ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Φχαριστώ πολύ φίλε γιατί με γλίτωσες από πολύ άγχος. Γιατί όμως το αναφέρει σ'αυτά που πρέπει να έχεις μαζί σου;

Τίποτα να 'σαι καλα. Κοίταξε γιατί το γράφουν έτσι δεν ξέρω, απλά όταν πας να γραφτείς στη σχολή θα σου δώσουν ένα φάκελο που θα έχει μέσα έγγραφα να συμπληρώσεις, ανάμεσα στα οποία θα είναι η δήλωση και κάτι ερωτηματολόγια της στατιστικής υπηρεσίας. Αλλά μην αγχώνεσαι και μην ψαρώνεις :D! Ακόμα και να ισχύει το χειρότερο σενάριο και να έχουν αλλάξει όλα και να έπρεπε τελικά να έχεις φέρει δήλωση από το σπίτι σου, δεν θα σε πετάξουν έξω απο την σχολή αν δεν την έχεις! Το πολύ πολύ να δεσμευτείς να την πας πιο μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
καλησπερα παιδια! αντιγραφω το μηνυμα που που εγραψα χθες στο θεμα: "Από 11 έως και 27 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές των νεοεισχθέντων στα Πανεπιστήμια"

"παιδια εχω μερικες αποριες σε σχεση με τα δικαιολογητικα που πρεπει να εχω μαζι μου κατα την εγγραφη στη σχολη!
στην εγκύκλιο του υπουργειου γραφει το εξης:
" -Αίτηση για εγγραφή.
-Τίτλος απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νοµίµως κυρωµένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραµµένοι σε άλλη σχολή ή τµήµα της Τριτοβάθµιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
-Τέσσερις (4) φωτογραφίες τύπου αστυνοµικής ταυτότητας."

περα απο το 2ο και το 4ο τα αλλα δυο τι ακριβως ειναι?
επισης καποιος που ειναι στην ασοεε ή γνωριζει μπορει να μου πει ποια επιπλεον δικαιολογητικα χρειαζονται για την εγγραφη στη συγκεκριμενη σχολη?

ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
καλησπερα παιδια! αντιγραφω το μηνυμα που που εγραψα χθες στο θεμα: "Από 11 έως και 27 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές των νεοεισχθέντων στα Πανεπιστήμια"

"παιδια εχω μερικες αποριες σε σχεση με τα δικαιολογητικα που πρεπει να εχω μαζι μου κατα την εγγραφη στη σχολη!
στην εγκύκλιο του υπουργειου γραφει το εξης:
" -Αίτηση για εγγραφή.
-Τίτλος απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νοµίµως κυρωµένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραµµένοι σε άλλη σχολή ή τµήµα της Τριτοβάθµιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
-Τέσσερις (4) φωτογραφίες τύπου αστυνοµικής ταυτότητας."

περα απο το 2ο και το 4ο τα αλλα δυο τι ακριβως ειναι?
επισης καποιος που ειναι στην ασοεε ή γνωριζει μπορει να μου πει ποια επιπλεον δικαιολογητικα χρειαζονται για την εγγραφη στη συγκεκριμενη σχολη?

ευχαριστω εκ των προτερων!
Όταν θα εγγραφείς ηλεκτρονικά στη σχολή θα εκτυπώσεις την -ηλεκτρονικά συμπληρωμένη- αίτηση την οποία θα έχεις μαζί σου στις εγγραφές. Θα σε καθοδηγήσει το σύστημα όταν ανοίξει (από αύριο νομίζω ανοίγει). Όσον αφορά την υπεύθυνη δήλωση κατα πάσα πιθανότητα όπως είπα και στο παιδί παραπάνω θα στην δώσουν εκείνη την ώρα στην οποία θα δηλώνεις ότι δεν είσαι γραμμένη σε άλλη σχολή. Επίσης νομίζω ότι πρέπει να προσκομίσεις και έγκυρο αντίγραφο βεβαίωσης πρόσβασης (το χαρτί που λέει τους βαθμούς σου των πανελληνίων και τον γενικό βαθμό πρόσβασης). Τσέκαρε εδώ: https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/Egyklios-eggrafes-protoeteon-AEI-2013-14.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Όταν θα εγγραφείς ηλεκτρονικά στη σχολή θα εκτυπώσεις την -ηλεκτρονικά συμπληρωμένη- αίτηση την οποία θα έχεις μαζί σου στις εγγραφές. Θα σε καθοδηγήσει το σύστημα όταν ανοίξει (από αύριο νομίζω ανοίγει). Όσον αφορά την υπεύθυνη δήλωση κατα πάσα πιθανότητα όπως είπα και στο παιδί παραπάνω θα στην δώσουν εκείνη την ώρα στην οποία θα δηλώνεις ότι δεν είσαι γραμμένη σε άλλη σχολή. Επίσης νομίζω ότι πρέπει να προσκομίσεις και έγκυρο αντίγραφο βεβαίωσης πρόσβασης (το χαρτί που λέει τους βαθμούς σου των πανελληνίων και τον γενικό βαθμό πρόσβασης). Τσέκαρε εδώ: https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/Egyklios-eggrafes-protoeteon-AEI-2013-14.pdf

