Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Το τι είναι φυσιολογικό και τι όχι είναι κάτι το υποκειμενικό.
Το να κάνει ο κάθε άνθρωπος στο κρεβάτι του ό,τι θέλει έιναι δικαίωμα του και κανείς δεν μπορεί να τον κατηγορήσει γι' αυτό.
Τώρα,αν η φύση δεν προνόησε να αποκτούν οι ομοφυλόφιλοι παιδιά με το γνωστό τρόπο,υπάρχουν και άλλοι τρόποι.
Και αν είναι καλοί γονείς τότε πού είναι το πρόβλημα;Όπως βγαίνουν ομοφυλόφιλα παιδιά από ετεροφυλόφιλες οικογένειες έτσι θα βγαίνουν και ετεροφυλόφυλα παιδιά από ομοφυλόφιλες οικογένειες.


Επιτελους ελαβα μια απαντηση. Ηρθες λοιπον στα λογια μου. Τα υπολοιπα δεν με απασχολουν διοτι το νοημα αυτο ειναι. Τα αλλα εχουν χιλιοσυζητηθει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Σορυ αν ειμαι λιγο ασχετη, αλλα ποια η διαφορα μεταξυ γκει και τρανσεξουαλ; Ειδα χτες το transamerica και το χα απορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
υπάρχουν ομοφυλοφιλοι άντρες παντρεμενοι (στην πλειοψηφία τους) με γυναικες και έχουν παιδια - αλλά παραμένουν ομοφυλόφιλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Σορυ αν ειμαι λιγο ασχετη, αλλα ποια η διαφορα μεταξυ γκει και τρανσεξουαλ; Ειδα χτες το transamerica και το χα απορια...
Τρανσεξουαλ λέμε αυτούς που έκαναν αλλαγή φύλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
με το σκεπτικο σου και ενας αντρας ή μια γυναικα που ειναι στειρα και δεν μπορει να κανει παιδια ουτε με το αλλο φυλο, δεν ειναι φυσιολογικοι???

υπαρχουν οργανισμοι παντως που εκτος απο δυο ατομο κανουν και μονογονικη τεκνοποιηση , πληροφοριακα

Για τα στειρα ζευγαρια η ιδια απαντηση στον nikos georg παει και εδω. :)


Μιλας ομως για αλλους οργανισμους. Και τα ψαρια ζουν στο νερο αλλα εχουν βραγχια. Αμα παμε και μεινουμε μεσα στην θαλασσα εμεις, σε 2 λεπτα το πολυ θα βρισκομαστε σε αλλο κοσμο.
Ετσι και οι οργανισμοι που αναφερεις εχουν αλλες ιδιοτητες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Επιτελους ελαβα μια απαντηση. Ηρθες λοιπον στα λογια μου. Τα υπολοιπα δεν με απασχολουν διοτι το νοημα αυτο ειναι. Τα αλλα εχουν χιλιοσυζητηθει. :)
Kαι πού είναι το κακό;Eίναι φορολογούμενοι πολίτες,με τα ίδια δικαιώματα με όλου μας.Όπως υπάρχουν καλοί και κακοί ετεροφυλόφιλοι γονείς θα υπάρχουν καλοί και κακοί ετεροφιλόφιλοι γονείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
υπάρχουν ομοφυλοφιλοι άντρες παντρεμενοι (στην πλειοψηφία τους) με γυναικες και έχουν παιδια - αλλά παραμένουν ομοφυλόφιλοι

η διαιώνιση του είδους συνεχίζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω ενα ξερω πως κανεις δεν μου εχει απαντησει αν υπαρχει φυσιολογικος τροπος στους ανθρωπους και συγκεκριμενα στα ομοφυλα ζευγαρια να κανουν παιδια. Οταν καποιος βρει ας απαντησει και να μην λεει αοριστα πραματα. :) Εδω ειμαι και περιμενω απαντηση.

