Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
o χριστός κι η παναγια.

δεν είναι ασθένεια η ομοφυλοφιλία! ούτε η αμφιφυλοφιλία. Ούτε η ετεροφυλοφιλία!
Είναι προτιμήσεις! Ίσως με το therapy να αναφέρεται στις περιπτώσεις που ξερω γω η ελξη προς το ίδιο φύλο προκαλείται από το περιβάλλον (και δε μιλω για κακοποίηση από άτομα του ίδιου φύλου, ελεος). "Unwanted Homosexual attraction". Πολλοί και πολλές γκέι & αμφι είναι περήφανοι/ες και δεν το θεωρούν "unwanted". :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,085 μηνύματα.
Επισήμως δε θεωρείται πάθηση η ομοφυλοφιλία από την επιστήμη. Ούτε από το αμερικάνικο DSM - IV, ούτε από το ICD-10 (International Classification of Diseases) του OHE.
Τώρα αν τίθεται θέμα σύγκρισης της ποιότητας των ανωτέρω επιστημόνων με αυτούς του Narth... (ακόμα και το iSchool έχει κυριολεκτικά 20+ φορές περισσότερους επισκέπτες από το κατά τα άλλα διεθνές site τους). :D
Βέβαια όσους και να ρωτήσουμε από αυτούς που υποστηρίζουν τις μπούρδες περί πολιτικών σκοπιμοτήτων, "gay επιστημόνων που ενέργησαν βάση των δικών τους συμφερόντων" κλπ, δε είναι σε θέση να μας αιτιολογήσουν πώς μπήκε αρχικά η ομοφυλοφιλία στις παθήσεις και γιατί το συμπέρασμα εκείνο ήταν ορθότερο από το συμπέρασμα που έχουν καταλήξει οι σημερινοί επιστήμονες. Θα ήταν πραγματικά ενδιαφέρουσα μία τέτοια ανάλυση. Μάλλον υποστηρίζουν αυτές τις απόψεις μόνο και μόνο επειδή δε μπορούν να δεχτούν ότι κάνουν λάθος (για όλα τα θέματα μπορεί κανείς να ξετρυπώσει και να επικαλεστεί "πηγές" κάθε είδους).


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Αίτση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,193 μηνύματα.
Έτσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
ευχαριστω παναγιωτη. Προσωπικα, ο κολλητος μου ειναι ομοφυλοφιλος, και οταν το ειπε στους γονεις του, τον εδιωξαν και του ειπα οτι αν ηθελε να ερθει να μεινει μαζι μου! καλα εκανα?
:mad::mad::mad::(:(:( Πολύ καλά έκανες.

Βέβαια, προσωπικά πιστεύω ότι ο φίλος σου έκανε λίγο 'λάθος' που το είπε στους γονείς του τόσο νωρίς -ίσως δεν έπρεπε και καθόλου γενικά- αλλά δεν φταίει αυτός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ρε σεις να μπω κάτι χωρίς να πολυλογήσω και να μπω σε αναλύσεις;Η πορεία του ανθρώπου είναι να κάνει μια δική του οικογένεια!Να βρει μια καλή κοπέλα, να τα συμφωνήσουν και να κάνουν παιδάκια!Αυτό είναι το νορμάλ έτσι;Από τη στιγμή που κάποιοι δεν το ακολουθούν...Εκτός αν παίζει άλλο πρόβλημα, κάτι το οποίο είναι τελείως άσχετη περίπτωση!και στην τελική πώς ρε σεις θα εξελιχθούμε κι αναπαραχθούμε;Μήπως τελικά γι΄αυτό υπάρχει δημογραφικό πρόβλημα στην Ελλάδα;;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
την πορεια του ο καθενας την καθοριζει οπως θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Λοιπον παιδια... Εγω δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ απολυτως προβλημα με τους γκει... και να σας πω και την αποψη μου? Σκεφτηκατε ποτε, πως νιωθει ενας εφηβος που θελει να αποκαλυφθει στους γονεις του? Ξερετε τι δυναμη ψυχης χρειαζεται? Ε, λοιπον, εγω πιστευω πως αρκετοι ομοφυλοφιλοι ειναι πολυ περισσοτερο αντρες απο πολλους στρειτ που το παιζουν κοτες!
Πόσο μα πόσο συμφωνώ... :)
-----------------------------------------
Στους γαμους μεταξυ αντρων και γυναικων δηλαδη ποιος απο τους δυο ειναι η παρθενα;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
-----------------------------------------
Εμένα πάλι τον κολλητό μου τον εστιλαν σε ψυχολόγο. Μέχρι πού γυρνά η ψυχολόγος και λέει στην μάνα του «Δεν έχει το παιδί το πρόβλημα, εσύ το έχεις κυρά μου που δεν μπορείς να το χωνέψει!»