καταρχην σε ευχαριστω παρα πολυ!
δηλαδη για να ανακεφαλαιωσουμε εγω την μερα της εγγραφης θα πρεπει να χω μαζι μου τα εξης:
1) εκτυπωμενη την ηλεκτρονικη προεγγραφη
2) φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας
3) απολυτήριο λυκειου
4) τέσσερις (4) φωτογραφίες τύπου αστυνοµικής ταυτότητας
αυτα η μηπως και κατι αλλο?
π.χ. αυτο για το χαρτι που λεει τους βαθμους των πανελληνιων και τον γενικο βαθμο προσβασης απο που το ξερουμε οτι πρεπει να το παμε?
ρωταω τοσα πραγματα γιατι οι μονες πηγες που εχω ειναι: https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/Egyklios-eggrafes-protoeteon-AEI-2013-14.pdf και https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/index.php#2 στα οποια λεει τα μισα! για παραδειγμα πουθενα δεν λεει οτι πρεπει να εχω μαζι μου την εκτυπωμενη ηλεκτρονικη εγγραφη κατι που ειναι απαραιτητο αποσο ξερω!

συγνωμη για το μπερδεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δικαιολογητικά Εγγραφών:

1. Αποδεικτικό Απολυτηρίου Λυκείου ή Φωτοαντίγραφο επικυρωμένο από τα ΚΕΠ.

2. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86, που θα δηλώνει ότι ο φοιτητής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλο ΑΕΙ ή ΤΕΙ. ΠΡΟΣΟΧΗ! Φοιτητές που είναι ήδη εγγεγραμμένοι σε άλλο τμήμα ΑΕΙ ή ΤΕΙ πρέπει να προσκομίσουν πιστοποιητικό διαγραφής τους από τη Γραμματεία του Τμήματος.

3. Αστυνομική ταυτότητα και φωτοαντίγραφό της

4. Τέσσερις φωτογραφίες αστυνομικής ταυτότητας

5. Aντίγραφο βεβαίωση πρόσβασης

6. Αίτηση Εγγραφής (χορηγείται την ημέρα των εγγραφών)

7. Ατομικό Στατιστικό Δελτίο (χορηγείται την ημέρα των εγγραφών)

8. Εκτυπωμένη την αίτηση της ηλεκτρονικής σας εγγραφής που θα λάβετε κατά την ηλεκτρονική σας εγγραφή.

Αυτά είναι σίγουρα.
Θα τα βάλεις μαζί όλα σε ένα φάκελο που θα σας δώσουν και θα τον παραδώσετε!

Ημερομηνίες Εγγραφών :

ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ & ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ 20/09/2013 και ώρα 09:00

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 20/09/2013 και ώρα 12:00

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ 23/09/2013 και ώρα 09:00

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ &ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ 23/09/2013 και ώρα 12:00

ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ 24/09/2013 και ώρα 09:00

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ 24/09/2013 και ώρα 12:00

ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ 25/09/2013 και ώρα 09:00

ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 25/09/2013 και ώρα 12:00

Όλες οι εγγραφές θα γίνουν στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου.
(Όπως μπαίνετε από την κεντρική είσοδο της σχολής θα πάτε ευθεία κινούμενοι προς το κεντρικό κτήριο της σχολής. Όταν θα μπείτε μέσα στο κτήριο, θα πάτε δεξιά θα ανεβείτε τη σκάλα μισό όροφο και τσούπ φτάσατε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δικαιολογητικά Εγγραφών:

1. Αποδεικτικό Απολυτηρίου Λυκείου ή Φωτοαντίγραφο επικυρωμένο από τα ΚΕΠ.

2. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86, που θα δηλώνει ότι ο φοιτητής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλο ΑΕΙ ή ΤΕΙ. ΠΡΟΣΟΧΗ! Φοιτητές που είναι ήδη εγγεγραμμένοι σε άλλο τμήμα ΑΕΙ ή ΤΕΙ πρέπει να προσκομίσουν πιστοποιητικό διαγραφής τους από τη Γραμματεία του Τμήματος.

3. Αστυνομική ταυτότητα και φωτοαντίγραφό της

4. Τέσσερις φωτογραφίες αστυνομικής ταυτότητας

5. Aντίγραφο βεβαίωση πρόσβασης

6. Αίτηση Εγγραφής (χορηγείται την ημέρα των εγγραφών)

7. Ατομικό Στατιστικό Δελτίο (χορηγείται την ημέρα των εγγραφών)

8. Εκτυπωμένη την αίτηση της ηλεκτρονικής σας εγγραφής που θα λάβετε κατά την ηλεκτρονική σας εγγραφή.

το 2 απο που το παιρνουμε?! το 5 τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
το 2 απο που το παιρνουμε?! το 5 τι ειναι?

-Το (2) μπορείς να το βρείς οπουδήποτε.
Μια υπεύθυνη δήλωση ζητάς.

Συμπληρώνεις όλα τα στοιχεία και στις κενές σειρές γράφεις ότι :
"Δηλώνω υπεύθυνα ότι δεν είμαι εγγεγραμμένος-η σε άλλο ΑΕΙ/ ΤΕΙ της χώρας"

Και τέλος το υπογράφεις.

-Το (5) είναι το χαρτί που σου δώσαν από το λύκειο μαζί με το απολυτήριο και γράφει προφορικους και γραπτους βαθμους μόνο των πανελλ. εξεταζόμενων μαθημάτων.

*Αν είδες έγραψα και για τις ημερομηνίες εγγραφών σας και που βρίσκεται το Αμφ. Αντωνιάδου.
** Σήμερα ανοίγει και το σύστημα ηλ. εγγραφών!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
-Το (2) μπορείς να το βρείς οπουδήποτε.
Μια υπεύθυνη δήλωση ζητάς.

Συμπληρώνεις όλα τα στοιχεία και στις κενές σειρές γράφεις ότι :
"Δηλώνω υπεύθυνα ότι δεν είμαι εγγεγραμμένος-η σε άλλο ΑΕΙ/ ΤΕΙ της χώρας"

Και τέλος το υπογράφεις.

-Το (5) είναι το χαρτί που σου δώσαν από το λύκειο μαζί με το απολυτήριο και γράφει προφορικους και γραπτους βαθμους μόνο των πανελλ. εξεταζόμενων μαθημάτων.

*Αν είδες έγραψα και για τις ημερομηνίες εγγραφών σας και που βρίσκεται το Αμφ. Αντωνιάδου.
** Σήμερα ανοίγει και το σύστημα ηλ. εγγραφών!!

ναι τις ωρες και τις μερες τις ειδα και στο νετ! δηλαδη αμα παω στην γραμματεία και ζητησω το (2) θα μου το δωσουν? ή αμα παω την ωρα της εγγραφης και το ζητησω θα το εχουν? ή θα πρεπει να παω στα κεπ που ακουσα πολλους οτι θα κανουν?

σε ευχαριστω παρα πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ναι τις ωρες και τις μερες τις ειδα και στο νετ! δηλαδη αμα παω στην γραμματεία και ζητησω το (2) θα μου το δωσουν? ή αμα παω την ωρα της εγγραφης και το ζητησω θα το εχουν? ή θα πρεπει να παω στα κεπ που ακουσα πολλους οτι θα κανουν?

σε ευχαριστω παρα πολυ!