Τα ομοφυλα ζευγάρια δεν μπορούν να αποκτήσουν παιδί με την παραδοσιακή μέθοδο.Τα ετερόφυλα ζευγάρια με πρόβλημα στην σύλληψη δεν μπορούν να; αποκτήσουν παιδιά με την παραδοσιακή μέθοδο.Υπάρχουν όμως χίλιοι τρόποι για να αποκτήσει κάποιο από τα δύο παραπάνω ζευγάρια παιδί και έχουν και τα δύο το δικαίωμα να το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
υπάρχουν ομοφυλοφιλοι άντρες παντρεμενοι (στην πλειοψηφία τους) με γυναικες και έχουν παιδια - αλλά παραμένουν ομοφυλόφιλοι


Εγω μιλαω για την διαδικασια της αναπαραγωγης οπως εχει ορισει η φυση. Τα παιδια που εδω αναφερεις προεκυψαν απο σχεση μεταξυ ανδρα και γυναικα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
υπάρχουν ομοφυλοφιλοι άντρες παντρεμενοι (στην πλειοψηφία τους) με γυναικες και έχουν παιδια - αλλά παραμένουν ομοφυλόφιλοι
Ακριβώς.Και το να καταπιέζει κανείς τις σεξουαλικές του προτιμήσεις φοβούμενος την κατακραυγή της κοινωνίας δεν είναι ούτε επιθυμητό,ούτε φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Περιμενω απαντηση για μια ακομη φορα αλλα εξακολουθει να μην δινει κανενας. Εγω να σου απαντησω διοτι μπορω. ;)
Ενα ετεροφυλο ζευγαρι οι λογοι που δεν κανει παιδια ειναι δυο. Ειτε δεν το επιθυμει οποτε και δεν μπαινει καν σε τετοιο κοπο ειτε υπαρχει καποια δυσλειτουργια στο αναπαραγωγικο συστημα του ανδρα ή της γυναικας. Δεν ειναι θεμα φυσης λοιπον αυτο. :) Εαν θεωρεις οτι υπαρχει κι αλλος λογος παρεθεσε τον :)



Για να μην ξεχνιομαστε η ερωτηση μου ειναι
Υπαρχει φυσιολογικος τροπος στους ανθρωπους και συγκεκριμενα στα ομοφυλα ζευγαρια να κανουν παιδια?
Ειμαι πολυ περιεργος αν θα λαβω ποτε απαντηση.....


δεν καταρριπτει τις αρχες της φυσης η βιολογια, μα αν το παμε ετσι αν ειναι θεμα επιθυμιας στα ετεροφυλα ζευγαρια να κανουν παιδια, ειναι θεμα επιθυμιας και στα ομοφυλα ζευγαρια να κανουν σεξ.
Η φυση επιτρεπει την ομοφυλοφιλια, αρα ειναι φυσιολογικο, δεν απορριπτεται καποιος νομος.
Ο ανθρωπος απο την πρωτη στιγμη της υπαρξης του ειχε διαφερους σεξουαλικους προσανατολισμους.
Απο την δεκαετια του 80, οι ψυχολογοι αναιρεσαν τον χαρακτηρισμο "διαστροφη", και κατηργησαν την ομοφυλοφιλια απο τις σεξουαλικες διαστροφες, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΦΙΛΙΕΣ, και την εβαλαν στις σεξουαλικες προτιμησεις οπως ειναι και η ετεροφυλοφιλια.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγω μιλαω για την διαδικασια της αναπαραγωγης οπως εχει ορισει η φυση. Τα παιδια που εδω αναφερεις προεκυψαν απο σχεση μεταξυ ανδρα και γυναικα.:)
Ναι παιδί μου το καταλάβαμε τίποτα καινούριο έχεις να μας πεις;
Aν όχι να το λήξουμε εδώ το θέμα γιατί δεν βγάζει πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Κατσε, δηλαδη οι γκει δε θελουν να εχουν σωμα γυναικας αλλα θελουν να πηγαινουν με αντρες ενω οι τρανσεξουαλ θελουν να ειναι πληρεις γυναικες, καπως ετσι; Και κατι αλλο, μπορει να υπαρχει λεσβια τρανσεξουαλ; Χαζη ερωτηση αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ακριβώς.Και το να καταπιέζει κανείς τις σεξουαλικές του προτιμήσεις φοβούμενος την κατακραυγή της κοινωνίας δεν είναι ούτε επιθυμητό,ούτε φυσιολογικό.

Σωστότατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Τα ομοφυλα ζευγάρια δεν μπορούν να αποκτήσουν παιδί με την παραδοσιακή μέθοδο.Τα ετερόφυλα ζευγάρια με πρόβλημα στην σύλληψη δεν μπορούν να; αποκτήσουν παιδιά με την παραδοσιακή μέθοδο.Υπάρχουν όμως χίλιοι τρόποι για να αποκτήσει κάποιο από τα δύο παραπάνω ζευγάρια παιδί και έχουν και τα δύο το δικαίωμα να το κάνουν.

Κοιτα ομως τι συγκρινεις?? Συγκρινεις μια προβληματικη κατασταση στα ετεροφυλα ζευγαρια με μια κανονικη των ομοφυλοφιλων. Εκτος εαν εντασσεις και τους ομοφυλους ως προβληματικους.

Οι χιλιοι τροποι φυσικα και υπαρχουν αλλα δεν τους εχει ορισει η φυση πλεον αλλα ο ανθρωπος. Τωρα για τα δικαιωματα περι υιοθεσιας εχουμε πει τις αποψεις μας και ξερουμε τι πιστευει ο καθενας, οποτε δεν οφελει να ξαναπουμε τα ιδια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κοιτα ομως τι συγκρινεις?? Συγκρινεις μια προβληματικη κατασταση στα ετεροφυλα ζευγαρια με μια κανονικη των ομοφυλοφιλων. Εκτος εαν εντασσεις και τους ομοφυλους ως προβληματικους.

Οι χιλιοι τροποι φυσικα και υπαρχουν αλλα δεν τους εχει ορισει η φυση πλεον αλλα ο ανθρωπος. Τωρα για τα δικαιωματα περι υιοθεσιας εχουμε πει τις αποψεις μας και ξερουμε τι πιστευει ο καθενας, οποτε δεν οφελει να ξαναπουμε τα ιδια. :)
Τότε γιατί τη συνεχίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ναι παιδί μου το καταλάβαμε τίποτα καινούριο έχεις να μας πεις;
Aν όχι να το λήξουμε εδώ το θέμα γιατί δεν βγάζει πουθενά.

Οχι, νομιζω το συγκεκριμενο εκλεισε και μαλιστα βγηκε το συμπερασμα, οτι φυσιολογικος τροπος δεν υπαρχει. :) Mission accomplished:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να δουμε ομως πως θα βγει αυτο το παιδι στην κοινωνια με τον μπαμπα τον "Γιαννη" και την μαμα τον "Μητσο" ή την μαμα "Μαιρη" και τον μπαμπα "Ελενη"


Μα οι αντιλήψεις των ανθρώπων δημιουργούν τα στερεότυπα.Αν εσύ τα λες αυτά και εκτός από σένα υπάρχουν 545456546 άλλοι που συμφωνούν μαζί σου σίγουρ αυτά τα παιδιά δεν θα γίνουν αποδεκτά από όλους.Αν όμως εσύ και κατ'επέκταση οι άλλοι 545456546 δεν είχαν αυτές τις αντιλήψεις δεν θα αντιμετώπιζαν κανένα πρόβλημα τα παιδιά.
Υπάρχουν τόσα παιδιά για υιοθεσία που ζούνε σε εξευτελιστικές συνθήκες που ένα ομόφυλο ζευγάρι θα μπορούσε να τους χαρίσει μία ζωή όνειρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Οχι, νομιζω το συγκεκριμενο εκλεισε και μαλιστα βγηκε το συμπερασμα, οτι φυσιολογικος τροπος δεν υπαρχει. :) Mission accomplished:no1:
Επίσης οι ομοφυλόφιλοι είναι άνθρωποι ισότιμοι οπότε πρέπει να έχουν τα ίδια δικαιώματα.Είτε σου αρέσει είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Υπάρχουν και συμβατικά ζευγάρια ξέρετε, με παιδιά και αυτό ενισχύεται όταν δεν υπάρχει αποδοχή της κοινωνίας. Θέλετε να δημιουργούνται περισσότερα συμβατικά, εικονικά και ψεύτικα ζευγάρια; παραμείνετε ρατσιστές και μειώστε την ανοχή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top