Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Και ποιος εγγυαται ρε παιδια οτι θα υπαρχει γαληνη σε μια τετοια οικογενεια!! Γιατι πρεπει μονιμως να παρουσιαζονται οι ετεροφυλες οικογενειες ως οι κακες και οι ομοφυλες ως οι καλες?? Ωραια να υπερασπιζεστε την πλευρα σας, αλλα συγνωμη που σας το θυμιζω αλλα και εσεις νομιζω σε ετεροφυλες οικογενειες ζειτε. Μηπως θα προτιμουσατε να ειστε σε ομοφυλη??
Επειδη πραγματικα κανεις απο εδω μεσα δεν μπορει να ξερει πως θα αισθανεται ενα παιδι σε ενα τετοιο εκφυλο ειδος οικογενειας ας μην βγαζουμε τα συμπερασματα οτι θα περνανε και καλα κιολας. Εχετε στοιχεια για αυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και ποιος εγγυαται ρε παιδια οτι θα υπαρχει γαληνη σε μια τετοια οικογενεια!! Γιατι πρεπει μονιμως να παρουσιαζονται οι ετεροφυλες οικογενειες ως οι κακες και οι ομοφυλες ως οι καλες??
Επειδη πραγματικα κανεις απο εδω μεσα δεν μπορει να ξερει πως θα αισθανεται ενα παιδι σε ενα τετοιο εκφυλο ειδος οικογενειας ας μην βγαζουμε τα συμπερασματα οτι θα περνανε και καλα κιολας. Εχετε στοιχεια για αυτο??
Έχουμε πει πως όπως οι ετεροφυλόφιλες οικογένειες μπορεί να είναι καλές ή κακές το ίδιο ισχύει με τις ομοφυλόφυλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Έχουμε πει πως όπως οι ετεροφυλόφιλες οικογένειες μπορεί να είναι καλές ή κακές το ίδιο ισχύει με τις ομοφυλόφυλες.


Αρα μην τις παρουσιαζετε ως ενα πανακειο που θα περιορισει τα αρνητικα στοιχεια που υπαρχουν στις φυσιολογικες οικογενειες....
Διοτι οπως και εσυ παραδεχεσαι μπορει να υπαρξουν και στις ομοφυλες αρνητικα στοιχεια, προστειθενται και αλλα πολλα στοιχεια που δυσκολευουν το παιδι χωρις να φταιει επειδη απλα και μονο αποφασισαν αλλοι για αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μηπως θα προτιμουσατε να ειστε σε ομοφυλη??

Αν είχες μεγαλώσει σε ομόφυλη, σε πάω και στοίχημα ότι δεν θα την άλλαζες με τίποτα. Μ όποιον δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις. Τελος.


σε ενα τετοιο εκφυλο ειδος οικογενειας ας μην βγαζουμε τα συμπερασματα οτι θα περνανε και καλα κιολας.

Γιατί το ονομάζεις έκφυλο? Μήπως μιλάμε για οικογένεια BDSM? Ή τρελών ανωμαλιών? Για ομοφυλοφιλία μιλάμε, όχι για υπερβολικά φετίχ.

Και γιατι να μην περάσει καλά? Μια χαρά θα περάσει. Αν εσύ περνάς καλά με τη μάνα σου και τον πατέρα σου, τότε και ένα παιδί ομόφυλης οικογένειας μπορεί να περάσει το ίδιο καλά με τον πατέρα και τον πατέρα του.

πολλα στοιχεια που δυσκολευουν το παιδι χωρις να φταιει επειδη απλα και μονο αποφασισαν αλλοι για αυτο.

Αν έχει ζήσει χρόνια στην οικογένεια αυτή, τότε έχει μάθει πως να την υπερασπίζεται. Κι αν ντρέπεται, το πολύ πολύ να την κάνει. Αν τη θεωρεί την καλύτερη λύση...Τόοοοσα παιδιά την κάνουν από το σπίτι για πολύ πιο ηλίθιους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αν είχες μεγαλώσει σε ομόφυλη, σε πάω και στοίχημα ότι δεν θα την άλλαζες με τίποτα. Μ όποιον δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις. Τελος.