Στο ΚΕΠ θα πας με την ταυτότητα, το απολυτήριό σου και ένα φωτοαντίγραφό (μια φωτοτυπία δηλαδή) του για να το επικυρώσεις. Μόνο γι'αυτό.
Την Υπεύθυνη δήλωση δεν θα στη χορηγήσουν κατα την εγγραφή σου. Πρέπει να την έχεις ήδη συμπληρωμένη.
Πολλά περίπτερα και ψιλικατζίδικα έχουν την υπεύθυνη δήλωση. Η οποία δεν χρειάζεται επικύρωση από τα ΚΕΠ.
Απλά τη συμπληρώνεις με τον τρόπο που σου είπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Στο ΚΕΠ θα πας με την ταυτότητα, το απολυτήριό σου και ένα φωτοαντίγραφό (μια φωτοτυπία δηλαδή) του για να το επικυρώσεις. Μόνο γι'αυτό.
Την Υπεύθυνη δήλωση δεν θα στη χορηγήσουν κατα την εγγραφή σου. Πρέπει να την έχεις ήδη συμπληρωμένη.
Πολλά περίπτερα και ψιλικατζίδικα έχουν την υπεύθυνη δήλωση. Η οποία δεν χρειάζεται επικύρωση από τα ΚΕΠ.
Απλά τη συμπληρώνεις με τον τρόπο που σου είπα!

ειλικρινα νιωθω τελειως χαζη με τοσες αποριες αλλα μια ακομα τελευταια εχω:P

αφου πολλα περιπτερα και ψιλικατζιδικα οπως λες εχουν την υπευθυνη δηλωση (βιβλιοπωλεια οχι?) η οποια δεν χρειαζεται επικυρωση απο τα ΚΕΠ, τοτε εγω γιατι να παω στα ΚΕΠ με την ταυτοτητα, το απολυτηριο κλπ για να την επικυρωσω? εννοεις οτι πρεπει να την επικυρωσω αφου την συμπληρωσω?

και παλι ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ειλικρινα νιωθω τελειως χαζη με τοσες αποριες αλλα μια ακομα τελευταια εχω:P

αφου πολλα περιπτερα και ψιλικατζιδικα οπως λες εχουν την υπευθυνη δηλωση (βιβλιοπωλεια οχι?) η οποια δεν χρειαζεται επικυρωση απο τα ΚΕΠ, τοτε εγω γιατι να παω στα ΚΕΠ με την ταυτοτητα, το απολυτηριο κλπ για να την επικυρωσω? εννοεις οτι πρεπει να την επικυρωσω αφου την συμπληρωσω?

και παλι ευχαριστω πολυ!

Δεν ξέρω που αλλού μπορείς να βρείς! :)
Εμείς που έχουμε ψιλικατζίδικο, πουλάμε υπεύθυνες δηλώσεις.

Η Υπεύθυνση δήλωση δεν χρειάζεται επικύρωση.

Το φωτοαντίγραφο (φωτοτυπία) του απολυτηρίου σου θέλει επικύρωση στα ΚΕΠ.

Θα πας δηλαδή στα ΚΕΠ, θα του πείς θέλω να μου επικυρώσετε αυτό το φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου μου, θα του δώσεις την ταυτότητα σου για επαλήθευση στοιχείων, θα βάλει τις σφραγίδες και τέλος (έχε μαζί σου προαιρετικά και το γνήσιο απολυτήριο-μπορεί βέβαια να μην χρειαστεί).

Τίποτα καλωσήρθες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Tην υπευθυνη δηλωση μπορεις να τη βρεις και στο ιντερνετ και να την εκτυπωσεις!!! Αν και νομιζω οτι δε χρειαζεται...Στη δινουν στη γραμματεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δεν ξέρω που αλλού μπορείς να βρείς! :)
Εμείς που έχουμε ψιλικατζίδικο, πουλάμε υπεύθυνες δηλώσεις.

Η Υπεύθυνση δήλωση δεν χρειάζεται επικύρωση.

Το φωτοαντίγραφο (φωτοτυπία) του απολυτηρίου σου θέλει επικύρωση στα ΚΕΠ.

Θα πας δηλαδή στα ΚΕΠ, θα του πείς θέλω να μου επικυρώσετε αυτό το φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου μου, θα του δώσεις την ταυτότητα σου για επαλήθευση στοιχείων, θα βάλει τις σφραγίδες και τέλος (έχε μαζί σου προαιρετικά και το γνήσιο απολυτήριο-μπορεί βέβαια να μην χρειαστεί).

Τίποτα καλωσήρθες!

