν έχει νόημα. Αν την κάνεις για να τον καταλάβεις ίσως και να έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Το χουμε χάσει τελείως.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Βρηκα ενα σχετικο μικρο αρθρο.. Οχι πως διασαφηνιζει κατι, απλα λεει πως δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για το αν ευθυνονται ή οχι τα γονιδια.. https://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=407617
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Το έχουμε όντως κουράσει το θέμα.

Πολύ απλά, σύντομα θα νομιμοποιηθούν και οι πολιτικοί γάμοι ομοφυλοφίλων και η υιοθεσία παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια, είτε αρέσει είτε όχι. Ίσως σε λίγα χρόνια, έχοντας όλοι τα ίδια δικαιώματα, να πάψουν ορισμένοι να πιστεύουν ότι η ομοφυλοφιλία είναι "ανωμαλία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δείτε τι διάβασα πρόσφατα

https://www.google.gr/search?hl=el&q=%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%B3%CE%BF%CF%85%CE%AC%CE%B7+%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CF%86%CF%85%CE%BB%CF%8C%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B9+%CF%85%CE%B9%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1&meta=
ΤVXS.gr (BETA) - Οι ομοφυλόφιλοι θα υιοθετούν στην Ουρουγουάη

και

Το κοινοβούλιο της Ουρουγουάης ενέκρινε απόψε το νομοσχέδιο για την υιοθεσία παιδιών από ζευγάρια ομοφυλοφίλων, απόφαση που εφαρμόζεται για πρώτη φορά από λατινο-αμερικανική χώρα.
Το πλήρες κείμενο του νομοσχεδίου θα αποσταλεί στη Γερουσία, όταν οι βουλευτές ολοκληρώσουν την επεξεργασία του και κάνουν τις οποίες μετατροπές θεωρηθούν αναγκαίες για να εγκριθεί οριστικά μέχρι τις 15 Σεπτεμβρίου.
Πρόκειται για πρωτοπόρα ενέργεια της μικρής αυτής χώρας στη Λατινική Αμερική, παρά τις αντιρρήσεις που έχουν εκφραστεί τόσο από την εκκλησία όσο και από δεξιά αντιπολίτευση.
Η Ουρουγουάη των 3,5 εκατομμυρίων κατοίκων που βρίσκεται σε μια περιοχή του πλανήτη αρκετά συντηρητική
, είχε πρωτοτυπήσει και πέρυσι με την έγκριση της πολιτικής ένωσης ομοφυλόφιλων ζευγαριών, ενώ ο πρώτος αριστερός πρόεδρος της χώρας, Ταμπάρε Βάσκεζ κατήργησε το νόμο που απαγόρευε στους ομοφυλόφιλους τη φοίτηση σε στρατιωτικές σχολές.

Κανονικά θα στρατεύονται οι ομοφυλόφιλοι στην Ουρουγουάη
Καθημερινή, 14/5/2009
Οι ομοφυλόφιλοι θα έχουν πλέον το δικαίωμα να κατατάσσονται στο στρατό της Ουρουγουάης, κάτι που τους απαγορευόταν μέχρι σήμερα, όπως έγινε γνωστό από επίσημη πηγή.
Ο πρόεδρος της χώρας, Ταμπαρέ Βάσκες, υπέγραψε το διάταγμα που ορίζει ότι η «σεξουαλική προτίμηση» δεν μπορεί να αποτελεί κριτήριο για να απαγορεύεται σε οποιονδήποτε η φοίτηση στις στρατιωτικές σχολές.
Μέχρι πρότινος ο κανονισμός απαγόρευε τη φοίτηση σε υποψηφίους που έπασχαν από «διανοητικές ασθένειες», μεταξύ των οποίων και «προβλήματα σεξουαλικής ταυτότητας».
Να σημειωθεί πάντως ότι με το διάταγμα δεν αλλάζει ο εσωτερικός κανονισμός του στρατού που απαγορεύει στους στρατιωτικούς να αποκαλύπτουν δημοσίως τις σεξουαλικές προτιμήσεις τους.
Η Ουρουγουάη έγινε πέρσι η πρώτη χώρα της Λατινικής Αμερικής που νομιμοποίησε τη συμβίωση, συμπεριλαμβανομένων και των ομοφυλόφιλων ζευγαριών, δίνοντάς τους τα ίδια προνόμια που έχουν και οι παντρεμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
''Προβληματα σεξουαλικης ταυτοτητας'' που ανηκουν στην κατηγορια των ''διανοητικων ασθενειων''!!! Τουλαχιστον πηραν το αιμα τους πισω τωρα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους.
Καθένας έχει τις προτιμήσεις του και εμείς πρέπει να τις σεβόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas2113293

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwstas2113293 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους.
Καθένας έχει τις προτιμήσεις του και εμείς πρέπει να τις σεβόμαστε.
Αλλο οι προτιμησεις και αλλο η διαστροφη και ανωμαλια.
Και οι κτηνοβατες αν το παμε ετσι εχουν τις προτιμησεις τους.Και οι παιδεραστες επισης προτιμησεις εχουν.Ειναι ομως αυτο φυσιολογικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top