Γιατί το ονομάζεις έκφυλο? Μήπως μιλάμε για οικογένεια BDSM? Ή τρελών ανωμαλιών? Για ομοφυλοφιλία μιλάμε, όχι για υπερβολικά φετίχ.

Και γιατι να μην περάσει καλά? Μια χαρά θα περάσει. Αν εσύ περνάς καλά με τη μάνα σου και τον πατέρα σου, τότε και ένα παιδί ομόφυλης οικογένειας μπορεί να περάσει το ίδιο καλά με τον πατέρα και τον πατέρα του.

Εγω ευχαριστω το Θεο που δεν βρεθηκα σε μια τετοια ανωμαλη κατασταση και με τον χαρακτηρα που εχω, πιστεψε με, αμα εβλεπα ολα τα παιδια να εχουν φυσιολογικες οικογενειες και εγω μια "οτι να'ναι" θα προτιμουσα χιλιες φορες την φυσιολογικη...
Σε μια ομορφυλη "οικογενεια" που ειναι η στοργη της μανας? Σε μια ομοφυλη "οικογενεια" που ειναι το ανδρικο προτυπο του πατερα?

Εσυ που ξερεις οτι μπορει να περασει καλα?? Εχεις στοιχεια για αυτο? Και εγω σου λεω οτι θα βγει καταθλιπτικο και μπορει να οδηγηθει και στην αυτοκτονια.
Ωραια τα δικαιωματα που λετε, ωραια η ελευθερια που υπαρχει αλλα μην θεωρουμαι ισαξια με μια κανονικη οικογενεια μια τετοια προβληματικη κατασταση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αρα μην τις παρουσιαζετε ως ενα πανακειο που θα περιορισει τα αρνητικα στοιχεια που υπαρχουν στις φυσιολογικες οικογενειες....
Διοτι οπως και εσυ παραδεχεσαι μπορει να υπαρξουν και στις ομοφυλες αρνητικα στοιχεια, προστειθενται και αλλα πολλα στοιχεια που δυσκολευουν το παιδι χωρις να φταιει επειδη απλα και μονο αποφασισαν αλλοι για αυτο.
Ετεροφυλόφυλες οικογένειες.
Και καλό θα ήταν να μην απομονώνεις κομμάτια από τις απόψεις των άλλων και μας ανγκάζεις να λέμε συνέχεια τα ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ετεροφυλόφυλες οικογένειες.
Και καλό θα ήταν να μην απομονώνεις κομμάτια από τις απόψεις των άλλων και μας ανγκάζεις να λέμε συνέχεια τα ίδια...

Εσυ τι εκανες τωρα? :p Πηρες μια λεξη, την αλλαξες και δεν ειπες κατι αλλο, παρα μονο υποδειξεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Εγω ευχαριστω το Θεο που δεν βρεθηκα σε μια τετοια ανωμαλη κατασταση και με τον χαρακτηρα που εχω, πιστεψε με, αμα εβλεπα ολα τα παιδια να εχουν φυσιολογικες οικογενειες και εγω μια "οτι να'ναι" θα προτιμουσα χιλιες φορες την φυσιολογικη...
Σε μια ομορφυλη "οικογενεια" που ειναι η στοργη της μανας? Σε μια ομοφυλη "οικογενεια" που ειναι το ανδρικο προτυπο του πατερα?

