Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Διαβασε αν θελεις προηγουμενα ποστ του τοπικ που, κυριως εγω, παραθετω στοιχεια για την σεξουαλικοτητα των ζωων ή αν θες ψαξτο στο ιντερνετ μονος σου.
Και εννοειται πως ενα παιδι δε γινεται να γινει ομοφυλοφιλο επειδη θα δει δυο αλλους να φιλιουνται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν έχω κάποια υπόψιν μου πάντως οι γιατροί θα ξέρουν... Πριν λίγο καιρό κάτι είχα ακούσει ότι μπορεί να θεραπευτεί αλλά δεν έχω ιδέα.:no1:
Οι γιατροί λένε οτι δεν είναι αρρώστεια.

Kaim μάλλον δεν έχεις δει πολλά ντοκιμαντέρ, ομοφυλοφιλία υπάρχει παντού στη φύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Συμφωνώ Krou, άλλωστε το ξαναείπα :ακραίο παράδειγμα αλλά γιατί να δημιουργηθεί
αυτή η εικόνα στο μυαλό του μικρού παιδιού - και γιατί να υπάρχει έστω και 0.01% πιθανότητα το παδί να επιρρεαστεί?Ας κάνουν ότι θέλουν αλλά ας μην εκδηλώνονται και τόσο έντονα προσπαθώντας να περάσουν τη υμπεριφορά τους για φυσιολογική.

Kaim - George
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι αλλα το παιδι θα εχει και τον επηρρεασμο απο τις ετεροφυλοφιλικες σχεσεις που εδω που τα λεμε ειναι πολυ πιο εμφανεις και κυριαρχες. Αν ειναι ομοφυλοφιλο δε θα φταιξει η μια στις 100 εικονες που θα δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ΟΚ . Νομιζω πως τωρα δε μου μενει παρα να συμφωνησω μαζι σου.Εχεις επιχειρηματα ενω εγω οχι.Είσαι σωστος/η.

Respectfully

Kaim - George
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smiley

Νεοφερμένος

Ο smiley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Η φύση προβέπει άλλα.Το αρσενικό λιοντάρι ζευγαρώνει με το θυληκό.Ο άνδρας ζευγαρώνει με τη γυναίκα.Προσωπικά δεν έχω ακόμη δει
γορίλα να ζευγαρώνει με γορίλα, αρσενικό χιμπατζή να "φλερτάρει" με αρσενικό χιμπαντζή κ.ο.κ

Αυτό που λες για τα ζώα δεν ισχύει. Πριν από λίγο καιρό είχα δει ένα περιοδικό με θέμα την ομοφυλοφιλία στα ζώα και ξέρεις τι είχε στο εξώφυλλο; Δυο αρσενικά λιονταρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Παιδια τοτε ζητω συγνωμη απο ολους.Φαινεται δεν ειμαι πληρως ενημερωμενος.Και παλι συγνωμη.

Kaim - George
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smiley

Νεοφερμένος

Ο smiley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αυτό που λες για τα ζώα δεν ισχύει. Πριν από λίγο καιρό είχα δει ένα περιοδικό με θέμα την ομοφυλοφιλία στα ζώα και ξέρεις τι είχε στο εξώφυλλο; Δυο αρσενικά λιονταρια

Επειδή αυτό το άρθρο δεν το είχα διαβάσει πήγα και το διάβασα τώρα. Ούτε εγώ θα το πίστευα το παρακάτω αν δεν το διάβαζα:
"Πάνω από 450 είδη ζώων κατεγράφησαν να παρουσιάζουν ομφυλοφιλική συμπεριφορά"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Κι ακριβώς επειδή

(α) είμαστε ζώα !
(β) η συμπεριφορά αυτή καθορίζεται από τη φύση κι όχι από την κοινωνία, τις πλείστες των περιπτώσεων at least. xP


=> η ομοφυλοφιλία είναι "φυσιολογική".



:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,090 μηνύματα.
Πάντως βρίσκω απαράδεκτο να έχουμε φτάσει στο 2008 και ακόμα να κοιτάμε έτσι :wow: τους gay. :P

Καλώς ή κακώς υπάρχει ΚΑΙ η ομοφυλοφιλία στη φύση. Βέβαια, λόγω του γεγονότος ότι η σεξουαλικότητα αποτελεί ένα από τα θεμελιώδη χαρακτηριστικά των οργανισμών (των ανθρώπων) και επειδή εμφανίζεται σε εξαιρετικά μικρότερο ποσοστό, λογοκρίθηκε και λογοκρίνεται.
Κανείς δεν ενημερώνει τα παιδιά έστω για το τι εστί ομοφυλοφιλία. Το μόνο που κάνουν οι γονείς είναι να δημιουργούν ένα μίσος στα παιδιά τους για αυτά τα άτομα προκειμένου να μην "τους βγουν gay".
Από την άλλη για μεγάλο αριθμό ατόμων η τηλεόραση αποτελεί το "παράθυρο" της γνώσης του κόσμου. Άντε να βγάλεις τώρα εσύ συμπέρασμα για την ομοφυλοφιλία βλέποντας τηλεόραση.

