Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
1. Ψυχολογικα προβληματα στα παιδια. Υπαρχουν που υπαρχουν αλλα θεματα (πχ χωρισμοι κλπ), μπαινει και αλλο ετσι.

2. Ο γαμος ειπα τι σκοπο εχει. Οποτε για τους ομοφυλοφιλους δεν τιθεται καν θεμα. Δηλαδη οταν θα διαβαζεται η φραση "Ισαια χορευε η παρθενος" ποιος απο τους δυο θα ειναι η παρθενα? Ελεος δηλαδη. Κατανταει κοροιδια! Μην τα γελοιοποιουμε ολα. Ας μεινουν καποιες αξιες στην σημερινη εποχη οσο γινεται λιγο σταθερες και ας μην τα εκφυλιζουμε ολα.

3. Σκεψου τον εαυτο σου σε αυτη την κατασταση και εχεις την απαντηση απο μονος σου ;)

Οτι ειχα να πω, το ειπα.:bye:
Στους γαμους μεταξυ αντρων και γυναικων δηλαδη ποιος απο τους δυο ειναι η παρθενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ευχαριστω παναγιωτη. Προσωπικα, ο κολλητος μου ειναι ομοφυλοφιλος, και οταν το ειπε στους γονεις του, τον εδιωξαν και του ειπα οτι αν ηθελε να ερθει να μεινει μαζι μου! καλα εκανα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
ευχαριστω παναγιωτη. Προσωπικα, ο κολλητος μου ειναι ομοφυλοφιλος, και οταν το ειπε στους γονεις του, τον εδιωξαν και του ειπα οτι αν ηθελε να ερθει να μεινει μαζι μου! καλα εκανα?
Kαλα εκανες βεβαια.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
ευχαριστω παναγιωτη. Προσωπικα, ο κολλητος μου ειναι ομοφυλοφιλος, και οταν το ειπε στους γονεις του, τον εδιωξαν και του ειπα οτι αν ηθελε να ερθει να μεινει μαζι μου! καλα εκανα?

Να μεινει μαζι σου και να τον προσεχεις τοτε!Μην τον αφησεις καθολου!!!

Αυτο ειναι το κακο με τους συντηρητικους γονεις...Δεν αποδεχονται και την αλλη επιλογη σεξουαλικης ταυτοτητας :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια! κατα τη γνωμη μου, αυτο ειναι φιλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
1. Ψυχολογικα προβληματα στα παιδια. Υπαρχουν που υπαρχουν αλλα θεματα (πχ χωρισμοι κλπ), μπαινει και αλλο ετσι.

2. Ο γαμος ειπα τι σκοπο εχει. Οποτε για τους ομοφυλοφιλους δεν τιθεται καν θεμα. Δηλαδη οταν θα διαβαζεται η φραση "Ισαια χορευε η παρθενος" ποιος απο τους δυο θα ειναι η παρθενα? Ελεος δηλαδη. Κατανταει κοροιδια! Μην τα γελοιοποιουμε ολα. Ας μεινουν καποιες αξιες στην σημερινη εποχη οσο γινεται λιγο σταθερες και ας μην τα εκφυλιζουμε ολα.

3. Σκεψου τον εαυτο σου σε αυτη την κατασταση και εχεις την απαντηση απο μονος σου ;)

Οτι ειχα να πω, το ειπα.:bye:
1. Αυτό είναι αστήριχτη εικασία, ούτε καν επιβεβαιωμένο. Επίσης από πότε τα παιδιά χωρισμένων γονιών έχουν ψυχολογικά προβλήματα; :P
2. Μιλάμε καθαρά για νομικό θέμα και όχι για θρησκεία, πίστη και εκκλησίες. Ποιος τη χέζει την εκκλησία; :P Συνεπώς αναφερόμαστε καθαρά στον πολιτικό γάμο ο οποίος οδηγεί σε επίσημη νομική αναγνώριση του ζευγαριού.
Εγώ είμαι κατά του θρησκευτικού όντας κατά της εκκλησίας (την οποία και θεωρώ αέναη κοινωνική πληγή).