Εσυ που ξερεις οτι μπορει να περασει καλα?? Εχεις στοιχεια για αυτο? Και εγω σου λεω οτι θα βγει καταθλιπτικο και μπορει να οδηγηθει και στην αυτοκτονια.
Ωραια τα δικαιωματα που λετε, ωραια η ελευθερια που υπαρχει αλλα μην θεωρουμαι ισαξια με μια κανονικη οικογενεια μια τετοια προβληματικη κατασταση..:)

το ανωμαλη κατασταση ειναι καταρχας ρατσιστικο. εσυ δεν μπορεις να διατυπωσεις τι ειναι ομαλο και τι οχι γιατι απλουστατα δεν μπορεις να συγκρινεις αφου δεν εχεις βιωσει σε τετοια οικογενεια. ασε να μιλησουν αυτοι που εχουν ζησει και σε ποσοστα ειναι το ιδιο η και περισσοτερο ευχαριστημενοι απο εκπομπες της γερμανικης τηλεορασης που ειδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Το οτι παρακολουθησες μια εκπομπη δεν μου λεει κατι, μπορω να σου βρω και εκπομπες που εχω παρακολουθησει εγω για την σημασια που εχουν τα σωστα προτυπα μεσα σε μια οικογενεια και τι στοιχεια αντλει ενα παιδι απο τον μπαμπα (αρσενικο) και τι απο την μαμα (θηλυκο).
Εννοειται οτι οποιοδηποτε παραλογο πραγμα που θελουν να το ενσωματωσουν στην κοινωνια θα γινει απο τα ΜΜΕ και ειδικα απο την τηλεοραση που καποιος λειτουργει παθητικα. Αυτο ειναι χρονια γνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
ειναι χρονια γνωστο γιατι δεν υπηρχαν διαφορετικες εμπειριες. τωρα ομως τα πραγματα αλλαξαν οπως ελεγε καποιος αποθανων θρησκευτικος ηγετης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω ευχαριστω το Θεο που δεν βρεθηκα σε μια τετοια ανωμαλη κατασταση και με τον χαρακτηρα που εχω, πιστεψε με, αμα εβλεπα ολα τα παιδια να εχουν φυσιολογικες οικογενειες και εγω μια "οτι να'ναι" θα προτιμουσα χιλιες φορες την φυσιολογικη...
Σε μια ομορφυλη "οικογενεια" που ειναι η στοργη της μανας? Σε μια ομοφυλη "οικογενεια" που ειναι το ανδρικο προτυπο του πατερα?

Εσυ που ξερεις οτι μπορει να περασει καλα?? Εχεις στοιχεια για αυτο? Και εγω σου λεω οτι θα βγει καταθλιπτικο και μπορει να οδηγηθει και στην αυτοκτονια.
Ωραια τα δικαιωματα που λετε, ωραια η ελευθερια που υπαρχει αλλα μην θεωρουμαι ισαξια με μια κανονικη οικογενεια μια τετοια προβληματικη κατασταση..:)

Αφιερωμενο το 2ο σκελος της υπογραφης μου.

Γτ ολοι ρε παιδια πιανετε το θεωρητικο κομματι της οικογενειας και οχι το πρακτικο;Εννοω οτι ολοι μα ολοι λετε για την μανα και τον πατερα.Το οτι αυτοι οι 2 ανθρωποι,ειτε αντρες,ειτε γυναικες θα αγαπησουν παρα πολυ το παιδι και θα παλεψουν για να μεγαλωσει και να γινει σωστο μελος της κοινωνιας,δεν το εχετε σκεφτει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,195 μηνύματα.
Αφιερωμενο το 2ο σκελος της υπογραφης μου.

Γτ ολοι ρε παιδια πιανετε το θεωρητικο κομματι της οικογενειας και οχι το πρακτικο;Εννοω οτι ολοι μα ολοι λετε για την μανα και τον πατερα.Το οτι αυτοι οι 2 ανθρωποι,ειτε αντρες,ειτε γυναικες θα αγαπησουν παρα πολυ το παιδι και θα παλεψουν για να μεγαλωσει και να γινει σωστο μελος της κοινωνιας,δεν το εχετε σκεφτει;

Συμφωνώ. οι περισσότεροι ''φυσιολογικοί'' εδώ πέρα δεν σκέφτονται και πολύ μήπως οι ίδιοι με τις συμπεριφορές τους παρεκκλίνουν από τη λογική σκέψη και με αφύσικο τρόπο.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αφιερωμενο το 2ο σκελος της υπογραφης μου.

