Οι θυσίες και ο αγώνας των επιτυχόντων και μη

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
μα δεν φταινε οι πανελληνιες οι ιδιες αλλα ο μυθος που χτιζουν μερικοι γυρω απο αυτες. αυτο ωθει τον καθε απροετοιμαστο στις υπερβολες. αυτο προσπαθω να πω εγω τοσην ωρα!! τελοσπαντων...

και dr melina γτ πρεπει να δινεις αναφορα στον καθε ενα που θα τυχει; δν προκειται να πεισεις κανεναν γτ πανω απο ολα δεν ξερει κανεις τον χαρακτηρα σου και το πως ησουν ολη τη χρονια. απλα εκφραζουν τις αποψεις τους, δεν πρεπει να παρεξηγησαι και τοσο. αλλωστε ο καθενας εχει μια διαφορετικη εικονα του κοσμου και μαθαινει να αντιμετωπιζει τις δυσκολιες με διαφορετικο τροπο. αν θελεις να πετυχεις κατι κανοντας κακο στον εαυτο σου δικο σου προβλημα... αλλα και οι αλλοι δν εχουν το δικαιωμα να σε βριζουν για αυτο, εινα δικη σου η ζωη. ομως απλα τα λογια τους θα επρεπε να τα παιρνεις σαν μια αλλη ματια που ισως σε βοηθησει να αντιμετωπισεις και με αλλο στυλ τα πραματα. αν δεν σ αρεσει οκ... σιγα τ αυγα

και ρε παιδια ηρεμηστε πια... αλλωστε τωρα ο,τι εγινε εγινε.... κραζει ο καθενας τον αλλον λετε και θα αλλαξει τιποτα... αλλωστε τι περιμενετε, σε ενα τετοιο θεμα να μπει καποιος και να γραψει: "γεια σας οι πανελληνιες ειναι γελοιες, εγω δεν εκανα καμια θυσια, ολα τα χα, διαβασμα λιγων ωρων, καθολου ζορισμα και να μαζεψα 19600 μορια :Ρ" τοτε να δειτε κραξιμο που θα πεσει...
αλλα επιμενω... ο καθενας ας τις αντιμετωπιζει οπως θελει. μαγκια του και χαρα του!

α και πανω απο ολα πιστευω οτι η καλυτερη απαντηση προς ολους αυτους που σχολιαζουν τους αλλους ειναι η υπογραφη μου!
Ευχαριστώ ειλικρινά για τις συμβουλές σου και μπράβο για όσα είπες.:):):) Δεν πρόκειται να ξανασχοληθω, βαρέθηκα να απολογούμε στον ΚΑΘΕΝΑ.:/: Ευχαριστώ και πάλι.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Όλοι μας περασαμε από τις πανελληνιες...

Αν θεωρεις σταδιο ωριμανσης την καταρράκωση του πνεύματος και του σωματος σου, τι να πω...:eek::fool: ΕΣΕΙΣ βαζετε τα ορια στον ευατο σας και ενω ξερετε οτι τα ξεπερνατε εχετε στον εγκεφαλο σας την δικαιολογια '' Για τις πανελληνιες ειναι, αξιζει''

Πραγματικά ταρακουνηθείτε λίγο και συνηδειτοποιηστε τις πραξεις σας γιατι δεν το κανετε..




υ.γ. Θα παρακαλουσα, να μην γραφετε συνεχεια για την ''ηρωικη'' σας μαχη στις πανελληνιες...Ενταξει εχει γραφτει 1,2,3,4 φορες αλλα φτανει....Καταντα κουραστικο πια και φαινεται πιο πολυ πια σαν κοκορεμα... Και είναι κριμα να διαβαζουν τα ποστ σας παιδια που θα δωσουν πανελλαδικες και να επηρεαστουν αρνητικα...
αντε καλά... μηπως με μπερδεψες με αλλο ατομο;;; γιατι αλλα λεω και αλλα καταλαβαινεις!
εκτος κι αν αναφερεσαι γενικα. διοτι ουτε καν την εμπειρια μου απτις πανελληνιες δεν εγραψα!!! ή παλι αν θεωρεις οτι εκει που αστειευομουν για το ντοπαρισμα εγραφα την δικη μου εμπειρια... ή για την απώλεια κιλών... ε τι να πω, το πρωτο αναφεροταν στους συμμαθητες μ και ειπα οτι το δοκιμασα για λιγο αλλα ΔΕΝ μ αρεσε καθολου και το αφησα και το 2ο οπως ΕΙΠΑ ΔΕΝ οφειλοταν στις πανελληνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
αλλά εάν δε ΓΝΩΡΙΖΕΣ ΤΗΝ ΛΥΣΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ

Νομίζω ότι αυτό δεν ενδιαφέρει κανέναν εκτός από σένα. Το αν σε έχει πιάσει λύσσα παροξυσμού για την Ιατρική θα φανεί μέσα από τις πράξεις σου στο κοντινό μέλλον, ως πτυχιούχα (γ)ιατρός. Ότι και να λέμε τώρα, ότι και να λέτε τώρα...δεν βγάζουμε άκρη. Δεν μας ενδιαφέρει τι έπαθες για να περάσεις στην Ιατρική. Ούτε γιατί έπρεπε να περάσεις όλα αυτά για να περάσεις στην Ιατρική. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Άσε το κάθε παιδί να κάνει τον αγώνα του και μην προκαλείς εικόνα «αμοκ» περί κατάκτησης του στόχου «εισαγωγή στην ιατρική» λες και διατύπωσες την σκέδαση βαρυτικών κυμάτων (πιο σπουδαίο από την εισαγωγή στην ιατρική). Επίσης δεν ξέρω αν η Ιατρική θέλει τέτοια άτομα για φοιτητές, που να μην «ελέγχουν» τις ψυχοσωματικές τους αντοχές. Αλλά θα μου πεις Ελλάδα είμαστε, με τέτοιο μπουρδελοσύστημα εισαγωγής που έχουμε..:whistle:Βέβαια όπως είπαν οι προλαλήσαντες, κάποια άλλα παιδιά σε παλιότερες χρονιές έδιναν με πιο αυστηρούς όρους εισαγωγής (όπως 9 μαθήματα, 14 μαθήματα, με πιο δύσκολα θέματα...κτλ) και δεν έφθειραν ανεπανόρθωτα την υγεία τους μέχρι στάδιο σχιζοφρενίτιδας. Επίσης μην ξεχνάμε ότι πολλά παιδιά με τρύπιο παπούτσι και χωρίς φροντιστήρια πιάνουν την ιατρική αλλά δεν τρελαίνονται, ούτε λυποθυμούν, ούτε...κτλ. Εσείς τα παιδιά του σαλονιού, των 15 ιδιαιτέρων την μέρα...γιατί τόσες μανιοκαταθλιπτικές τάσεις; :hmm: :worry: Τέλος να προσθέσω ότι καθηγητές στο λύκειο μου είχαν πει το εξής γεγονός: στην Ελλάδα έχουμε 3 κατηγορίες μαθητών: (α). εκείνοι που κάνουν φροντιστήριο ή ιδιαίτερο και καπάκι ιδιαίτερο του φροντιστηρίου ή ιδιαίτερου, (β). εκείνοι που κάνουν ένα ξερό φροντιστήριο ή ιδιαίτερο και (γ). μια μειοψηφία λόγω οικονομικών προβλημάτων που δεν κάνουν φροντιστήριο. Η κατηγορία (α) έχει εξασφαλισμένη την ιατρική σε σχέση με τις άλλες 2 κατηγορίες με περισσότερο ποσοστό επιτυχίας. Τελικά στην ιατρική περνάνε άτομα με τον μεγαλύτερο δείκτη μασημένης τροφής ή οι πραγματικά καλοί μαθητές με τις δικές τους δυνάμεις (χωρίς φροντιστηριακή ένεση); :confused: :hmm:Οι πανελλήνιες είναι ένας διαγωνισμός ευφυϊας επί ίσοις όροις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Λοιπόν, [/SIZE]θέλω να ξέρεις ότι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δε θέλω να μου πει κανείς "αχ,καημενούλα μου τι έπαθες","Τι κρίμα" και άλλες τέτοιες βλακείες!!!!!!!:mad: Και που ξέρεις ΕΣΥ εάν δεν έχω καταλάβει τι μ-----ες έχω κάνει!!!(δε βρίζω αλλα έχω τρελαθεί με αυτά που ακούω!!!!!)όλα αυτά που γράφω τα γράφω συνεχεια και συνέχεια για κάποια παιδιά που ετοιμάζονται να εξεταστούν με αυτό το ηλίθιο σύστημα!!!!!!Θέλω και τα γράφω γιατί δε θέλω να πάθουν τα παιδιά αυτά που έπαθα εγώ.......Προσωπικά δεν είμαι από τα άτομα που θέλουν να τους ΛΥΠΑΣΑΙ!!!!!!!Είμαι Υπερήφανη για τον εαυτό μου, και πασχίζωμε νύχια και με δόντια για να γίνω ακόμη ΚΑΛΥΤΕΡΗ ώστε να είναι ευτυχισμένη η οικογένεια μου. Τα ήθελα και τα έπαθα!!!!!!!!!Και το πλήρωσα το τίμημα!!!!!Τόοοοοοοσες φορές το έχω γράψει!!!!!!!ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι υπεύθυνο άτομο και τις γνώριζα τι κωλοσυνέπειες αλλά εάν δε ΓΝΩΡΙΖΕΣ ΤΗΝ ΛΥΣΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ μην σκέφτεσαι και μιλας έτσι για εμένα................................Και γιατί να ντρέπομαι εγώ???????????????????Να ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ελπίζω ΤΩΡΑ να σεβαστείται αυτά που έγραψα.........................................................................και βάλτε με -1000000000 ΚΑΙ OFF-TOPIC ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.............


