Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,084 μηνύματα.
Με αυτο εχασες απλα. Ευχαριστω με εβγαλες απο τον κοπο!!:thanks:
-----------------------------------------

Και που το στηριζεις εσυ οτι δεν ειναι ψυχολογικα διαταραγμενη, σε εκεινη την ερευνα που στειλες?? Διοτι αυτο ηταν απλα ελεος και ακυρο.
Δεν θεωρείται επισήμως πάθηση ούτε από το αμερικάνικο DSM - IV, ούτε από το ICD-10 (International Classification of Diseases) του OHE.

Το αποτελεσμα της δημοσκοπησης δειχνει οτι υπαρχει λογικη ακομα στην κοινωνια μιας και 39 ειναι κατα και των δυο, οποτε απο αυτη την αποψη ναι, ειναι ενθαρρυντικο. ;)
-----------------------------------------
Ναι μόνο που οι ψήφοι υπέρ των ομοφυλόφιλων είναι συνολικά 39+20 = 59 ;)
Κάποτε μάλλον θα ήταν μειοψηφία στη δημοσκόπηση οι υπέρ του γάμου και οι υπέρ της υιοθεσίας.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Νοουπ , δεν εννοουσα αυτο ,ειχα γραψει πολλα περισσοτερα προς απαντηση και εσενα και του panp27 και δεν ειπατε τιποτα διοτι απλουστατα δεν εχετε κατι να πειτε.
Μιας και το εθιξες ομως ας απαντησω , η μονη ακυροτητα που βλεπω ειναι να συγκρινεις μεθυσμενο με ομοφυλοφιλο , οχι δεν ητανε αυτος συλλογος που εβγαλε την αποφαση περι ομοφυλοφιλιας , αυτος ητανε ο αμερικανικος ψυχιατρικος συλλογος , ο αμερικανικος ψυχολογικος συλλογος και αλλοι τοσοι συλλογοι που παρεθεσα πριν κατεληξαν στο συμπερασμα οτι το ποσο καλος γονιος εισαι δεν εχει σχεση με την σεξουαλικη προτιμηση.
Την ομαδα "ομοφυλοφιλοι" την θεωρεις κατωτερη και το εξωτερικευεις με το να επικαλεισαι πραγματα που δεν ισχυουν και να αμφισβητεις την επιστημη βαση του τιποτα.
Οπως ειπα δεν ειναι ασθενεια , δεν εχεις επιχειρηματα για το αντιθετο , ουτε ο panp27


Ναι ρε συ με εχεις αποστομωσει τοσο πολυ που δεν βρησκω καν την απαντηση σου. :lol: Με εκανες και γελασα παντως.
Να σου πω ολοι αυτοι οι συλλογοι που βασιστηκαν? Για παρεθεσε τιποτα αφου το εχεις μελετησει το θεμα βλεπω.

Οσον αφορα τα bold, με ξερεις και απο χθες και το λες αυτο? Οταν καποιος χρειαζεται βοηθεια για σενα θεωρειται κατωτερος? Αρα εσυ εισαι ο ρατσιστης οχι εγω. Τους ανθρωπους που εχουν προβλημα πασης φυσεως και εχουν αναγκη απο βοηθεια εσυ τους θεωρεις κατωτερους. Εγω αντιθετα τους θεωρω ανθρωπους που χρειαζονται την προσοχη μας και την βοηθεια μας. Αυτο δεν ειναι ρατσιστικο. ;) Τωρα για σενα τι ειναι, δεν πολυασχολουμαι διοτι δεν ξερεις καν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Και τρωγοντας καποιος εχει ικανοποιηση, ωστοσο η λαιμαργια οδηγει στην παχυσαρκεια με επιπτωσεις μεχρι και το θανατο. ;) Αρα ακυρωνεται αυτο που λες.

Για να μαθαίνεις, "παν μέτρον άριστον" :) Άρα ακυρώνεται αυτό που λές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Θα κρατήσω αυτό: [FONT=&quot]Ρατσισμός είναι να θεωρούμε κάποια άλλη ομάδα ανθρώπων ως κατώτερη ή ακόμη και άξια περιφρόνησης.

[/FONT]Με το να πιστεύεις ότι οι ομοφυλόφιλοι είναι άρρωστοι και πρέπει να το ξεπεράσουν, τη στιγμή που οι ίδοι δεν αντιμετωπίζουν βιολογικό ή πνευματικό πρόβλημα είναι ακριβώς σύμφωνα με αυτό που ανέφερες ο ορισμός του ρατσισμού. Θεωρείς ότι δεν μπορούν να αποφασίσουν μόνοι τους αν είναι φυσιολογικοί ή όχι και έτσι τους το επιβάλλεις.

