Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν είναι ο κάθε ηλίθιος στην τηλεόραση,έλεος.Όσα βιβλία ψυχολογίας ή σάιτ στο ίντερνετ έχω ανοίξει δεν έχω διαβάσει κάτι που να μην τονίζει την αναγκαιότητα ενός πατρικού και μητρικού πρότυπου.
Και δώσε κανά λινκ για να δω τι λέει ο Αμερικανικός Ψυχολογικός σύλλογος γι αυτό το θέμα
Ποσα εχεις διαβασει πια ?!
Αν ενταξει αν δεν με πιστευεις https://www.apa.org , πηγαινε ψαξε για το αρθρο με το ονομα--> για Resolution on Sexual Orientation, Parents, and Children
Φυσικα αμα δεν σου κανει αυτο εχω και εναλλακτικη λυση , σε παρομοιο συμπερασμα οδηγηθηκε και το υπουργειο δικαιοσυνης του καναδα ,
https://canada.justice.gc.ca/ ---> (αρθρο)Children's Development of Social Competence Across Family Types
Εννοω οτι παρεξηγησες αυτο που ειπε η ψυχολογος. Δεν ανεφερε τα προτυπα σχετικα με τη σεξουαλικοτητα του παιδιου, αυτο μου φανηκε τουλαχιστον οτι καταλαβες. Τεσπα δεν εχει κ πολυ νοημα τωρα αυτο
Μα δεν εκανα λογο για προτυμα σχετικα με την σεξουαλικοτητα του παιδιου , ο ψυχολογος ειπε "τα παιδια παντα χρειαζονται το γυναικειο προτυπο στη μητερα" , ενω εγω βαση των αποφθεγματων του συλλογου ειπε οτι αυτο δεν ισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
πως ειναι δυνατον ενα παιδι να μεγαλωσει φυσιολογικα οταν ο περιγυρος του δεν ειναι ετοιμος να δεχτει οτι οι γονεις του ειναι ομοφυλοφιλοι. για μενα το ζητημα δεν ειναι η ανατροφη απο τους γονεις, αλλα η συμπεριφορα και η ανατροφη απο την κοινωνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
πως ειναι δυνατον ενα παιδι να μεγαλωσει φυσιολογικα οταν ο περιγυρος του δεν ειναι ετοιμος να δεχτει οτι οι γονεις του ειναι ομοφυλοφιλοι. για μενα το ζητημα δεν ειναι η ανατροφη απο τους γονεις, αλλα η συμπεριφορα και η ανατροφη απο την κοινωνια
Τι παει να πει δεν ειναι , να γινει.Εχω κουραστει να ακουω για ολα τα θεματα, η κοινωνια δεν ειναι ετοιμη , εμεις θα την κανουμε ετοιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δε διαφωνω. απλα δε θεωρω οτι ολες αυτες οι ερευνες (δε τις κοιταξα) μπορουν να ειναι ανεπηρεαστες απο αυτο το θεμα, δηλαδη την επιρροη της κοινωνιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ενδιαφερον το σάιτ παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω πραγματικα τι σχεση μπορει να χει το τι κανει στο κρεβατι του καποιος με το αν ειναι εις θεση να μεγαλωσει ενα παιδακι αν το επιθυμει. Πραγματικα τετοιες αντιληψεις του στυλ "δεν ειναι εις θεση να μεγαλωσουν ομοφυλοφιλοι παιδια", "δεν δινουν σωστο παραδειγμα", "δημιουργουν τραυματα" και δε συμμαζευεται, ειναι τουλαχιστον αναχρονιστικες. Ελεος, τα κολλημενα μυαλα δυστυχως σπιλωνουν ανθωπους και καταστρατηγουν δικαιωματα αδικα για ενα ακομη ευαισθητο ζητημα.
Καποιοι παπαδες ας πουμε που βιασαν στο παρελθον παιδακια ειναι σωστο παραδειγμα ε?
Οι και καλα οικογενειαρχες που δερνουν τις συζυγους και τα παιδακια τους , δεν προκαλουν τραυματα ε?
το αν ο αλλος επιθυμει να πηγαινει με ατομα του ιδιου φυλου μας πειραξε.
Και πραγματικα αυτο το κολλημα με το : "η μητερα" και "ο πατερας" ειναι ανουσιο και αβασιμο. Η φυση επετρεψε (και βιολογικα-με απτα επιστημονικα στοιχεια) την ομοφυλοφιλια, οπως και την ετεροφυλοφιλια, το εμποδιο ειναι αρα η προτιμηση??
τι να πω...
μηπως να μην αφηνουμε να υιοθετουν παιδια και σε οσους αρεσει να τρωνε σαλιγκαρια ας πουμε??(προτιμηση ειναι και αυτο)


