ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

vagos1954

Νεοφερμένος

Ο vagos1954 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια τα πιστοποιητικα ιατρικων εξετασεων χρειαζονται ή απλα ειναι προαιρετικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
παιδια τα πιστοποιητικα ιατρικων εξετασεων χρειαζονται ή απλα ειναι προαιρετικα?


το αναφερει κιολας,δεν ειναι υποχρεωτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Giwrgossp η αντικειμενικότητα της χαράς των φοιτητών από μια τέτοια λίστα ξέρεις ποια είναι?

Όπως ένας κάτοχος μιας Μercedes-Benz σαν αυτή εδώ... χαίρεται γιατί η McLaren στην Φόρμουλα 1 κέρδισε, έτσι ακριβώς ισχύει και με τις λίστες. Δεν έχει σημασία τι οδηγάνε αυτοί, απλά ότι είναι μια λίστα...

Πραγματικα αυτην την τρελα με τα rankings που εχουν ολοι εδω μεσα δεν περιγραφεται . Σας εξυψωνεται το εγω δηλαδη αμα απο την 750 πατε στην 740 ? Εγω να σας πω τι θεωρω επιτυχια ? Κατι σαν αυτο https://www.lifo.gr/guests/viral/39401 ( μιας και μιλαμε για ΑΣΟΕΕ). Τετοιες περιπτωσεις ειναι που πραγματικα θελουν το μπραβο . Οι λιστες ειναι απλα για να μπορουμε να κανουμε ανουσιες συζητησεις οπως τωρα , και τιποτα παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Παιδια, να σας ρωτησω! Γνωριζεις κανεις σας γιατι αναβληθηκαν οι εγγραφες των φοιτητων της Πληροφορικης και του ΛΟΧΡΗ που ηταν κανονικα να γινουν στις 20/9? Ρωταω γιατι αυτη την μερα δινω μαθημα, και μηπως ακυρωθηκε και η εξεταση των μαθηματων που ηταν προγραμματισμενα εκεινη την μερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πραγματικα αυτην την τρελα με τα rankings που εχουν ολοι εδω μεσα δεν περιγραφεται . Σας εξυψωνεται το εγω δηλαδη αμα απο την 750 πατε στην 740 ? Εγω να σας πω τι θεωρω επιτυχια ? Κατι σαν αυτο https://www.lifo.gr/guests/viral/39401 ( μιας και μιλαμε για ΑΣΟΕΕ). Τετοιες περιπτωσεις ειναι που πραγματικα θελουν το μπραβο . Οι λιστες ειναι απλα για να μπορουμε να κανουμε ανουσιες συζητησεις οπως τωρα , και τιποτα παραπανω.

Κοίτα πρώτα το πανεπιστήμιό σου και μετά μίλα για την ΑΣΟΕΕ.
Άσε εμάς τα χαζά να χαιρόμαστε για τα rankings, εσένα που το πανεπιστήμιό σου δεν μπαίνει καθόλου?
Μόνο οι φοιτητές του ΠΑ.ΠΕΙ έχουν τόσο κόμπλεξ με την ΑΣΟΕΕ, πάντως!
Μάλλον επειδή δεν την έπιαναν :P

(ειλικρινά, δεν έχω όρεξη να ανοίξω μάχη εδώ ΑΣΟΕΕ-ΠΑ.ΠΕΙ για 1000στή φορά)

Εγώ προσωπικά πάντως ποτέ δεν έχω πεί ότι το ΠΑ.ΠΕΙ είναι μάπα, αντιθέτως εκτιμώ πάρα πολύ τα τμήματα Χρηματ. & Τραπεζικης Διοικητικης αλλα και το Ναυτιλιακών Σπουδών (ήταν κιόλας 2 από τις 5 επιλογές μου). Όμως, στα κοινά τμήματα όπως ΟΔΕ και Οικ. Επιστήμης θεωρώ καλύτερη την ΑΣΟΕΕ.

Επίσης για τους πρωτοετείς :

Οι εγγραφές των παιδιών για τα τμήματα ΛΟΧΡΗ και Πληροφορικής αναβάλλονται για 26.09 , ώρα 9.00 και 12.00 αντίστοιχα.

πηγή : www.aueb.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εσενα που μπηκε τι καταλαβες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Αμα η ΑΣΟΕΕ ειναι το MIT των οικονομικων , το παπει ειναι το stanford χαχαχ Ρεεεεεεεεεεε ελληνικα πανεπιστημια ειναι!!! Ο αλλος που ερχεται απεξω θα μας φαει στην στροφη χωρις να το εχουμε παρει χαμπαρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Στα λογια μου ερχεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν είδα πουθενά να λες κάτι αρνητικό για το ΠΑ.ΠΕΙ όμως. Μόνο να κατακρίνεις την ΑΣΟΕΕ ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Με ειδες να μιλαω πουθενα ασχημα για την ασοεε? Απτην αρχη απλα κατακρινω το πως αντιμετωπιζετε τα ελληνικα πανεπιστημια αλλα ακομα να το καταλαβεις. Αν η ασοεε ειναι χαλια τοτε το πα.πει. ειναι δυο φορες χαλια. Αλλα εγω δεν λεω αυτο τοση ωρα, απλα να μην εθελοτυφλειτε επειδη τα rankings σας δειχνουν ψηλα. Και οταν λεω σας εννοω ολα οχι μονο την ασοεε. Αυτη την στιγμη δεν γινονται εγγραφες γιατι εχουμε απεργιες , σε λιγο καιρο θα εχουμε καταληψεις κτλπ. Αν για εσας αυτα ειναι τα πανεπιστημια που θεωρειτε στην "ελιτ" τοτε τι να σας πω . Τελοςπαντων δεν το συνεχιζω εχουμε βγει τελειως off topic.