Ευχαριστώ






Καταρχην μην γραφεις με τεραστια γραμματα, βλεπονται αυτα που γραφεις και με μικρα..Δεν εχουμε μυωπια για να μην μπορουμε να τα διαβασουμε..

Επισης δεν χρειαζεται με το παραμικρο να κατακραυγαζεις..

Ολοι καταλαβαινουν οτι τα ποστ σου δεν ειχαν κανενα συμβουλευτικο χαρακτηρα...Περισσοτερο περιεγραφες την κατασταση που περασες (με πολλα ποστς) χωρις ουσιαστικα να κανεις νυξη πουθενα για τις συνεπειες των πραξεων σου και κατα ποσο εμαθες απο αυτα..

Προσωπικα δεν με απασχολει τι κανεις για την οικογενεια σου και ουτε κανενας μας βασικα μιας και ειναι καθαρα προσωπικο στοιχειο του καθενα (οποτε με την πετας για να επιχειρηματολογησεις)

Βεβαια ολοι οσοι δωσαμε πανελληνιες στοχους ειχαμε, δεν κατουρησαμε στο πηγαδι...Οι περισσοτεροι τους πετυχαν, αλλοι βρηκαν καποια αλλη επιλογη (ειτε εξωτερικο, ειτε με 2η φορα πανελληνιων κλπ)..Δεν χαλασε και ο κοσμος...

Τελος επειδη με τοση μανια μιλας για την ιατρικη, που ξερεις αν ειναι το ονειρο σου?? Μονο οταν ερχεσαι σε επαφη με καποιο αντικειμενο το καταλαβαινεις αυτο...Γι' αυτο μην λυσομανατε απο τωρα..Παντα να εχετε ανοιχτους τους οριζοντες..

Και κατι τελευταιο..Η μεγαλυτερη ενσταση μου ηταν στον τροπο με τον οποιο παρουσιαστηκε το θεμα...Το να γραφετε συνεχεια το τι περασατε (με ενα γραφικο τροπο) δεν βοηθατε κανεναν, οσο και να το χρησιμοποιειτε σαν δικαιολογια (εγω τα εγραψα για τα υπολοιπα παιδια )..Περισσοτερο επιδεικτικα το κανατε για μενα...Και ειναι κακο, γιατι διαβαζουν και αλλοι που δινουν πανελλαδικες και μπορει να τους επηρεασει αρνητικα...