ελευθερια σε ολους!
sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irida1973

Νεοφερμένος

Η Renia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μηλιές (Μαγνησία). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Προσωπικά εμένα οι άνθρωποι δεν με ενοχλούν ΚΑΘΟΛΟΥ..............Πρώτα απ'όλα δεν φταίνε αυτοί γαι τη διαφορετικότητα τους......Κάποιοι γεννήθηκαν απλώς με περισσότερες γυναικείες ορμόνες και άλλη έχουν αυτή την σεξουαλική ταυτότητα επείδη κάποιο τέρας τους κακοποίησε!!!!!!!!!!!! Από εκεί και πέρα το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του δεν θα έπρεπε να μας αφορά....Ο καθένας κλείνοντας την πόρτα της κρεβατοκάμαρας του και από την στιγμή που δεν ενοχλεί και δεν προσβάλλε κανέναν είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
οι ανθρωποι δεν γεννιουνται ομοφυλοφιλοι ή ετεροφυλόφιλοι , υπαρχει η κλιμακα του κινσει (0-6) που μετραει τις σεξουαλικες προτιμησεις ,και οι συγχρονοι σεξολογοι πιστευουν πως τα πραγματα ειναι ακομα πιο περιπλοκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οι ανθρωποι δεν γεννιουνται ομοφυλοφιλοι ή ετεροφυλόφιλοι , υπαρχει η κλιμακα του κινσει (0-6) που μετραει τις σεξουαλικες προτιμησεις ,και οι συγχρονοι σεξολογοι πιστευουν πως τα πραγματα ειναι ακομα πιο περιπλοκα

η κλιμακα του κινσει δεν μπορει παντα να αποτελει ομως αντικειμενικη πραγματικοτητα
ας σταματησουμε να κατηγοριοποιουμε τους ανθρωπους σε ταδε ομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Προσωπικά εμένα οι άνθρωποι δεν με ενοχλούν ΚΑΘΟΛΟΥ..............Πρώτα απ'όλα δεν φταίνε αυτοί γαι τη διαφορετικότητα τους......Κάποιοι γεννήθηκαν απλώς με περισσότερες γυναικείες ορμόνες και άλλη έχουν αυτή την σεξουαλική ταυτότητα επείδη κάποιο τέρας τους κακοποίησε!!!!!!!!!!!! Από εκεί και πέρα το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του δεν θα έπρεπε να μας αφορά....Ο καθένας κλείνοντας την πόρτα της κρεβατοκάμαρας του και από την στιγμή που δεν ενοχλεί και δεν προσβάλλε κανέναν είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει.....

Ε; Ένας ομοφυλόφιλος μπορεί να "βγει" και από τις καλύτερες (με κάθε έννοια καλύτερες) οικογένειες.

Γυναικείες ορμόνες; Γκέι μπορεί να είναι και ένα δίμετρο μπρατσομένο νταγλάρι, αυτό σημαίνει ότι έχει γυναικείες ορμόνες; Δε θα το έλεγα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinotubo

Νεοφερμένος

Η Οχι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αυτό το ελάττωμα πρέπει να προσπαθήσουν όσο γίνεται περισσότερο να το εξαλείψουν και να ακολουθήσουν την πραγματική ανθρώπινη φύση η οποία λέει ότι υπάρχουν δύο φύλα. Ο άντρας (μέσα σε αντρικό σώμα) και η γυναίκα (μέσα σε γυναικείο σώμα).


