ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
α οκ,γιατι ρωτησα μια κοπελα και μου ειπε οτι καταφερε να μπει...

ούτε εγώ δεν μπορώ να μπώ... Να δούμε πώς θα δηλώσουμε τα μαθήματα.
Πήγες σήμερα στο Αστικό δίκαιο? Εγώ πήγα και μας είπαν να φύγουμε, ούτε αύριο θα έχουμε...
Έκανα μάθημα και με αυτή τη Βεντούρα, δε με βλέπω να πηγαίνω καλά στο μάθημά της. Πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ούτε εγώ δεν μπορώ να μπώ... Να δούμε πώς θα δηλώσουμε τα μαθήματα.
Πήγες σήμερα στο Αστικό δίκαιο? Εγώ πήγα και μας είπαν να φύγουμε, ούτε αύριο θα έχουμε...
Έκανα μάθημα και με αυτή τη Βεντούρα, δε με βλέπω να πηγαίνω καλά στο μάθημά της. Πφφφ

οχι μας το ακυρωσαν και εμας,ουτε αυριο εχουμε.καλα και ο δικος μας δν ηταν και καλυτερος...:P
μαλλον θα φταιει το μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
οχι μας το ακυρωσαν και εμας,ουτε αυριο εχουμε.καλα και ο δικος μας δν ηταν και καλυτερος...:P
μαλλον θα φταιει το μαθημα...

:lol: Όντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Για να δηλώσεις μαθήματα δεν χρειάζεται το webmail σου...και γω 1ετης ειμαι άλλα έκανα δήλωση μαθημάτων και δεν μπορώ να μπώ στο e-class ακομη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Για να δηλώσεις μαθήματα δεν χρειάζεται το webmail σου...και γω 1ετης ειμαι άλλα έκανα δήλωση μαθημάτων και δεν μπορώ να μπώ στο e-class ακομη

ΟΚ, αλλά δεν πρέπει να ξέρεις τα συγγράματα για να δηλώσεις τα μαθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προφανώς, αλλά τι σχέση έχει αυτό; Για την ακρίβεια, πρέπει να δηλώσεις ΚΑΙ συγγράμματα. Πάντως στο e-secretariat μπορείτε να μπειτε κι από τώρα και νομίζω οτι ολοι εκτός Πληροφορικής μπορείτε να μπείτε απλά με το συνδυασμό username/password που σας δόθηκε. Η Πληροφορική χρειάζεται επίσης να πάει να πάρει το πιστοποιητικό ασφαλείας και να το εγκαταστήσει στον browser ώστε να μπορεί ν'ανοίγει τη σύνδεση στη σελίδα, που δεν ανοίγε με άλλο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Απ' ότι βλέπω έχουν ενεργοποιηθεί οι λογαριασμοί των πρωτοετών στον server.

Πρέπει να έχετε πρόσβαση στο mail σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Γεια σας !! μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός του πως να λύνουμε ασκήσεις μαθηματικών με χρήσης του excel ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Eννοείς να ξέρεις κάποιον αλγόριθμο επίλυσης και να μην ξέρεις τις αντίστοιχες συναρτήσεις? Με ένα πρόχειρο search σε λήμμα excel functios θα βρεις πολλά tutorials.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μπορει καποιος μετα οσα εχει ακουσει και απο προσωπικη εμπειρια να βαλει σε μια σειρα δυσκολιας τα τμηματα της ασοεε??
Γιατι ακουω ολους...να κοκορευονται για την δυσκολια του τμηματος τους..και να θεωρουν ευκολα τα αλλα τμηματα...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
H ευκολία και η δυσκολία δεν είναι σχετική? Μιλάμε για διαφορετικά πεδία. Αν σου πω εγώ πως η Πληροφορική είναι το πιο δύσκολο τμήμα γιατί σε τσακίζουν στα απανωτά πρότζεκτς, δεν υπάρχουν απαλλακτικές εργασίες, έχουμε εργαστήρια, οι βαθμοί δε μπαίνουν εύκολα κλπ, πώς θα το συγκρίνεις με το τι ζητάει π.χ. το ΔΕΟΣ? Ή το Μάρκετινγκ.
Από προσωπική εμπειρία έχω πάρει μόνο 2 μαθήματα από άλλα τμήματα. Το ένα ήταν από Μάρκετινγκ και ήθελε απλά παπαγαλία μεγάλης ύλης και το άλλο ήταν η Διδακτική από ΟΔΕ νομίζω που το 10άρι έπεφτε σύννεφο και με όχι άριστο γραπτά. Αν μπορείς βρες μέσους χρόνους αποφοίτησης και μέσους Μ.Ο. από κάθε τμήμα, ίσως σε διαφωτίσει κάπως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
H ευκολία και η δυσκολία δεν είναι σχετική? Μιλάμε για διαφορετικά πεδία. Αν σου πω εγώ πως η Πληροφορική είναι το πιο δύσκολο τμήμα γιατί σε τσακίζουν στα απανωτά πρότζεκτς, δεν υπάρχουν απαλλακτικές εργασίες, έχουμε εργαστήρια, οι βαθμοί δε μπαίνουν εύκολα κλπ, πώς θα το συγκρίνεις με το τι ζητάει π.χ. το ΔΕΟΣ? Ή το Μάρκετινγκ.
Από προσωπική εμπειρία έχω πάρει μόνο 2 μαθήματα από άλλα τμήματα. Το ένα ήταν από Μάρκετινγκ και ήθελε απλά παπαγαλία μεγάλης ύλης και το άλλο ήταν η Διδακτική από ΟΔΕ νομίζω που το 10άρι έπεφτε σύννεφο και με όχι άριστο γραπτά. Αν μπορείς βρες μέσους χρόνους αποφοίτησης και μέσους Μ.Ο. από κάθε τμήμα, ίσως σε διαφωτίσει κάπως