Αργά ή γρήγορα - τουλάχιστον οι γάμοι - θα επιτραπούν. :iagree:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εμένα πάλι τον κολλητό μου τον εστιλαν σε ψυχολόγο. Μέχρι πού γυρνά η ψυχολόγος και λέει στην μάνα του «Δεν έχει το παιδί το πρόβλημα, εσύ το έχεις κυρά μου που δεν μπορείς να το χωνέψει!»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Δεν λέω Χρήστο, σαν φίλος καλά έκανες άμα δεν έχει να μείνει κάπου αλλού και συγχαρητήρια! Αλλά να ξέρεις ότι αυτό δεν είναι απλό θέμα... και δεν λύνεται με αυτόν τον τρόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Λοιπον παιδια... Εγω δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ απολυτως προβλημα με τους γκει... και να σας πω και την αποψη μου? Σκεφτηκατε ποτε, πως νιωθει ενας εφηβος που θελει να αποκαλυφθει στους γονεις του? Ξερετε τι δυναμη ψυχης χρειαζεται? Ε, λοιπον, εγω πιστευω πως αρκετοι ομοφυλοφιλοι ειναι πολυ περισσοτερο αντρες απο πολλους στρειτ που το παιζουν κοτες!

Σίγουρα, ή ετεροφυλοφιλία δεν έχει να κάνει με τον ανδρισμό. Αλλιώς οι ετεροφυλόφιλες γυναίκες θα ταν.....λεσβίες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pitter pan

Νεοφερμένος

Ο Pitter pan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν εχω προβλημα με τους ομοφυλόφυλους.ειμαι αδιάφορος. η προβολή ομως της ομοφυλοφυλιας με αηδιαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
δεν εχω προβλημα με τους ομοφυλόφυλους.ειμαι αδιάφορος. η προβολή ομως της ομοφυλοφυλιας με αηδιαζει

Καταλαβαίνω, όσο αηδιάζει και η προβολή της ετεροφυλοφιλίας, ε;:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
1. Ψυχολογικα προβληματα στα παιδια. Υπαρχουν που υπαρχουν αλλα θεματα (πχ χωρισμοι κλπ), μπαινει και αλλο ετσι.
Ο αμερικανικος ψυχολογικος σύλλογος εχει μιλησει περι αυτου του θεματος και λεει οτι δεν υπαρχουν επιστημονικες αποδειξεις οτι το ποσο αποτελεσματικος γονεας εχει καποια σχεση με την σεξουαλικη προτιμηση , δυο γυναικες ή δυο αντρες εχουν την ιδια καταλληλοτητα να μεγαλωσουνε παιδια σε υγιη περιβαλλοντα.
ποσες φορες θα γραψω το ιδιο πραγμα επειδη καποια ατομα εδω μεσα εχθρεύονται την αληθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
1. Ψυχολογικα προβληματα στα παιδια. Υπαρχουν που υπαρχουν αλλα θεματα (πχ χωρισμοι κλπ), μπαινει και αλλο ετσι.

2. Ο γαμος ειπα τι σκοπο εχει. Οποτε για τους ομοφυλοφιλους δεν τιθεται καν θεμα. Δηλαδη οταν θα διαβαζεται η φραση "Ισαια χορευε η παρθενος" ποιος απο τους δυο θα ειναι η παρθενα? Ελεος δηλαδη. Κατανταει κοροιδια! Μην τα γελοιοποιουμε ολα. Ας μεινουν καποιες αξιες στην σημερινη εποχη οσο γινεται λιγο σταθερες και ας μην τα εκφυλιζουμε ολα.