Χαχα! Καλα εσενα παιδι μου σε εχω δει και σε αλλα θεματα! Μα καλα πες μου ο γιος του Χιτλερ εισαι; Απολυτος! Αμα θα βρεθεις στη θεση του καθενος που καθεσαι και υποβαθμιζεις τοτε μονο θα καταλαβεις. Και προς Θεου! Ανθρωπος 13 ετων δεν εχει ζησει τοσο πολυ ωστε να καταβαλλει τετοιες αποψεις! απο που τα εμαθες αυτα! εδω εγω παω 17 και λεω οτι δεν εχω μαθει ακομα τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αυτό το ελάττωμα πρέπει να προσπαθήσουν όσο γίνεται περισσότερο να το εξαλείψουν και να ακολουθήσουν την πραγματική ανθρώπινη φύση η οποία λέει ότι υπάρχουν δύο φύλα. Ο άντρας (μέσα σε αντρικό σώμα) και η γυναίκα (μέσα σε γυναικείο σώμα).
Ειναι τρομερα λυπηρο να υπαρχουν παιδια με τετοιες αποψεις στις μερες μας.
Ελπιζω μεγαλωνοντας να αναθεωρησεις τις αποψεις σου.
Καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα στην προσωπικη του ζωη να κανει οτι θελει χωρις να δινει αναφορα σε κανεναν.Και που ξερεις εσυ ποια ειναι η πραγματικη ανθρωπινη φυση;Δεν λεω τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μην τρελαθούμε είναι επιλογή του καθενός με ποιόν θα είναι , γιατί θα είναι κ πώς θα είναι!!! Αν θέλει να είναι με το ίδιο φύλο που είναι αυτός , δικαίωμά του!!! Σαν Έλληνες έχουμε αυτό το )(4'952*&$# ελλάτωμα να βάζουμε τις μεγάλες μύτες μας στις ζωές των άλλων ενώ δεν πρέπει!!!!!! Είναι άνθρωποι όπως όλοι απλώς ο καθένας για δικούς του λόγους θέλει να είναι με κάποιον σαν κ αυτόν... Δεν έχουμε την κατάλληλη συμπεριφορά απέναντί τους , είμαστε βίαιοι απότομοι κ τους αποκλείουμε από διάφορες κοινωνικές εκδηλώσεις κ.ο.κ... ΓΙΑΤΙ?????? ΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ???? ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!!! Εγώ είμαι υπέρ κ να παντρεύονται κ να έχουν παιδιά... Πιστεύω πως αυτοί ύστερα από τόσα χρόνια κ τόσες προσπάθειες που θα έχουν καταβάλει για να υιοθετήσουν θα αγαπούν αυτό το παιδί περιοσσότερο από την ίδια τους τη ζωή... Βέβαια για την Ελληνική κοινωνία αυτό θα πάρει χρόνια να γίνει αλλά ελπίζω πως κάποια στιγμή θα σταματήσουμε να είμαστε τόσο στενόμυαλοι με συνήθειες κ points of view του 50 κ καρακουτσομπόλες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους. Δεν διαλέγουμε τις σεξουαλικές μας προτιμήσεις, αυτές διαλέγουν εμάς. :no1:

Πάντως, οι πολύ..."δηλωμένες" με εκνευρίζουν κάπως. Είπαμε, είσαι gay ρε φίλε, αλλά άσε τα παρεό και τα κολλητά jean για τις κοπέλες! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δυστυχώς πολλά από τα ρατσιστικά μηνύματα έρχονται από αυτούς που στην εισαγωγή τους λένε "Εγώ είμαι προοδευτικός. Εγώ τους ομοφυλόφιλους τους πάω πολύ. Δεν με ενοχλούν καθόλου." Και μετά ΤΣΟΥΠ νά'το αποκορύφωμα.