Μου θυμίζει πολύ τις απόψεις του Hitler για τους Εβραίους, πρόσεξε. ;)

Αρα για σενα αγαπητε οι αρρωστοι και γενικα οποιος λεγεται αρρωστος ειναι κατωτερος?? Βρε βρε τι ψαρευουμε σημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τρωγοντας καποιος εχει ικανοποιηση, ωστοσο η λαιμαργια οδηγει στην παχυσαρκεια με επιπτωσεις μεχρι και το θανατο. ;) Αρα ακυρωνεται αυτο που λες.

Η ομοφυλοφιλία παντως δεν σκότωσε κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Για να μαθαίνεις, "παν μέτρον άριστον" :) Άρα ακυρώνεται αυτό που λές.


Νους υγιής εν σώματι υγιεί

( οσο κολλαει η δικη σου φραση κολλαει και αυτο ;))
ποσο εχεις αρχαια?? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Αρα για σενα αγαπητε οι αρρωστοι και γενικα οποιος λεγεται αρρωστος ειναι κατωτερος?? Βρε βρε τι ψαρευουμε σημερα...

Αν αυτό κατάλαβες από το μήνυμά μου, πολύ λυπάμαι πως πρέπει να εγκαταλείψω.

Όταν δεν λαμβάνεις υπ' όψιν την προσωπική γνώμη κάποιου, τον θεωρείς κατώτερο. Και μην προσπαθείς να πουλήσεις κι άλλη τρέλα γιατι απ'ότι κατάλαβες οι προπαγανδιστικές σου απόψεις δεν περνάνε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Κατάλαβα!!! Δηλαδή λόγω ασθένειας οι ομοφιλόφιλοι ζουν κατά μέσο όρο λιγότερο; ή περισσότερο;
(καθε ομοιότητα με ειρωνία είναι απλά....ειρωνική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ναι ρε συ με εχεις αποστομωσει τοσο πολυ που δεν βρησκω καν την απαντηση σου. :lol: Με εκανες και γελασα παντως.
Να σου πω ολοι αυτοι οι συλλογοι που βασιστηκαν? Για παρεθεσε τιποτα αφου το εχεις μελετησει το θεμα βλεπω.

Οσον αφορα τα bold, με ξερεις και απο χθες και το λες αυτο? Οταν καποιος χρειαζεται βοηθεια για σενα θεωρειται κατωτερος? Αρα εσυ εισαι ο ρατσιστης οχι εγω. Τους ανθρωπους που εχουν προβλημα πασης φυσεως και εχουν αναγκη απο βοηθεια εσυ τους θεωρεις κατωτερους. Εγω αντιθετα τους θεωρω ανθρωπους που χρειαζονται την προσοχη μας και την βοηθεια μας. Αυτο δεν ειναι ρατσιστικο. ;) Τωρα για σενα τι ειναι, δεν πολυασχολουμαι διοτι δεν ξερεις καν
Εχω παραθεσει χιλιαδες λινκ απ την αρχη και σε εσενα και στους αλλους για τις ερευνες και ολα τα σχετικα, δεν απαντησες πριν ,ουτε τωρα , αν σε ενδιαφερε θα πηγαινες να τα ψαξεις , ακομα συνεχιζεις να επιμενεις βαση του τιποτα εχουν θελουν βοηθεια οι "ομοφυλοφιλοι" ,λες ολοι οι επισημοι επιστημονικοι συλλογοι να εκαναν λαθος και εσυ βαση του τιποτα να εχεις δικιο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αν αυτό κατάλαβες από το μήνυμά μου, πολύ λυπάμαι πως πρέπει να εγκαταλείψω.

Όταν δεν λαμβάνεις υπ' όψιν την προσωπική γνώμη κάποιου, τον θεωρείς κατώτερο. Και μην προσπαθείς να πουλήσεις κι άλλη τρέλα γιατι απ'ότι κατάλαβες οι προπαγανδιστικές σου απόψεις δεν περνάνε εδώ.

