Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Γιατί να μην επιτρέπεται ; Και οι gay έχουν δικαίωμα στην δυστυχία. :P

Παιδιά με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ειμαι υπερ των ανθρωπινων δικαιωματων!
αφου ειναι ανθρωποι τοτε ειμαι υπερ τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
ειμαι υπερ των ανθρωπινων δικαιωματων!
αφου ειναι ανθρωποι τοτε ειμαι υπερ τους!

:no1:


Εμένα πάντως μου κάνει κάτι εντύπωση....

Νταξ άντρας με άντρα πες ΝΤΑΞ κάτι εφαρμόζει...

Γυναίκα με γυναίκα, πώς γίνεται?? :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδια μην τρελαθουμε κιολας, στον 21ο αιωνα ζουμε!! Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει τις επιλογες του, αν και προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι θεμα επιλογης, ειτε αυτες σχετιζονται με τους τομεις της καθημερινης του ζωης ειτε προκειται για τις σεξουαλικες του προτιμησεις... Και στο κατω κατω τι μας νοιαζει τι κανει ο αλλος στο κρεβατι του?? Ποσο πιο κομπλεξικοι και ρατσιστες μπορουμε να γινουμε?? Ασε που στην πλειοψηφια τους οι ομοφυλοφιλοι δεν προκαλουν καθολου!! Φυσικα και ειμαι υπερ του γαμου, ειναι δικαιωμα τους να κατοχυρωσουν και με το νομο τη μεταξυ τους συμβιωση, αλλα για να πω την αληθεια το θεμα της υιοθεσιας με βρισκει αρκετα αντιθετο... Εκει παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες, κυριως ψυχολογικοι, που φυσικα δεν ειναι δυνατο να αναλυθουν σε ενα φορουμ!!

Γυναίκα με γυναίκα, πώς γίνεται?? :!:
Ε τωρα τι να σου πω?? Δεν εχεις παρακολουθησει σχετικο <υλικο>??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ε τωρα τι να σου πω?? Δεν εχεις παρακολουθησει σχετικο <υλικο>??

Για να πω την αλήθεια όχι μέχρι ΤΟΣΟ πολύ :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
:no1:


Εμένα πάντως μου κάνει κάτι εντύπωση....

Νταξ άντρας με άντρα πες ΝΤΑΞ κάτι εφαρμόζει...

Γυναίκα με γυναίκα, πώς γίνεται?? :!:
Δονητές.
Αθώο αγόρι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Έχει δάχτυλο και γλωσσίτσα. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Καλά μην κοροϊδεύουμε κιόλας.Αν έτσι φτιάχνονται καλά κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου κάνει κάτι εντύπωση....

Νταξ άντρας με άντρα πες ΝΤΑΞ κάτι εφαρμόζει...

Γυναίκα με γυναίκα, πώς γίνεται?? :!:


Απόδειξη του πόσο υπερεκτιμούν τη λειτουργία του οργάνου τους οι άντρες. :P Έλα ντε, κάπως θα γίνεται.

Όσο για το σχετικό υλικό. Ίου. ΑΝ λάβουμε υπόψη ότι η πλειοψηφία που παρακολουθεί πορνό είναι άντρες (ή τουλάχιστον επισήμως, αυτοί που το δηλώνουν) οι πορνό ταινίες είναι γυρισμένες στα μέτρα των αντρών. Δηλαδή άντε οι στρέιτ ταινίες περιέχουν μεγάλη δόση αλήθειας (αν και συνήθως η κοπέλα είναι αυτή που φαντάζει κάπως βγαλμένη από κλινική αποτοξίνωσης από το σεξ). ΑΛΛΑ οι ταινίες με λεσμπιαν σεξ, είναι ακριβώς γυρισμένες για να ικανοποιούν τους άντρες που πιστεύουν ακόμη πως αποτελούν τη θεραπεία για τη γυναικεία ομοφυλοφιλία.

Με λίγα λόγια. Δονητές = όχι πάντα. Όπως και πολλά άλλα ψέματα που υπάρχουν στο... "υλικό". :P

ουυσστ σεξιστες. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Απόδειξη του πόσο υπερεκτιμούν τη λειτουργία του οργάνου τους οι άντρες. :P Έλα ντε, κάπως θα γίνεται.

Όσο για το σχετικό υλικό. Ίου. ΑΝ λάβουμε υπόψη ότι η πλειοψηφία που παρακολουθεί πορνό είναι άντρες (ή τουλάχιστον επισήμως, αυτοί που το δηλώνουν) οι πορνό ταινίες είναι γυρισμένες στα μέτρα των αντρών. Δηλαδή άντε οι στρέιτ ταινίες περιέχουν μεγάλη δόση αλήθειας (αν και συνήθως η κοπέλα είναι αυτή που φαντάζει κάπως βγαλμένη από κλινική αποτοξίνωσης από το σεξ). ΑΛΛΑ οι ταινίες με λεσμπιαν σεξ, είναι ακριβώς γυρισμένες για να ικανοποιούν τους άντρες που πιστεύουν ακόμη πως αποτελούν τη θεραπεία για τη γυναικεία ομοφυλοφιλία.