Γτ ολοι ρε παιδια πιανετε το θεωρητικο κομματι της οικογενειας και οχι το πρακτικο;Εννοω οτι ολοι μα ολοι λετε για την μανα και τον πατερα.Το οτι αυτοι οι 2 ανθρωποι,ειτε αντρες,ειτε γυναικες θα αγαπησουν παρα πολυ το παιδι και θα παλεψουν για να μεγαλωσει και να γινει σωστο μελος της κοινωνιας,δεν το εχετε σκεφτει;

Το τι θα κανει ο καθε ανθρωπος στο κρεββατι του ειναι καθαρα δικο του θεμα και ας κανει οοοοοτι του κατεβει απο το κεφαλι. Δεν μου πεφτει λογος.
Ομως εδω μιλαμε για μια αλλη ανθρωπινη ζωη την οποια δεν νομιζω να την σκεφτεστε καθολου. Πηγαιντε σε ενα ορφανοτροφειο και ρωτηστε παιδακια αν θα θελανε να πανε σε μια οικογενεια με μια μαμα (τρυφεροτητα, στοργη, γυναικειο προτυπο) και εναν μπαμπα (θαρρος, προστασια, ανδρικο προτυπο) ή στο αλλο που αναφερετε εσεις στο οποιο καποιο στοιχεια απο αυτα δεν θα μπορεσει να παρει ποτε το παιδι με αποτελεσμα να δημιουργησει μια περιεργη για να μην το πω διαταραγμενη προσωπικοτητα.
Η μαμα και ο μπαμπας εχουν λογο που υπαρχουν, δεν εγιναν ολα γιατι ετσι απλα ετυχαν.
Αν ηθελες να συζητησεις "ανδρικα θεματα" θα μιλαγες που αν εχεις δυο γυναικες? Αναγκαζεσαι να βγεις εξω απο την οικογενεια πολυ πιο συντομα για να αναζητησεις τα πραγματικα σου προτυπα και τοτε φυσικα υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι κινδυνοι και ρισκα για το μικρο ατομο που ΑΛΛΟΙ αποφασισαν για την πορεια της ζωης του
-----------------------------------------
Συμφωνώ. οι περισσότεροι ''φυσιολογικοί'' εδώ πέρα δεν σκέφτονται και πολύ μήπως οι ίδιοι με τις συμπεριφορές τους παρεκκλίνουν από τη λογική σκέψη και με αφύσικο τρόπο.:no1:

Για ερμηνευσε μου την φραση "Λογικη σκεψη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Δεν αμφιβάλλει κανείς ότι ένα ομοφυλόφιλο ζευγαρι θα δώσει την ίδια αγάπη στο παιδί με ένα εταιρόφυλο όμως θα του δώσει λανθασμένα πρότυπα. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στο κραβάτι του και να κάνει τον τρόπο ζωής που θέλει και δεν βρίσκω τίποτα κακό σ' αυτό. Αν θέλουν ας παντρευτούν κιόλας, όταν όμως αφορά τη ζωή ενος παιδιού που δεν θα είναι και βιολογικά δικό τους τα πράγματα αλλάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Γτ ολοι ρε παιδια πιανετε το θεωρητικο κομματι της οικογενειας και οχι το πρακτικο;Εννοω οτι ολοι μα ολοι λετε για την μανα και τον πατερα.Το οτι αυτοι οι 2 ανθρωποι,ειτε αντρες,ειτε γυναικες θα αγαπησουν παρα πολυ το παιδι και θα παλεψουν για να μεγαλωσει και να γινει σωστο μελος της κοινωνιας,δεν το εχετε σκεφτει;
Αν δεν υπάρχει και το τυπικο/θεωρητικό κομμάτι ζήτω που καήκαμε τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,195 μηνύματα.
Εγώ, οι περισσότερες γυναίκες που ξέρω θυμίζουν περισσότερο άντρα σε σκέψη και σε πράξεις. δεν νομίζω να μπορούν να εμφυσίσουν θηλυκά πρότυπα. Κάθε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Το τι θα κανει ο καθε ανθρωπος στο κρεββατι του ειναι καθαρα δικο του θεμα και ας κανει οοοοοτι του κατεβει απο το κεφαλι. Δεν μου πεφτει λογος.
Ομως εδω μιλαμε για μια αλλη ανθρωπινη ζωη την οποια δεν νομιζω να την σκεφτεστε καθολου. Πηγαιντε σε ενα ορφανοτροφειο και ρωτηστε παιδακια αν θα θελανε να πανε σε μια οικογενεια με μια μαμα (τρυφεροτητα, στοργη, γυναικειο προτυπο) και εναν μπαμπα (θαρρος, προστασια, ανδρικο προτυπο) ή στο αλλο που αναφερετε εσεις στο οποιο καποιο στοιχεια απο αυτα δεν θα μπορεσει να παρει ποτε το παιδι με αποτελεσμα να δημιουργησει μια περιεργη για να μην το πω διαταραγμενη προσωπικοτητα.
Η μαμα και ο μπαμπας εχουν λογο που υπαρχουν, δεν εγιναν ολα γιατι ετσι απλα ετυχαν.
Αν ηθελες να συζητησεις "ανδρικα θεματα" θα μιλαγες που αν εχεις δυο γυναικες? Αναγκαζεσαι να βγεις εξω απο την οικογενεια πολυ πιο συντομα για να αναζητησεις τα πραγματικα σου προτυπα και τοτε φυσικα υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι κινδυνοι και ρισκα για το μικρο ατομο που ΑΛΛΟΙ αποφασισαν για την πορεια της ζωης του