Οκ νομίζω πως μερικά πράγματα είναι ξεκάθαρα μόνο και μόνο από το επιστημονικό πεδίο. Η στατιστική και η πληροφορική είναι μακράν τα πιο δύσκολα τμήματα. Το πρώτο λόγω των μαθηματικών και γενικότερα της θεωρίας του Χάους που επικρατεί στα βαριά στατιστικά μαθήματα, το δεύτερο λόγω των πολλών εργασιών και του απίστευτα βαρύ προγράμματος. Από εκεί και πέρα αρκετά μαθήματα από Οικονομικό, ΔΕΤ, και λογιστική δεν είναι και τα πιο εύκολα. Όμως γενικά υπάρχουν κατευθύνσεις και για τους πιο αδύνατους. Μάρκετινγκ, ΔΕΟΣ, ΟΔΕ από προσωπική εμπειρία είναι πραγματικά αστεία τμήματα (από θέμα δυσκολίας και όχι γνώσεων) εκτός κι αν θέλεις να κάνεις την ζωή σου δύσκολη, πράγμα που δεν είναι απαραίτητα κακό. Γενικά στις σχολές του 5ου πεδίου, ισχύει αυτό. Μπορείς να κάνεις τις σπουδές από εύκολες μέχρι πολύ δύσκολες. Περισσότερο από εσένα εξαρτάται παρά από το τμήμα.

