Γενικό -  Οι στόχοι σας

smartkid1

Νεοφερμένος

Η smartkid1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!!!!Απλα δεν μπορω καθολου την Βιολογια.... Θετικη θα παω ομως γιατι χρειαζεται η χημεια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Φυσικο Πανεπιστημιο κατα κυριο λογο καθως μου αρεσει πολυ η επιστημη της Αστρονομιας...ωστοσο σε ποια περιοχη της Ελλαδας..δεν εχω αποφασισει ακομα(ειναι εξαλλου νωρις..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liberta

Νεοφερμένος

Η Ελευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια....
εγω θελω για ΣΣΑΣ...ή για ναυτικο...
το μονο μου ζητημα ειναι τα ψυχολογικα τεστ που γινονται γιατι δεν ξερω τι μορφη εχουν...
διαβασα προσφατα σε ενα αρθρο οτι την φαρμακευτικη θα την βγαλουν απο τα πανεπιστημια...και θα ειναι σαν ιδιωτικη,σαν ενα απλο καταστημα!θεωρω οτι αν θα πραγματοποιηθει η ανακοινωση...θα ειναι απαραδεκτο γιατι αλλο ειναι ο φαρμακοποιος που αγαπαει την δουλεια του(η οποια ειναι μια επιστημη)και αλλο ειναι απλα μια πωλητρια/της που θα πουλαει κατι κουτακια με χαπια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ελευθερία, μην αγχώνεσαι!!!!! Αυτό δεν θα γίνει πολύ σύντομα!!!! Καλή επιτυχία!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
γεια....
εγω θελω για ΣΣΑΣ...ή για ναυτικο...
το μονο μου ζητημα ειναι τα ψυχολογικα τεστ που γινονται γιατι δεν ξερω τι μορφη εχουν...
διαβασα προσφατα σε ενα αρθρο οτι την φαρμακευτικη θα την βγαλουν απο τα πανεπιστημια...και θα ειναι σαν ιδιωτικη,σαν ενα απλο καταστημα!θεωρω οτι αν θα πραγματοποιηθει η ανακοινωση...θα ειναι απαραδεκτο γιατι αλλο ειναι ο φαρμακοποιος που αγαπαει την δουλεια του(η οποια ειναι μια επιστημη)και αλλο ειναι απλα μια πωλητρια/της που θα πουλαει κατι κουτακια με χαπια...

Ελευθερία, μην αγχώνεσαι!!!!! Αυτό δεν θα γίνει πολύ σύντομα!!!! Καλή επιτυχία!!!!!:)

Συμφωνώ με το Νικόλα!! Έχεις ακόμα χρόνο μπροστά σου για ο,τιδήποτε!!!!!(άγχος,πληροφόρηση κτλ κτλ):D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faint :)

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιααα γεια σας!
παω 1η λυκειου πλεον.
και εχω αγχωθει με το λυκειο..=/
ιδιαιτερα με οσα θα ακολουθησουν σε 2 χρονιες...σκεφτομαι κατι για πολυτεχνειο..
ποια σχολη ειναι κατα τη γνωμη σας η καλυτερη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Παιδιααα γεια σας!
παω 1η λυκειου πλεον.
και εχω αγχωθει με το λυκειο..=/
ιδιαιτερα με οσα θα ακολουθησουν σε 2 χρονιες...σκεφτομαι κατι για πολυτεχνειο..
ποια σχολη ειναι κατα τη γνωμη σας η καλυτερη?
τελειως υποκειμενικο αυτο που ρωτας.μην βιαζεσαι,σε 2 χρονια θα ξερεις που θελεις να περασεις.και να ηξερες τωρα,σε 2 χρονια το πιθανοτερο ειναι οτι θα ειχες αλλαξει γνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ναι απλά οι περισσότεροι θέλουν ιατρική για να χαρεί η μαμά και να κάνουν φιγούρα.

όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια..... επίσης η ιατρική σαν επιστήμη μπορεί να σου προσφέρει τα πάντα ειδικά αν την αγαπάς. αν είσαι από τους βλάκες που φοβούνται τα 'αίματα' και απλώς μπαίνουν ιατρική επειδή χτυπάνε 20 τότε θα σε καταπνίξει το πλήθος..... παραείσαι προσβλητικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Φαρμακευτική ή Πολυτεχνείο, συγκεκριμένα Πολιτικών ή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια..... επίσης η ιατρική σαν επιστήμη μπορεί να σου προσφέρει τα πάντα ειδικά αν την αγαπάς. αν είσαι από τους βλάκες που φοβούνται τα 'αίματα' και απλώς μπαίνουν ιατρική επειδή χτυπάνε 20 τότε θα σε καταπνίξει το πλήθος..... παραείσαι προσβλητικός.

