Οικονομικών επιστημών vs Μαθηματικό

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
σας παρακαλω ασ πει ο καθενας τη γνωμη του Οικονομικων επιστημων η μαθηματικο αξιζει περισσοτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αναλογα με τι θες να ασχολειθεις και τι μαθητης εισαι... αμα σ ειναι δυσκολο να πιασεις πολλα μορια θα προτιμησεις το μαθηματικο απο το να πας ΟΕ σε καποια πολη της επαρχιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
αναλογα με τι θες να ασχολειθεις και τι μαθητης εισαι... αμα σ ειναι δυσκολο να πιασεις πολλα μορια θα προτιμησεις το μαθηματικο απο το να πας ΟΕ σε καποια πολη της επαρχιας...

και αμα ακολουθησει την συμβουλη σου (χωρις να σε ξερω, πιθανολογικα μιλαω) θα γινει κατα 60% αλλος ενας ακομη μιζερος μαθηματικακος, ο οποιος πασχησε να βγαλει σε 8 χρονια το πτυχιο του, και μετα μια ζωη να προσπαθει να διοριστει στο δημοσιο για να κααααααααααθεται...

εγω θα σε παρακαλουσα να παραθεσεις περαιτερω λεπτομεριες αν θελεις να εχεις τεκμηριωμενες απαντησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι ενω αν παει ΟΕ θα γινει μεγαλοστελεχος.... αν δν ισχυε αυτο θα πηγαινα 100% ΟΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
αναλογα με τι θες να ασχολειθεις και τι μαθητης εισαι... αμα σ ειναι δυσκολο να πιασεις πολλα μορια θα προτιμησεις το μαθηματικο απο το να πας ΟΕ σε καποια πολη της επαρχιας...

Οικονομικών Επιστημων 16481
Μαθηματικό Αθηνας 16358


Μη λέμε και ότι θέλουμε δηλαδή έλεος...είπαμε σχετικά χαμηλή η βάση του Μαθηματικού σε σύγκριση με τις πολυτεχνικές σχολες αλλα όχι και έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ποιο οικονομικων επιστημων ειναι αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Τμήμα Οικονομικών Επιστημων Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημιου Αθηνών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Από μαθηματικό μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό στα οικονομικά και σ παίρνουν πάρα πολύ εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τμήμα Οικονομικών Επιστημων Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημιου Αθηνών

Αυτό είναι το "χειρότερο" της Αθήνας όμως. Η ΑΣΟΕΕ έχει 17.800.

Επίσης η λογική Μαθηματικό Αθήνα - Θεσ/νίκη > ΟΔΕ επαρχίας είναι τελείως γτπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αυτό είναι το "χειρότερο" της Αθήνας όμως. Η ΑΣΟΕΕ έχει 17.800.

E ναι αλλα αν κάποιος θέλει να σπουδάσει ΟΔΕ ντε και καλά στην Αθηνα αποκλείεται να καταλήξει στο Μαθηματικό Αθηνας λόγω μορίων.


Επίσης η λογική Μαθηματικό Αθήνα - Θεσ/νίκη > ΟΔΕ επαρχίας είναι τελείως γτπ.

Εννοείται, άλλωστε το Μαθηματικό Αθηνας είναι το χειρότερο Μαθηματικό της Ελλάδας κατά κοινή ομολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ΟΔΕ στην Αθήνα πρέπει να υπάρχει μόνο στην ΑΣΟΕΕ με βάση 18+, δηλαδή 17,2 στο 4ο στη χειρότερη που φτάνει και για ΗΜΜΥ...

Αυτό που λες για το Μαθηματικό Αθήνας το έχω ακούσει κι εγώ πολλάκις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
και αμα ακολουθησει την συμβουλη σου (χωρις να σε ξερω, πιθανολογικα μιλαω) θα γινει κατα 60% αλλος ενας ακομη μιζερος μαθηματικακος, ο οποιος πασχησε να βγαλει σε 8 χρονια το πτυχιο του, και μετα μια ζωη να προσπαθει να διοριστει στο δημοσιο για να κααααααααααθεται...

εγω θα σε παρακαλουσα να παραθεσεις περαιτερω λεπτομεριες αν θελεις να εχεις τεκμηριωμενες απαντησεις.
+1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λίγο νόημα έχουν πλέον οι προπτυχιακές σπουδές. Εγώ θα έκανα αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Άλλωστε είτε από το οικονομικό, είτε από το μαθηματικο, μπορείς να ακολουθήσεις μάστερ σε πάρα πολλούς τομείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Βασικα το μαθηματικο σου δινει περισσοτερες επιλογες οσον αφορα τις μεταπτυχιακες σπουδες.+εχει το πλεονεκτημα οτι σου δινει ενα ισχυρο μαθηματικο υποβαθρο και διευκολυνεσαι αρκετα σε οτι επιλεξεις.Ειναι ομως απο τις δυσκολοτερες σχολες εν Ελλαδει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Απ' όσο ξέρω και καταλαβαίνω χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος πιστεύω ότι ένας οικονομολόγος με μάστερ στο ίδιο αντικείμενο μ' έναν μαθηματικό θα είναι σαφώς καλύτερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Απ' όσο ξέρω και καταλαβαίνω χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος πιστεύω ότι ένας οικονομολόγος με μάστερ στο ίδιο αντικείμενο μ' έναν μαθηματικό θα είναι σαφώς καλύτερως.

και γω αυτο ξερω... αλλα θα καλυτερος(:P) μονο στο αντικειμενο αυτο. Ενω ενας μαθηματικος εχει διαφορες διεξοδους και ειναι απο τις καλυτερες σχολες για οσους στοχευουν σε μετεπειτα μεταπτυχιακο.

Δηλαδη, και οι 2 σχολες εχουν +/-. Αν εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως θες να ακολουθησεις ΜΟΝΟ οικονομικα, θα σε συμβουλευα να πας οικονομικων επιστημων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Κεκτημένη, κεκτημένη. Επί του προκείμενου δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Απ' όσο ξέρω και καταλαβαίνω χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος πιστεύω ότι ένας οικονομολόγος με μάστερ στο ίδιο αντικείμενο μ' έναν μαθηματικό θα είναι σαφώς καλύτερος.
Δεν κατε'ω,δεν το εχω ψαξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evariste

Νεοφερμένος

Η evariste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αφου ειπες να πει ο καθενας τη γνωμη του σου λεω ... μαθηματικο πηγαινε μονο αν πραγματικα σου αρεσουν τα μαθηματικα αλλιως και τα οικονομικα μια χαρα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Evariste από τον Evariste Galois ;);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top