Το καλυτερο που μπορειτε να κανετε ειναι να αναλογιστειτε με τον ευατο σας πρωτα και να κατανοησετε εις βαθος τις πραξεις σας...Το τιμημα δεν το εχεις πληρωσει ακομα (σαν μπουμερανκ γυρνα χωρις να το περιμενεις)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Επίσης δεν ξέρω αν η Ιατρική θέλει τέτοια άτομα για φοιτητές, που να μην «ελέγχουν» τις ψυχοσωματικές τους αντοχές. Αλλά θα μου πεις Ελλάδα είμαστε, με τέτοιο μπουρδελοσύστημα εισαγωγής που έχουμε..:whistle:Βέβαια όπως είπαν οι προλαλήσαντες, κάποια άλλα παιδιά σε παλιότερες χρονιές έδιναν με πιο αυστηρούς όρους εισαγωγής (όπως 9 μαθήματα, 14 μαθήματα, με πιο δύσκολα θέματα...κτλ) και δεν έφθειραν ανεπανόρθωτα την υγεία τους μέχρι στάδιο σχιζοφρενίτιδας. Επίσης μην ξεχνάμε ότι πολλά παιδιά με τρύπιο παπούτσι και χωρίς φροντιστήρια πιάνουν την ιατρική αλλά δεν τρελαίνονται, ούτε λυποθυμούν, ούτε...κτλ.

+1000000
Βάλε και τις Δέσμες μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Νομίζω ότι αυτό δεν ενδιαφέρει κανέναν εκτός από σένα.
Το αν σε έχει πιάσει λύσσα παροξυσμού για την Ιατρική θα φανεί μέσα από τις πράξεις σου στο κοντινό μέλλον, ως πτυχιούχα (γ)ιατρός. Ότι και να λέμε τώρα, ότι και να λέτε τώρα...δεν βγάζουμε άκρη. Δεν μας ενδιαφέρει τι έπαθες για να περάσεις στην Ιατρική. Ούτε γιατί έπρεπε να περάσεις όλα αυτά για να περάσεις στην Ιατρική. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Άσε το κάθε παιδί να κάνει τον αγώνα του και μην προκαλείς εικόνα «αμοκ» περί κατάκτησης του στόχου «εισαγωγή στην ιατρική» λες και διατύπωσες την σκέδαση βαρυτικών κυμάτων (πιο σπουδαίο από την εισαγωγή στην ιατρική). Επίσης δεν ξέρω αν η Ιατρική θέλει τέτοια άτομα για φοιτητές, που να μην «ελέγχουν» τις ψυχοσωματικές τους αντοχές. Αλλά θα μου πεις Ελλάδα είμαστε, με τέτοιο μπουρδελοσύστημα εισαγωγής που έχουμε..:whistle:Βέβαια όπως είπαν οι προλαλήσαντες, κάποια άλλα παιδιά σε παλιότερες χρονιές έδιναν με πιο αυστηρούς όρους εισαγωγής (όπως 9 μαθήματα, 14 μαθήματα, με πιο δύσκολα θέματα...κτλ) και δεν έφθειραν ανεπανόρθωτα την υγεία τους μέχρι στάδιο σχιζοφρενίτιδας. Επίσης μην ξεχνάμε ότι πολλά παιδιά με τρύπιο παπούτσι και χωρίς φροντιστήρια πιάνουν την ιατρική αλλά δεν τρελαίνονται, ούτε λυποθυμούν, ούτε...κτλ. Εσείς τα παιδιά του σαλονιού, των 15 ιδιαιτέρων την μέρα...γιατί τόσες μανιοκαταθλιπτικές τάσεις; :hmm: :worry: Τέλος να προσθέσω ότι καθηγητές στο λύκειο μου είχαν πει το εξής γεγονός: στην Ελλάδα έχουμε 3 κατηγορίες μαθητών: (α). εκείνοι που κάνουν φροντιστήριο ή ιδιαίτερο και καπάκι ιδιαίτερο του φροντιστηρίου ή ιδιαίτερου, (β). εκείνοι που κάνουν ένα ξερό φροντιστήριο ή ιδιαίτερο και (γ). μια μειοψηφία λόγω οικονομικών προβλημάτων που δεν κάνουν φροντιστήριο. Η κατηγορία (α) έχει εξασφαλισμένη την ιατρική σε σχέση με τις άλλες 2 κατηγορίες με περισσότερο ποσοστό επιτυχίας. Τελικά στην ιατρική περνάνε άτομα με τον μεγαλύτερο δείκτη μασημένης τροφής ή οι πραγματικά καλοί μαθητές με τις δικές τους δυνάμεις (χωρίς φροντιστηριακή ένεση); :confused: :hmm:Οι πανελλήνιες είναι ένας διαγωνισμός ευφυϊας επί ίσοις όροις;
ήρθε και έδεσε :Ρ έχεις πολύύύύύ δίκιο :Ρ αλλά ήδη φαντάζομαι τι θα ακολουθήσει :Ρ και ξέρεις συνήθως οι μαθητές του α ειναι αυτοι που κανουν τις υπερβολες. τσπ θεωρω το θεμα εχει ξεφυγει... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες είναι ένας διαγωνισμός ευφυϊας επί ίσοις όροις;
Οι πανελλήνιες δεν είναι διαγωνισμός ευφυΐας - είναι διαγωνισμός επαρκούς προετοιμασίας. Τώρα αν είσαι και ευφυής είναι + bonus!:P