δυο αποψεις υπαρχουν στο αισκουλ για την ιατρικη,αντιδιαμετρικα αντιθετες
η δικια μου εξυμνηση
και η τρελη κατακρεουργηση του κρασατου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια..... επίσης η ιατρική σαν επιστήμη μπορεί να σου προσφέρει τα πάντα ειδικά αν την αγαπάς. αν είσαι από τους βλάκες που φοβούνται τα 'αίματα' και απλώς μπαίνουν ιατρική επειδή χτυπάνε 20 τότε θα σε καταπνίξει το πλήθος..... παραείσαι προσβλητικός.
Μπράβο,ωραίο ήθος.Δεν πρόκειται περί δυνατοτήτων,το ότι δε θέλω ιατρική είναι καθαρά προσωπική επιλογή.Επίσης θα μου επιτρέψεις λόγω της συναναστροφής μου με πολλούς γιατρούς να γνωρίζω καλά το επάγγελμα.
Κακά τα ψέματα,η ιατρική έχει θεοποιηθεί από την κοινωνία και πολλοί θέλουν να μπουν ιατρική για να νιώσουν πως είναι κάποιοι,ή επειδή είναι καλοί μαθητές και δε θέλου να χάσουν και καλά τα μόρια.Φυσικά υπάρχουν και άτομα που το θέλουν πραγματικά.Εσύ παραείσαι προσβλητικός.
Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως.Άτομα σαν εσένα με πεισμώνουν να βγάλω όσα πιο πολλά μόρια μπορώ ʼετσι ώστε να πιάσω την ιατρική και να μην τη δηλώσω.Και τότε θα δούμε τι πιάνει η αλεπού.Ευχαριστώ και πάλι.
δυο αποψεις υπαρχουν στο αισκουλ για την ιατρικη,αντιδιαμετρικα αντιθετες
η δικια μου εξυμνηση
και η τρελη κατακρεουργηση του κρασατου
Ποιά κατακρεούργηση;Είπα πως οι γιατροί είανι άχρηστοι;Δεν το νομίζω.
Μετά λέω συνέχεια τα ίδια...πώς να υπερασπίσω τον εαυτό μου αλλιώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Πες τα ρε Χρηστο.αντε μπραβο με τον καθενα που βγαινει και λεει οτι η ιατρικη ειναι η καλυτερη σχολη.επειδη εχει επικρατησει αυτη η αποψη απο παλια δεν σημαινει οτι ισχυει και τωρα.(μου φαινεται οτι τρωτε πολυ προπαγνδα απο την κοινωνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όλες τα ίδια σκατά είναι:D.Δεν υπάρχει καλύτερη η χειρότερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Πες τα ρε Χρηστο.αντε μπραβο με τον καθενα που βγαινει και λεει οτι η ιατρικη ειναι η καλυτερη σχολη.επειδη εχει επικρατησει αυτη η αποψη απο παλια δεν σημαινει οτι ισχυει και τωρα.(μου φαινεται οτι τρωτε πολυ προπαγνδα απο την κοινωνια)
ακριβως!!δλδ αν δε περασεις γιατρος δικηγορος κτλ δε θεωρεισαι επιτυχιμενος στις πανελλαδικες...ωστοσο επιτυχια σημαινει περναω εκει π μ αρεσει και π αγαπαω οχι εκει που εχει πολλα μορια..καταλαβετε το......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Μπράβο,ωραίο ήθος.Δεν πρόκειται περί δυνατοτήτων,το ότι δε θέλω ιατρική είναι καθαρά προσωπική επιλογή.Επίσης θα μου επιτρέψεις λόγω της συναναστροφής μου με πολλούς γιατρούς να γνωρίζω καλά το επάγγελμα.
Κακά τα ψέματα,η ιατρική έχει θεοποιηθεί από την κοινωνία και πολλοί θέλουν να μπουν ιατρική για να νιώσουν πως είναι κάποιοι,ή επειδή είναι καλοί μαθητές και δε θέλου να χάσουν και καλά τα μόρια.Φυσικά υπάρχουν και άτομα που το θέλουν πραγματικά.Εσύ παραείσαι προσβλητικός.
Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως.Άτομα σαν εσένα με πεισμώνουν να βγάλω όσα πιο πολλά μόρια μπορώ ʼετσι ώστε να πιάσω την ιατρική και να μην τη δηλώσω.Και τότε θα δούμε τι πιάνει η αλεπού.Ευχαριστώ και πάλι.