Αυτο υποννοεισες φιλε και σε αυτο δεν φταιω εγω αλλα αυτα που εγραψες. Εσυ ειπες αφου αποκαλω τους ομοφυλοφιλους αρρωστους τους θεωρω κατωτερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Η ομοφυλοφιλία παντως δεν σκότωσε κανέναν.
Λαθος .
Freddie Mercury .
Σκοτώνει απο το aids .
και τα παιδια που ιοθετουν οπως ειπα πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Να απαντησω και σε σενα διοτι μου μαζευτηκατε και πολλοι :p

Να στο πω απλα. Ο ανδρας συμπληρωνει την γυναικα και το αντιστροφο. Δεν γινεται με φυσιολογικους τροπους δυο ομοφυλοφιλοι να "συμπληρωθουν" διοτι παμε σε παραφυση.

και τι ειναι το φυσιολογικο; ποιος το οριζει και με ποια κριτηρια;
αν η ομοφυλοφιλια ειναι ψυχασθενεια αναρωτιεμαι τα ζωα γιατι εμφανιζουν ομο/αμφι σεξουαλικες τασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Κατάλαβα!!! Δηλαδή λόγω ασθένειας οι ομοφιλόφιλοι ζουν κατά μέσο όρο λιγότερο; ή περισσότερο;
(καθε ομοιότητα με ειρωνία είναι απλά....ειρωνική)

Και η καταθλιψη ψυχικη ασθενεια ειναι. Δεν επιδρα στα χρονια ;)

( γραφεις γραφεις... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Το έητς τους σκότωσε. Και έχει σκοτώσει πολλούς ετεροφιλόφιλους. Τις λεσβίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά η ομοφυλοφιλία θεωρείται πάθηση????
Ποιος το είπε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ο panp27
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Και η καταθλιψη ψυχικη ασθενεια ειναι. Δεν επιδρα στα χρονια ;)

( γραφεις γραφεις... )


Ναι, ανανεώνει τον άνθρωπο:) (ειρωνικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Νους υγιής εν σώματι υγιεί

( οσο κολλαει η δικη σου φραση κολλαει και αυτο ;))
ποσο εχεις αρχαια?? :p

Δεν σου απαντώ εδώ επειδή κάνεις επίτηδες πως δεν καταλαβαίνεις τι λέω.
19 έχω αρχαία.

Αυτο υποννοεισες φιλε και σε αυτο δεν φταιω εγω αλλα αυτα που εγραψες. Εσυ ειπες αφου αποκαλω τους ομοφυλοφιλους αρρωστους τους θεωρω κατωτερους.

Πόσο έχεις έκθεση είπαμε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
και τι ειναι το φυσιολογικο; ποιος το οριζει και με ποια κριτηρια;
αν η ομοφυλοφιλια ειναι ψυχασθενεια αναρωτιεμαι τα ζωα γιατι εμφανιζουν ομο/αμφι σεξουαλικες τασεις

βρε μανια με τα ζωα εσυ χαχαχα :p Οι πιγκουινοι εχουν μονο εναν/μια "συζυγο" οσο ζουν. Οι ανθρωποι δεν βλεπω να το τηρουν αυτο :p

Τα ζωα δεν εχουν κριση και δεν συγκρατουν ορμες και επιθυμιες. Αμα του 'ρθει του ζωου μπορει να ικανοποιηθει και με ενα δενδρο. Αλλο ανθρωπος, αλλο ζωα.
-----------------------------------------
Πόσο έχεις έκθεση είπαμε; :)

Ηρθες δευτερος. Σορρυ εισαι ο πιο αδυναμος κρικος.
-----------------------------------------
Μάθε να διαβάζεις under the lines:lol:

Ευτυχως που εισαι και εσυ εδω και μαθαινω :D

Παιδακια, την κανω εγω, ωραια η παρεα σας. Τα λεμε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και ναι ειμαι ρατσιστης :P:)
Όχι δεν φαίνεται.

Τι θελουν λεει ?? να υιοθετήσουν και παιδι ??
Το παιδι το σκεφτηκε κανεις ?
Ποιος θα ειναι η μανα και ποιος ο πατέρα .
Το παιδι θα γινει η ανωμαλο ή emo ή θα εχει ψυχικα τραυματα ψυχολογικα προβληματα ή θα γινει serial killer(θα σκοτώνει gay λογικα) ή βιαστης η ναρκομανής ή παιδεραστής ή ακομα καλύτερα παπας παιδεραστης ή θα αυτοκτονίσει ή gay
Τι λες μωρέ?
Και που ξέρει ότι ένα ζευγάρι ομοφυλόφιλων δεν θα είναι καλοί γονείς?
Και που το ξέρει ότι το παιδί θα καταντήσει σαν τις βλακείες που λες?



Μύρισε τα νύχια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top