Αν ρωτήσετε μια προπολεμική γιαγιά περί ομοφυλοφιλίας θα σας απαντήσει ότι αποτελεί φαινόμενο της εποχής. :P



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asyftaos

Νεοφερμένος

Ο Alucard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η ομοφυλοφηλια δεν ειναι φυσιολογικη, οπως και να το δουμε.ειναι μια φυσιολογικη ''ΑΝΩΜΑΛΙΑ'' της φυσης που συμβαινει σχετικα συχνα.βεβαιως δεν πρεπει να συμπεριφερομαστε με αυτο τον ρατσισμο απενατνι σε αυτα τα ατομα, μιας και ειναι και αυτοι ανθρωποι.

αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli...

Νεοφερμένος

Η marouli... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πιστεύω πως ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει ο,τι θέλει στην προσωπική του ζωή αρκεί να μην ξεφτιλίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Η ομοφυλοφηλια δεν ειναι φυσιολογικη, οπως και να το δουμε.ειναι μια φυσιολογικη ''ΑΝΩΜΑΛΙΑ'' της φυσης που συμβαινει σχετικα συχνα.βεβαιως δεν πρεπει να συμπεριφερομαστε με αυτο τον ρατσισμο απενατνι σε αυτα τα ατομα, μιας και ειναι και αυτοι ανθρωποι.

αυτα...
Πως ορίζεις το φυσιολογικο ; ...<<<.....>>>>...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Η ομοφυλοφηλια δεν ειναι φυσιολογικη, οπως και να το δουμε.ειναι μια φυσιολογικη ''ΑΝΩΜΑΛΙΑ'' της φυσης που συμβαινει σχετικα συχνα.
Δεν ξέρω αν συνειδητοποιείς οτι αυτοναιρείσαι :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν συνειδητοποιείς οτι αυτοναιρείσαι :P .


όντως...:D:P

Πάντως παιδιά, δεν μπορούμε να ασχολούμαστε με το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του, δεν είναι δική μας δουλεία άλλωστε!! Η ομοφυλοφιλία είναι κάτι που συναντάμε καθημερινά μπροστά μας... Είναι κάτι πολύ φυσιολογικό, και δεν πρέπει να κατακρίνουμε κανέναν για τις επιλογές που κάνει στην προσωπική του ζωή...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
όντως...:D:P

Πάντως παιδιά, δεν μπορούμε να ασχολούμαστε με το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του, δεν είναι δική μας δουλεία άλλωστε!! Η ομοφυλοφιλία είναι κάτι που συναντάμε καθημερινά μπροστά μας... Είναι κάτι πολύ φυσιολογικό, και δεν πρέπει να κατακρίνουμε κανέναν για τις επιλογές που κάνει στην προσωπική του ζωή...:)
Σωστός....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Η ομοφυλοφιλία κατ' εμέ είναι όσο φυσιολογική είναι και το να πάθει κάποιος καρκίνο. Φυσιολογικό μεν, άρρωστο δε. Όπως φυσιολογικό είναι και το να είναι κανείς παιδο/νεκρο/κτηνο/ και ό,τι άλλο -φιλος. Και μην πείτε το γνωστό "άλλο το ένα άλλο το άλλο".. διότι δεν είναι συνειδητή επιλογή αυτών των ανθρώπων να συμπεριφέρονται έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Η ομοφυλοφιλία κατ' εμέ είναι όσο φυσιολογική είναι και το να πάθει κάποιος καρκίνο. Φυσιολογικό μεν, άρρωστο δε. Όπως φυσιολογικό είναι και το να είναι κανείς παιδο/νεκρο/κτηνο/ και ό,τι άλλο -φιλος. Και μην πείτε το γνωστό "άλλο το ένα άλλο το άλλο".. διότι δεν είναι συνειδητή επιλογή αυτών των ανθρώπων να συμπεριφέρονται έτσι.
Άρρωστο !!! Όχι και έτσι ρε....
Και , απ' ότι είπε ο Μυλωνάκης δεν το επιλέγεις εσύ αλλά η φύση το επιλέγει για σένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ίσως το άρρωστο να ήταν κατάχρηση.. Ας το πω "ξεχωριστό" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εχει ομως αναρωτηθει ποτε κανεις αλλαζει καποιος ξαφνικα και καταληγει ομοφυλοφιλος η ειναι ανεκαθεν ομοφυλοφιλος?Με λιγα λογια γινεσαι η γεννιεσαι ετσι?

Kaim - George
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top