Ποιά κατακρεούργηση;Είπα πως οι γιατροί είανι άχρηστοι;Δεν το νομίζω.
Μετά λέω συνέχεια τα ίδια...πώς να υπερασπίσω τον εαυτό μου αλλιώς;

δηλαδη τα ποστ σου σχετικα με την ιατρικη ειναι θετικα?
ενατξει μου ανεβηκε παλι η μυωπια,τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristieSwan

Νεοφερμένος

Η KristieSwan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:bye:
Εγώ θέλω να περάσω στη σχολή ψυχολογίας στην Θεσσαλονίκη.Σκέφτομαι αν δεν περάσω Θεσσαλονίκη να σπουδάσω ψυχολογία στην Αγγλία.Μετά την ψυχολογία σκέφτομαι να παρακολουθήσω μαθήματα ή σεμινάρια, ότι προτμάται, υποκριτικής ή συγγραφής.Μετέπειτα θα δίξει, πάντως αυτή την στιγμή θέλω με ενδιαφέρει κάτι στο χωρό της μουσικής, υποκριτικής ή συγγραφής.Το να εργαστώ ως ψυχολόγος μου αρέσει, αλλά νομίζω ότι πλέον υπάρχουν πολλοί ψυχολόγοι....:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
θελω να περασω στο πανεπιστημιο...σχολη ακομα δεν εχω αποφασισει οριστικα...σκεφτομαι κατι σαν βιολογικο-φυσικο η ναυοηγων-αεροναυπηγων και καποια απο πολυτεχνειο ΤΕΙ φοτογραφιασ η κινηματογραφου η καλλων τεχνων (που πλεον δε το βλεπω γιατι δεν εχω κανει ποτε μαθημα σχεδιου καλλιτεχνικου οποτε μαλλον απιθανο να περασω)

αυτο που πραγματικα θελω ειναι να ασχοληθω με το θεατρο και το κινηματογραφο...οποτε αυτο που εχω αποφασισει ειναι πωσ σε οποια σχολη και αν παω θα γραφτο σε καποια θεατρικη σχολη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πες τα ρε Χρηστο.αντε μπραβο με τον καθενα που βγαινει και λεει οτι η ιατρικη ειναι η καλυτερη σχολη.επειδη εχει επικρατησει αυτη η αποψη απο παλια δεν σημαινει οτι ισχυει και τωρα.(μου φαινεται οτι τρωτε πολυ προπαγνδα απο την κοινωνια)

ακριβως!!δλδ αν δε περασεις γιατρος δικηγορος κτλ δε θεωρεισαι επιτυχιμενος στις πανελλαδικες...ωστοσο επιτυχια σημαινει περναω εκει π μ αρεσει και π αγαπαω οχι εκει που εχει πολλα μορια..καταλαβετε το......

Και τι γίνεται όταν αυτό που σου αρέσει και αγαπάς είναι η ιατρική ή κάποια άλλη υψηλόβαθμη;

Χαλαρώστε. Και εγώ μαζί σας σε ό,τι λέτε, αρκεί όμως αυτό να αναφέρεται μόνο στα στερεότυπα που κακώς συνεχίζουν και υπάρχουν. Από την άλλη βέβαια δεν επικροτώ την (ψιλο)προπαγάνδα στην οποία καταφεύγετε. Υπάρχουν οι κομπλεξικοί, ναι. Υπάρχουν όμως και αυτοί που το θέλουν πραγματικά. Διαχωρίστε τα. Δεν αλλάζουν.

Και για το θέμα, Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πάλι άλλαξες εσύ; :p

To ποια είναι η καλύτερη σχολή είναι καθαρά προσωπικό θέμα. Του άλλου μπορεί να του αρέσουν οι Ιχθυοκαλλιέργεις στο Μεσολλόγι, τι να κάνουμε δηλαδή, να τα βάψουμε μαύρα;

Εγώ συνεχίζω να λέω ότι θέλω Χημικός Μηχανικός στο Πολυτεχνείο και ας έχω ακούσει διάφορα γι' αυτό το επάγγελμα. Αυτό μου αρέσει, αυτό θα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Βασικά η αποστροφή από την Ιατρική στην ΜΒ&Γ ήταν στην ουσία η αλλαγή. Πιο πολύ ''επιστροφή'' θα το χαρακτήριζα.

Btw, λες ότι θέλεις ή θέλεις Πολυτεχνείο; Έχει μεγάλη διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top