Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Σωστά αλλά ποιός άνθρωπος έχει ψυχοσωματική ισορροπία στις μέρες μας?:P

οσοι ειναι πραγματικα ιδεολογοι, εχουν καταφερει να εξασφαλισουν την ψυχικη ισορροπια τους....
πολλες φορες στα πλαισια διατηρησης της ψυχικης ισορροπιας, χανεται η σωματικη...
πολλοι ιδεολογοι για παραδειγμα εχουν πεσει θυματα ξυλοδαρμων...
το σωστο βεβαια ειναι να ειμαστε ολοι συνειδητοποιημενοι για να διατηρηθουν οι ισορροπιες...και φυσικα η σωματικη ισορροπια πολλων ιδεολογων δεν εχει χαθει εξαιτιας τους, αλλα εξαιτιας των οσων θελησαν να τους κανουν κακο...
Επομενως ο ιδεολογος τεινει να κραταει ψυχοσωματικες ισορροπιες...
τις ισορροπιες τις δαταρασσουν οσοι δεν ειναι ιδεολογοι σωστοι και προκαλουν τα προβληματα..
Απλα πρεπει ολοι να γινουμε συνειδητοποιημενοι ωστε να κρατησουμε ισορροπιες..

Και σιγουρα αυτο δεν επιτυγχανεται με το να λεμε "τα δυστυχα παιδια ομοφιλοφυλων...."




In FlAmEs Gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Απλα πρεπει ολοι να γινουμε συνειδητοποιημενοι ωστε να κρατησουμε ισορροπιες..

Και σιγουρα αυτο δεν επιτυγχανεται με το να λεμε "τα δυστυχα παιδια ομοφιλοφυλων...."
Αυτά τα άτομα που το λένε αυτό καλούνται να αιτιολογήσουν , κάτι στο οποίο είναι όπως φένεται απ' αυτή και τις προηγούμενες σελίδες είναι ανίκανοι.Μάλλον αερολογούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Αυτά τα άτομα που το λένε αυτό καλούνται να αιτιολογήσουν , κάτι στο οποίο είναι όπως φένεται απ' αυτή και τις προηγούμενες σελίδες είναι ανίκανοι.Μάλλον αερολογούν

και φυσικα αερολογουν φιλε μου
δεν υπαρχει αιτιολογηση...γιατι απλα αυτη η αντιληψη ειναι αδικαιολογητη...
δεν υπαρχει αιτια που καθιστα "δυστυχα" τα παιδια των ομοφυλοφιλων...
εφοσον αυτοι τους προσφερουν αγαπη και ζεστασια, τα παιδια μεγαλωνουν εξισου καλα,οπως θα μεγαλωναν και απο ενα ζευγαρι ετεροφυλοφιλων...

"δυστυχη" ειναι η οπισθοδρομικη και ανωριμη κοινωνια μας στο μεγαλυτερο μερος της δυστυχως...


In FlAmEs Gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτά τα άτομα που το λένε αυτό καλούνται να αιτιολογήσουν , κάτι στο οποίο είναι όπως φένεται απ' αυτή και τις προηγούμενες σελίδες είναι ανίκανοι.Μάλλον αερολογούν

Δεν θα επαναλαμβάνομαι. Αν νομίζεις ότι αερολογώ, καλώς το νομίζεις, αλλά αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις όσα έχω σκιστεί να γράφω εδώ κι εκατοντάδες μηνύματα, θα έβλεπες οτι η αλήθεια δεν είναι αυτή. Δεν σκοπεύω ούτε εγώ, όπως πολύ σωστά είπες, να προσαρμοστώ, για μία ακόμη φορά, στις εγωιστικές ανάγκες σου, ή οποιουδήποτε άλλου γιατί καταλήγουμε να στριφογυρίζουμε γύρω απο τα ίδια πράγματα επειδή κάποιοι βαριούνται να διαβάσουν χιλιοειπωμένες απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
no problem...........................:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν θα επαναλαμβάνομαι. Αν νομίζεις ότι αερολογώ, καλώς το νομίζεις, αλλά αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις όσα έχω σκιστεί να γράφω εδώ κι εκατοντάδες μηνύματα, θα έβλεπες οτι η αλήθεια δεν είναι αυτή. Δεν σκοπεύω ούτε εγώ, όπως πολύ σωστά είπες, να προσαρμοστώ, για μία ακόμη φορά, στις εγωιστικές ανάγκες σου, ή οποιουδήποτε άλλου γιατί καταλήγουμε να στριφογυρίζουμε γύρω απο τα ίδια πράγματα επειδή κάποιοι βαριούνται να διαβάσουν χιλιοειπωμένες απόψεις.
Όχι μόνο διάβασα αυτά που είπες αλλά απάντησα κιώλας αν θυμάσαι.Στο ποστ μου δεν αναφερόμουνα σε εσένα αλλά στο κάθε άκυρο που πετάγεται απ' το πουθενά και μας διακόπτει τη συλλογιστική πορεία.Για αυτό σταμάτα να βρίζεις τον κόσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οσοι ειναι πραγματικα ιδεολογοι, εχουν καταφερει να εξασφαλισουν την ψυχικη ισορροπια τους....
πολλες φορες στα πλαισια διατηρησης της ψυχικης ισορροπιας, χανεται η σωματικη...
πολλοι ιδεολογοι για παραδειγμα εχουν πεσει θυματα ξυλοδαρμων...
το σωστο βεβαια ειναι να ειμαστε ολοι συνειδητοποιημενοι για να διατηρηθουν οι ισορροπιες...και φυσικα η σωματικη ισορροπια πολλων ιδεολογων δεν εχει χαθει εξαιτιας τους, αλλα εξαιτιας των οσων θελησαν να τους κανουν κακο...
Επομενως ο ιδεολογος τεινει να κραταει ψυχοσωματικες ισορροπιες...
τις ισορροπιες τις δαταρασσουν οσοι δεν ειναι ιδεολογοι σωστοι και προκαλουν τα προβληματα..
Απλα πρεπει ολοι να γινουμε συνειδητοποιημενοι ωστε να κρατησουμε ισορροπιες..