Καλά της είπε! Και καλά έκανε και πήγε σε ψυχολόγο, οι νέοι στις μέρες μας έχουν ανάγκη να πουν τα προβλήματα τους και να αισθάνονται ασφαλείς :)
-----------------------------------------
Ρε σεις να μπω κάτι χωρίς να πολυλογήσω και να μπω σε αναλύσεις;Η πορεία του ανθρώπου είναι να κάνει μια δική του οικογένεια!Να βρει μια καλή κοπέλα, να τα συμφωνήσουν και να κάνουν παιδάκια!Αυτό είναι το νορμάλ έτσι;Από τη στιγμή που κάποιοι δεν το ακολουθούν...Εκτός αν παίζει άλλο πρόβλημα, κάτι το οποίο είναι τελείως άσχετη περίπτωση!και στην τελική πώς ρε σεις θα εξελιχθούμε κι αναπαραχθούμε;Μήπως τελικά γι΄αυτό υπάρχει δημογραφικό πρόβλημα στην Ελλάδα;;;;;:P

Εχμ.. δηλαδή αυτοί που δεν παντρεύονται και αυτοί που δε μπορούν να τεκνοποιήσουν δεν ολοκληρώνουν την πορεία τους ως ανθρώπινα όντα; Χριστέ μου δηλαδή έλεος...

Δημογραφικό πρόβλημα υπάρχει γιατί πλέον ο κόσμος δεν παντρέυται στα 18 αλλά στα 38, και παίρνει διαζύγιο σε σύντομο χρονικό διάστημα! Οπότε μια οικογένεια δεν κρατιέται στους υποτιθέμενους υγιείς ρυθμούς της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ποσες φορες θα γραψω το ιδιο πραγμα επειδη καποια ατομα εδω μεσα εχθρεύονται την αληθεια
βασικα μπορει να ειναι και απλος ηλιθιοι







+10exp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ρε σεις να μπω κάτι χωρίς να πολυλογήσω και να μπω σε αναλύσεις;Η πορεία του ανθρώπου είναι να κάνει μια δική του οικογένεια!Να βρει μια καλή κοπέλα, να τα συμφωνήσουν και να κάνουν παιδάκια!Αυτό είναι το νορμάλ έτσι;Από τη στιγμή που κάποιοι δεν το ακολουθούν...Εκτός αν παίζει άλλο πρόβλημα, κάτι το οποίο είναι τελείως άσχετη περίπτωση!και στην τελική πώς ρε σεις θα εξελιχθούμε κι αναπαραχθούμε;Μήπως τελικά γι΄αυτό υπάρχει δημογραφικό πρόβλημα στην Ελλάδα;;;;;:P
Λοιπον κοπελα μου,θα στο πω καθαρα.Ενας απο τους λογους που υπαρχουν ομοφυλοφιλοι ανδρες ειναι το οτι υπαρχουν γυναικες με παλαιολιθικες αποψεις σαν τις δικες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
συμφωνω χρηστο! Δηλαδη, τι ρατσισμος ειναι αυτος? πωπω... Αισχος δηλαδη! Ημαρτον! Φαντασου να ησουν εσυ λεσβια... πως θα σου φαινοταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι κατά των ομοφιλόφιλων αλλά δεν το υποστηρίζω κιόλας απλά δεν τους εχθρέυομαι...όταν όμως γίνουν πλειοψηφία τότε νομίζω οτι θα μπω σε αντιομοφιλοφιλικό κίνημα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
συμφωνω χρηστο! Δηλαδη, τι ρατσισμος ειναι αυτος? πωπω... Αισχος δηλαδη! Ημαρτον! Φαντασου να ησουν εσυ λεσβια... πως θα σου φαινοταν?

Kαι που'σαι ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δεν είναι κάτι που σου τυχαίνει (αντάσου να ήσουν εσύ λεσβία) είναι καθαρά επιλογή του κάθε ατόμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πραγματικά, τι αποτέλεσμα μπορεί να έχει ένα κίνημα κατά των ομοφυλόφιλων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πραγματικά, τι αποτέλεσμα μπορεί να έχει ένα κίνημα κατά των ομοφυλόφιλων;

:hmm:Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ ίσως υπερβολικό ρατσισμό?στην πυρά οι ομοφιλόφολοι,κρέμασμα?(πλακίτσα:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πραγματικά, τι αποτέλεσμα μπορεί να έχει ένα κίνημα κατά των ομοφυλόφιλων;

Κανενα,γιατι οι ομοφυλοφιλοι θα γινονται ολο και πιο δυνατοι,αφου θα αποκαλυπτονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Κανενα,γιατι οι ομοφυλοφιλοι θα γινονται ολο και πιο δυνατοι,αφου θα αποκαλυπτονται.

Όχι εαν εφαρμόσουμε τα αποπάνω:P
πάλι πλακίτσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μόνο το μίσος θα αυξάνεται, από κάθε πλευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είναι κάτι που σου τυχαίνει (αντάσου να ήσουν εσύ λεσβία) είναι καθαρά επιλογή του κάθε ατόμου
Ψάξε δες τι έχει γράψει τόσες φορές ο beautiful loser, δεν είναι επιλογή.
Δεν μπορώ με τίποτα να φιλήσω άντρα εγώ ας πούμε, πως να το κάνουμε, δεν υπάρχει τέτοιου είδους έλξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top