ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

gmat

Νεοφερμένος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Συγγνωμη παιδια αλλα πιστευω οτι και το οικονομικο ειναι δυσκολο τμημα. εχει πολλα και απαιτητικα μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Προφανως τα ευρειας επιλογης ειναι μαθηματα απο 9 και πανω και στην οδε.Εμεις δεν παιρνουμε απο εναν υποχρεωτικο καταλογο.Ειναι τα υποχρεωτικα μαθηματα κοινα για ολες τις κατευθυνσεις,τα υποχρεωτικα κατευθυνσης,τα επιλογης κατευθυνσης και τελος 3 μαθηματα ευρειας επιλογης...που ειναι μαθηματα του χαβαλε κ για βαθμο τα οποια βοηθανε να σου μαγαλωσει ο μεσος ορος...Οποτε ειναι γι αυτο το σκοπο.Βασικα δεν ξερω καν αν τα ευρειας επιλογης ειναι του τμηματος της ΟΔΕ η γενικα ανηκουν σε πολλα τμηματα..γιατι ειναι μαθηματα που τα παιρνουν απ ολα τα τμηματα.Οποτε παιζει να μην ειναι καν της ΟΔΕ.gmat συμφωνω απολυτα μαζι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Συγγνωμη παιδια αλλα πιστευω οτι και το οικονομικο ειναι δυσκολο τμημα. εχει πολλα και απαιτητικα μαθηματικα

Είναι με διαφορά το πιο δύσκολο τμήμα από αυτά του 5ου πεδίου της ΑΣΟΕΕ. Επίσης το ΛΟΓΧΡΗ στην κατεύθυνση λογιστικής έχει αρκετά δύσκολα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Είναι με διαφορά το πιο δύσκολο τμήμα από αυτά του 5ου πεδίου της ΑΣΟΕΕ. Επίσης το ΛΟΓΧΡΗ στην κατεύθυνση λογιστικής έχει αρκετά δύσκολα μαθήματα.

για την κατευθυνση λογιστικης του λοχρη εχω ακουσει κι εγω οτι ειναι εξαιρετικα δυσκολη(το βλεπω αλλωστε απο τωρα με την λογιστικη)...παντως δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια να αναλυεται πιο τμημα ειναι πιο δυσκολο γτ οπως και να χει αυτο φαινεται και στην κατανομη των βαθμολογιων...αν ενα τμημα ειναι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσοο δυσκολο ενας μεσος(προς το καλος φοιτητης μπορει να παρει ενα 7 με δυσκολια) ενω αν ενα τμημα ειναι ευκολο ενας φοιτητης μπορει να παρει πανω απο 8...ομως αυτοι οι δυο δεν ανταγωνιζονται μεταξυ τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Απο το τμημα ΛΟΧΡΗ μηπως θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει πιο συγγραμα απο τα 2 να διαλεξω?

στο πρωτο ετος εμας μας ειχαν πει οι καθηγητες ποιο προτιμουσαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
οταν λετε να στην πεσουν οι παραταξεις τι ενοειτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
οταν λετε να στην πεσουν οι παραταξεις τι ενοειτε?


Για τα κόμματα κλπ. Ξέρεις τώρα μωρέ, απλά αγνοησέ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Για τα κόμματα κλπ. Ξέρεις τώρα μωρέ, απλά αγνοησέ τους.