Καλό το σεντόνι σου αλλά το θέμα λέγεται " Οι θυσίες και ο αγώνας των επιτυχόντων και μη", επομένως παροτρύνει τους συμμετέχοντες να μοιραστούν τις εμπειρίες τους. Πού σκαλώνεις και επιτίθεσαι πάλι?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
αντε καλά... μηπως με μπερδεψες με αλλο ατομο;;; γιατι αλλα λεω και αλλα καταλαβαινεις!
εκτος κι αν αναφερεσαι γενικα. διοτι ουτε καν την εμπειρια μου απτις πανελληνιες δεν εγραψα!!! ή παλι αν θεωρεις οτι εκει που αστειευομουν για το ντοπαρισμα εγραφα την δικη μου εμπειρια... ή για την απώλεια κιλών... ε τι να πω, το πρωτο αναφεροταν στους συμμαθητες μ και ειπα οτι το δοκιμασα για λιγο αλλα ΔΕΝ μ αρεσε καθολου και το αφησα και το 2ο οπως ΕΙΠΑ ΔΕΝ οφειλοταν στις πανελληνιες!


Γενικα αναφερθηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thalamos

Νεοφερμένος

Ο Thalamos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Drama topic,πολυ κακο για το τιποτα. Στο πανεπιστημιο δηλαδη στις εξεταστικες να χετε και το τηλεφωνο των πρωτων βοηθειων απο κοντα.Αφου προφανως εκει θα χετε να παλεψετε με πιο απαιτητικα μαθηματα,μεγαλυτερη υλη κτλπ

Ολοι το περασαμε το μαρτυριο των πανελληνιων,δωσαμε,περασαμε στην α,β,γ η και δ επιλογη,εληξε εκει το θεμα.Τα υπολοιπα ειναι υπερβολες...

Υγ* αστεροσκονη θα συμφωνησω για τον (εμμεσο) διατυμπανισμο του ''εγω περασα ιατρικη,ημμυ κτλπ'' που διαφαινεται σε ορισμενα ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Αν δε μπορειτε να χειριστειτε τον εαυτο σας κατα τις πανελληνιες, τι ακριβως σας κανει να νομιζετε πως θα μπορεσετε να χειριστειτε και αλλες ζωες οταν γινεται γιατροι? Φτανει πια με τα (πολυτελειας) ψυχολογικα σας προβληματα, επιτυχοντες της Ιατρικης (και για αλλες σχολες προφανως ισχυει, αλλα η ιατρικη κατεχει τα αναμφισβητητα πρωτεια στον τομεα αυτο). Προσωπικα, στη θεση σας θα ντρεπομουν να τα ομολογησω ολα αυτα, για να μην πω πως δε θα μπορουσα να με αντικρισω στον καθρεφτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
Ευχαριστώ ειλικρινά για τις συμβουλές σου και μπράβο για όσα είπες.:):):) Δεν πρόκειται να ξανασχοληθω, βαρέθηκα να απολογούμε στον ΚΑΘΕΝΑ.:/: Ευχαριστώ και πάλι.....;)

