Γενικό -  Οι στόχοι σας

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα ήθελα πάρα πολύ να σπουδάσω Νομική.Βρίσκω την επιστήμη αυτή απίστευτα ενδιαφέρουσα,μολονότι η επαγγελματική αποκατάσταση είναι λιγάκι δυσοίωνη.Παρόλα αυτά,θεωρώ ότι αν κάποιος αγαπά το αντικείμενό του,ξεπερνά τις όποιες αντιξοότητες και επιβιώνει ακόμα και στα πλαίσια της σύγχρονης ευνοιοκρατίας...:bye:
Συμφωνώ:iagree:
Τεσπα,εγώ πάντως θέλω να ακολουθήσω θεωριτική κατευθυνση.Θέλω να γίνω καθηγήτρια Ισπανικών ή Ιστορικός.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εγω ενδιαφέρομαι για ιατρική .οπωσ λεει και ο seize the day ξερω οτι η επαγγελματική αποκατάσταση ειναι λιγακι δυσκολη αλλα πιστευω οτι με λιγη προσπαθεια και λιγη τυχη φυσικα θα μπορουσε να γινει κατι
μου αρεσει παρα μα παρα πολυ αυτο το επαγγελμα και εκει ξερω οτι θα βρω τησ περισσοτερεσ γνωσεισ και θα μαθω πολλα για την ζωη και γενικά για όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
οπωσ λεει και ο seize the day ξερω οτι η επαγγελματική αποκατάσταση ειναι λιγακι δυσκολη αλλα πιστευω οτι με λιγη προσπαθεια και λιγη τυχη φυσικα θα μπορουσε να γινει κατι
βασικα δεν θελη τυχη,πολυ χρημα θελει(για να ανοιξεις ιατρειο).
εαν δεν το εχεις,μην περιμενεις να δουλεψεις σαν γιατρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
βασικα δεν θελη τυχη,πολυ χρημα θελει(για να ανοιξεις ιατρειο).
εαν δεν το εχεις,μην περιμενεις να δουλεψεις σαν γιατρος.


Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα να δουλέψει κανείς σε δημόσιο Νοσοκομείο.Φυσικά και εκεί τα πράγματα είναι σκούρα(η αναμονή για ειδικότητα πολλές φορές ξεπερνά την πενταετία).Όπως και να 'χει,αν αγαπάς αυτό που κάνεις,τελικά τα καταφέρνεις...(Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Κι εγώ νομική θέλω.έχει πολλά πράγματα να κάνεις ειναι πολύ ενδιαφέρουσα επιστήμη.Η LiloOkozz με συγκίνησε πραγματικά με το μήνυμά της.Μπράβο κορίτσι μου!Ακολούθα το όνειρο σου!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα να δουλέψει κανείς σε δημόσιο Νοσοκομείο.Φυσικά και εκεί τα πράγματα είναι σκούρα(η αναμονή για ειδικότητα πολλές φορές ξεπερνά την πενταετία).Όπως και να 'χει,αν αγαπάς αυτό που κάνεις,τελικά τα καταφέρνεις...(Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω!)
αμα περιμενεις να δουλεψεις σε δημοσιο νοσοκομειο τοτε ασ'το καλυτερα.θα περιμενεις πολλα χρονια και το κυριοτερο θα παιρνεις ως μισθο γυρω στα 1000-1500 ευρω.δηλαδη ενας τυπικος μισθος που μπορει να παιρνει καποιος χωρις να εχει σπουδασει ιατρικη ή κατι αλλο.
στην Ελλαδα εαν δεν εχεις τα λεφτα για να ανοιξεις ιατρειο καλυτερα να μην τολμησεις καν να το δηλωσεις στο μηχανογραφικο.θα πανε τζαμπα τοσα χρονια δυσκολων σπουδων.
συγγνωμη για το οφ τοπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κατι με οικονομικά η Μαθηματικών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
με τα χίλια ΣΣΑΣ ιατρικό τμήμα:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΙΚΑΚΙ36421

Νεοφερμένος

Η Βίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Eγώ ενδιαφέρομαι για τα παιδαγωγικά ως πρώτο στόχο!Μου αρέσει πολύ να δουλεύω με παιδιά και ιδιαίτερα να τους μαθαίνω πολλά πράγματα!Έχω βέβαια και άλλες σχολές στο μυαλό μου αλλά το επάγγελμα της δασκάλας μου αρέσει πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Αρχιζω και σκεφτομαι για ναυπηγος μηχ/μηχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Eve =)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
αν και τωρα θα παω λυκειο,θα θελα να περασω ιατρικη αλλιως πολυτεχνειο,ηλεκτρολόγος και μηχανικός Η/Υ...αλλα δεν εχουν και μεγαλη διαφορα στα μορια οποτε αν ειναι να βγαλω πανω απο 19 προτιμω ιατρικη....
στ γυμνασιο εβγαζα 17 περιπου αλλα χωρις καθολου διαβασμα...και οταν λεω καθολου το εννοω...οποτε εχω ελπιδες για ιατρικη και ποσο μαλλον τωρα που αλλαξα και σχολειο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Δεν έχει καμια σχεση ο βαθμος του Γυμνασίου. Ο τροπος που ασχολεισαι με τα μαθηματα στη Γ' Λυκειου ειναι εντελώς διαφορετικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Δεν έχει καμια σχεση ο βαθμος του Γυμνασίου. Ο τροπος που ασχολεισαι με τα μαθηματα στη Γ' Λυκειου ειναι εντελώς διαφορετικός.
απο το δημοτικο μεχρι και το πανεπιστημιο δεν ειδα ουσιαστικες διαφορες στον τροπο που "ασχολεισαι"

εγω θελω να γινω ταχυδρομος και φαροφυλακας καποια στιγμη

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
απο το δημοτικο μεχρι και το πανεπιστημιο δεν ειδα ουσιαστικες διαφορες στον τροπο που "ασχολεισαι"

εγω θελω να γινω ταχυδρομος και φαροφυλακας καποια στιγμη

:)

Πιθανόν να μην ειχες τη διάθεση να τις δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
ψυχολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αρχιζω και σκεφτομαι για ναυπηγος μηχ/μηχ

Εγώ το σκέπτομαι πολύ καιρό τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ιατρική αλλά τα χρόνια σπουδών είναι πολλά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ιατρική αλλά τα χρόνια σπουδών είναι πολλά:(

Μα, αν σου αρέσει η σχολή, τα μαθήματα και γενικά το μέλλον που θα σου προσφέρει είναι κρίμα να το πηγαίνεις με τα χρόνια. Σκέψου μόνο πόσα ενδιαφέροντα έχεις να μάθεις σε όλη την πορεία σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ιατρική αλλά τα χρόνια σπουδών είναι πολλά:(
Ε τότε γιατί θες ιατρική;:PΔεν είναι ανάγκη να χαρεί η θεία επειδή αυτή δεν έκανε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχουν και οι οικονομικές δυσκολίες έτσι; Απλά υπάρχουν και οικογένειες που δεν μπορούν να συντηρούν τόσα χρόνια τα παιδιά τους. Ειδικά αν περάσουν σε άλλη πόλη, φανταστείτε έξοδα. Και η ιατρική δεν είναι σχολή που σου αφήνει το ελεύθερο να δουλεύεις παράλληλα, θέλει νομίζω γερό διάβασμα. Δεν το λέω για το παιδί παραπάνω αλλά υπάρχει κι αυτή η εκδοχή. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top