δεν ξερω γι αυτο ρωταω και δεν εχω καταλαβει ακομη.τι κομματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Στον χώρο των πανεπιστημίων δραστηριοποιούνται φοιτητικές οργανώσεις οι οποίες έχουν κάποιο πολιτικό προσανατολισμό και είναι το μέσο ώστε να επικοινωνήσουν όλοι οι φοιτητές με πρυτανεία. Δηλαδή αν έχεις παράπονα, αιτήματα κλπ αν το πεις σε κάποια παράταξη έχεις κάποια πιθανότητα να ακουστείς.
Στην πράξη τώρα: οι παρατάξεις είναι φερέφωνα των κομμάτων, ελάχιστες ανεξάρτητες υπάρχουν, κάνουν έργο μόνο για να γίνουν προσφιλείς και να κερδίσουν εκλογές (συνήθως οικονομικά οφέλη) και αν κάνουν κάτι σε πρήζουν ένα μήνα για το πόσο καλοί είναι. Είναι κάτι σαν συνδυασμός κομμάτων και 15μελών συμβουλίων των λυκείων. Κανονικά έχουν όλες τις προϋποθέσεις να βοηθήσουν τα πανεπιστήμια μας να εξελιχθούν, αλλά 4 χρόνια εγώ μόνο συμφέροντα βλέπω και μικροπολιτικά παιχνίδια. Επίσης pay attention, οι τωρινοί αρχηγοί των παρατάξεων είναι μελλοντικοί υπουργοί και μεγαλοκαρεκλάδες. Τέλος επειδή αν το δει κάποιος από παράταξη θα πέσει να με φάει, για να δεις για τι προοδο μιλάμε, στην ΑΣΟΕΕ πριν δυο μέρες οι ΔΑΠίτες(ΝΔ) δείραν τους Πασπίτες(Πασόκ), σήμερα γίνεται από ότι ακούω το ανάποδο.
Κατάλαβες τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Στον χώρο των πανεπιστημίων δραστηριοποιούνται φοιτητικές οργανώσεις οι οποίες έχουν κάποιο πολιτικό προσανατολισμό και είναι το μέσο ώστε να επικοινωνήσουν όλοι οι φοιτητές με πρυτανεία. Δηλαδή αν έχεις παράπονα, αιτήματα κλπ αν το πεις σε κάποια παράταξη έχεις κάποια πιθανότητα να ακουστείς.
Στην πράξη τώρα: οι παρατάξεις είναι φερέφωνα των κομμάτων, ελάχιστες ανεξάρτητες υπάρχουν, κάνουν έργο μόνο για να γίνουν προσφιλείς και να κερδίσουν εκλογές (συνήθως οικονομικά οφέλη) και αν κάνουν κάτι σε πρήζουν ένα μήνα για το πόσο καλοί είναι. Είναι κάτι σαν συνδυασμός κομμάτων και 15μελών συμβουλίων των λυκείων. Κανονικά έχουν όλες τις προϋποθέσεις να βοηθήσουν τα πανεπιστήμια μας να εξελιχθούν, αλλά 4 χρόνια εγώ μόνο συμφέροντα βλέπω και μικροπολιτικά παιχνίδια. Επίσης pay attention, οι τωρινοί αρχηγοί των παρατάξεων είναι μελλοντικοί υπουργοί και μεγαλοκαρεκλάδες. Τέλος επειδή αν το δει κάποιος από παράταξη θα πέσει να με φάει, για να δεις για τι προοδο μιλάμε, στην ΑΣΟΕΕ πριν δυο μέρες οι ΔΑΠίτες(ΝΔ) δείραν τους Πασπίτες(Πασόκ), σήμερα γίνεται από ότι ακούω το ανάποδο.
Κατάλαβες τίποτα?
και σήμερα το ίδιο έγινε ..απλά οι δαπίτες απότι άκουσα ήρθανε με μπράβους (τώρα μη κάτσω η αναλύσω το θέμα δεν έχω και τις πιο αντικειμενικές πηγες(πασπ) αλλα για την παρασκευή ήμουν και εγώ εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καλα γινονται τετοια πραγματα σε ολα τα πανεπιστημια?ελεος..Εγω παντως οταν διαβασα σε αυτο το θεμα για τις παραταξεις-αν σου τη πεσει κανενας κλπ-νομιζα οτι ηταν κατι πιο....σοβαρο.Απλα τους αγνοεις σε οτι σου λενε αν δεν εισαι κομματοποιημενος,,,απο οτι καταλαβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σε όλα τα πανεπιστήμια γίνεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι στο Χαροκόπειο δεν υπάρχουν παρατάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εχει λιγα ατομα.η διαιτολογια που ειναι κυρια σχολη δε ελαχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
36/χρόνο παίρνει:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
οποτε μην τη συγκρινουμε με κατι αλλες που φτανουν τα 250.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
+Το ότι δεν παίρνει από μεταγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
και σήμερα το ίδιο έγινε ..απλά οι δαπίτες απότι άκουσα ήρθανε με μπράβους (τώρα μη κάτσω η αναλύσω το θέμα δεν έχω και τις πιο αντικειμενικές πηγες(πασπ) αλλα για την παρασκευή ήμουν και εγώ εκεί
ελεος...το ειδα και γω τι εγινε....μου την δινει πολυ που βλεπω νεους ανθρωπους να πλακωνονται ετσι για δηθεν ακουσα ιδεολογιες και μαλακιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
βασικα εμενα δεν με ενοχλει η κατασταση με τις παραταξεις ειδικα η ΔΑΠ βγαζει και κατι βοηθητικες ερωτησεις.οποτε λες και γω παιδια Νδ μπας και σε βοηθησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι βγάζει ακριβώς η ΔΑΠ; Πρώτον, οι τεχνολογίες eclass αναπτυχθηκαν για να μην έχεις αναγκη τις παρατάξεις και δευτερο εχει επανειλλημένα αποδειχτεί οτι σημειώσεις, ασκησεις και θεματα απο παρατάξεις ειναι κατά 90% λαθος και δε μπορεις να στηριζεσαι πάνω τους. Παπάρια λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top