:) Mην το παίρνεις τόσο βαθειά απλά ο καθένας σκέφτεται με τα δικά του δεδομένα. Αν κάποιος δεν έχει υψηλό στόχο είναι πιο χαλαρός αφού όπου και να περάσει είναι πετυχημένος.

___________________________
προς άλλους:

Όταν κάποιος γράφει πανελλήνιες και έχει στόχο σχολή που πέρσι είχε πάνω από 19 φυσικό ειναι να έχει άγχος το οποίο είναι μη διαχειρίσιμο. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα γίνει καλή ιατρός αντιθέτως εγώ πιστεύω ότι θα γίνει πολύ καλή ιατρός.

Τι θα θέλατε έναν ιατρό να μην αγχώνεται ή έναν ιατρό που να αγχώνεται για τους ασθενείς τους και να κάνει τα αδύνατα δυνατά για να τους ικανοποιήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
:)
:) Mην το παίρνεις τόσο βαθειά απλά ο καθένας σκέφτεται με τα δικά του δεδομένα. Αν κάποιος δεν έχει υψηλό στόχο είναι πιο χαλαρός αφού όπου και να περάσει είναι πετυχημένος.

___________________________
προς άλλους:

Όταν κάποιος γράφει πανελλήνιες και έχει στόχο σχολή που πέρσι είχε πάνω από 19 φυσικό ειναι να έχει άγχος το οποίο είναι μη διαχειρίσιμο. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα γίνει καλή ιατρός αντιθέτως εγώ πιστεύω ότι θα γίνει πολύ καλή ιατρός.

Τι θα θέλατε έναν ιατρό να μην αγχώνεται ή έναν ιατρό που να αγχώνεται για τους ασθενείς τους και να κάνει τα αδύνατα δυνατά για να τους ικανοποιήσει.
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ................:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν δε μπορειτε να χειριστειτε τον εαυτο σας κατα τις πανελληνιες, τι ακριβως σας κανει να νομιζετε πως θα μπορεσετε να χειριστειτε και αλλες ζωες οταν γινεται γιατροι? Φτανει πια με τα (πολυτελειας) ψυχολογικα σας προβληματα, επιτυχοντες της Ιατρικης (και για αλλες σχολες προφανως ισχυει, αλλα η ιατρικη κατεχει τα αναμφισβητητα πρωτεια στον τομεα αυτο). Προσωπικα, στη θεση σας θα ντρεπομουν να τα ομολογησω ολα αυτα, για να μην πω πως δε θα μπορουσα να με αντικρισω στον καθρεφτη.

Τι μας κάνει να το νομίζουμε αυτό? Ότι θα είμαστε 6-7 χρόνια μεγαλύτεροι και ωριμότεροι? ίσως..?

Και ειλικρινά δεν μπορω να καταλαβω πού κολλάτε ΟΛΟΙ οσοι συγκρινετε τις Πανελληνιες με την εξεταστικη, απο τη στιγμη που το θεμα λεγεται "Θυσίες και αγώνας των επιτυχόντων και μη" ο καθένας αναλύει την εμπειρία του. Και ναι, όσες φορές θέλει.

@Μελίνα: Οποια και αν ειναι τα κινητρά σου, δε χρειαζεται να απολογεισαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δε συμφωνώ μαζί σας.Όσοι παλεύουν, σκοτώνονται στο διάβασμα και κάνουν θυσίες αξίζουν να περάσουν όπου γουστάρουν.Γιατί έχουν πείσμα,τσαγανό και θέληση.Είναι πολύ δύσκολο.Εγώ μπράβο και συγχαρητήρια θα πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top