ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

Ολγα Cobain

Νεοφερμένος

Η Ολγα Cobain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εισαι η πρωτη μου συμφοιτητρια εδω μεσα! :P
(Ειμαι λιγο off topic αλλα ok!)

Erinta κ εσυ ΟΔΕ θα εισαι??Τελεια!!!!:)
Κι εγω δεν εχω βρει αλλο ατομο στο φορουμ που να περασε στο ιδιο τμημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Erinta κ εσυ ΟΔΕ θα εισαι??Τελεια!!!!:)
Κι εγω δεν εχω βρει αλλο ατομο στο φορουμ που να περασε στο ιδιο τμημα!!!

Εγω δεν εχω βρει γενικα αλλο ατομο που να περασε στο ιδιο τμημα:P
Αντε κ ειχα αρχισει ν'απελπιζομαι..(:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Στην ιστοσελίδα της ΑΣΟΕΕ άλλαξαν την σελίδα των δικαιολογητικών εγγραφής. Μπορείτε να τα ξαναδείτε εδώ: https://www.aueb.gr/pages/news/attachments/885.pdf

Η αλλαγή ήταν ότι σβήσανε τις ιατρικές εξετάσεις ως δικαιολογητικά εγγραφής. Πήρα τηλ το πρωί να επιβεβαιώσω για τις ιατρικές εξετάσεις και μου λένε ότι στο ιντερνετ δεν λέει κάτι, οπότε και δεν χρειάζονται και εγώ απορημένος τους λέω ότι έγραφε κάτι... Αλλά τελικά το είχαν αλλάξει... Τώρα, αν ξαφνικά θα το ξαναλλάξουν δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bambam

Νεοφερμένος

Ο bambam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τελικα δεν χρειαζονται εξετασεις? Τζαμπα τις εκανα? Για τις εγγραφες μηπως χρειαζεται και καποιο χαρτι απο το σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Τελικα δεν χρειαζονται εξετασεις? Τζαμπα τις εκανα? Για τις εγγραφες μηπως χρειαζεται και καποιο χαρτι απο το σχολειο?

Μωρέ πάρτες εσύ μαζί τις εξετάσεις και βλέπεις. Απ' ότι φαίνεται δεν θα χρειαστούν τελικά (εκτός αν το ξανααλλάξουν) αλλά σίγουρα, και να χρειαστούν, δεν θα είναι υποχρεωτικές για την εγγραφή. Σύμφωνα με τα δικαιολογητικά που ζητούν, αυτά που προέρχονται απ' το σχολείο είναι το Απολυτήριο λυκείου και η βεβαίωση πρόσβασης (νομίμως επικυρωμένα αντίγραφα και των δύο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Στην ιστοσελίδα της ΑΣΟΕΕ άλλαξαν την σελίδα των δικαιολογητικών εγγραφής. Μπορείτε να τα ξαναδείτε εδώ: https://www.aueb.gr/pages/news/attachments/885.pdf

Η αλλαγή ήταν ότι σβήσανε τις ιατρικές εξετάσεις ως δικαιολογητικά εγγραφής. Πήρα τηλ το πρωί να επιβεβαιώσω για τις ιατρικές εξετάσεις και μου λένε ότι στο ιντερνετ δεν λέει κάτι, οπότε και δεν χρειάζονται και εγώ απορημένος τους λέω ότι έγραφε κάτι... Αλλά τελικά το είχαν αλλάξει... Τώρα, αν ξαφνικά θα το ξαναλλάξουν δεν ξέρω...

1.Tην αιτηση εγγραφης μας την δινουν να απο την σχολη να την συμπληρωσουμε την ωρα της εγγραφης?
2.Το νουμερο 4 που λεει οτι θελει δηλωση οτι δεν ειμαστε σε αλλη σχολη που το βρισκουμε?
3.Το ατομικο στατιστικο δελτιο τι ειναι και που το βρισκουμε?
4.Φωτογραφιες ασπρομαυρες ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
1.Tην αιτηση εγγραφης μας την δινουν να απο την σχολη να την συμπληρωσουμε την ωρα της εγγραφης?
2.Το νουμερο 4 που λεει οτι θελει δηλωση οτι δεν ειμαστε σε αλλη σχολη που το βρισκουμε?
3.Το ατομικο στατιστικο δελτιο τι ειναι και που το βρισκουμε?
4.Φωτογραφιες ασπρομαυρες ετσι?

1./3. Γράφει:

Το έντυπα με αριθμ.3.6. χορηγούνται τις ημέρες των εγγραφών από τη Γραμματεία του Οικείου Τμήματος.
Άρα εκεί μας τα δίνουν/συμπληρώνουμε.

2. Στην προηγούμενη σχολή μου εκεί μας έδωσαν την υπεύθυνη δήλωση. :|

4. Έγχρωμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bambam

Νεοφερμένος

Ο bambam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παρατηρησα οτι η πρωτη ανακοινωση για τις εγγραφες αναφεροταν και σε ηλεκτρονικη εγγραφη ενω η δευτερη οχι. Τελικα θα υπαρξει ηλεκτρονικη εγγραφη η ολα θα γινουν στη σχολη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
σε μας περυσι ειχε ερθει πρωτα επιστολή στο σπίτι που μας καλοσόριζε στο οπα κτλ και μας εδινε οδηγιες-κωδικους για την ηλεκτρονικη εγγραφη και μετα ανοιξε και η πλατφορμα

