Οδηγούμαστε σε εμφύλιο πόλεμο;

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Πάντως και πρίν τη χούντα η κατάσταση δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ε ναι εξαλλου προετοιμαζοταν το πραγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Πάντως και πρίν τη χούντα η κατάσταση δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή ...
Πραγματι. Για αυτο και κρατησε τοσο πολυ η χουντα. Αν το πολιτικο σκηνικο ηταν περισσοτερο ξεκαθαρο δεν νομιζω να κρατουσε τοσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Πραγματι. Για αυτο και κρατησε τοσο πολυ η χουντα. Αν το πολιτικο σκηνικο ηταν περισσοτερο ξεκαθαρο δεν νομιζω να κρατουσε τοσο.


Εν αντιθέσει με τις αλλες αμερικανοκρατούμενες Χουντες η δικιά μας για πολλους και διαφορους λογους ητανε βραχύβια... Γκουγκλίστε ποσο κρατησε στην Αργεντινη; Η στη Χιλη ο Πινοσετ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
διαφωνω σε καποια πραγματα μαζι τους αλλα συμφωνω σε καποια αλλα(με την ΧΑ). το οτι κανουν πολυ συχνα μαλακιες το ξερω και ξεσπαν σε λαθος ατομα. τωρα ακομα και αυτο που εκαναν στους ... του Ουρανιου τοξου ηταν κατι. μαλακια μεν αλλα μπροστα στο τιποτα ηταν κατι. εχω δει αρκετες φορες Σκοπιανους και βουλγαρους να λενε οτι θα σκοτωσουν Ελληνες θα παρουν την Μακεδονια κτλ. βεβαια πολλοι απο αυτους που τα γραφουν αυτα ειναι πρακτορακια(εθνικοτητες δεν λεμε) ή εθνικιστες που χρονια τωρα εχουν φαει τήν προπαγανδα. η σταση της Ελλαδας ειναι οπως παντοτε τα τελευταια χρονια παθητικη. θα μπορουσε να ειναι το "αφεντικο" των βαλκανιων και να πουλαει μουρη σε Ευρωπη και Αμερικη δεν το κανει ομως. οι Αμερικανοι δεν δινουν δεκαρα για την ζωη των σκοπιανων. αυτοι το μονο που θελουν ειναι να εχουν εναν συμμαχο στα βαλκανια που θα τον κανουν οτι θελουν. και για να μην ξεχασω υπαρχουν και οικονομικα συμφεροντα στην μεση. σιγα μην καναν κατι οι Αμερικανοι αν δεν υπηρχε χρημα στην μεση. ασχολουνται με το Αιγαιο και την Βορεια Ελλαδα γιατι πολυ απλα ξερουν οτι εχει πολυ πλουσιο υπεδαφος και οτι με τοσους βλακες ελληνες πολιτικους θα μπορεσουν να εκμεταλευτουν οι εταιρειες τους το πετρελαιο των ελληνων. για το καψιμο. χωρις να θελω να το παιξω μαγκας και νταης(δεν μπορω κιολας γιατι δεν μοιαζω) σε περιπτωση πολεμου στα Βαλκανια και σε περιπτωση που καποιος δικος μου παθαινε κατι θα μπορουσα να σκοτωσω πολυ κοσμο. βεβαια αυτο που λεω ακουγεται παραλογο και ναι ειναι αλλα πραγματικα σε περιπτωση που παθει καποιος δικος μου μπορει να θολοσω και να κανω πραγματα τα οποια ισως μετανιωσω που τα εκανα...
__________________

πολύ συσωρευμένη οργή έχειςμ δείρε καλύτερα αυτούς τους ρωσσοβούλγαρους που σε πείραζουν



Ο μοναδικος οπου ηταν ικανος να ζησει αναρχα ηταν ο Ασιμος :D

Γιατί αυτοκτόνησε τότε? για αντίδραση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Γιατί αυτοκτόνησε τότε? για αντίδραση?


Αμα και σενα σε μπαγλαρωσουνε φυλακη για αποπλανηση ανηλικου που αποδεδειγμενα δεν εκανες, δε θα τρελλαινοσουνα; Εδω ο Καζαντζιδης που ηταν πιο ηρεμος σαν ανθρωπος του τη γυρισε και στα τελευταια του ηταν μονιμως λιαρδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Όχι!