Αυτό πάντως που μεταφέρω σαν εμπειρία από τα φοιτητικά χρόνια, ήταν πως στα άλλα τμήματα βλέπαμε 7 και πάνω και θυμάμαι φοιτητές να λένε πήρα 7 χάλια και στο στατιστικό έπερνε ο άλλος 7 και λέγαμαι Θεός. 1989-2000 αποφοίτησαν με άριστα από εμάς μόλις 4 (!) και το 2005 που ορκίστηκα εγώ καμιά 20αριά άτομα από ΔΕΤ (μαζί ορκιστήκαμε) ήταν άριστοι... Άλλοι κόσμοι.... Που να δείτε το Πολυτεχνείο... Η ΑΣΟΕΕ μπροστά του στη δυσκολία είναι ένα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, σιγουρα δε μπαίνω σε διαδικασια συγκρισης μεταξυ ανομοίων. Πχ. η παπαγαλια του Μαρκετινγκ και του ΟΔΕ ειλικρινα θα με τρόμαζαν. Και γενικα ολο αυτο το στυλ. Η κοινη βαση συγκρισης των τμηματων μας, τα μαθηματα μαθηματικών, νομιζω οτι βγαζουν κάποια τμηματα οπως η πληροφορική αρκετα δυσκολότερα απο άλλα οπως η λογιστική. Αλλά δεν ειμαι και τοσο ετοιμος να εξαγω συμπερασματα ΜΟΝΟ απ'τα μαθηματικά. Ομολογουμένως,πάντως, τα χρονια αποφοιτησης και οι βαθμοι πτυχιων καθε τμηματος αποδεικνύουν κάπως το βαθμο δυσκολίας, οταν το ΛΟΧΡΗ βγαινει στα 5 με βαθμό 8 και η Πληροφορική στα 6 με βαθμό 6, σιγουρα δεν θα συμπεράνει καποιος οτι στο ΛΟΧΡΗ ειναι εξυπνότεροι ή ικανοτεροι, γιατι κατι τετοιο δεν έχει βαση. Σιγουρα ο βαθμος δυσκολιας ειναι υποκειμενικος,απλα υπαρχουν ορισμενα αντικειμενικα values. Θα συμφωνησω στο οτι τις σχολες του 5ου πεδιου μπορεις να ελεγξεις ευκολότερα τον τρόπο που θα τις τελειώσεις, αν φυσικα δεν βγαζεις σπυράκια στη δεξιοτητα της παπαγαλίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
woochoogirl που τα ειδες τα 10αρια διδακτικη ?θα μας τρελανεις?για πηγαινε δες μια στο πινακακι στην σχολη και ισως αλλαξεις γνωμη.Ελεγα να το παρω και εγω σαν επιλογης αλλα μπα...Τωρα για δυσκολια τμηματων..αναλογα πρωτα το τμημα αναλογα 2 την κατευθυνση.Αλλα παιδες μην ειστε προκατηλημενοι για το οτι μια σχολη που δν εχει βαρια μαθηματικα ειναι και ευκολη.Καποιος μπορει να θεωρει τα μαθηματικα πιο ευκολα απο καποιον που εχει συνηθισει την αποστηθιση.Ειναι καθαρα προσωπικο το θεμα.Και η αδερφη μ εχει τελειωσει νομικη τι παει να πει οτι ειναι ευκολη σχολη?LOL! ας σοβαρευτουμε λιγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
woochoogirl που τα ειδες τα 10αρια διδακτικη ?θα μας τρελανεις?για πηγαινε δες μια στο πινακακι στην σχολη και ισως αλλαξεις γνωμη.Ελεγα να το παρω και εγω σαν επιλογης αλλα μπα...Τωρα για δυσκολια τμηματων..αναλογα πρωτα το τμημα αναλογα 2 την κατευθυνση.Αλλα παιδες μην ειστε προκατηλημενοι για το οτι μια σχολη που δν εχει βαρια μαθηματικα ειναι και ευκολη.Καποιος μπορει να θεωρει τα μαθηματικα πιο ευκολα απο καποιον που εχει συνηθισει την αποστηθιση.Ειναι καθαρα προσωπικο το θεμα.Και η αδερφη μ εχει τελειωσει νομικη τι παει να πει οτι ειναι ευκολη σχολη?LOL! ας σοβαρευτουμε λιγο..

