Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Επίσης οι ομοφυλόφιλοι είναι άνθρωποι ισότιμοι οπότε πρέπει να έχουν τα ίδια δικαιώματα.Είτε σου αρέσει είτε όχι.

Καλα το τι μ'αρεσει εμενα ειναι αλλο θεμα. Στην φυση πες τα τα υπολοιπα διοτι εκεινη δεν τα ρυθμισε λειτουργικα ωστε να εχουν τα ιδια δικαιωματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοιτα ομως τι συγκρινεις?? Συγκρινεις μια προβληματικη κατασταση στα ετεροφυλα ζευγαρια με μια κανονικη των ομοφυλοφιλων. Εκτος εαν εντασσεις και τους ομοφυλους ως προβληματικους.

Οι χιλιοι τροποι φυσικα και υπαρχουν αλλα δεν τους εχει ορισει η φυση πλεον αλλα ο ανθρωπος. Τωρα για τα δικαιωματα περι υιοθεσιας εχουμε πει τις αποψεις μας και ξερουμε τι πιστευει ο καθενας, οποτε δεν οφελει να ξαναπουμε τα ιδια. :)


Δεν εντάσσω τους ομόφυλος στους προβληματικούς ΕΓΏ.

Εσύ τι θες να πεις ότι η υιοθεσία είναι σωστός τρόπος μόνο για ετερόφλυα ζευγάρια ενώ για ομόφυλα είναι μη φυσικός?
Κι άμα ο άλλος δεν μπορεί να κάνει παιδιά με τον παραδοσιακό τρόπο τι θα κάνουμε?Μήπως να κλαίει την μοίρα του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
cris@tos εσένα αν τον μπαμπά σου τον λέγανε Γιώργο και την μαμά σου Νίκο δεν θα είχες κανένα πρόβλημα; Θα έλεγες αυτά που λες τώρα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δεν εντάσσω τους ομόφυλος στους προβληματικούς ΕΓΏ.

Εσύ τι θες να πεις ότι η υιοθεσία είναι σωστός τρόπος μόνο για ετερόφλυα ζευγάρια ενώ για ομόφυλα είναι μη φυσικός?
Κι άμα ο άλλος δεν μπορεί να κάνει παιδιά με τον παραδοσιακό τρόπο τι θα κάνουμε?Μήπως να κλαίει την μοίρα του?


ειπα κατι τετοιο?? :p Πραγματικα αν το βρεις το συγκεκριμενο καντο μια παραθεση. Ειπα οτι με την αναπαραγωγικη διαδικασια δεν μπορουν να κανουν παιδια τα ομοφυλα ζευγαρια. Πειτε με ρατσιστη, πειτε οοοτι θελετε. Δεν το κανονισα εγω αυτο. Ωστοσο, υπαρχουν αλλοι τροποι παραπλευροι οι οποιοι ομως ρυθμιστηκαν κυριως απο τον ανθρωπο, οχι απο την φυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Πρόσφατα είχα ακούσει ότι ο πλανήτης γίνεται όλο και πια ροζ λόγω των αυξημένων επιπέδων οιστρογόνων στην ατμόσφαιρα....
..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ειπα κατι τετοιο?? :P Πραγματικα αν το βρεις το συγκεκριμενο καντο μια παραθεση. Ειπα οτι με την αναπαραγωγικη διαδικασια δεν μπορουν να κανουν παιδια τα ομοφυλα ζευγαρια. Πειτε με ρατσιστη, πειτε οοοτι θελετε. Δεν το κανονισα εγω αυτο. Ωστοσο, υπαρχουν αλλοι τροποι παραπλευροι οι οποιοι ομως ρυθμιστηκαν κυριως απο τον ανθρωπο, οχι απο την φυση.

Ε τότε.Πού είναι το πρόβλημά σου με τους παράπλευρους τρόπους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
cris@tos εσένα αν τον μπαμπά σου τον λέγανε Γιώργο και την μαμά σου Νίκο δεν θα είχες κανένα πρόβλημα; Θα έλεγες αυτά που λες τώρα ;
Θα μου φαινόταν φυσιολογικό γιατί έτσι θα είχα μεγαλώσει.
Όλα είναι θέμα συνήθειας.Έχω απαντήσει σε όλα σε παλιά μηνυματά μου,οπότε όποιος θέλει να κάνει αναζήτηση.Δεν θα λέω συνέχεια τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
cris@tos εσένα αν τον μπαμπά σου τον λέγανε Γιώργο και την μαμά σου Νίκο δεν θα είχες κανένα πρόβλημα; Θα έλεγες αυτά που λες τώρα ;


γιατι να χει προβλημα γαμω την τρελα μου μεσα??