Και σιγουρα αυτο δεν επιτυγχανεται με το να λεμε "τα δυστυχα παιδια ομοφιλοφυλων...."




In FlAmEs Gn

ο καιομενος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν θα επαναλαμβάνομαι. Αν νομίζεις ότι αερολογώ, καλώς το νομίζεις, αλλά αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις όσα έχω σκιστεί να γράφω εδώ κι εκατοντάδες μηνύματα, θα έβλεπες οτι η αλήθεια δεν είναι αυτή. Δεν σκοπεύω ούτε εγώ, όπως πολύ σωστά είπες, να προσαρμοστώ, για μία ακόμη φορά, στις εγωιστικές ανάγκες σου, ή οποιουδήποτε άλλου γιατί καταλήγουμε να στριφογυρίζουμε γύρω απο τα ίδια πράγματα επειδή κάποιοι βαριούνται να διαβάσουν χιλιοειπωμένες απόψεις.


το προβλημα ειναι οτι υπαρχουν χιλιαδες σελιδες...
ισως πρεπει να γινει κατι με αυτο το post
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι μόνο διάβασα αυτά που είπες αλλά απάντησα κιώλας αν θυμάσαι.Στο ποστ μου δεν αναφερόμουνα σε εσένα αλλά στο κάθε άκυρο που πετάγεται απ' το πουθενά και μας διακόπτει τη συλλογιστική πορεία.Για αυτό σταμάτα να βρίζεις τον κόσμο

Η απάντησή σου μάλλον δε με κάλυψε για να μην τη θυμάμαι. Τι να πω...Ποιον έβρισα; Φαντασιώσεις έχεις;
Αν ο άλλος θέλει ν'απαντήσει, θα το κάνει οποτεδήποτε γουστάρει. Αυτό είναι το δημοκρατικό πνεύμα του διαλόγου. Αν εσύ νομίζεις οτι σου διακόπτει τη...συλλογιστική πορεία, απλά αγνόησε την και μην ανοίγεις offtopic ιστορίες. Να απαγορεύσεις σε κάποιον να μιλάει δε μπορείς, στο υπογράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreloGreek

Νεοφερμένος

Ο TreloGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ουστ ρε, τι παιδια μου λες εαν δεν ητανε ο αντρας και η γυναικα θα εβλεπαν ποτε στη ζωη τους παιδια;

Πφφφφ ο κοσμος χαζευει αφανταστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Ουστ ρε, τι παιδια μου λες εαν δεν ητανε ο αντρας και η γυναικα θα εβλεπαν ποτε στη ζωη τους παιδια;

Πφφφφ ο κοσμος χαζευει αφανταστα.

συμφωνω με αυτο αλλα για τελειως διαφορετικους λογους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ενταξει ο καθενας κανει οτι θελει..δικη του επιλογη(αν και εχω την εντυπωση οτι δν προκειται για προσωπικη επιλογη αλλα κατι παιζει με τις ανδρικες κ γυναικειες ορμονες...)απο εκει και περα θεωρω οτι δν μας πεφτει κανενας απολυτως λογως να τους κατακρινουμε..γιατι και εμεις δεν ειμαστε τελειοι..εχουμε και εμεις τα ελατωματα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
να εχουν ελευθεριες μεχρι ενος σημειου αλλα οχι να καταπατουν και τις αξιες.... που ακουστηκε gay γαμος..... αμερικη γιναμε που ειναι ολα μπατε σκυλοι αλεστε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
τις αξιες η κοινωνια τις διαμορφωνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σιγα την αξια του γαμου ωστε να ειναι τοσο τρομερο ο "gay γαμος". Νομικοι διακανονισμοι ειναι... οτιδηποτε αλλο μπορει να ειναι και εκτος γαμου οπως η αγαπη, η συντροφικοτητα, τα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
ε ναι ενταξει αλλα μη τα καταπαταμε και ολα.... εγω προσωπικα ειμαι λιγο συντηριτικος...
ναι μεν να εχουν σχεσεις... αλλα οχι να παντρευονται κιολας....γιατι αμεσως μετα το γαμο θα απαιτησουν να υιοθετουν και παιδακια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αφού το έχουν ζητήσει ήδη αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οταν εισαι πολλα χρονια με εναν ανθρωπο προκυπτουν αναγκες οπως κοινοι λογαριασμοι, κληρονομιες κτλ, πραγματα που κανονιζονται μεσω του γαμου και οπως ενα ετεροφυλοφιλο ζευγαρι θελει να τα εχει, ετσι θελει και ενα ομοφυλοφιλο και δεν ειναι κακο αυτο. Οσο για τα παιδια εχουμε συζητησει σε προηγουμενες σελιδες αν θελεις πηγαινε δες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
δηλαδη σας ακουγεται φυσιολογικο ενα παιδι να γυρνα πισω στο σπιτι απο το σχολειο και ο ενας μπαμπας του να μαγειρευει και ο αλλος(θου κυριε..) να πηγαινει στη δουλεια?? ξεφτιλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι... γιατι οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top