Αντικειμενικά με Μ.Ο. αποφοίτησης και Μ.Ο. Βαθμού φαίνεται μια σχολή πιο εύκολη από την άλλη. Καμία σχολή του 5ου πεδίου δεν είναι τραγικά δύσκολη. Οι πιο δύσκολες σχολές είναι 2ο - 4ο πεδίο και μετά στο 3ο. Απλά στο 5ο πεδίο αν θες, την κάνεις δύσκολη. π.χ. δεν μπορείς να συγκρίνεις μαθηματικό, φυσικό, πολυτεχνείο με ΟΔΕ ή Μάρκετινγκ. Στο ένα αν διαβάζεις γράφεις, στο άλλο και να διαβάσεις δεν ξέρεις τι θα γράψεις. Αν δεν διαβάσεις, χαίρω πολύ, παντού χαμηλά θα είσαι, νομίζω εννοείται. Όσον αφορά την Νομική, αν σου αρέσει το αντικείμενο, δεν είναι τόσο δύσκολη σχολή. Αν το κάνεις με το ζόρι (όπως πολλοί για τους γονείς τους) οκ... Εγώ τους έφτιαχνα τα σκονάκια στην Νομική Αθήνας σαν φοιτητής (δούλευα στο φωτοτυπίο απέναντι), δεν μπορείς να φανταστείς. Επιστήμονες! Η Δυσκολία τους είναι ότι θέλει πολύ διάβασμα. Κι αν δεν το αγαπάς, έμπλεξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Απο το τμημα ΛΟΧΡΗ μηπως θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει πιο συγγραμα απο τα 2 να διαλεξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
poulele εγώ ξέρω ότι πήρα 10 με διάβασμα 2 ημερών (αδιανόητο για το τμήμα μου) χωρίς να έχω παρακολουθήσει ποτέ και έχοντας αφήσει 2 ερωτήματα από 2 θέματα. Ε αν αυτό δεν είναι βοήθεια τι είναι? Δε σου είπα πως το τμήμα σου είναι γελοίο προς Θεού, απλά από μια μικρή εμπειρία που είχα μου φάνηκε το συγκεκριμένο μάθημα ότι μου ανέβασε το Μ.Ο. από το πουθενά.
Γενικά από την Πληροφορική έχουμε τη δυνατότητα να επιλέξουμε μαθήματα από άλλα τμήματα και όλοι το κάνουν αν θέλουν να ανεβάσουν Μ.Ο., αυτό για μένα λέει κάτι. Για σένα μπορεί και όχι, εμπειρίες είναι αυτές.
Statistikos έχω δει γενικά ότι η Στατιστική με την Πληροφορική ανταλάσσουν κάμποσους φοιτητές στα μαθήματα επιλογής. Σε εξόρυξη γνώσης από βάσεις και τον παγκόσμιο ιστό που παρακολουθώ τώρα έχουμε φοιτητές από το τμήμα σου, οι οποίοι στο μαθηματικό κομμάτι μας βάζουν τα γυαλιά,lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
poulele εγώ ξέρω ότι πήρα 10 με διάβασμα 2 ημερών (αδιανόητο για το τμήμα μου) χωρίς να έχω παρακολουθήσει ποτέ και έχοντας αφήσει 2 ερωτήματα από 2 θέματα. Ε αν αυτό δεν είναι βοήθεια τι είναι? Δε σου είπα πως το τμήμα σου είναι γελοίο προς Θεού, απλά από μια μικρή εμπειρία που είχα μου φάνηκε το συγκεκριμένο μάθημα ότι μου ανέβασε το Μ.Ο. από το πουθενά.
Γενικά από την Πληροφορική έχουμε τη δυνατότητα να επιλέξουμε μαθήματα από άλλα τμήματα και όλοι το κάνουν αν θέλουν να ανεβάσουν Μ.Ο., αυτό για μένα λέει κάτι. Για σένα μπορεί και όχι, εμπειρίες είναι αυτές.
Statistikos έχω δει γενικά ότι η Στατιστική με την Πληροφορική ανταλάσσουν κάμποσους φοιτητές στα μαθήματα επιλογής. Σε εξόρυξη γνώσης από βάσεις και τον παγκόσμιο ιστό που παρακολουθώ τώρα έχουμε φοιτητές από το τμήμα σου, οι οποίοι στο μαθηματικό κομμάτι μας βάζουν τα γυαλιά,lol

Νομίζω πως ξεκάθαρα η Στατιστική και η Πληροφορική είναι 5 σκάλες πάνω στη δυσκολία από τα άλλα τμήματα. Ο λόγος είναι ότι δεν είναι οικονομικά τμήματα, απλά έχουν εφαρμογές και εκεί. Όπως και να έχει, ευτυχώς που υπάρχουν και τα άλλα τμήματα, γιατί χωρίς αυτά είτε πτυχίο δεν θα έπαιρνα είτε θα έπαιρνα με 6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
woochoogirl μου μιλας για την δυσκολια ενος μαθηματος που σ εμας ειναι ευρειας επιλογης lol δλδ.Ευρειας επιλογης δν εχει μονο η οδε αλλα και η οικονομικη επιστημη κτλ.Δεν το εχω παρει το μαθημα για να ξερω την δυσκολια του αλλα σου λεω τι ειδα απο τις βαθμολογιες που εβαλε.αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τι εννοείς ευρείας επιλογής? Δεν ξέρω τι παίζει με τα μαθήματα των άλλων τμημάτων, εμείς απλά παίρνουμε έναν κατάλογο με το ποια δικαιούμαστε να δηλώσουμε και μπορούμε το πολύ 4 από αυτά να βάλουμε στο πτυχίο μας. Τώρα αν είναι 1ου έτους, υποχρεωτικό, επιλογής κι εγώ δεν ξέρω τι, τι να πω. Αυτό μπόρεσα να πάρω από ΟΔΕ, αυτό είδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top