Όσοι πραγματικά δεν έχουν πρόβλημα δεν το σκέφτονται ΚΑΝ, γιατί απλούστατα το θεωρούν φυσιολογικό.

Έλεος πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Δυστυχώς πολλά από τα ρατσιστικά μηνύματα έρχονται από αυτούς που στην εισαγωγή τους λένε "Εγώ είμαι προοδευτικός. Εγώ τους ομοφυλόφιλους τους πάω πολύ. Δεν με ενοχλούν καθόλου." Και μετά ΤΣΟΥΠ νά'το αποκορύφωμα.

Όσοι πραγματικά δεν έχουν πρόβλημα δεν το σκέφτονται ΚΑΝ, γιατί απλούστατα το θεωρούν φυσιολογικό.

Έλεος πια.
Πάω στοίχημα ότι μιλάς για μένα. :)

Απλά θεωρώ ότι ορισμένοι γελοιωποιούν τον εαυτό τους. Δεν είπα να μην δείχνουν ότι είναι gay, αλλά να μην το παρατραβάνε. Είχα δει ας πούμε σε ένα νησί δύο που φορούσαν μίνι φούστες. Δεν τους χλεύασα φυσικά ούτε είπα κάτι, αλλά θεωρώ πως θα μπορούσαν να είναι πιο διακριτικοί, χωρίς να υποστηρίζω ότι πρέπει να τους επιβάλλει κάποιος να αλλάξουν. Απλά τη γνώμη μου είπα. :) Προσωπικά συνομιλώ μέσω internet με έναν Δανό που είναι gay, έχουμε μιλήσει και στο τηλέφωνο και θα έρθει και στην Ελλάδα το καλοκαίρι. Δεν έχω κανένα προβλημα μαζί του, οπότε ελπίζω να σου έλυσε αυτό την απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Πάω στοίχημα ότι μιλάς για μένα. :)

Απλά θεωρώ ότι ορισμένοι γελοιωποιούν τον εαυτό τους. Δεν είπα να μην δείχνουν ότι είναι gay, αλλά να μην το παρατραβάνε. Είχα δει ας πούμε σε ένα νησί δύο που φορούσαν μίνι φούστες. Δεν τους χλεύασα φυσικά ούτε είπα κάτι, αλλά θεωρώ πως θα μπορούσαν να είναι πιο διακριτικοί, χωρίς να υποστηρίζω ότι πρέπει να τους επιβάλλει κάποιος να αλλάξουν. Απλά τη γνώμη μου είπα. :) Προσωπικά συνομιλώ μέσω internet με έναν Δανό που είναι gay, έχουμε μιλήσει και στο τηλέφωνο και θα έρθει και στην Ελλάδα το καλοκαίρι. Δεν έχω κανένα προβλημα μαζί του, οπότε ελπίζω να σου έλυσε αυτό την απορία.


Με αφορμή το ποστ σου - επειδή είναι πολλές οι σελίδες - αναφέρομαι σε όοοσους το κάνουν αυτό που πίστεψε με είναι ΠΑΡΑ πολλοί. :)

Θέλω να πω ότι αααν πράγματι δεν είχες κανένα πρόβλημα, δε θα είχες δώσει τόση μεγάλη σημασία στη σεξουαλικότητα του Δανού. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. Θα το θεωρούσες δεδομένο ότι αυτόν τον άνθρωπο μπορείς να τον έχεις φίλο κτλ.