Νταξ είσαι απλά ρατσιστής, με το να λες οτι μια ομοφυλη οικογένεια θα δημιουργήσει διαταραγμένη προσωπικότητα στο παιδί.

Και αυτό που λες,
Αν ηθελες να συζητησεις "ανδρικα θεματα" θα μιλαγες που αν εχεις δυο γυναικες?
δεν στέκει. Εσύ έχεις μάθει να συζητάς τα αντρικά θέματα με τον πατέρα σου επειδή υπάρχει. Αν είχες μεγαλώσει χωρίς αυτόν θα τα συζήταγες με μία από τις δυο μαμάδες σου (υποθετικά μιλώντας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Πηγαιντε σε ενα ορφανοτροφειο και ρωτηστε παιδακια αν θα θελανε να πανε σε μια οικογενεια με μια μαμα (τρυφεροτητα, στοργη, γυναικειο προτυπο) και εναν μπαμπα (θαρρος, προστασια, ανδρικο προτυπο) ή στο αλλο που αναφερετε εσεις στο οποιο καποιο στοιχεια απο αυτα δεν θα μπορεσει να παρει ποτε το παιδι με αποτελεσμα να δημιουργησει μια περιεργη για να μην το πω διαταραγμενη προσωπικοτητα.

Κατ' αρχάς έχω την αίσθηση ότι μπερδεύεις λίγο τα ...χαρακτηριστικά μεταξύ των 2 φύλων, καθώς δεν είναι απαραίτητο η μητέρα και ο πατέρας να έχουν τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά αλλά τέλοσπαντων.

Για ρώτησε εσύ ένα παιδάκι, θα προτιμούσε να γεννηθεί κατά λάθος από δυο γονείς επειδή τους έσπασε το προφυλακτικό και αναγκάστηκαν να το κρατήσουν χωρίς πραγματικά να το θέλουν Ή από δυο άτομα του ίδιου φύλου που είχαν κάνει μία συνειδητή επιλογή να υιοθετήσουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,195 μηνύματα.
φίλε μου, μιλας άδικα. δεν καταλαβαίνουν. ου γαρ οίδασι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αν ηθελες να συζητησεις "ανδρικα θεματα" θα μιλαγες που αν εχεις δυο γυναικες?

Συγνώμη για την ενημέρωση αλλά πλέον υπάρχουν αρκετές πηγές πληροφόρησης ΕΚΤΟΣ των γονέων στις οποίες οι περισσότεροι έχουν πρόσβαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top