3. Σκεψου τον εαυτο σου σε αυτη την κατασταση και εχεις την απαντηση απο μονος σου ;)

Οτι ειχα να πω, το ειπα.:bye:

Τίποτα δε μου λες. Απλά επαναλαμβάνεσαι και δε έκανες αυτό που σου ζήτησα. Πόσο γόνιμη μπορεί να είναι μία συζήτηση, όταν στηρίζουμε τις απόψεις μας σε αυτά που μας συμφέρει, και όχι στην αλήθεια;

1. Αυτό είναι αστήριχτη εικασία, ούτε καν επιβεβαιωμένο. Επίσης από πότε τα παιδιά χωρισμένων γονιών έχουν ψυχολογικά προβλήματα; :P
2. Μιλάμε καθαρά για νομικό θέμα και όχι για θρησκεία, πίστη και εκκλησίες. Ποιος τη χέζει την εκκλησία; :P Συνεπώς αναφερόμαστε καθαρά στον πολιτικό γάμο ο οποίος οδηγεί σε επίσημη νομική αναγνώριση του ζευγαριού.
Εγώ είμαι κατά του θρησκευτικού όντας κατά της εκκλησίας (την οποία και θεωρώ αέναη κοινωνική πληγή).

Αργά ή γρήγορα - τουλάχιστον οι γάμοι - θα επιτραπούν. :iagree:

-petros

ποσες φορες θα γραψω το ιδιο πραγμα επειδη καποια ατομα εδω μεσα εχθρεύονται την αληθεια

Θα συμφωνήσω με τον Πέτρο και τον beautiful loser.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality#Psychology (υποενότητα "History", αρχή της δεύτερης παραγράφου)

:jumpy: ολεεε.