Κάτι άλλο. Πίστεψέ με - πάλι - πολύυυ λίγοι γκέι ντύνονται σαν γυναίκες. Απλά μόνο αυτούς καταλαβαίνεις. =) Και δεν είναι ακριβώς γκέι, είναι κάτι ανάμεσα σε cross-dressing, ομοφυλοφιλία και ξερω γω τί άλλο. Αν θέλεις την άποψή μου, πιστεύω πως αυτοί οι άνθρωποι - άντρες και γυναίκες - που ντύνονται με ρούχα του άλλου φύλου (αν και είναι δικαίωμά τους!), είτε κάποιο είδος εκκεντρικότητας έχουν, ή κάποιο ψυχολογικό.

Αλλά η ομοφυλοφιλία από μόνη της ΔΕΝ προκαλεί κρίσεις ταυτότητα
ς ΦΥΛΟΥ. Μόνο οι πιέσεις που ασκούνται από το περιβάλλον για αλλαγή της ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ταυτότητας και ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ :]

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι: άλλο crossdressing και άλλο ομοφυλοφιλία. ΚΑΠΟΤΕ συμπίπτουν.

Μπορεί να σου αρέσει το ίδιο φύλο και να έχεις 563468% τα χαρακτηριστικά του φύλου σου, ξέρω γω η γυναικάρα ή ο άντρακλας. :P Και αυτό είναι πολύ πιο συνηθισμένο από αυτό που είδες! :no1:

ΕΡΩΤΗΣΗ : Αν είχατε φίλη λεσβία (τα κορίτσια) / και φίλο γκέι (τα αγόρια) θα συγκατοικούσατε μαζί του στο πανεπιστήμιο; Θα πηγαίνατε εκδρομές μαζί; Pyjama parties? κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
εμμμ δεν το εχω σκεφτει.
Αλλα ομως αν ιοθετισουν παιδι εχει μεγαλη πηθανοτητα να γινει αδερφη καυτος κ θα αυξυθουν ΚΙΑΛΟ οι γκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
εμμμ δεν το εχω σκεφτει.
Αλλα ομως αν ιοθετισουν παιδι εχει μεγαλη πηθανοτητα να γινει αδερφη καυτος κ θα αυξυθουν ΚΙΑΛΟ οι γκει
Προφανος αυτο θα χαλασει την τελεια εικονα που εχεις σχηματισει για την κοινωνια,ετσι;Tο λες αυτο λες και ειναι κανα φοβερο ελλατωμα.Τι σε νοιαζει εσενα τι κανουν στο κρεβατι τους.Δυστυχως δεν μπορουν ολοι να σου μοιασουν.Και ναι θα υπαρχουν περισοτεροι gay,μπορει ναι,μπορει οχι.
Το θεμα ειναι να υπαρχουν λιγοτεροι ρατσιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εμμμ δεν το εχω σκεφτει.
Αλλα ομως αν ιοθετισουν παιδι εχει μεγαλη πηθανοτητα να γινει αδερφη καυτος κ θα αυξυθουν ΚΙΑΛΟ οι γκει


Κι ένα παιδί που μέσα σε οικογένεια ετεροφυλόφυλων έχει πιθανότητες να γίνει ομοφυλόφιλος
Επομένως κι ένα παιδί που θα ζει σε οικογένεια ομοφυλόφιλων έχει πιθανότητες να γίνει ετεροφυλόφιλος.

Το περιβάλλον επηρεάζει αρκετά το παιδί αλλά άμα του αρέσει το άλλο φίλο δεν θα αλλάξει επειδή θα έχει ομοφυλόφιλους γονείς.

Εσύ ας πούμε αν ζούσες μόνο με το πατέρας σου και ερχόταν και ο θείος σας να μείνει μαζί σημαίνει πως θα γινόσουν ομοφυλόφιλος?

Και τι είναι το ''θα αυξηθούν οι γκει?'' σαν να λες οτι θα βρωμίσει ο τόπος?
Το μόνο πρόβλημα,αν μπορούμε να το πούμε έτσι, είναι ότι άμα ας πούμε όλος ο άντρικός πληθυσμός γίνει ομοφυλόφιλος οι γυναίκες δεν θα βρίσκουν άντρα:P και το αντίστροφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top