στο σχολειο μας εδωσαν ετοιμες καποιες φωτοτυπιες του απολυτηριου και μας ειπαν οτι ειναι σφραγισμενες και μπορουμε να τις χρησιμοποιησουμε! μια απο αυτες δεν μπορουμε να τις παμε κατευθειαν στην εγγραφη? οι σφραγιδες απο το σχολειο δεν ειναι αυτη η επικυρωση που λεμε?
θυμαμαι που μας ειχαν πει μαλιστα οτι οταν μας τελειωσουν και χρειαστουμε και αλλα αντιγραφα, μολις βγαζουμε τις φωτοτυπιες να τα πηγαινουμε εκει να μας τα σφραγιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
στο σχολειο μας εδωσαν ετοιμες καποιες φωτοτυπιες του απολυτηριου και μας ειπαν οτι ειναι σφραγισμενες και μπορουμε να τις χρησιμοποιησουμε! μια απο αυτες δεν μπορουμε να τις παμε κατευθειαν στην εγγραφη? οι σφραγιδες απο το σχολειο δεν ειναι αυτη η επικυρωση που λεμε?
θυμαμαι που μας ειχαν πει μαλιστα οτι οταν μας τελειωσουν και χρειαστουμε και αλλα αντιγραφα, μολις βγαζουμε τις φωτοτυπιες να τα πηγαινουμε εκει να μας τα σφραγιζουν.

Αν έχεις σφραγισμένα φωτοαντίγραφα απολυτηρίου (επικυρωμένα δηλαδή απο τα ΚΕΠ) τότε είσαι ΟΚ.

Tην υπευθυνη δηλωση μπορεις να τη βρεις και στο ιντερνετ και να την εκτυπωσεις!!! Αν και νομιζω οτι δε χρειαζεται...Στη δινουν στη γραμματεια

Στη δικιά μας σχολή δεν στη δίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Αν έχεις σφραγισμένα φωτοαντίγραφα απολυτηρίου (επικυρωμένα δηλαδή απο τα ΚΕΠ) τότε είσαι ΟΚ

ειναι σφραγισμενα απο το σχολειο αυτο ξερω μονο. για τα ΚΕΠ κι αν ειχαν καμια αναμειξη σε ολο αυτο δεν εχω ιδεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
εμενα το απολυτηριο λυκειου μου το ειχε επικυρωσει το ιδιο το λυκειο

το σφραγισε και το υπεγραψε ο διευθυντης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johjy123opa

Νεοφερμένος

Ο johjy123opa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδια καλυτερες περιοχές για ασοεε (σχετικά ήσυχες+βολικες για το πανεπιστήμιο) ποιες ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
η περιοχη ειναι λιγο περιεργη αλλα αν σε βολευει να μεινεις στην αλεξανδρας ειναι ιδανικο

περνανε 4-5 λεωφορεια τρολλευ, οτι ωρα και να βγεις θα εισαι εκει σε μιση ωρα το πολυ (αν εισαι τυχερος μπορει και σε 10λεπτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Παιδια καλυτερες περιοχές για ασοεε (σχετικά ήσυχες+βολικες για το πανεπιστήμιο) ποιες ειναι??
Απο αποψη ησυχιας, θα ελεγα το Γκυζη, που ειναι σχετικα κοντα στο πανεπιστημιο! Αλλα απο αποψη βολικοτητας σε βαθμο περισσοτερο και απο το Γκυζη, θα ελεγα καπου κατα μηκος της Πατησιων! Εχει περισσοτερα, και με μεγαλυτερη συχνοτητα τρολευ, καθως και απο κει περναει ενα ολονυχτιο! Απλα δεν ειναι ιδιαιτερα ησυχα, μιας και ειναι κεντρικος δρομος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Παιδια καλυτερες περιοχές για ασοεε (σχετικά ήσυχες+βολικες για το πανεπιστήμιο) ποιες ειναι??

κατα μηκος της αλεξανδρας αριστερα δεξια τσεκαρε στα τετραγωνα. μην ειναι πανω στο δρομο και δε σαφηνει η κινηση σε ησυχια. αν ψαξεις λιγο μετα το πεδιο του αρεως(ανεβαινωντας την αλεξανδρας) που να πηγαινεις και με τα ποδια, θα σε βολεψει ακομα περισσοτερο. βασικα οχι μονο θα σε βολεψει, καθε πρωι που θα ξυπνας και σε 5λεπτα θα σαι σχολη, θα συγχερεις τον εαυτο σου για τη γαματη επιλογη σου. το "περιεργη" περιοχη που ακουστηκε μαλλον ειναι επειδη ναι πιθανον στη πολυκατοικια σου να μενουν και αλλοδαποι. το οποιο προσωπικα δε μου λεει κατι. αν υπαρχει θεμα τελοσπαντων βρες αμπελοκηπους. κοντα στο μετρο και με ενα λεωφορειακι εισαι ασοεε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top