οσον αφορα τις εξετασεις, ποτε δεν πανε χαμενες, ποσοι απο σας εχετε κανει στη ζωη σας δερματολογκη εξεταση :P εγω περυσι εκαν α πρωτη φορα
περυσι επειδη το ειχα και εγω απορια, ειχα παρει τηλ στην γραμματεια για το τι ακριβως χρειαζονται και μου ειχαν πει οτι θελουν μονο την γνωματευση και οχι ολοκληρη την ακτινογραφια :P οτ ιδιο φανταζομαι ισχυει για ολες τις εξετασεις και ολα τα τμηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Οι εγγραφες θα γινουν σε πρωτη φαση ηλεκτρονικα 14-22 Σεπτεμβριου
Απο εκει και περα καθε τμημα θα εχει συγκεκριμενη ημερομηνια για την δευτερη φαση της εγγραφης που θα γινει στην γραμματεια του καθε τμηματος.Οπως και περυσι δηλαδη..Για το τμημα στατιστικης η ημερομηνια ειναι 27 Σεπτεμβριου 10:00-12:00 ΜΟΝΟ αυτη τη μερα.Για τα αλλα τμηματα δεν ξερω αλλα σημερα το πολυ αυριο θα βγει ανακοινωση στο σαιτ του οικ. πανεπιστημιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ολγα Cobain

Νεοφερμένος

Η Ολγα Cobain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οι εγγραφες θα γινουν σε πρωτη φαση ηλεκτρονικα 14-22 Σεπτεμβριου

petran_r21 που ειδες οτι οι εγγραφες σε πρωτη φαση θα γινουν ηλεκτρονικα???Εγω μπηκα εδω αλλα δεν λεει κατι τετοιο..!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πηρα τηλ την γραμματεια και μου ειπαν.Σημερα η αυριο μου ειπαν θα βγαλουν ανακοινωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
27? Ωραία. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Για το τμημα στατιστικης η ημερομηνια ειναι 27 Σεπτεμβριου 10:00-12:00 ΜΟΝΟ αυτη τη μερα

Αλήθεια; Μου ακούγεται πολύ περίεργο πάντως.. Δηλαδή, θέλουν σε 2 ώρες να έχουν ολοκληρώσει όλες τις εγγραφές (70 ατομα;) και δίνουν μόνο μια συγκεκριμένη μέρα περιθώριο και ενα δύωρο για να πάς να γραφτείς. Δηλαδή θα πρέπει ντε και καλά όλοι να βρούν μέσω να έρθουν ασοεε 27 σεπτέμβρη; Κι αν τρακάρω δηλαδή (χτύπα ξύλο), τι θα κάνω; θα ξαναδώσω πανελλήνιες; Έλεος, σίγουρα πρέπει να αφήσουν παραπάνω μέρες οι καθυστέρες.

Αnyways, άλλαξαν για μια ακόμη φορά το κείμενο με τα δικαιολογητικά εγγραφής, το οποιο δείχνει πόσο απαράδεκτοι είναι γιατί το αλλάζουν και το ξαναλλάζουν χωρίς να λένε τίποτα. Αντί να κάνουν καινούριο λινκ τονίζοντας ότι υπέστει αλλαγές θα πάμε εκεί για εγγραφές και θα έχουμε δεί 3-4 διαφορετικά κείμενα ο καθένας.

https://aueb.gr/pages/news/attachments/885.pdf

Προσθέτει μερικά δικαιολογητικά Κύπριων και άλλων φοιτητών και τονίζει ξεκάθαρα ότι δεν χρειαζόμαστε ιατρικές εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
μπάμπη μην ανησυχείς δεν θα ξαναδωσες πανελλαδικές :P

ενταξει, μην ανησυχειτε δεν ειναι τοσο αυστηρα οσο φαινεται.
θα πατε εκει, θα μαζευτειτε σε ενα αμφιθεατρο θα παρετε ο καθενας τον φακελο σας με τους οδηγους πρωτοετών κτλ.
θα συμπληρωσετε καποια εντυπα για στατιστικούς λόγους κτλ. (ΠΑΡΤΕ ΣΤΥΛΟ ΜΑΖΙ ΣΑΣ, μην ψαχνεστε εκει)

υστερα θα πατε με την σειρα στις κοπέλες της γραμματειεας και θα δωσετε τις φωτογραφιες κτλ.
θα ρωτησουν τηλεφωνα, διευθυνσεις κτλ.
και μετα θα φυγετε

αν εχετε ξεχασει καποιο εντυπο, δεν θα πεθανετε κιολας, απλα μπορει να ταλαιπωρηθειτε με το να πηγαινετε αργοτερα στις γραμματειες κτλ.

οσο για το 2ωρο, μπορει να το υπερβειτε, τα "μεγαλα" τμηματα οπως οικονομικο οδε κτλ.
στα μικροτερα: στατιστικη, μαρκετινγκ δετ θα τελειωσετε πολυ γρηγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
"12. Εκτυπωμένη την αίτηση της ηλεκτρονικής σας εγγραφής που λάβατε (download)
πιο πάνω."
Απο που την κατεβαζουμε αυτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
οταν κανετε την ηλεκτρονικη εγγραφη σας, θα συμπληρωσετε καποια στοιχεια.
στο τελος της ολης διαδικασιας, θα εμφανιστει μια σελιδα με συγκεντρωμενα αυτα τα στοιχεια. σε αυτη την σελιδα αναφερονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
οταν κανετε την ηλεκτρονικη εγγραφη σας, θα συμπληρωσετε καποια στοιχεια.
στο τελος της ολης διαδικασιας, θα εμφανιστει μια σελιδα με συγκεντρωμενα αυτα τα στοιχεια. σε αυτη την σελιδα αναφερονται

Δηλ πρεπει να βρουμε εκτυπωτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
ναι πρεπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top