Με λίγα λόγια. Δονητές = όχι πάντα. Όπως και πολλά άλλα ψέματα που υπάρχουν στο... "υλικό". :P

ουυσστ σεξιστες. :bye:

Δεν είμαι φαλλοκράτης αν αυτό κατάλαβες. Απλά δεν μπορούσα να συνειδητοποιήσω πώς γίνεται. Πάντως το πιασα το νόημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ειμαι ΚΑΤΑ και στα 2.

Για τον γαμο ειμαι κατα, παρολα αυτα ανθρωποι ειναι δεν μπορω να τους απαγορευσω εγω η οποιος αλλος ειναι κατα να παντρευτουν.Για μενα ομως ΔΕΝ πρεπει να παντρευονται με θρησκευτικο γαμο.

Οσο για την υιοθετηση παιδιων,εφοσον η ιδια η φυση δεν τους επιτρεπει να κανουν παιδια διοτι προκειτε για τελειως αφυσικο 2 ατομα του ιδιου φυλου να ειναι ζευγαρι,ποσο μαλλον να τεκνοποιησουν, ειμαι καθετα αντιθετος.

Ασχετα απο την φυση,ειναι αδυνατο ενα παιδι να μεγαλωσει σωστα σε ενα περιβαλλον 2 ανθρωπων του ιδιου φυλου οταν ειναι "ζευγαρι"(κατα τη γνωμη μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ενώ από ετεροφυλόφιλες οικογένειες βγαίνουν πάντα καλοί και χρήσιμοι άνθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή άμα ένα παιδί ζει με τον πατέρα και τον θείο του ,είναι κάτι διαφορετικό από το να ζει με τους 'πατεράδες' του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Δηλαδή άμα ένα παιδί ζει με τον πατέρα και τον θείο του ,είναι κάτι διαφορετικό από το να ζει με τους 'πατεράδες' του?

ναι....:iagree:είναι σίγουρα πιο φυσιολογικό το να μένει με το πατέρα του και το θείο του απ το να έχει 2 πατεράδες και να ξέρει ότι ο ένας παριστάνει τη μαμά.................αου...σκέτη αηδία....:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
ναι....:iagree:είναι σίγουρα πιο φυσιολογικό το να μένει με το πατέρα του και το θείο του απ το να έχει 2 πατεράδες και να ξέρει ότι ο ένας παριστάνει τη μαμά.................αου...σκέτη αηδία....:!:
Απλά δεν είναι συνηθισμένο.
Από το να ζει με γονείς που δεν το αγαπάνε καλύτερα να ζει σε μια ομοφυλόφιλη οικογένεια όπου θα το φροντίζουν και θα το νοιάζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μονο και μονο φυσικα αν το δειτε, δυο ομοφυλοφιλοι ΔΕΝ μπορουν να κανουν παιδια με την καμμια... Οποτε για να το κανονισε αυτο η φυση σημαινει πως κατι θα πηγαινει στραβα...

ουτε στα ζωα βλεπουμε να κανουν παιδια ομοφυλα "ζευγαρια" ;)
-----------------------------------------
Απλά δεν είναι συνηθισμένο.
Από το να ζει με γονείς που δεν το αγαπάνε καλύτερα να ζει σε μια ομοφυλόφιλη οικογένεια όπου θα το φροντίζουν και θα το νοιάζονται.

Να δουμε ομως πως θα βγει αυτο το παιδι στην κοινωνια με τον μπαμπα τον "Γιαννη" και την μαμα τον "Μητσο" ή την μαμα "Μαιρη" και τον μπαμπα "Ελενη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μονο και μονο φυσικα αν το δειτε, δυο ομοφυλοφιλοι ΔΕΝ μπορουν να κανουν παιδια με την καμμια... Οποτε για να το κανονισε αυτο η φυση σημαινει πως κατι θα πηγαινει στραβα...

ουτε στα ζωα βλεπουμε να κανουν παιδια ομοφυλα "ζευγαρια" ;)
Ούτε τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια όπου ο ένας δεν μπορεί να κάνει παιδιά μπορούν να γονιμοποιήσουν.Με αυτήν τη λογικη δεν πρέπει να υιοθετούν παιδιά ούτε αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ούτε τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια όπου ο ένας δεν μπορεί να κάνει παιδιά μπορούν να γονιμοποιήσουν.Με αυτήν τη λογικη δεν πρέπει να υιοθετούν παιδιά ούτε αυτοί.


Αναφερεσαι σε ασθενεια ομως ή καποια δυσλειτουργια. Ετσι δεν ειναι???:) Απο δυσλειτουργια δεν μπορουν να κανουν παιδια και οι ομοφυλοι ή μηπως επειδη δεν ειναι καν πλασμενοι για αυτο??

Δεν υπαρχουν υγιη ζευγαρια ετεροφυλα που να μην μπορουν να κανουν παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αναφερεσαι σε ασθενεια ομως ή καποια δυσλειτουργια. Ετσι δεν ειναι???:) Απο δυσλειτουργια δεν μπορουν να κανουν παιδια και οι ομοφυλοι ή μηπως επειδη δεν ειναι καν πλασμενοι για αυτο??

Δεν υπαρχουν υγιη ζευγαρια ετεροφυλα που να μην μπορουν να κανουν παιδια...
Η ομοφυλοφιλία δεν είναι δυσλειτουργεία,ειναι προτιμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top