προβλημα εχουν οσοι ειναι κολλημενοι με αυτα.
Να, καλλο στον εγκεφαλο εχουν ολα τα κολλημενα μυαλα που θιγονται.
Αυτο το δηθεν, αυτος ο καθωσπρεπισμος , ο ετσιθελισμος, αυτη η τυπικουρα σας εχει στοιχειωσει.

ενω ας πουμε οι ετεροφυλοφιλοι γονεις, οι "αντρακλες" και καλα που δερνουν τις γυναικες τους και κακοποιουν τα παιδια τους, και κερατωνουν τις συζυγους τους , ειναι καλυτεροι??

ντροπη, και αηδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ε τότε.Πού είναι το πρόβλημά σου με τους παράπλευρους τρόπους?

Δεν ειπα οτι εχω προβλημα με αυτους τους τροπους ( ασχετα αν ειμαι καθετος με την υιοθετηση παιδιων απο ομοφυλους, δεν ειναι επι της παρουσης ομως αυτο).

Απλα εκανα την απλη ερωτηση, αν γινεται φυσιολογικα ενα ομοφυλο ζευγαρι να κανει παιδια, η απαντηση ηταν οχι και απο την δικη σας πλευρα, οποτε εκλεισε το θεμα. :)
-----------------------------------------
γιατι να χει προβλημα γαμω την τρελα μου μεσα??

προβλημα εχουν οσοι ειναι κολλημενοι με αυτα.
Να, καλλο στον εγκεφαλο εχουν ολα τα κολλημενα μυαλα που θιγονται.
Αυτο το δηθεν, αυτος ο καθωσπρεπισμος , ο ετσιθελισμος, αυτη η τυπικουρα σας εχει στοιχειωσει.

ενω ας πουμε οι ετεροφυλοφιλοι γονεις, οι "αντρακλες" και καλα που δερνουν τις γυναικες τους και κακοποιουν τα παιδια τους, και κερατωνουν τις συζυγους τους , ειναι καλυτεροι??

ντροπη, και αηδια...


Περιεργο, σε πολλες οικογενειες που ξερω τιποτα απο αυτα δεν συμβαινει. Μηπως ολοι αποτελουν εξαιρεση?? :xixi:
Και τι κανουμε εμεις για αυτο?? Εφοσον ξερουμε τα λαθη γιατι επαναλαμβανονται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειπα οτι εχω προβλημα με αυτους τους τροπους ( ασχετα αν ειμαι καθετος με την υιοθετηση παιδιων απο ομοφυλους, δεν ειναι επι της παρουσης ομως αυτο).

Απλα εκανα την απλη ερωτηση, αν γινεται φυσιολογικα ενα ομοφυλο ζευγαρι να κανει παιδια, η απαντηση ηταν οχι και απο την δικη σας πλευρα, οποτε εκλεισε το θεμα. :)


Ναι ερώτηση για να δείξεις τι?
Λες και δεν ξέρεις ότι ο παραδοσιακός τρόπος δεν γίνεται.Εκτός κι αν μας περνάς για χαζούς και θα σου λέγαμε ναι!γίνετε!.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
και οι τερατογενέσεις γίνονται με φυσιολογικές διαδικασίες. από ετεροφυλικές πράξεις. επίσης ετερόφυλα ζευγάρια δίνουν ζωη σε φυσιολογικά ομοφυλοφιλα άτομα. και τι έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περιεργο, σε πολλες οικογενειες που ξερω τιποτα απο αυτα δεν συμβαινει. Μηπως ολοι αποτελουν εξαιρεση?? :xixi:
Και τι κανουμε εμεις για αυτο?? Εφοσον ξερουμε τα λαθη γιατι επαναλαμβανονται??


Δεν μπορείς να ξέρεις τι γίνετε σε κάθε οικογένεια αρχικά και ούτε αν το ποσοστό των 'σωστών' και των μη 'σωστών' οικογενειών είναι 50-50 ή 60-40 ή 40-60.Όταν κλείνει η πόρτα...πολλά γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ναι ερώτηση για να δείξεις τι?
Λες και δεν ξέρεις ότι ο παραδοσιακός τρόπος δεν γίνεται.Εκτός κι αν μας περνάς για χαζούς και θα σου λέγαμε ναι!γίνετε!.