υ.γ. και επειδη θα μου πεις οτι εγω δεν ειμαι στην λιστα , σου απανταω οτι πιστεψε με το πα.πει. στην θεση 200 να ηταν , αλλα λειτουργικα να ειναι οπως ειναι αυτην την στιγμη, και παλι θα το εκραζα. Ενας αριθμος δεν μου λεει κατι το θεμα ειναι τι συμβαινει πραγματικα . φιλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μια παρένθεση μόνο:
( Παρακολουθώ το θέμα αυτό και άλλα παρόμοια και διασκεδάζω αφάνταστα. Βρίσκω πολύ αστείο το ότι κάποιοι θεωρούν ότι η Σχολή Τους είναι η πιο καλυτερότερη από όλες, ότι από αυτήν βγαίνουν οι σούπερ υπερεπιστήμονες, αυτοί διδάσκονται τα πιο γαμάτα μαθήματα, ότι το πτυχίο τους θα έχει μεγαλύτερη αξία από το πτυχίο των άλλων, ότι η Σχολή Τους είναι η πλέον αναγνωρισμένη στο εξωτερικό κλπ. Το θλιβερό είναι ότι απαξιώνουν όλες τις άλλες σχολές και δεν παραδέχονται ότι κάποιες θα μπορούσαν να είναι έστω και ισάξιες με τη δική τους. Νομίζω ότι τελικά, αυτός ο πανεπιστημιακός σωβινισμός έχει καταντήσει γραφικός. )
Παρακαλώ συνεχίστε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Dias ακομα δεν το εχεις καταλαβει οτι ζεις στην χωρα οπου ακομα και στα 25 εχεις μεινει στην επιτυχια σου στις πανελληνιες ? O μεσος ελληνας θεωρει οτι ειναι ο μεγιστος επιστημων αν εχει πιασει ορισμενα τμηματα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ του τι πραγματικα κανει εκει μεσα. Και μονο το ονομα τους δινει κυρος καταλαβες ? Γιαυτο μια ζωη θα ειμαστε πισω στην παιδεια,και οτι αυτο συνεπαγεται.

Τα θεματα τυπου ασοεε vs Παπει , εμπ vs τει καλαματας κτλπ ειναι απλα για να γελας. Απλα το θεμα ειναι οτι μερικοι τα πιστευουν αυτα που γραφονται εκει μεσα και γιαυτο θα μενουμε παντα πισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos053

Νεοφερμένος

Ο tasos053 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σασ παιδια..πρωτα απ'ολα καλη νεα χρονια..λοιπον ειμαι πρωτοετησ και ακουσα οτι 7 οκτωβριου ξεκιναμε τα μαθηματα..το προγραμμα για τη νεα χρονια εχει βγει(αν ναι ξερετε που θα το βρω)αλλιωσ ποτε βγαινει??
επισησ ειμαι στο τμημα στατιστικησ..ξερετε ποσα εργαστηρια εχω στη σχολη μου ανα ετοσ?? ευχαριστωω :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
θα βγει ανακοινωση με το προγραμμα στο aueb.gr φανταζομαι προς το παρον δε βλεπω κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/index.php#2

εμεις ποτε θα γραφτουμε?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
ποτε!!! ΜΟΥΑΑΧΑΧΑΧΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

χαλαρωσε, θα βγει ανακοινωση, απλα να κοιτας συχνα την κεντρικη σελιδα

παρεπιπτωντος, συγχαρητηρια που εισελθες στο τμημα μας :) να το λες με περηφανια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
δεκεμβρη θα μας φωναξουνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ποτε!!! ΜΟΥΑΑΧΑΧΑΧΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

χαλαρωσε, θα βγει ανακοινωση, απλα να κοιτας συχνα την κεντρικη σελιδα

παρεπιπτωντος, συγχαρητηρια που εισελθες στο τμημα μας :) να το λες με περηφανια

απλα δεν μαρεσει αυτη η παραφιλολογια που κυκλοφορεί οτι και καλα θα μας καθυστερησουν τοσο πολυ που θα δωσουμε την πρωτη εξεταστικη χωρις να γινει καν μαθημα (αυτο το ακουσα πρωτη φορα απο μια κοπελα του εκπα)!
συγνωμη αλλα ειναι δυνατον να γινονται τετοια πραγματα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
τετοιες βλακειες τις λενε, δεν βαριεσαι ...φθονος

και αυτος που μ εκανε μαθημα αοθ για να μπω πανεπιστημιο
το καλυτερο πανεπιστημιο ηταν το παπει η καλυτερη σχολη το οδε (προφανως ηταν οδε παπει ο ιδιος)
οταν τον ρωτησα για ασοεε "οχι εκει γινονται καταληψεις καθε χρονο 2-3 μηνες"
περσυ εγιναν 4 μερες?

λασπη ειναι dont worry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλά, το ΟΔΕ όντως είναι the best hahaha
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top