Ψευτοεπαναστάτες... σαν τον Σιδηρόπουλου και αυτός.
Μου θυμίζουν καριωτάκη όλοι αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
οπως το εχω ξαναπει το ποσο μισω τους συνταγματαρχες δεν περιγραφεται. τους μισω γιατι ηταν τσιρακια των αμερικανων, βασανισαν και σκοτωσαν Ελληνες που πολεμησαν για την Ελλαδα σε Εμφυλιο και Β' ΠΠ(ναι για τους κομμουνιστες μιλαω) και προδωσαν τους Κυπριους αδερφους το 74. Οταν καθομαι και λεω στον πατερα μου(ο οποιος παντα ψηφιζε ΠΑΣΟΚ και γενικα οι αποψεις του ειναι πατριωτικες και αριστερες) με πλαγιο τροπο οτι να ξερεις εγω δεν ειμαι πατριωτης ειμαι εθνικιστης και τετοια ερχεται πανω απο το κεφαλι μου μου φωναζει και μου λεει οτι δεν θα εισαι εθνικιστης χωρις να μου δινει περιθορια να απαντησω. καπως ετσι λειτουργει ο φασισμος και επειδη ξερει οτι εχω αναφερει την ΧΑ αρκετες φορες και οτι διαβαζω που και που για αυτους το κανει για να μου δειξει τι εστι φασισμος. θεωρω πως κανενα κομμα δεν με αντιπροσοπευει πληρως γιατι απο την μια συμφωνω με το ΠΑΣΟΚ και το ΚΚΕ και απο την αλλη με την ΧΑ αλλα ευχομαι οταν θα ερθει η ωρα να ψηφισω να εχω αποφασισει με ποιανου το μερος ειμαι. η ιδεα της επαναστασης ακουγεται παντα πολυ "ρομαντικη" και ειναι ωραιο ο κοσμος να εχει μια αποψη αντιθετη στο συστημα και να την εκφραζει με τετοιον τροπο(αν οι αλλοι δεν καταφεραν να το ταραξουν). τον δεκεμβριο δεν ηταν η αιτια η δολοφονια του αλεξη αλλα η αφορμη και ολοι ξερουμε την πραγματικη αιτια μονο που οι πολιτικοι μας προσπαθησαν να μην την δουν. ειναι καλυτερο τα παιδια να βγουν στους δρομους και να φωναξουν και να δειξουν σε αυτα τα καθικια οτι δεν αντεχουν αλλο αυτη την ανθελληνικη πολιτικη που τους εχει κανει φτωχους και αμορφωτους. η καθε υγιης κοινωνια πρεπει να στηριζετε στους νεους της γιατι αυτοι αυριο θα δουλεψουν θα προοδευσουν στις επιστημες και θα κυβερνησουν αυτο τον τοπο. δυστηχως οι δικοι μας πολιτικοι δεν επιθυμουν κατι τετοιο γιατι προς το παρον εργαζονται για την siemens...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Όχι!

Ψευτοεπαναστάτες... σαν τον Σιδηρόπουλου και αυτός.
Μου θυμίζουν καριωτάκη όλοι αυτοί.


ΟΚ εχεις ενα δικιο... Αλλα ακομα και ετσι περασανε καποια μηνυματα, τωρα αρνητικα θετικα το εκλαμβανει ως εχει ο καθενας. Απλα εκτος απο ιδεολογοι και επαναστατες ειναι και ανθρωποι και οπως λεει και ο Διονυσιου

''Οσο δυνατος κι αν εισαι
Οσο κι αν αντεχεις αν πονας
Ανθρωπος εισαι και λυγας''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ΟΚ εχεις ενα δικιο... Αλλα ακομα και ετσι περασανε καποια μηνυματα, τωρα αρνητικα θετικα το εκλαμβανει ως εχει ο καθενας. Απλα εκτος απο ιδεολογοι και επαναστατες ειναι και ανθρωποι και οπως λεει και ο Διονυσιου

''Οσο δυνατος κι αν εισαι
Οσο κι αν αντεχεις αν πονας
Ανθρωπος εισαι και λυγας''

:)

ναι
απλώς διαφωνώ με την άκριτη ηρωποίηση τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
:)

ναι
απλώς διαφωνώ με την άκριτη ηρωποίηση τους


Και γω... συμφωνω πανω κατω με την ιδεολογια τους αλλα οχι και να αγιοποιηθουνε... Εξαλλου ακομα και ο Καραμανλης ο πρεσβυτερος ελεγε σωστα πραγματα, δεν ειδα κανεναν πχ να τον κανει εικονισμα... Ολα με μετρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top