Ο σκοπος της ερωτησης ηταν για να σας δειξω πως ειτε το θελετε ειτε οχι η φυση δεν εχει κανονισει ωστε ομοφυλα ζευγαρια να αποκτουν παιδια. Βεβαια αν δεις, για να παρω μια ξεκαθαρη απαντηση σε αυτο επρεπε να γραφτουν δυο σελιδες. Εσυ πως το μεταφραζεις αυτο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
γιατι να χει προβλημα γαμω την τρελα μου μεσα??

προβλημα εχουν οσοι ειναι κολλημενοι με αυτα.
Να, καλλο στον εγκεφαλο εχουν ολα τα κολλημενα μυαλα που θιγονται.
Αυτο το δηθεν, αυτος ο καθωσπρεπισμος , ο ετσιθελισμος, αυτη η τυπικουρα σας εχει στοιχειωσει.

ενω ας πουμε οι ετεροφυλοφιλοι γονεις, οι "αντρακλες" και καλα που δερνουν τις γυναικες τους και κακοποιουν τα παιδια τους, και κερατωνουν τις συζυγους τους , ειναι καλυτεροι??

ντροπη, και αηδια...
Γιατί οι gay δεν μπορούν να μαλώνουν; Να κακοποιούν τα παιδιά; Να κερατώνουν τον σύντροφο; Ntoing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Περιεργο, σε πολλες οικογενειες που ξερω τιποτα απο αυτα δεν συμβαινει. Μηπως ολοι αποτελουν εξαιρεση?? :xixi:
Και τι κανουμε εμεις για αυτο?? Εφοσον ξερουμε τα λαθη γιατι επαναλαμβανονται??

Δεν ανεφερα ποτε οτι συμβαινει στους πολλους αυτο,

το ειπα για να δειξω απλα οτι δεν εχει σχεση το αν ειναι εν τελει και οι δυο αντρες ή γυναικες οσο το τι χαρακτηρα εχουν στην ανατροφη των παιδιων και ποσο ασχημα τους εχει παρεξηγησει το μεγαλυτερο μερος της κοινωνιας, που στην τελικη αυτοι που παρεξηγουν ειναι οι "αρρωστημενοι"...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
και οι τερατογενέσεις γίνονται με φυσιολογικές διαδικασίες. από ετεροφυλικές πράξεις. επίσης ετερόφυλα ζευγάρια δίνουν ζωη σε φυσιολογικά ομοφυλοφιλα άτομα. και τι έγινε;

Παλι μιλας για προβληματικη κατασταση στο πρωτο που λες. Το δευτερο ειναι ασχετο με την διαδικασια της αναπαραγωγης που αναφερθηκα εγω.

Δεν μπορείς να ξέρεις τι γίνετε σε κάθε οικογένεια αρχικά και ούτε αν το ποσοστό των 'σωστών' και των μη 'σωστών' οικογενειών είναι 50-50 ή 60-40 ή 40-60.Όταν κλείνει η πόρτα...πολλά γίνονται.


Σε αυτο συμφωνω και εχεις δικιο αλλα δεν σημαινει πως ισχυει και η αντιθετη μηδενιστικη αντιληψη που παρουσιαζεται εδω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Γιατί οι gay δεν μπορούν να μαλώνουν; Να κακοποιούν τα παιδιά; Να κερατώνουν τον σύντροφο; Ntoing

κυριε ntoing ntoing, αιτιολογησα παραπανω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Γιατί οι gay δεν μπορούν να μαλώνουν; Να κακοποιούν τα παιδιά; Να κερατώνουν τον σύντροφο; Ntoing

Ωραιο ερωτημα αυτο. Για να σας δω τωρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είπες κι άλλα πράγματα εκτός από αυτό άρα δυό σελίδες δεν μου λένε κάτι.2 πποστ να έκανε ο καθένας θα γέμιζαν.Άρα μην βγάζεις κάτι από αυτό.
Και σε ξαναρωτάω πίστευες ότι θα σου πούμε ότι υπάρχει?Δεν καταλαβαίνω το νόημα της ερώτησή σου πάντως.
Αλλά ας ξαναπούμε πάλι ,το γεγονός ότι δεν υπάρχει δεν σημαίνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Ωραιο ερωτημα αυτο. Για να σας δω τωρα :D

απαντηθηκε πριν καν ειπωθει...σαφως αλλα καταλαβατε(ο,τι σαν συμφερει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top