Για τη δύναμη ψυχής που είπατε.
Είναι σαφώς δυσκολότερο να το πεις στους γονείς σου παρά στους φίλους σου. Οι φίλοι σπάνια θα σε παρατήσουν - τουλάχιστον άμεσα - μετά από μια τέτοια αποκάλυψη, γιατί είναι της δικής σου γενιάς, έχουν ένα περίπου πιο μοντέρνες αντιλήψεις, κτλ. Οι γονείς είναι της παλιάς σχολής συνήθως, και πολλοί περιμένουν εγγόνια, και τρέχα να βρεις εγγόνια όταν η κόρη σου / ο γιος σου πάρει άτομο του ίδιου φύλου. ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΥΙΟΘΕΤΗΣΗ. :no1::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ποσες φορες θα γραψω το ιδιο πραγμα επειδη καποια ατομα εδω μεσα εχθρεύονται την αληθεια
Ποια αλήθεια μωρέ;Eίδες τι σου έγραψα πριν;Που μαζεύτηκαν 20 γκέι επιστήμονες έκαναν "έρευνες" και κατέληξαν και σε συμπεράσματα κιόλας για την ομοφυλοφιλία.
Επίσης πριν ανέφερες για το υπούργειο της Δικαιοσύνης του Καναδά.Ε λοιπόν σου λέω ότι στην πολιτεία του Αρκάνσας αν ενθυμούμαι η υιοθέτηση παιδιών από γκέι έχει απαγορευτεί από τον νόμο.
Αναρωτιέσαι το γιατί;Προφανώς και αυτοί θα στήριξαν την επιλογή τους σε άλλα διαφορετικά επιστημονικά στοιχεία από αυτά που εσύ μας παρέθεσες.
Εκεί που θέλω να καταλήξω βέβαια είναι ότι σε ευαίσθητα θέματα η ερευνά επηρεάζεται και από τις προσωπικές απόψεις των ερευνόντων.
Με την ίδια ευκολία που έδωσες εσύ λινκ για να υποστηρίξεις τις απόψεις σου μπορώ εγώ να σου βρώ άλλα 200 που να γράφουν ότι η ομοφυλοφιλία είναι ψυχιατρική πάθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλά επειδή δεν είναι,τα link θα είναι τελείως πώς να το πω...άκυρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Κατ αρχήν δες ένα λινκ καθόλου άκυρο από διακεκριμένους επιστήμονες που υποστηρίζει ότι η ομοφυλοφιλία είναι ψυχιατρική πάθηση και προσπαθεία να την θεραπεύσει. https://www.narth.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κατ αρχήν δες ένα λινκ καθόλου άκυρο από διακεκριμένους επιστήμονες που υποστηρίζει ότι η ομοφυλοφιλία είναι ψυχιατρική πάθηση και προσπαθεία να την θεραπεύσει. https://www.narth.com/
Εσυ γιατι εχεις τοσο μεγαλο κολλημα με τους ομοφυλoφυλους;
Τι προβλημα εχεις μαζι τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και μόνο που λέει therapy..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ποια αλήθεια μωρέ;Eίδες τι σου έγραψα πριν;Που μαζεύτηκαν 20 γκέι επιστήμονες έκαναν "έρευνες" και κατέληξαν και σε συμπεράσματα κιόλας για την ομοφυλοφιλία.
Δεν ισχυει καθολου αυτο που λες , ο αμερικανικος ψυχολογικος συλλογος υπαρχει απ τον 19αιωνα , εχει διεθνη αναγνωριση και εχει κερδισει πολλα βραβεια , τα ατομα που δουλευουν εκει εχουν παρει πτυχιο απ την καλυτερα πανεπιστημια ψυχολογιας του κοσμου , με 150,000 μελη.
Την NARTH εσυ την βαφτησες οτι εχει"διακεκριμένους επιστήμονες", (ιδρυθηκε το 90) που η πραγματικοτητα ειναι οτι δεν εχουν διακριθει πουθενα και προερχονται απ πανεπιστημια που το 80 βρικαν την αναγνωριση τους , το πτυχιο το ειχανε παρει πιο πριν.
Η διαφωνια ομως δεν εγκειται σε αυτο ομως που δηλωσε ο αμερικανικος ψυχολογικος συλλογος για την καταλληλοτητα των ομοφυλοφιλων ως γονεις αλλα στο τι ειπε ο αμερικανικος ψυχιατρικος συλλογος για το αν η ομοφυλοφιλια ειναι ασθενια.
Αυτα τα ατομα της NARTH προσπαθησανε να "θεραπευσουνε" ομοφυλοφιλους , με αποτυχια , στο σαιτ εχει φωτογραφιες με ζευγαρια που παντρευτηκαν ως αποδειξη οτι η ομοφυλοφιλια ανατρεπεται , αυτο ομως που δεν δειχνουν ειναι τα χαρτια του διαζυγιου που επακολουθησαν.
Κανεναν διακεκριμενο επιστημονα δεν εχει η NARTH , το πως βλεπει τα πραγματα για την ομοφυλοφιλια τα απορριπτουν ολοι οι διεθνείς και μεγαλοι συλλογοι.
Ο προεδρος της NARTH ειναι Μορμόνος επισης και θελει να τοποθετησει αυτα τα ατομα στο ισιο δρομο του θεου
Επίσης πριν ανέφερες για το υπούργειο της Δικαιοσύνης του Καναδά.Ε λοιπόν σου λέω ότι στην πολιτεία του Αρκάνσας αν ενθυμούμαι η υιοθέτηση παιδιών από γκέι έχει απαγορευτεί από τον νόμο.
Αναρωτιέσαι το γιατί;Προφανώς και αυτοί θα στήριξαν την επιλογή τους σε άλλα διαφορετικά επιστημονικά στοιχεία από αυτά που εσύ μας παρέθεσες.
Τεραστια ανακριβεια , σε αντιθεση με το υπουργειο δικαιοσυνης του καναδα η πολιτεια του Αρκανσας δεν επικαλεστηκε κανενα επιστημονικο τεκμηριο (δεν υπαρχει αλλωστε) ,αλλα εθεσε το θεμα σε ψηφοφορια του λαου και υπερισχυσε η αγνοια.
Εκεί που θέλω να καταλήξω βέβαια είναι ότι σε ευαίσθητα θέματα η ερευνά επηρεάζεται και από τις προσωπικές απόψεις των ερευνόντων.
Με την ίδια ευκολία που έδωσες εσύ λινκ για να υποστηρίξεις τις απόψεις σου μπορώ εγώ να σου βρώ άλλα 200 που να γράφουν ότι η ομοφυλοφιλία είναι ψυχιατρική πάθηση.
Καμια επαφη , απλα ψαχνεις μερικα σαιτ μπας και βρεις κατι που να υποστηρίζει τα λεγομενα σου , αλλα δεν βρηκες τιποτα το αξιολογο , αν και εσυ το βαφτησες ετσι βαση του τιποτα , διοτι απλουστατα δεν υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top